گوگل دو رتبه برتر را در شاخص نوآوری ZDNET این هفته کسب کرده است

google-maps-lists

Google Maps نوآوری های جدید و هیجان انگیزی را برای برنامه ریزی سفر ارائه می دهد.

گوگل

در یک هفته شلوغ از پیشرفت‌های سخت‌افزاری و هوش مصنوعی، گوگل به صدر فهرست نوآوری ZDNET رسید و دو رتبه برتر را در نظرسنجی ما از روندهای برتر فناوری هفته به خود اختصاص داد. گوگل با فشار دادن هوش مصنوعی مولد به نتایج جستجو و تجهیز پلت فرم نقشه برداری خود به ویژگی های جدید برنامه ریزی سفر، بیشترین رای را از پانل ما دریافت کرد.

شاخص نوآوری ZDNET
ZDNET

هر هفته، مدیران تحریریه ZDNET 10 روند برتر هفته را انتخاب می کنند، سپس پانل ما به رتبه چهار برتر رأی می دهد. سه داستان سخت افزاری و یک داستان غیر هوش مصنوعی دیگر در 10 مورد برتر این هفته وجود داشت، اما هیچ یک از آنها رای کافی برای قرار گرفتن در 4 رتبه آخر را به دست نیاوردند. پانل روزنامه نگاران و تحلیلگران ما همیشه به دنبال نوآورانه ترین پیشرفت هایی هستند که بیشترین تأثیر را در آینده خواهند داشت. تا اینجای کار، این بدان معناست که هوش مصنوعی در چهار هفته گذشته بر رتبه بندی ها تسلط داشته است. در اینجا لینک گزارش هفته گذشته به عنوان نمونه آمده است.

روندهای اصلی هفته عبارت بودند از:

  1. گوگل اکنون پیش نمایش های هوش مصنوعی را در بالای نتایج جستجو برای برخی از کاربران نشان می دهد
  2. Google Maps ویژگی های جدیدی را برای تبدیل شدن به دستیار سفر شما معرفی می کند
  3. مایکروسافت Copilot را در Teams برای جلسات تقویت‌شده هوش مصنوعی ادغام می‌کند
  4. Claude 3 LLM در آخرین رتبه بندی از نظر اثربخشی از GPT-4 پیشی می گیرد
  25 تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند

آزمایش جدید گوگل برای قرار دادن خلاصه مولد هوش مصنوعی در بالای نتایج جستجوی سنتی، با اختلاف بیشترین رای را به خود اختصاص داد. این می تواند تاثیر زیادی بر مدل کسب و کار گوگل و سایت هایی مانند ZDNET که ارجاع های زیادی از گوگل برای صفحات مختلف خود دریافت می کنند داشته باشد. روند بزرگ بعدی ارتقای نقشه های گوگل بود، که هدف آن کمک به مسافران برای یافتن غذا و فعالیت در حین بازی توریستی، درست به موقع برای فصل تابستان است.

بعد از آن، مایکروسافت Copilot را برای کمک به بهبود جلسات تیم ها، به دنبال اقدامات مشابه زوم، به کار گرفت. و در نهایت، ریشه همه پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی مولد – مدل زبان بزرگ (LLM) – به لطف اشاره غافلگیرکننده کلود 3 که می‌گوید او از GPT-4 از OpenAI مؤثرتر است، کمی اشتیاق دریافت کرده است.

برای این هفته همین است. هفته آینده برای دیدن آخرین روندها برگردید.

منبع: https://www.zdnet.com/article/innovation-index-march-29-2024/#ftag=RSSbaffb68