Fairphone هدفون های با قابلیت تعمیر آسان را عرضه کرد | TechCrunch

حق جبران خسارت چند سالی است که موضوع داغی بوده و در قوانین ملی و بین المللی به نوعی بحرانی می رسد. حامیان خاطرنشان می کنند که این پیشنهادات به کاربران کنترل بیشتری بر دارایی خود می دهد، در حالی که عمر مفید محصولات را افزایش می دهد و ، های الکترونیکی را کاهش می دهد.

Fairphone شاید مهم‌ترین شرکت سخت‌افزاری باشد که تعمیرپذیری را پایه و اساس فلسفه طراحی لوازم الکترونیکی مصرفی خود قرار داده است. تا به امروز، این استارتاپ اروپایی چندین گوشی و یک جفت هدفون روی گوش عرضه کرده است. این هفته هدفون نیز به این لیست اضافه شده است.

در حالی که هدفون های بلوتوث به سرعت به یک محصول کالا تبدیل شده اند، به دلیل اندازه جمع و جور آنها، قابلیت تعمیر کاربر موفقیت آمیز نبوده است. همچنین تولید آنها نسبتاً ارزان است، بنابراین دور انداختن یک جفت آنها به هر دلیلی از کار می افتد. اگر می‌خواهید محصولی مانند این را قابل استفاده بسازید، باید آن را به یک ویژگی اصلی تبدیل کنید – که خوشبختانه، نوعی تجارت Fairphone است.

اعتبار تصویر: Fairphone (اسکرین شات)

در این مورد، شرکت بر روی عمر باتری تمرکز کرد. کاربران می توانند به راحتی هدفون و قاب گوشی را باز کنند تا پس از اتمام باتری، باتری ها را خارج کنند. این شرکت Fairbuds را “قابل ترمیم ترین ایربادهای ممتاز جهان” می نامد. مطمئناً باز ، و مبادله قطعات آنها آسان تر از محصولات رقیب مانند اپل و سامسونگ است.

برچسب قیمت 149 یورویی (162 دلار) آنها را جایی در سطح متوسط ​​​​دنیای هدفون قرار می دهد. البته این روزها می توانید با قیمت بسیار کمتری جوانه بگیرید. و در حالی که این شرکت ویژگی‌هایی مانند حذف نویز فعال و درایورهای تیتانیوم 11 میلی‌متری را تبلیغ می‌کند، حقیقت این است که تعمیرپذیری و طول عمر باتری باید در صدر فهرست نیازهای شما برای انتخاب از یک حوزه بسیار شلوغ باشد.

  تخمین جدیدی از سیارک های منظومه شمسی

در دنیای لوازم الکترونیکی مصرفی، حق تعمیر تا حد زیادی بر روی گوشی ها و رایانه های شخصی متمرکز شده است. با توجه به قیمت کمتر و ردپای کوچکتر آنها، بعید به نظر می رسد که در آینده نزدیک به بسیاری از قوانین راه پیدا کنند. اما هر چیزی که بتواند به کاهش ضایعات الکترونیکی کمک کند و به کاربران کنترل بیشتری روی این محصولات بدهد احتمالاً مثبت است.

منبع: https://techcrunch.com/2024/04/09/fairphone-launches-easy-to-repair-earbuds/