iMessage باید تابع قوانین DMA باشد

گوگل و گروهی از شرکت های بزرگ مخابراتی اروپایی با ارسال نامه ای به کمیسیون اروپا این موضوع را اعلام کردند iMessage به عنوان یک دروازه مهم بین کاربران تجاری و مشتریان آنها عمل می کند و باید به عنوان یکی از آنها در نظر گرفته شود سرویس اصلی در نظر گرفته شده است. اگر این درخواست تأیید شود، اپل باید iMessage را با سایر سرویس‌های پیام‌رسان سازگار کند.

فایننشال تایمز به این نامه اشاره کرد که کمیسیون اروپا در حال بررسی است که آیا iMessage الزامات سختگیرانه DMA را برآورده می کند یا خیر. این نامه همچنین توسط یک معاون ناشناس گوگل به همراه مدیران اجرایی Vodafone (بریتانیا)، Deutsche Telekom (آلمان)، Telefonica (اسپانیا) و Orange Polska (لهستان) امضا شده است.

استدلال گوگل علیه iMessage

گوگل و متحدانش استدلال می کنند که iMessage یک پلت فرم ضروری تحت قانون بازارهای دیجیتال است. به عبارت ساده تر، توسط شرکتی با درآمد سالانه بیش از 7.5 میلیارد یورو و حداقل 10000 کاربر فعال ماهانه در اتحادیه اروپا مدیریت می شود.

در نامه‌ای که به تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا ارسال شده است، شرکت‌های مخابراتی و گوگل توضیح می‌دهند که iMessage دروازه مهمی بین کسب‌وکارها و مشتریانشان است:

“کاربران فقط می توانند پیام های محافظت شده را از طریق iMessage برای کاربران iOS ارسال کنند، سایر کاربران باید از روش سنتی SMS استفاده کنند.”

گوگل چندین بار تلاش کرده است تا اپل را متقاعد کند که استاندارد پیام رسانی بین پلتفرمی RCS را که از آن به عنوان جانشین پیامک یاد می شود، بپذیرد. پیش از این، سامسونگ نیز از این حرکت حمایت می کرد.

  متا در حال آزمایش توانایی ارسال محتوا از اینستاگرام به Trades است

برنامه پیام‌های اپل در حال حاضر از پیام‌های متنی بین پلتفرمی پشتیبانی می‌کند، اما iMessage دارای ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند رمزگذاری و ارسال عکس‌ها و ویدیوهای با کیفیت بالا است که مختص اکوسیستم اپل است. غول آیفون همچنین قبلاً استدلال کرده بود که iMessage آنقدر در اروپا محبوب نیست که به عنوان یک سرویس اصلی در نظر گرفته شود و از ویژگی های تجاری مانند API ها پشتیبانی نمی کند. این سرویس در لیست قبلی منتشر شده از خدمات مشمول DMA گنجانده نشده است.

منبع: https://digiato.com/app/google-imessage-europe