10 تا از تاریک ترین پایان های دنیای انیمه

انیمه همیشه پایان خوشی ندارد و گاهی بهترین پایان ها تاریک ترین هم هستند. پایان ها می توانند شیرین یا غم انگیز باشند، اما بسته به داستان و نحوه بیان آن، می توانند رضایت بخش نیز باشند. در اینجا دقیقاً در مورد انیمه هایی صحبت می کنیم که پایان های تیره ای دارند، پایان هایی که چندان شاد یا دلچسب نیستند اما باز هم مخاطب را راضی می کنند و گاهی به آنها درس عبرت می دهند.

اگرچه پایان های تاریک بسیار ناراحت کننده هستند، اما طرفداران انیمه دلایل زیادی برای دنبال ، این آثار دارند. پایان ها غیر قابل انکار تلخ و شیرین هستند، اما داستان ها و روایت ها چیزی است که این عناوین را ارزشمند و فراموش نشدنی می کند. اگرچه انیمه کلاسیک زیر پایان های غم انگیزی دارد، اما تماشای آن همچنان توصیه می شود.

هشدار: لیست زیر حاوی اسپویل است، بنابراین اگر این عناوین را تماشا نکرده اید، از خواندن مطالب زیر کاملا خودداری کنید.

10. پرنسس مونونوکه

اینکه آیا شخصیت ها از اشتباهات خود درس می گیرند یا نه، بی پاسخ می ماند

انیمه
سال انتشار 1997
مدت زمان فیلم 2 ساعت و 14 دقیقه
امتیاز IMDB 8.3

با در نظر گرفتن تمام عوامل داستانی و هزینه ها، انیمه Princess Mononoke پایان خوشبینانه ای داشت. اما یک هشدار وجود دارد: هیچ تضمینی وجود ندارد که صلح و آرامش به دست آمده در دراز مدت از بین نرود. روح شناخته شده جنگل و مادرخوانده سان مائورو مرده است و شهر آهنی و جنگل ویران می شوند. از طرفی طلسم آشیتاکا نابود شد و ساکنان شهر آهن نجات پیدا کردند. شخصیت ابوشی نیز مصمم به ادامه زندگی با طبیعت است. با ظهور مجدد کوداما، جنگل نیز تصمیم گرفت به زندگی خود ادامه دهد.

با این حال، فیلم پایان باز است و هیچ تضمینی وجود ندارد که خانم ابوشی و ساکنان شهر آهن متعهد به هماهنگی با طبیعت باشند. بسیار محتمل است که مردم آیرون تاون به شیوه های قدیمی طمع و بهره برداری از منابع طبیعی بازگردند و بدین ترتیب چرخه خشونت و انتقام که در وهله اول این درگیری ها را به وجود آورده بود، دوباره آغاز شود.

9. کد Geass

للوچ خود را نابود کرد تا جهان را نجات دهد

انیمه
سال انتشار 2006
تعداد حلقه 50 (با چهار فیلم)
امتیاز IMDB 8.7

در سری انیمیشن های Code Geass، للوچ از قدرت های حیله گر خود و قدرت های دیگری به نام Geass برای فریب دادن قبایل مختلف سیاسی استفاده می کند تا قدرت امپراتوری بریتانیا را به دست گرفته و ژاپن را از کنترل آن خارج کند. نقشه للوچ این است که خود را گناهکار و ظالمی بی رحم جلوه دهد تا تمام دنیا علیه او متحد شوند. اساساً، للوچ یک شخصیت شرور ایجاد می کند و بحران ایجاد می کند تا همه شخصیت ها و احزاب را متحد کند، زیرا آنها معمولاً در حال جنگ با یکدیگر هستند.

نقشه للوچ در نهایت موفق شد و داستان این انیمه زمانی به اوج خود می رسد که للوچ قصد دارد او را به روشی دقیق ترور کند. للوچ جان و آبروی خود را فدای دنیا می کند. تلخی و تراژدی داستان Code Geass این است که تمام دنیا للوچ را به عنوان یک ظالم به یاد خواهند آورد و هیچ ، واقعاً نمی داند که او خود را فدا کرده تا جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

  اینتل نگاهی به پردازنده های Arrow Lake و Lunar Lake دارد که در سال 2024 عرضه می شوند

نکته: Lelouch’s Geas بر اساس مفهومی از اساطیر ایرلندی است که در انگلیسی امروزی geas یا geis نوشته می شود و gesh تلفظ می شود. گیاس در واقع یکی دیگر از وظایف دنیوی است که انسان باید به آن عمل کند و اگر آن را زیر پا بگذارد با عواقب بسیار ناگواری مواجه خواهد شد.

8. کابوی بی باپ

اسپایک یک مرگ بالقوه باشکوه دارد

انیمه
سال انتشار 1998
تعداد حلقه 26
امتیاز IMDB 8.9

حتی قبل از رسیدن به چند قسمت آخر، Cowboy Beboy به داستان تاریک و تلخ خود می رسد، قبل از اینکه آخرین رویارویی Spike با Vicious and the Red Dragon Syndicate شکل بگیرد. شخصیت های رنگارنگ و بامزه ای مانند «اد» و «این» بی باپ را ، می کنند تا برای قسمت های پایانی جا باز کنند. با خداحافظی با جت و فی، اسپایک برای مقابله با همه اعضای سندیکای اژدهای قرمز تنها می ماند. آن وقت است که می داند احتمال کشته شدن در این زمان بسیار زیاد است. با این حال اسپایک در نهایت موفق به کشتن ویسیوس می شود و می بینیم که اسپایک زخمی انگشت خود را مانند اسلحه به سمت دوربین گرفته و می گوید “بنگ” و او بلافاصله بیهوش می شود و سریال در همانجا به پایان می رسد.

اگرچه پایان غیرمنتظره کابوی بی باپ، سرنوشت اسپایک را در هاله ای از ابهام قرار می دهد، اما نحوه پخش صحنه، بعید به نظر می رسد که اسپایک زنده بماند. حتی اگر او بر اثر جراحاتش نمی مرد، باز هم پایان آن اساساً یک تراژدی بود. اسپایک مجبور شد همه چیز، از جمله روابطش با بقیه اعضای بی باپ را قربانی کند تا در نهایت ویسیوس و سندیکای اژدهای سرخ را شکست دهد.

7. تیغ جادوگر

ماسان همه چیزش را فدای دخترش می کند

انیمه
سال انتشار 2006
تعداد حلقه 26
امتیاز IMDB 7.0

یکی از بسیاری از اقتباس‌های ناشر Image Comics، انیمه Witchblade است که در آن شاهد استفاده از شی باستانی Witchblade هستیم که شکل یک سپر جادویی را به خود می‌گیرد. اگرچه این عنوان فضایی پسا آخرالزمانی و اکشن هیجانی دارد، اما در درجه اول درباره مادری است. در این مجموعه انیمه، مالک Witch Blade، Masane Ahama، مادر تنها دختری شش ساله به نام ریهوکو است.

تلاش های خستگی ناپذیر Masane زمانی به اوج می رسد که او خود را قربانی محافظت از ریهوکو در برابر Witch Blade و یک شرکت بزرگ شیطانی می کند. تلاشی که در آن ماسان جان دشمن و سلاح های مهندسی را که جان او و دخترش را تهدید می کرد در طول سریال نابود می کند. تراژدی مرگ این مادر قابل تحمل تر می شود زیرا ریهوکو در طول سریال زنده می ماند و در نهایت خانواده جدیدی در میان دوستان و همراهان ماسان پیدا می کند.

6. دختر جادویی Madoka Magica

Medoka جهان را به عنوان تجسم امید ، می کند تبدیل شود

انیمه
سال انتشار 2011
تعداد حلقه 12
امتیاز IMDB 8.2

اگرچه لحظات تاریک و تاریک با انیمه دخترانه جادویی غریبه نیست، Puella Magi Madoka Magica به نوعی تاریکی را که در آن دختران نوجوان داوطلبانه برای مبارزه با هیولاها داوطلب می شوند، در بر می گیرد. در طول داستان سریال، مبارزه رو در رو با جادوگران تصمیم بدی به نظر می رسد، زیرا شخصیت های نمایش بارها و بارها در هر جدول زمانی کشته می شوند.

تنها راه برای شکست دادن این جادوگران این است که یک آرزو را به مادوکا برآورده کنید و یک پارادوکس زمانی ایجاد کنید. این بار اختلاف از ایجاد این جادوگران در وهله اول جلوگیری می کند. انگار که قبلا وجود نداشته اند. متأسفانه در این راه، او بدن خود را قربانی می کند و روح الهه مانند امید و محافظ روح دختران جادویی می شود. اگرچه مادوکا به یکی از قدرتمندترین شخصیت های انیمه تبدیل شده است، اما آرزوی او وجود او را به طور کامل از چهره زمان پاک می کند و مرگ او برای همورا به شدت ناخوشایند است. در پایان، هیچ ، به جز همورا و برادر کوچک مادوکا وجود او را به خاطر نخواهد آورد، که تصویر کلی را غم انگیزتر می کند.

  برای اولین بار در جهان یک بوئینگ 787 در قطب جنوب فرود آمد

5. JoJo’s Bizarre Adventure: Phantom Blood

پیروزی دیو نشان دهنده ادامه داستان این سری است.

انیمه
سال انتشار 2012
تعداد حلقه 26

دیو براندو علاوه بر اینکه یک شخصیت شرور است، یکی از مهم ترین شخصیت های انیمیشن Jojo’s Bizarre Adventure است و در قسمت های اول و سوم نقش آنتاگونیست را بازی می کند. به اندازه کافی جالب توجه است که تأثیر دیو در بقیه داستان سریال باقی می ماند و اهمیت دیو برای بقیه سریال – هم به این دلیل که نقش اصلی را بازی می کند و هم به دلیل اینکه بسیاری از شرورها میراث او را حفظ می کنند – به این دلیل است که دیو در نهایت برنده می شود. خون فانتوم .

علیرغم دخالت جاناتان در برنامه های دیو در Phantom Blood، این پدیده باعث مرگ او شد. جاناتان به جای اینکه شیطان را به طور کامل شکست دهد، فقط توانست پیشرفت نقشه خود را کند کند و به دلیل فداکاری او، پیروزی شیطان کمتر مشخص بود. با این حال، پایان بازی Phantom Blood غم انگیز است، به خصوص که شیطان تا فصل پنجم انیمه Stone Ocean همچنان بر داستان تأثیر می گذارد.

4. Cyberpunk Edgerunners

این انیمه با توجه به سبکی که دارد پایان خوشی ندارد

انیمه
سال انتشار 2022
تعداد حلقه 10
امتیاز IMDB 8.3

به عنوان یک قاعده، داستان‌های سایبرپانک تیره و تاریک هستند و اگرچه از نظر زیبایی‌شناختی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، اما همچنان از نظر اخلاقی غمگین هستند. Cyberpunk Edgerunners نیز از این قاعده مستثنی نیست. دنیای اصلی بازی رومیزی Cyberpunk و اقتباس از بازی ویدئویی آن، Cyberpunk 2077، اساساً دنیایی تیره و تار است، بنابراین انیمه Cyberpunk Edgerunners آن را کمتر از غمگینی نمی کند. وقتی دزدی ها خوب پیش نمی روند، شخصیت های اصلی قبل از اینکه آدام اسمشر بتواند هر ، دیگری را به تنهایی نابود کند، کشته می شوند. لوسی و فالکو تنها شخصیت‌های اصلی هستند که زنده مانده‌اند، و در حالی که لوسی به آرزویش برای رفتن به ماه می‌رسد، واقعاً ارزش هزینه‌ای که در این راه پرداخت می‌کنند، ندارد.

3. ریحان

اکشن نینجا برای داستان رومئو و ژولیت که به نتیجه اجتناب ناپذیر خود می رسد

هشدار: مقاله زیر در مورد خودکشی صحبت می کند

انیمه
سال انتشار 2005
تعداد حلقه 24
امتیاز IMDB 7.8

تراژدی اصلی انیمه Basilisk از طریق جنجال های تاریخی سیاست ژاپن به تصویر کشیده می شود و قبیله نینجا کوگا و ایگا فریب شوگان و دادگاه او را می خورند. برای تعیین جانشین شوگان، دادگاه دو قبیله را در مقابل یکدیگر قرار می دهد تا از طرف دو وارث بالقوه با هم مبارزه کنند، حتی زمانی که دو قبیله در ابتدای سریال آتش بس اعلام می کنند. این رویدادها جانشینان پیشینیان، گنوسکه از کوگا و اوبورو از ایگا، را در جایگاه رومئو و ژولیت قرار می دهند. در نتیجه این دو نفر عاشق یکدیگر شده و درگیر اختلاف و درگیری بین قبیله خود می شوند.

  شاید یک روز بتوانیم یک فیلم کامل با آن بسازیم

تمام اعضای شناخته شده هر دو قبیله در پایان انیمه Basilisk به شیوه های وحشیانه و دلخراشی می میرند و متأسفانه Gennosuke و Oboro تنها زمانی که خودکشی می کنند و پس از آن دوباره به هم می رسند. از نظر قانونی و در نهایت، قبیله ایگا برنده می شود زیرا جنسوکه قبل از مرگ غم انگیز خود آنها را برنده اعلام کرد و در واقع دلیل این اقدام عشق و احترام جنسوکه به اوبورو است.

2. قبر ، شب تاب

نقاشی هنوز هم از آخرین روزهای جنگ جهانی دوم

انیمه
سال انتشار 1988
مدت زمان فیلم 1 ساعت و 29 دقیقه
امتیاز IMDB 8.5

Grave of the Fireflies توسط استودیو Ghibli داستان خواهر و برادرهای یتیم Setsuko و Seita را در پی بمباران کوبا در مارس 1945 روایت می کند. خود بمباران و عواقب آن به شکلی تلخ و با جزئیات به تصویر کشیده شده است. قبر ، شب تاب در طول داستان تاریک باقی می ماند، زیرا ستسوکو و سیتا در اوج داستان می میرند. اگرچه پایان بسیار تلخ و غم انگیز است، اما زمانی که ارواح ستسوکو و سیتا از آن دنیا بتوانند شاهد بازسازی کوبه در دنیای مدرن باشند، حداقل بارقه امیدی را در آن می بینیم. Grave of the Fireflies بسیار دردناک و تماشای آن دشوار به نظر می رسد، اما به دلیل عمق احساسی بی نظیرش، به یکی از بهترین فیلم های انیمه تمام دوران تبدیل شده است.

1. برسرک (1997)

تلخ ترین اتفاقات در مانگا در پایان اقتباس انیمه رخ می دهد

انیمه
سال انتشار 1997
تعداد حلقه 25
امتیاز IMDB 8.7

مراسم کسوف یکی از مهم ترین لحظات مجموعه انیمه Berserk و همچنین یکی از تلخ ترین و وحشتناک ترین لحظات این مجموعه است. شخصیت گریفیث تمام اعضای گروه فالکون را قربانی کرد تا به Godhand بپیوندند و فمتو شوند. گاتس و کاسکا نیز دچار آسیب روحی و جسمی می شوند و بقیه گروه شاهین به طرز غم انگیزی توسط شیاطین خورده می شوند و پس از آن سریال به پایان می رسد.

تنها نقطه روشن در پایان، صحنه پس از اعتبار است، که گوتس را نشان می دهد که به دنبال انتقام از گریفیث است، اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که گاتز در پایان موفق شود. نه شخصیت ها و نه مخاطب فرصتی برای پردازش کابوسی که به تازگی شاهد آن بوده اند ندارند. اگرچه در مانگا می بینیم که Guts بالاخره امید پیدا می کند و رفتار اجتماعی بیشتری دارد، سری انیمه های 1997 هیچ نشانه ای از این موضوع را به ما نشان نمی دهند و در نهایت پایان این انیمه را به یکی از تلخ ترین پایان های صنعت تبدیل می کند. .

با توجه به اینکه پایان انیمه مستقیماً بعد از رویدادهای Eclipse Gala اتفاق می افتد و به تاریکی پایان کمک می کند، اما زمانی که این اقتباس در سال 1997 تولید شد، مانگای اصلی فقط تا پایان این رویداد نوشته شد. بنابراین داستان پس از آن اقتباسی نبود. تولید پایانی باز و تلخ و شیرین بر روی این اقتباس انیمه تنها گزینه تولیدکنندگان بود و شایان ذکر است که مشکلات فراوان در اقتباس از مانگای اصلی منجر به تمرکز بیشتر اقتباس ها بر داستان عصر طلایی شد. بنابراین، با توجه به نکات ذکر شده، مراسم خسوف پایانی اجتناب ناپذیر و غم انگیز باقی می ماند.

انیمه 1997 در حال حاضر برای تماشای آنلاین در دسترس نیست، اما ریمستر سال 2022 مجموعه، Berserk: The Golden Age Arc – Memorial Edition، برای تماشا در Crunchyroll و Amazon Prime Video در دسترس است.

اخرین حرف

برخی از بهترین انیمه های تمام دوران با صحنه های غم انگیز و تلخ به پایان می رسند. با این حال، به لطف داستان سرایی عالی و بار احساسی عمیق، حتی این پایان های تاریک نیز می توانند رضایت بخش باشند. طرفدارانی که به دنبال داستان های عمیق و شگفت انگیز در دنیای انیمه هستند نباید از پایان های تاریک و اتفاقات غم انگیز بترسند و از آنها دوری کنند.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DB%B1%DB%B0-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7