یک افشاگر TikTok توجه DC را به خود جلب کرد. آیا ادعاهای او جمع می شود؟

اگرچه او سمت مدیریتی ندارد، اما گوزیکر می‌گوید کار اصلی او در TikTok “نظارت” بر پروژه تگزاس برای اطمینان از موثر بودن برنامه برنامه رسانه اجتماعی برای ایمن ، داده‌های کاربران بود. آمریکایی‌ها. هدف اجرای مجموعه‌ای از پادمان‌هایی بود که کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده را که یک نهاد بین سازمانی مسئول ارزیابی خطرات امنیت ملی مرتبط با کسب یا گرفتن سهام است، راضی کند. سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه شرکت‌های خارجی در شرکت‌های آمریکایی. CFIUS این قدرت را دارد که شرکت‌ها را مجبور به لغو معاملاتی که آن را خطرناک می‌داند، کند و از سال 2019 در حال بررسی خرید اپلیکیشن همگام‌سازی لب به نام Musical.ly توسط ByteDance در سال 2017 است که بعداً با TikTok ادغام شد.

بر اساس پرونده های دادگاه، گوزیکر ادعا می کند که با بیش از سه ده نفر در TikTok و ByteDance درباره پروژه تگزاس مصاحبه کرده است. او می‌گوید که نقص‌هایی را در این ابتکار شناسایی کرده است که باعث شد علیرغم فشارهای ادعایی مدیرش و سایر مدیران شرکت، از «تأیید» آن امتناع کند. بر اساس سوابق دادگاه، گوزیکر تلاش کرد تا نگرانی های خود را با مدیران ارشد TikTok از جمله مدیرعامل و هیئت مدیره مطرح کند.

گوزیکر در پرونده های دادگاه ادعا می کند که شواهدی پیدا کرده است که نشان می دهد نرم افزار TikTok می تواند داده ها را در ژانویه 2022، هفته ها قبل از اخراج خود به چین ارسال کند. او در اسناد ادعا می کند که از طریق “یک تلاش مشترک و داوطلبانه با مهندسان ByteDance از سرزمین اصلی چین”، “یک مصنوع تایید شده” را در نرم افزار TikTok به دست آورده است که این پلتفرم را به Toutiao، یک برنامه محبوب، متصل می کند. جمع کننده اخبار چینی نیز متعلق به ByteDance است. گوزیکر گفت که یافته‌های او نشان می‌دهد که علی‌رغم ادعاهای TikTok برعکس، داده‌های ایالات متحده TikTok همچنان می‌تواند به جمهوری خلق منتقل شود. پرونده ها حاوی شواهد مستند دقیقی از ادعاهای وی نیست.

  سیارات اطراف خورشید گرفتگی کامل

مارس گذشته سال، دو هفته پس از انتشار اظهارات گوزیکر در واشنگتن پستمدیر عامل TikTok، Shou Zi Chew در مقابل کنگره حاضر شد و در مورد ارتباط برنامه خود با چین مورد سوال قرار گرفت. متعاقباً، یان شاکوفسکی، نماینده دموکرات، و کتی مک موریس راجرز، جمهوری خواه، هر کدام سؤالاتی را درباره ادعاهای روزنامه به TikTok ارسال کردند. کار تاریخ.

TikTok در پاسخ گفت که بسیاری از ادعاهای موجود در مقاله بی‌اساس است. او گفت که ارجاع به Toutiao در کد TikTok “به هیچ وجه نشان‌دهنده همبستگی، یکپارچگی یا اتصال شبکه بین Toutiao و TikTok نیست” و افزود که “برنامه خبری Toutiao نمی‌تواند پس از تکمیل پروژه تگزاس با داده‌های TikTok تداخل داشته باشد.” کامل.”

در شکایت‌ها و در یک ایمیل ضبط‌شده که توسط WIRED بررسی شد، گوزیکر فاش کرد که با یکی از خبرنگاران فوربس نیز در تماس بوده است که تعدادی مقاله تأثیرگذار در مورد شیوه‌های امنیت داده TikTok و پیوندهایی به ByteDance نوشته است. در ژوئن 2022، زمانی که این روزنامه‌نگار در BuzzFeed News کار می‌کرد، مقاله‌ای را بر اساس 80 جلسه داخلی در TikTok منتشر کرد که در طی آن 9 کارمند مختلف اظهاراتی را بیان کردند که «نشان می‌دهد مهندسان در چین بین سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022 به داده‌های ایالات متحده دسترسی داشته‌اند. ” »

گوزیکر به WIRED گفت که او منبع ضبط شده است. فوربس به WIRED گفت که در مورد منبع اظهار نظر نمی کند.

سناتور وارنر و سناتور مارکو روبیو، یک جمهوری‌خواه و نایب رئیس کمیته اطلاعاتی منتخب سنا، بعداً در نامه‌ای به این مقاله BuzzFeed اشاره کردند و از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا تحقیقاتی را در مورد TikTok آغاز کند. پولیتیکو در این ماه گزارش داد که آژانس به آن تماس پاسخ داد و تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا این اپلیکیشن «با انکار دسترسی افراد در چین به داده‌های آن‌ها، کاربران خود را گمراه کرده است» آغاز کرد.

  نگاهی به قیمت خودرو در آذر 1402 هجری قمری + جدول

با طرح شکایت های Goziker، قانونگذاران ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری به ممنوعیت این برنامه نزدیک شدند. مجلس نمایندگان ماه گذشته لایحه‌ای را تصویب کرد که براساس آن ByteDance مجبور می‌شد تا TikTok را ظرف شش ماه قبل از غیرقانونی شدن دانلود اپلیکیشن در فروشگاه‌های اپلیکیشن ایالات متحده بفروشد. این لایحه در حال حاضر در سنا در حال بررسی است و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قبلاً گفته است که آن را امضا خواهد کرد.

به روز شده در 4/4/2024، ساعت 6:15 بعدازظهر EDT: مجلس لایحه ای را تصویب کرد که ByteDance را مجبور می کرد تا TikTok را با اکثریت قاطع، اما نه به اتفاق آرا، بفروشد.

منبع: https://www.wired.com/story/tiktok-whistleblower-got-dcs-attention-do-his-claims-add-up/