یوتیوب به نوازندگان و بازیگران این امکان را می دهد که درخواست حذف دیپ فیک خود را داشته باشند

یوتیوب اقدامات جدیدی را برای مبارزه با سوء استفاده و اطلاعات نادرست از هوش مصنوعی اعلام کرده است که طی ماه های آینده ارائه خواهد شد. خط‌مشی‌های جدید به شفافیت ویدیوهایی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده‌اند و مشکل گسترده دیپ‌فیک‌ها می‌پردازد. یوتیوب اجازه می دهد تا “درخواست حذف هر گونه محتوای مصنوعی یا اصلاح شده تولید شده توسط هوش مصنوعی یا شبیه سازی یک فرد قابل شناسایی، از جمله چهره یا صدای آنها را درخواست کنید.”

افراد می‌توانند درخواست‌های حذف را از طریق فرآیند درخواست حریم خصوصی YouTube ارسال کنند، اما شرکت تصمیم را بر اساس طنز بودن یا اینکه فرد را می‌توان به‌طور منحصربه‌فرد شناخت، مثلاً یک شخصیت عمومی، ارزیابی می‌کند. به همین ترتیب، نوازندگان یا نمایندگان آنها نیز می توانند درخواست حذف هر محتوایی که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای آنها استفاده می کند، داشته باشند. این سیاست‌ها در زمانی انجام می‌شوند که دیپ‌فیک‌ها به‌طور گسترده تشویق و به اشتراک گذاشته می‌شوند، مانند Civitai، که سرگرمی‌های ، زنان با نفوذ را تشویق می‌کند.

علاوه بر ساده‌سازی حذف، YouTube همچنین اطمینان حاصل می‌کند که هر محتوای ویرایش شده یا مصنوعی به این عنوان برچسب زده می‌شود. سازندگان گزینه‌های جدیدی برای افشای این اطلاعات خواهند دید و در غیر این صورت، ممکن است با حذف پست‌های خود، تعلیق از YouTube Partner Program و سایر عواقب مواجه شوند. یوتیوب می گوید قبل از عرضه با سازندگان در مورد استفاده از این ابزار جدید ارتباط برقرار خواهد کرد. از طرف بیننده، این منجر به یک بنر بزرگ در توضیحات می شود که در آن محتوا “تغییر یافته یا مصنوعی” است، با گزینه ای برای کسب اطلاعات بیشتر. صرف نظر از برچسب‌گذاری مناسب، YouTube همچنان می‌تواند ویدیوهای ایجاد شده با هوش مصنوعی را در صورتی که حاوی محتوای آزاردهنده عمدی باشد حذف کند.

  گوگل فهرستی از کاربرانی که بیشترین جستجو را در سال 2023 داشته اند را منتشر کرد

منبع: https://www.engadget.com/youtube-will-let-musicians-and-actors-request-takedowns-of-their-deepfakes-131533866.html?src=rss