Discord تبلیغات را اضافه می کند، اما با یک تغییر گیمر: آنچه تاکنون می دانیم

Discord، سرویس چت صوتی و تصویری برای گیمرها که اخیراً دامنه خود را افزایش داده است، به لیست طولانی خدمات رایگانی می‌پیوندد که از تبلیغات برای پشتیبانی از پلتفرم خود استفاده می‌کنند. این تغییر برای شرکتی که مدتهاست از موضع ضد تبلیغاتی خود دفاع کرده است، نشان دهنده یک موضوع است.

وال استریت ژورنال روز سه شنبه گزارش داد که انتظار می رود این تبلیغات در دیسکورد در هفته جاری ظاهر شوند. اسلات های تبلیغاتی به توسعه دهندگان بازی ارائه می شود تا کاربران Discord و دوستان آنها را تشویق کنند تا بازی های خود را انجام دهند و از این طریق از طریق فروش، خریدهای درون برنامه ای و تبلیغات درون بازی برای توسعه دهندگان درآمد کسب کنند.

پیتر سلیس، معاون ارشد رئیس‌جمهور Discord، ماه گذشته در یک پست وبلاگ گفت، به‌جای تبلیغات استاندارد، تبلیغات Discord به‌عنوان «جستجوهای حمایت‌شده» ظاهر می‌شوند. وقتی شخصی در Discord استریم می‌کند و یک بازی را با یک کوئست اسپانسر انجام می‌دهد، این گزینه را خواهد داشت که در حالی که دیگران آن را تماشا می‌کنند، ماموریت را تکمیل کند. سپس بینندگان می توانند وارد بازی شوند و همچنین تلاش برای دریافت جوایز را تکمیل کنند.

دیسکورد گفته است که تبلیغات را بر اساس گیم پلی، سن و موقعیت مکانی کاربر هدف قرار می دهد، اما می توانید شخصی سازی خود را در تنظیمات برنامه غیرفعال کنید.

  درختان با گرم شدن هوا برای نفس کشیدن تلاش می کنند

در اینجا چیزی است که ما تاکنون در مورد ماموریت های حمایت شده می دانیم.

ماموریت های حمایت شده چیز جدیدی نیستند

تلاش‌های حمایت‌شده چیزی است که Discord قبلاً امتحان کرده است. این سرویس چت با Epic Games و Lucasfilm Games برای یک ماموریت حمایت‌شده در ماه مه 2023 همکاری کرد. بازیکنان می‌توانند گیم‌پلی Fortnite را با دوستان خود در جریان Discord به اشتراک بگذارند، ماموریت‌ها را کامل کنند و پوسته‌های انحصاری الهام گرفته از جنگ ستارگان را کسب کنند. این احتمال وجود دارد که ماموریت‌های جدید Sponsored به همین ترتیب عمل کنند.

در حال حاضر، می‌توانید ماموریت‌ها را در تنظیمات حریم خصوصی برنامه غیرفعال کنید. با این حال، این تنظیم ممکن است با راه اندازی رسمی ماموریت های حمایت شده تغییر یا حذف شود.

دیسکورد علاوه بر افزودن تبلیغات، تلاش های خود را برای فروش مواردی مانند پروفایل های حمایت شده در فروشگاه خود نیز افزایش خواهد داد. این ابتکار هفته گذشته با انتشار مجموعه Valorant آغاز شد که شامل تزئینات آواتار و جلوه های نمایه با الهام از بازی است. این مجموعه های حمایت شده به سبک پروفایل موجود در فروشگاه می پیوندند.

حرکت به سمت تبلیغات بخشی از تمایل به ایجاد درآمد بیشتر برای سرویس چت است. Discord 17 درصد از نیروی کار خود را در ژانویه اخراج کرد. این شرکت سرمایه‌گذاران زیادی را جذب کرد، اما علیرغم افزایش درآمدهای زیاد در سال‌های اخیر و صدها میلیون کاربر ثبت‌شده، هرگز سودی را به همراه نداشت.

جیمز سیترون، مدیرعامل دیسکورد، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که دیسکورد امیدوار است “هر بازی دارای ماموریت هایی در دیسکورد باشد.” او همچنین به بلومبرگ گفت که دیسکورد احتمالاً در مقطعی برای عرضه اولیه عمومی ثبت نام کرده و به یک شرکت سهامی عام تبدیل خواهد شد.

  خانواده قربانیان تیراندازی Uvalde از Activision و Meta شکایت کردند

در حال حاضر، Discord احتمالا امیدوار است که کوئست‌ها و مجموعه‌های حمایت‌شده در فروشگاه‌اش بهتر از فروشگاه بازی این شرکت، که دو سال دوام آورد تا اینکه در سال ۲۰۲۱ حذف شد، کار کنند.

Quests Sponsored چگونه کار خواهند کرد؟

توسعه دهندگانی که برای یک ماموریت حمایت شده توسط Discord پول می پردازند امیدوارند که دوستان کاربر را که در حال تماشای جریان هستند تشویق کنند تا بازی خود را نیز انجام دهند. یک ماموریت حمایت شده ظاهر می شود، یک کاربر بازیکن می تواند از طریق رابط Discord در تلاش شرکت کند و پس از تکمیل تلاش، سایر کاربران در جریان این فرصت را خواهند داشت تا چالش را تکمیل کنند. پس از تکمیل یک تلاش، کاربران می‌توانند برای بازخرید در بازی جوایزی دریافت کنند.

تصویر تبلیغاتی Discord برای Quests

وقتی ماموریت‌های حمایت‌شده در دسترس هستند، بازیکنان در طول پخش یک پنجره بازشو می‌بینند و می‌توانند در آنها شرکت کنند.

اختلاف

کوئست های حمایت شده چگونه خواهند بود؟

هنگامی که شروع به پخش یک بازی دارید که دارای یک ماموریت حمایت مالی است، در حالی که دوستان در حال تماشای آن هستند، پیامی دریافت خواهید کرد که در تلاش شرکت کنید. پس از اتمام کار، یک پاپ آپ دیگر ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد که تلاش کامل شده است و جوایز می توانند بازخرید شوند. افرادی که جریان را تماشا می‌کنند ممکن است پنجره‌های بازشو دریافت کنند که از آنها می‌خواهد پس از پایان پخش‌کننده، تلاش را تکمیل کنند. گرافیک دقیق پس از راه اندازی Sponsored Quests در دسترس خواهد بود.

  کلیسای کاتولیک از رسیدگی به پرونده گالیله گالیله ابراز تاسف کرد
صفحه Discord که در مورد ماموریت های حمایت شده بحث می کند

Discord به کاربران این امکان را می دهد که در تکرار فعلی خود، ماموریت های حمایت شده را غیرفعال کنند، اما ممکن است پس از راه اندازی رسمی ماموریت ها، این موضوع تغییر کند.

اسکرین شات توسط Joe Hindy/CNET

آیا می توانم ماموریت های حمایت شده را خاموش کنم؟

بله فعلا. Discord را باز کنید و به بخش Privacy & Security در تنظیمات بروید. در آنجا باید انتخابی را ببینید جوایز درون بازی (با نام مستعار). این تنظیم را غیرفعال کنید.

اما توجه داشته باشید که وقتی ماموریت‌های حمایت‌شده به صورت زنده اجرا می‌شوند، این تنظیم ممکن است تغییر کند.

یکی از نمایندگان Discord در ایمیلی گفت: «کاربران می‌توانند از تبلیغات شخصی‌شده برای مأموریت‌ها بر اساس فعالیت یا داده‌های به اشتراک گذاشته شده با Discord انصراف دهند. “با این حال، کاربران همچنان می توانند در صورت دسترسی به موجودی هدیه خود و/یا از طریق نقاط ورودی متنی، مانند فعالیت دوستان کاربر، ماموریت ها را ببینند. آنها همچنین می توانند یک تبلیغ را در برنامه برای یک ماموریت یا بازی خاص مخفی کنند. که علاقه ای به آن ندارند.”

Discord چه زمانی Quests Sponsored را راه اندازی می کند؟

Discord تاریخ دقیقی را برای انتشار اعلام نکرد، اما به وال استریت ژورنال گفت که این اتفاق در هفته اول آوریل رخ خواهد داد.

آیا در صورت عدم ارسال محتوا، تبلیغات را مشاهده خواهم کرد؟

تا زمانی که آپدیت به طور کامل راه اندازی نشود، نمی دانیم. با این حال، به نظر می‌رسد که اکثر تبلیغات فقط به افرادی نشان داده می‌شود که از ویژگی پخش دیسکورد استفاده می‌کنند. اما اگر محتوا را پخش نمی‌کنید، ممکن است همچنان پنجره‌های بازشو ببینید زیرا Discord رویدادها را از طریق اعلان‌های خود اعلام می‌کند.

منبع: https://www.cnet.com/tech/discord-is-adding-ads-but-with-a-gamer-twist-what-we-know-so-far/#ftag=CAD590a51e