2025 هزاران ربات Optimus در تسلا کار می کنند + ویدئو

شب گذشته در جریان مجمع سالانه سهامداران این شرکت، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، کلیپ جدیدی از ربات انسان نما “اپتیموس” منتشر کرد.Optimus) نمایش داده می شوند. وی در حین نمایش این ویدئو مدعی شد که در… 2025، هزاران ربات انسان نما در تسلا کار خواهد کرد

در ویدیوی نمایش داده شده از Optimus، ربات تسلا با سرعت ثابتی در حال حرکت است. همچنین، در کارخانه تسلا، می تواند وظایف خاصی را به طور مستقل انجام دهد. مانند قرار دادن باتری در جعبه آنها.

توصیف ماسک از ربات انسان نما تسلا

ماسک به شرکت کنندگان در این جلسه گفت:

ما با Optimus در مدت زمان کوتاهی پیشرفت زیادی کرده‌ایم، از فردی که وانمود می‌کند یک ربات رقصنده در کت و شلوار است به فردی که اکنون می‌تواند کارهای مفیدی را در کارخانه انجام دهد.

او همچنین گفت که دو ربات Optimus در حال حاضر در کارخانه تسلا در فرمونت کالیفرنیا مشغول به کار هستند. همانطور که در فیلم بالا نشان داده شده است وظیفه قرار دادن باتری ها در جعبه را بر عهده دارند. به نظر می رسد که دفاتر تسلا در پالو آلتو، کالیفرنیا نیز خانه چندین روبات است.

علاوه بر این، ماسک گفت که “تعمیرات اساسی سخت افزاری” برای Optimus وجود خواهد داشت که تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده تکمیل خواهد شد. پس از آن تولید محدود ربات هایی که می توانند در کارخانه ها کار کنند آغاز می شود و سپس آزمایش های بیشتری انجام می شود.

او حتی پیش‌بینی کرد که تا سال آینده، تسلا «بیش از هزار، شاید چند هزار» روبات Optimus خواهد داشت که در کارخانه‌های این غول خودروهای الکتریکی کار می‌کنند.

  اپل همچنین توسعه موتورهای مرورگر شخص ثالث را به اروپا محدود کرده است

طی این جلسه، بسته پاداش 56 میلیارد دلاری ایلان ماسک پس از سال ها شایعه و گزارش، سرانجام تایید شد. این بزرگترین بسته حقوقی مدیر عامل در تاریخ است، و اگرچه تایید شده است، اما هیچ تضمینی برای دریافت آن وجود ندارد، زیرا قاضی شهرستان دلاور که این بسته را لغو کرد، هنوز حکم نهایی خود را صادر نکرده است.

منبع: https://digiato.com/robotics/elon-musk-shows-off-latest-version-of-tesla-humanoid-robot