MIT حسگر قابل بلع جدیدی را آزمایش می کند که تنفس شما را در روده ضبط می کند

محققان MIT یک کپسول قابل بلع ابداع کرده اند که می تواند علائم حیاتی از جمله ضربان قلب و الگوهای تنفسی را از دستگاه گوارش بیمار کنترل کند. دانشمندان همچنین می گویند که دستگاه جدید می تواند برای تشخیص علائم افسردگی تنفسی در هنگام مصرف بیش از حد مواد افیونی نیز مورد استفاده قرار گیرد. جووانی تراورسو، دانشیار مهندسی مکانیک در MIT که برای توسعه خطی از حسگرهای قابل بلع کار کرده است، به Engadget گفت که این دستگاه به ویژه برای مطالعات خواب مفید خواهد بود.

به طور سنتی، مطالعات خواب نیاز به اتصال بیماران به تعدادی حسگر و دستگاه دارد. در آزمایشگاه ها و در مطالعات خانگی، حسگرها را می توان با استفاده از سیم به پوست سر، شقیقه ها، قفسه سینه و ریه های بیمار متصل کرد. بیمار همچنین ممکن است از یک کانول بینی، یک بند قفسه سینه و یک پالس اکسیمتر استفاده کند که می تواند به یک مانیتور قابل حمل متصل شود. تراورسو به Engadget گفت: «همانطور که می‌توانید تصور کنید، خوابیدن با این همه دستگاه ممکن است دشوار باشد.

برگه قرص را پاک کنید

MIT

این آزمایش که از یک کپسول ساخته شده توسط Celero Systems، استارتاپی به رهبری محققان MIT و هاروارد استفاده کرد، اولین باری است که فناوری حسگر قابل بلعیدن روی انسان آزمایش شده است. علاوه بر استارتاپ و MIT، این تحقیق توسط کارشناسان دانشگاه ویرجینیای غربی و سایر بیمارستان‌های وابسته انجام شد.

این کپسول حاوی دو باتری کوچک و یک آنتن بی سیم است که داده ها را انتقال می دهد. حسگر قابل بلعیدن، که به اندازه یک کپسول ویتامین است، از طریق دستگاه گوارش حرکت می‌کند و سیگنال‌های دستگاه را زمانی که در معده بود جمع‌آوری می‌کند. شرکت کنندگان یک شب در یک آزمایشگاه خواب ماندند در حالی که دستگاه تنفس، ضربان قلب، دما و حرکت معده را ثبت می کرد. این حسگر همچنین قادر به تشخیص آپنه خواب در یکی از بیماران در طول آزمایش بود. نتایج نشان می‌دهد که این خوراکی قادر به اندازه‌گیری پارامترهای سلامتی قابل مقایسه با تجهیزات تشخیصی درجه پزشکی مرکز خواب است. به طور سنتی، بیمارانی که قرار است با اختلالات خواب خاص تشخیص داده شوند، باید شب را در یک آزمایشگاه خواب بگذرانند، جایی که آنها به مجموعه‌ای از حسگرها و دستگاه‌ها متصل هستند. فناوری حسگر غیرقابل مدیریت این نیاز را برطرف می کند.

نکته مهم، MIT ادعا می کند که هیچ عارضه جانبی به دلیل مصرف کپسول گزارش نشده است. کپسول معمولاً ظرف یک یا دو روز از بیمار عبور می کند، اگرچه این مدت ماندگاری داخلی کوتاه ممکن است اثربخشی آن را به عنوان یک دستگاه نظارتی نیز محدود کند. تراورسو به Engadget گفت که می‌خواهد Celetro، که او یکی از بنیانگذاران آن است، در نهایت دارای مکانیزمی باشد که به کپسول اجازه می‌دهد تا یک هفته در معده بیمار بماند.

  ابطال موافقت با پرداخت تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری

دکتر علی رضایی، رئیس اجرایی موسسه علوم اعصاب راکفلر در دانشگاه ویرجینیای غربی، گفت که پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد مسیر جدیدی از طریق این دستگاه وجود دارد که به ارائه‌دهندگان کمک می‌کند تا تشخیص دهند که بیمار بر اساس علائم حیاتی چه زمانی اوردوز می‌کند. در آینده، محققان حتی پیش‌بینی می‌کنند که دستگاه‌ها می‌توانند داروها را به صورت داخلی ترکیب کنند: در صورتی که حسگر ثبت کند که سرعت تنفس فرد کاهش می‌یابد یا متوقف می‌شود، عوامل معکوس‌کننده مصرف بیش از حد، مانند نالمفن، می‌توانند به آرامی تجویز شوند. اطلاعات بیشتر از این مطالعات در ماه های آینده در دسترس خواهد بود.

منبع: https://www.engadget.com/mit-tests-new-ingestible-sensor-that-record-your-breathing-through-your-intestines-224823353.html?src=rss