TechCrunch Mobility: اخراج کارکنان در اپل، محاسبه قیمت خودروهای برقی و وعده دیگری برای روباتاکسی تسلا

به جدید خوش آمدیدo Mobility TechCrunch – مرکز مرکزی شما برای اخبار و اطلاعات در مورد آینده حمل و نقل. اینجا ثبت نام کنید – فقط روی TechCrunch Mobility کلیک کنید – تا هر آخر هفته خبرنامه را در صندوق ورودی خود دریافت کنید. اشتراک رایگان.

خودروسازان فروش خودروهای خود را برای سه ماهه اول گزارش کرده‌اند، و مطمئناً، اگر بخواهید خودروهای برقی بفروشید، قیمت قطعا مهم است. چه کسی فکرش را می کرد؟ نظرسنجی اخیر انجام شده توسط ادموندز به نتیجه مشابهی می رسد (حداقل برای خریداران آمریکایی)، که شکاف بزرگی بین آنچه مصرف کنندگان می خواهند و آنچه واقعاً در بازار موجود است پیدا می کند.

نکته مهم اینجاست. طبق نظرسنجی ادموندز، 47 درصد می گویند که به دنبال خرید خودروهای برقی زیر 40000 دلار هستند و 22 درصد به خودروهای برقی با قیمت کمتر از آستانه 30000 دلار علاقه مند هستند. امروزه هیچ وسیله نقلیه الکتریکی جدیدی با قیمت کمتر از 30000 دلار و تنها چهار خودرو زیر 40000 دلار وجود ندارد. میانگین قیمت یک وسیله نقلیه الکتریکی در سال 2023 61702 دلار بود، در حالی که قیمت تمام وسایل نقلیه دیگر 47450 دلار بود.

این عدم تطابق واقعیت ها بر خودروسازانی که سعی می کنند موجودی های خود را با کاهش قیمت ها جابه جا کنند، فشار وارد می کند. این فشار نزولی خودروسازان را مجبور کرده است آب کم عمق به تعویق انداختن عرضه خودروهای الکتریکی در آینده و اختصاص منابع بیشتر به خودروهای هیبریدی. زوج شما اینجا هستیدیک معیار در دنیای وسایل نقلیه الکتریکی، بسیار کمتر از انتظارات تحلیلگران با تحویل 20 درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال 2023 کاهش یافت. در همین حال، خودروهای الکتریکی تازه وارد ریوین نتایج ولرم منتشر کرد

جواب چیست؟ خب، در تسلا به نظر می رسد راه حل دو چیز است: کاهش دوباره قیمت ها و تلاش برای کسب درآمد از طریق فروش نرم افزار Full Self-Driving آن که قیمتی معادل 12000 دلار دارد و در حال حاضر به عنوان بخشی از یک ماه آزمایشی رایگان به همه مشتریان ارائه می شود.

  10 بهترین Battle Pass در تاریخ Fortnite

باشه دوستان بریم سراغ بقیه اخبار!

یک پرنده کوچک

گربه پرنده سبز چشمک زن

بنیانگذاران، سرمایه گذاران، مهندسان، متخصصان سیاست و دیگران چیزهایی را به ما می گویند. و ما اینجا هستیم تا اطلاعات قابل تأییدی را که اینها ارائه می‌کنند، منتقل کنیم پرنده کوچک با ما به اشتراک گذاشت.

این هفته، یک پرنده کوچک به ما در مورد بسته شدن هشدار داد خودمختاری فانتومی، که بیش از 220 میلیون دلار جمع آوری کرده و اخیراً با OpenAI همکاری کرده است. چند تماس، ایمیل و یک پست جدید در وب سایت شرکت این اطلاعات را تایید کرد. حدود صد نفر تحت تأثیر قرار گرفتند.

همانطور که در مقاله خود اشاره کردم، Ghost از زمان تاسیسش در سال 2017 چندین بار چرخش کرده است. وقتی از بنیانگذار و مدیرعامل جان ، پرسیدم که چه اتفاقی افتاده است، او گفت که این شرکت یک محصول رانندگی در بزرگراه را نشان داده است و به لطف چیزی که در یک محیط شهری حرکت می کند. انجام شده بود. به عنوان “تحویل آخرین مایل” توصیف شده است.

او در ایمیلی به من نوشت: «در نهایت، سال‌های مورد نیاز برای عرضه محصول به بازار قابل تامین مالی نبود.

آیا توصیه ای به ما دارید؟ پست الکترونیک کرستن کوروسک در [email protected] یا شان اوکین [email protected]. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.

پیشنهاد هفته

پول ایستگاه

بنیانگذاران استارت‌آپ، گوش فرا دهید: یک صندوق جدید به تازگی بسته شده است. اسلایدشوهای خود را آماده کنید.

مانیواین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مستقر در اسرائیل و اکنون مستقر در نیویورک، با برنامه ریزی برای پایبندی به استراتژی سرمایه گذاری مراحل اولیه خود برای حمایت از استارت آپ ها در تلاقی تحرک، حمل و نقل و انرژی، یک صندوق 140 میلیون دلاری جمع آوری کرده است.

همانطور که در مقاله طولانی‌ترم اشاره کردم، رویکرد شرکت با گسترش جغرافیایی و تنوع بخشیدن به پایگاه سرمایه‌گذاران کمی تکامل یافته است. این شرکت همچنین تا حد زیادی استفاده از اصطلاح عمومی زمانی مد روز “تحرک” را متوقف کرده است (اغلب آن را از نام اصلی Maniv Mobility حذف می کند) و به جای آن صحبت در مورد فناوری عمیق، کربن زدایی و دیجیتالی ، بخش حمل و نقل را انتخاب کرده است.

  Bluesky ابزاری را راه‌اندازی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد خدمات تعدیل مستقل خود را ایجاد و مدیریت کنند

سرمایه گذاران صندوق دیگر تحت سلطه خودروسازان و تامین کنندگان ردیف اول نیستند. در عوض، Maniv خود را به روی طیف گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران مالی استراتژیک و نهادی، از جمله BNP Paribas Personal Finance و بازوهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر Shell و Enterprise Mobility باز کرد.

صندوق Maniv III همچنین شامل سرمایه‌گذاران بازگشت‌کننده Valeo و InMotion Ventures، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر جگوار لندرور است. Tissé Capital شرکت تویوتا موتور، شرکت اجاره خودرو Arval، غول زیرساخت های حمل و نقل Ferrovial، شرکت تولید صنعتی ITT Inc.، شرکت پرداخت ناوگان WEX و یک شرکت بیمه اروپایی ناشناس نیز در این صندوق مشارکت کرده اند.

پیشنهادهای دیگری که توجه من را جلب کرد…

انرژی آلسیمیک استارت‌آپ مستقر در ماساچوست که مواد شیمیایی غیر قابل اشتعال باتری را توسعه می‌دهد، ۷۸ میلیون دلار در دور سری C به رهبری جنرال کاتالیست و تاتا، شرکت هندی، با مشارکت Drads Capital، Thomvest و Thrive Capital جمع‌آوری کرد.

BlaBlaCarشرکت فرانسوی حمل و نقل اتومبیل و بلیط اتوبوس، یک خط اعتباری گردان به مبلغ 100 میلیون یورو (108 میلیون دلار به نرخ فعلی ارز) دریافت کرده است.

قرائت های قابل توجه و اطلاعات دیگر

وسایل نقلیه خودران

وایمو و اوبر یک همکاری در حال انجام را گسترش داد که بر مشتریان Uber Eats در منطقه مترو فونیکس تأثیر خواهد گذاشت. اکنون، وقتی مردم از طریق Uber Eats یک بوریتو، پیتزا یا سایر خوراکی‌ها سفارش می‌دهند، می‌توانند غذای خود را با وسیله نقلیه Waymo تحویل دهند. این پیوند با بازرگانان منتخب در Chandler، Tempe و Mesa، از جمله رستوران‌هایی مانند Princess Pita، Filiberto’s و BoSa Donuts آغاز خواهد شد.

وسایل نقلیه الکتریکی، شارژ و باتری

سیب این شرکت 614 کارمند خود را در کالیفرنیا پس از کنار گذاشتن پروژه خودروهای الکتریکی خود اخراج می کند. به گزارش بلومبرگ، بر اساس اعلامیه WARN که توسط EDD کالیفرنیا صادر شده است، اکثر کارمندان آسیب دیده در ساختمان های مربوط به پروژه خودروی لغو شده آن کار می کردند، در حالی که دیگران در تاسیساتی که برای توسعه نمایشگرهای نسل بعدی در نظر گرفته شده بود، کار می کردند.

کانو سرانجام نتایج سه ماهه چهارم و تمام سال خود را منتشر کرد. در پرونده نظارتی، قطعه‌ای در مورد استفاده از جت خصوصی مدیرعامل تونی آکویلا وجود دارد – یکی از چندین هزینه‌ای که شکاف بین هزینه‌ها و درآمدهای راه‌اندازی برقی را نشان می‌دهد. Tl;dr: Canoo دو برابر درآمد سالانه خود را در جت خصوصی مدیرعامل در سال 2023 خرج کرد.

  ایده ای بحث برانگیز که به دنبال تطبیق نظریه گرانش اینشتین با مکانیک کوانتومی است.

آینده فارادی به سختی از اخراج از مقر خود در لس آنجلس اجتناب کرد. این شرکت با مالک ساختمان، رکسفورد صنعتی، قراردادی برای ماندن در محل به شرط داشتن شرایط خاصی منعقد کرد. اگر فارادی هر یک از شرایط را نقض کند، رکسفورد این حق را دارد که ظرف 48 ساعت درخواست پرداخت را آغاز کند و در صورت عدم پرداخت، می تواند راه اندازی را راه اندازی کند. اگر فارادی فیوچر پرداخت های خود را انجام دهد، می تواند تا سپتامبر 2025، زمانی که مدت اجاره به پایان می رسد، در ساختمان بماند.

THE اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه سومین تحقیق را آغاز کرد توسط فیسکر Ocean SUV، این بار بر مشکلات باز ، درب متمرکز شده است.

شما اینجا هستید طبق گزارش رویترز، علیرغم وضعیت این خودرو به عنوان محصولی حیاتی برای رشد کلی شرکت، طبق گزارش ها، برنامه های خود را برای ساخت یک وسیله نقلیه الکتریکی ارزان قیمت که حدود 25000 دلار هزینه دارد، کنار گذاشته است. ظاهراً، تسلا در عوض بر روی یک رباتاکسی برنامه ریزی شده تمرکز خواهد کرد که بر روی همان پلت فرم کوچک EV ساخته شده است که همچنین قرار بود خودرو را ارزان تر تامین کند. اینجاست که کمی احمقانه می شود. تنها چند ساعت پس از مدیرعامل تسلا الون ماسک گفت رویترز دروغ می‌گوید، او در X پست کرد که روباتاکسی تسلا در 8 آگوست معرفی خواهد شد. برو شکل

چرخ های این هفته

چرخ های این هفته یک هفته استراحت می کنند در حالی که من از کمی تعطیلات لذت می برم. اما نگران نباشید، هفته آینده برمی گردد و من چند وسیله نقلیه در انتظار دارم، از جمله آن مرسدس بنز EQE 350 4Matic سدان، a لکسوس LC500 هیبرید و الف مرسدس eSprinter. علاوه بر این، برخی از دوچرخه های برقی نیز به زودی در دسترس خواهند بود.

دوست دارید درباره چه خودروهایی، از جمله خودروهای دو چرخ بیشتر بدانید؟ من آنها را در لیست خود قرار خواهم داد.

منبع: https://techcrunch.com/2024/04/07/techcrunch-mobility-an-ev-price-reckoning-av-startup-ghost-autonomy-ghosts-and/