@Potus به تازگی از طریق موضوعات اینستاگرام به fediverse پیوست

fediverse – نام شبکه اجتماعی متشکل از سرورهای متصل به هم، مانند Mastodon و دیگران – به تازگی در روز سه‌شنبه زمانی که حساب @Potus (رئیس‌جمهور ایالات متحده) در Instagram Threads اولین نشریه فدرال خود را به اشتراک گذاشت، مشروعیت جدیدی دریافت کرد. حساب کاربری که توسط تیم بایدن اداره می‌شود، پیامی در مورد حمایت رئیس‌جمهور از آزادی باروری در Threads، رقیب آینده متا توییتر/X منتشر کرد.

بلافاصله پس از آن، کاربران Threads متوجه شدند که پست او نشان‌واره اشتراک‌گذاری fediverse Threads را نشان می‌دهد – شکلی دایره‌ای که شبیه سیاره‌هایی است که به دور یک ستاره می‌چرخند و حسی از جهان به هم پیوسته که فدیورس را تشکیل می‌دهد، می‌دهد.

اعتبار تصویر: اسکرین شات از چت ها

اگرچه بسیاری از مصرف‌کنندگان هنوز با این اصطلاحات آشنا نیستند، فدیورس ایده‌ای است که در ماه‌های آینده به بخش مهم‌تری از آینده رسانه‌های اجتماعی تبدیل می‌شود، به خصوص با توجه به پذیرش متا از فناوری و پروتکل اصلی ActivityPub.

به طور خلاصه، این اصطلاح به سرورهای متصل به هم اشاره دارد که شبکه های اجتماعی را اجرا می کنند و همه می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. Mastodon، یک سرویس انتشاری مشابه توییتر منبع باز، یکی از اعضای برجسته این انجمن است، مانند سایر پلتفرم‌ها مانند سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو PeerTube، جایگزین اینستاگرام Pixelfed، شرکت نرم‌افزار انجمن گفتگو Lemmy، پلتفرم انتشار WriteFreely و موارد دیگر.

این سرویس ها با هم (به استثنای Threads) یک «وب اجتماعی» را تشکیل می دهند که در مجموع 9.9 میلیون کاربر دارد که تقریباً 1.08 میلیون نفر از آنها به صورت ماهانه فعال هستند. طبق آخرین درآمد متا، Threads بیش از 130 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد که به زودی آن را به یکی از بزرگ‌ترین گره‌ها در جهان تبدیل خواهد کرد.

  یکی از نادرترین حشرات روی زمین از انقراض نجات یافت

هنگامی که متا Threads را معرفی کرد، رقیب خود در توییتر/X که بر متن متمرکز بود، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد این برنامه را فدرال کند تا کاربران در Mastodon و سایر شبکه‌ها بتوانند پست‌های کاربران Threads را ببینند و به آنها پاسخ دهند.

اواخر سال گذشته، Threads آزمایش این ادغام را آغاز کرد و در ماه مارس اشتراک گذاری fediverse را برای کاربران Threads در نسخه بتا باز کرد. این ویژگی هنوز به طور کامل اجرا نشده است و هنوز محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال، در حال حاضر کاربران Threads نمی توانند ببینند چه کسی به پست های آنها در سرورهای دیگر پاسخ داده یا آنها را دوست داشته است و نمی توانند پست های خود را با نظرسنجی ها به اشتراک بگذارند. اما اینها ویژگی هایی هستند که در آینده خواهند آمد.

علیرغم فقدان این ویژگی، پذیرش اشتراک‌گذاری فدرال توسط حساب @Potus به این معنی است که پست‌های بایدن گستره وسیع‌تری خواهند داشت، زیرا می‌توانند توسط کاربرانی که قبلاً در Threads، X یا d دیگر برنامه‌های اجتماعی غیرفدراسیونی حضور ندارند، مشاهده کنند. .

منبع: https://techcrunch.com/2024/04/02/potus-just-joined-the-fediverse-via-instagram-threads/