Spotify لیست پخش هوش مصنوعی خود را معرفی کرد. یک لیست پخش با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد کنید

حدود یک سال پیش، Spotify از ویژگی AI DJ برای پیشنهاد آهنگ به کاربران با استفاده از هوش مصنوعی رونمایی کرد. این شرکت اکنون این فناوری را برای ایجاد لیست پخش در اختیار کاربران قرار می دهد. نسخه بتا ویژگی ایجاد لیست پخش هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می دهد که با تایپ دستورات و درخواست های متنی لیست پخش مورد نظر خود را دریافت کنند.

بر اساس گزارش TechCrunch، Spotify اعلام کرده است که نسخه بتا ویژگی AI ​​Playlist ابتدا برای کاربران اندروید و iOS در بریتانیا و استرالیا در دسترس خواهد بود و در آینده در کشورهای بیشتری عرضه خواهد شد.

لیست پخش هوش مصنوعی Spotify را معرفی می کنیم

علاوه بر درخواست‌های استاندارد برای ایجاد یک لیست پخش بر اساس ژانر یا پنجره زمانی، برای مثال، Spotify از هوش مصنوعی برای ایجاد لیست‌های پخش با دستوراتی مانند «آهنگ‌هایی برای آرام ، گربه‌ام» یا «آهنگ‌هایی برای مبارزه با آخرالزمان زامبی‌ها» استفاده می‌کند.

درخواست های کاربر می تواند شامل موارد مختلفی مانند مکان ها، حیوانات، فعالیت ها، شخصیت های یک فیلم، رنگ ها و حتی ایموجی ها باشد. Spotify می گوید بهترین لیست های پخش با دستوراتی ایجاد می شوند که شامل ترکیبی از ژانرها، حالات، هنرمندان و پنجره های زمانی است. این شرکت همچنین از دانش خود در مورد سلیقه کاربران برای ایجاد این لیست های پخش استفاده می کند.

Spotify

حتی پس از ایجاد لیست پخش، کاربران می توانند آن را ویرایش کرده و با کمک هوش مصنوعی آهنگ ها را جایگزین کنند. همچنین می توانید با کشیدن انگشت به چپ آهنگ های ناخواسته را از لیست پخش حذف کنید.

  بازگشت خودروهای بی ام و به بازار ایران; آیا واردات خودرو رونق می گیرد؟

Spotify از مدل های زبان بزرگ (LLM) برای این ویژگی استفاده می کند. سپس فناوری شخصی سازی این شرکت برای اجرای دستور کاربر و ایجاد لیست آهنگ طبق نظر شخص وارد عمل می شود. این شرکت می‌گوید خطوط قرمزی را تعیین کرده است تا کاربران نتوانند از هوش مصنوعی برای درخواست‌های نامناسب یا تمرکز بر رویدادهای جاری یا برندهای خاص استفاده کنند.

ویژگی لیست پخش هوش مصنوعی در تب Your Library در برنامه Spotify قرار دارد و با لمس دکمه + در بالای صفحه می توان به آن دسترسی داشت. اگر کاربر درخواستی در ذهن نداشته باشد، خود برنامه پیشنهادهایی برای ایجاد لیست پخش ارائه می دهد.

منبع: https://digiato.com/app/spotify-launches-ai-playlist