Getir نشانه ای از آنچه در بازار M&A در سال 2024 در راه است است

خیلی ها، خودم از جمله، موجی از خرید استارت‌آپ‌ها را در سال 2023 پیش‌بینی می‌کند، زیرا شرکت‌هایی که ریشه در ایده‌های خوب دارند، اما بر اساس مدل‌های کسب‌وکار بدتر ساخته شده‌اند، پولشان تمام می‌شود. این اتفاق تا حد زیادی رخ نداده است، اما نشانه هایی وجود دارد که در سال 2024 اتفاق خواهد افتاد.

بر اساس داده‌های سه‌ماهه سوم PitchBook، حجم سرمایه و تعداد معاملات همچنان کاهش می‌یابد، و شرایط اقتصاد کلان، اقتصاددانان و سیاستمداران را به پیش‌بینی رکود در سال 2024 سوق می‌دهد. سرمایه‌گذاران همچنین به من گفتند که زمان کمتری را صرف حمایت از شرکت‌های پرتفویی می‌کنند که چنین نیستند. خوب انجام دادن. و در عوض به دنبال کمک به آنها برای یافتن یک فرود نرم باشید.

هنگامی که برای اولین بار در ژوئن 2022 در مورد موج قریب الوقوع خرید استارتاپ ها نوشتم – بله، جدول زمانی من کمی ناموفق بود – در ابتدا فکر می کردم که خریدارها، استارت آپ هایی در مراحل آخر هستند که پول نقد زیادی در دست دارند. بانک. تصور می‌کردم شرکت‌های قوی با مدل‌های کسب‌وکار مستحکم، مانند Stripe و Plaid، رقبای کوچک‌تری را جذب می‌کنند تا ارزش‌های متفاوت خود را توجیه کنند. اما خریدهای استارتاپی که تاکنون دیده‌ایم عمدتاً توسط بازیگران دولتی یا شرکت‌های سهام خصوصی بوده است.

فکر می‌کنم سال آینده تغییر خواهد کرد، و دیگر فکر نمی‌کنم این خوب باشد که بد یا کوچک را بخرد. این شرکت‌ها احتمالاً بیشتر به فکر یک گردش برای خود در سال آینده هستند تا یک خرید ولگردی. شرکت‌ها عمدتاً برای پر ، شکاف‌های موجود در مدل‌های کسب‌وکار خود، خرید انجام می‌دهند. فکر می کنم این مردم مبارز خواهند بود که مردم مبارز را خواهند خرید.

  @Potus به تازگی از طریق موضوعات اینستاگرام به fediverse پیوست

منبع: https://techcrunch.com/2023/11/09/getir-acquisitions-preview-2024/