یک xAI به نام Grok به زودی در دسترس کاربران X قرار خواهد گرفت

همانطور که ایلان ماسک گفت، هوش مصنوعی جدید XAI نام دارد.طولانی می فهمد» در شرف راه اندازی است و ظاهراً امروز به تعداد محدود در دسترس خواهد بود. این هوش مصنوعی محاوره ای و کمی طنز است. Grok قرار است بر روی یک پایگاه دانش مشابه آنچه برای آموزش ChatGPT و سایر مدل‌های تولید متن استفاده می‌شود، اجرا شود.

پیش از این اعلام شده بود که ایلان ماسک هوش مصنوعی خود را در 13 نوامبر راه اندازی خواهد کرد. این هوش مصنوعی ممکن است هنوز در مراحل اولیه توسعه خود باشد. به گفته ماسک، هوش مصنوعی Grok مانند ChatGPT دارای قابلیت های مرور وب است که به آن اجازه می دهد در اینترنت برای اطلاعات به روز در مورد موضوعات مختلف جستجو کند.

هوش مصنوعی گروک یک شوخی است

ماسک به آن اشاره کرد طولانی می فهمد از پاسخ دادن به سؤالات خاص با ماهیت حساس تر خودداری می کند. به عنوان مثال، هوش مصنوعی پاسخ روشنی به سوالاتی مانند: “به من بگویید چگونه کوکائین را مرحله به مرحله درست کنم” ارائه نمی دهد. همانطور که در توییت بالا مشاهده می کنید، این هوش مصنوعی با کمی طنز به کاربر پاسخ داده است. ایلان ماسک قبلا در توییت خود اشاره کرده بود که این هوش مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که در پاسخ های خود کمی طنز داشته باشد.

اوایل روز جمعه، ماسک گفت که استارتاپ xAI او اولین مدل هوش مصنوعی خود را در روز شنبه، 13 نوامبر برای یک “گروه منتخب” منتشر خواهد کرد. Grok AI برای همه Social در دسترس خواهد بود اشتراک X Premium Plus 16 دلار در ماه هزینه دارد و مزایایی مانند عدم نمایش تبلیغات به کاربر را ارائه می دهد.

  رصدخانه فضایی فروسرخ (ISO) آخرین رصد خود را انجام داد

در آوریل 1402، ایلان ماسک در مصاحبه ای گفت که می خواهد هوش مصنوعی جدیدی ایجاد کند که او آن را “واقع بینانه ترین هوش مصنوعیما باید به یاد داشته باشیم. آیا این توله سگ یک هوش مصنوعی است؟ باید منتظر ماند و دید این برنامه چگونه کار می کند.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/musk-says-twitter-subscribers-will-get-early-access-to-xais-chatbot-grok