TechCrunch Mobility: بازگشت ربات‌اکسی‌های کروز و BlueCruise فورد مورد بررسی قرار می‌گیرند

به جدید خوش آمدیدo Mobility TechCrunch – مرکز مرکزی شما برای اخبار و اطلاعات در مورد آینده حمل و نقل. اینجا ثبت نام کنید – فقط روی TechCrunch Mobility کلیک کنید – تا هر آخر هفته خبرنامه را در صندوق ورودی خود دریافت کنید. اشتراک رایگان.

این یک هفته پر حادثه دیگر در دنیای حمل و نقل است، به ویژه در بخش راه اندازی وسایل نقلیه الکتریکی و رانندگی خودکار. البته، کشتی تفریحی با اعلام یک نوع بازگشت توجه ما را به خود جلب کرد. اما چیزهای زیادی برای خواندن وجود دارد، از جمله غول هندی سواری اولا بریتانیا، استرالیا و نیوزلند را ، کنید. ویژگی یک استارت آپ مستقر در نیویورک که می خواهد شارژ خودروهای الکتریکی کنار خیابان را به چراغ های خیابان بیاورد. اوبر می خورد راه اندازی یک ویژگی ویدئویی به سبک TikTok؛ و سازنده قرارداد مگنا روبات های انسان نمای خلبان که توسط Sanctuary AI.

اوه، یک چیز دیگر – روزنامه نگار ربکا بلان بازگشته است می دانم که خوانندگان دلتنگ او شده اند، بنابراین با ارسال نکاتی به آدرس [email protected] کمی عشق را به او نشان دهید.

بیا بریم!

یک پرنده کوچک

گربه پرنده سبز چشمک زن

بنیانگذاران، سرمایه گذاران، مهندسان، متخصصان سیاست و دیگران چیزهایی را به ما می گویند. و ما اینجا هستیم تا اطلاعات قابل تأییدی را که اینها ارائه می‌کنند، منتقل کنیم پرنده کوچک با ما به اشتراک گذاشت.

آیا توصیه ای به ما دارید؟ پست الکترونیک کرستن کوروسک در [email protected]، شان اوکین در [email protected] یا ربکا بلان در [email protected]. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.

پیشنهاد هفته

پول ایستگاه

فقط یک سری معاملات این هفته!

برند پایهیک شرکت فنلاندی که نرم افزار واقعیت افزوده و دید کامپیوتری مورد استفاده خودروسازان را توسعه داده است، در دور سری B به رهبری ETF Partners، 22 میلیون یورو (23.6 میلیون دلار) جمع آوری کرد. سایر حامیان عبارتند از سرمایه گذاری صنعت فنلاند، سرمایه سازنده، تجارت فنلاند، شورای نوآوری اروپا و سرمایه گذاران خصوصی.

  کشف سیاره جدیدی که ممکن است اقیانوسی در حال جوش داشته باشد

سپریک بخش استارت‌آپ فین‌تک خودرو، 2 میلیون پوند در دور توسعه سری B که شامل حمایت Suzuki Global Ventures و Marubeni Ventures بود، جمع‌آوری کرد.

کارارایک استارت‌آپ اسرائیلی که ماژول‌های باتری و سیستم‌های مدیریت حرارتی را برای وسایل نقلیه الکتریکی فراهم می‌کند، در دور سری A که شامل سرمایه‌گذاران جدید Salida BV، OurCrowd و NextGear و همچنین حامیان فعلی Gentherm، NextLeap Ventures، Dive Digital و دیگران می‌شد، 5.3 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

Exoیک استارت آپ فرانسوی که فناوری خنک کننده باتری خودروهای الکتریکی را توسعه داده است، 35 میلیون یورو (37.5 میلیون دلار) از BpiFrance و صندوق رشد Meridiam Green Impact جمع آوری کرده است.

HysetCo SASاستارت‌آپی که خودروهای برقی هیدروژنی را به رانندگان تاکسی پاریسی اجاره می‌دهد، نزدیک به 200 میلیون یورو (218 میلیون دلار) در دور سرمایه‌گذاری به رهبری Hy24 جمع‌آوری کرده است. Raise Impact و Eiffel Investment Group نیز شرکت کردند.

یوشی موبیلیتییک استارت‌آپ مستقر در نشویل که اپلیکیشنی را برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، بازرسی مجازی خودرو و شارژ خودروی الکتریکی به رانندگان ارائه کرد، در دور سری C به رهبری شرکت جنرال موتورز ونچرز 26 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. Bridgestone Americas، Universal Motors Agencies و Shikra Limited نیز شرکت کردند.

قرائت های قابل توجه و اطلاعات دیگر

ADAS

THE هیئت ملی ایمنی حمل و نقل (NTSB) گفت راننده فورد موستانگ ماخ ای که در ماه فوریه با یک خودروی ثابت در تگزاس تصادف کرد از سیستم کمک راننده هندزفری معروف به BlueCruise استفاده می کرد. این اولین مرگ شناخته شده ناشی از تصادف با استفاده از BlueCruise است. اعلامیه NTSB یک روز پس از آن منتشر شد که هیئت ایمنی اعلام کرد در حال بررسی یک تصادف مرگبار دوم در نزدیکی فیلادلفیا است، جایی که احتمالاً سیستم کمک راننده فورد فعال بوده است.

وسایل نقلیه خودران

جنرال موتورز شرکت تابعه خودروهای خودران کشتی تفریحی بازگشته است نوع. این شرکت در حال استقرار مجدد روباتاکسی است، اما نه در زادگاهش سانفرانسیسکو. در عوض، کروز در حال راه اندازی فروشگاهی در فینیکس است و تمام وسایل نقلیه خودران آن به صورت دستی توسط کارمندان هدایت خواهند شد. بخش عجیب اینجاست: کروز می‌گوید نقشه‌ها را ایجاد می‌کند و اطلاعات جاده‌ها را در فینیکس جمع‌آوری می‌کند، شهری که حداقل از سال 2020 در آن حضور داشته است (و به طور مستقل رانندگی می‌کند). این بدان معناست که قبلاً این جاده‌ها را نقشه‌برداری کرده است.

  تخمین جدیدی از سیارک های منظومه شمسی

بازگشت به نقشه‌برداری کمی من را گیج می‌کند. آیا این تئاتر است یا کروز به دلیل نگرانی در مورد فناوری زیربنایی نیاز به راه اندازی مجدد کل فرآیند خود را می بیند؟

کروز همچنین از تنظیم کننده های کالیفرنیا خواست تا مجوزهای عملیاتی خود را در سانفرانسیسکو بازگردانند. آیا مجدداً شاهد نقشه‌برداری این شرکت از شهر خود خواهیم بود یا با سرویس روباتاکسی بازخواهد گشت؟

در عین حال، وایمو این هفته به طور رسمی سواری های پولی در لس آنجلس راه اندازی شد. ما قبلاً در مورد تأیید قانونگذاران کالیفرنیا از شرکت متعلق به Alphabet برای هزینه خدمات روباتاکسی خود در شهر گزارش داده بودیم. سخنگوی Waymo به TechCrunch گفت: این سرویس در حال شروع کوچک است و بر اساس معیارهای تقاضا و عملکرد رشد خواهد کرد.

وسایل نقلیه الکتریکی، شارژ و باتری

از ایلان ماسک تیم دی چانت، خبرنگار TC می نویسد، تصمیم به چراغ سبز یک تاکسی ربات به جای یک وسیله نقلیه برقی مقرون به صرفه می تواند به قیمت پیشروی شرکت تمام شود.

نمایشگاه انرژیشرکت فناوری باتری هندی که ادعا می کند فناوری شارژ 15 دقیقه ای را توسعه داده است، با یک خودروساز همکاری کرده است. تحرک امگا سیکی برای ارائه یک وسیله نقلیه سواری برقی سه چرخ با این قابلیت های شارژ سریع.

آینده فارادی اکنون با دو افشاگر داخلی سروکار دارد. دو کارمند سابق شکایت کردند و ادعا کردند که شرکت خودروهای برقی در حال مبارزه در مورد برخی از فروش های معدود اعلام شده تاکنون دروغ گفته است. آن‌ها همچنین ادعا می‌کنند که جیا یوتینگ، بنیان‌گذار، بخش منابع انسانی استارت‌آپ EV را «سلاح» کرده است تا از هر کسی که این اظهارات نادرست را گزارش کرده است، انتقام بگیرد.

موتورهای شفاف در سه ماهه اول سال 2024 بیش از هر سه ماهه دیگری خودروهای الکتریکی تحویل داد، اگرچه با اختلاف بسیار کمی رکورد را به ثبت رساند.

شما اینجا هستید در تلاش برای دریافت دلار و داده های بیشتر از رانندگان، قیمت اشتراک ماهانه “FSD تحت نظارت” (که قبلا به عنوان “FSD Beta” شناخته می شد) از 199 دلار به 99 دلار کاهش یافته است.

  رنگ های زحل از فضاپیمای کاسینی

تگرگ

لیفت و اوبر گفت که آنها خروج برنامه ریزی شده خود از مینیاپولیس را پس از تصمیم مقامات شهر برای تاخیر چند ماهه شروع افزایش حقوق راننده متوقف خواهند کرد.

متفرقه

این شیرجه عمیق را بررسی کنید مفهوم عصبیشرکتی که از هوش مصنوعی برای کمک به مهندسان برای ساخت وسایل نقلیه آیرودینامیک بیشتر برای صنایع مسابقه، خودرو و هوافضا استفاده می کند.

چرخ های این هفته

اعتبار تصویر: کرستن کوروسک

من با یک مرسدس EV برگشتم، این بار a مرسدس EQE 350 4MATIC 2024. این مدل به قیمت 77900 دلار بدون احتساب هزینه های مقصد به فروش می رسد. نسخه ای که من رانندگی کردم، به لطف انواع گزینه ها، مانند سیستم فرمان 10 درجه، سیستم تعلیق بادی، نمای بیرونی AMG و سیستم کمکی رانندگی محور عقب 1250 دلار قیمت داشت.

نسبت به سال مدل قبلی چندین پیشرفت وجود دارد، از جمله سیستم ترمز جدید، پمپ حرارتی برای کمک به بهبود راندمان رانندگی در شرایط زمستانی، بهبود 20 مایلی در عمر باتری، چرخ‌های 20 اینچی، درب پورت باز شونده برقی شارژ ، و یک رابط کاربری بهتر (به نظر من) در مرکز اطلاعات سرگرمی.

چیزی که من واقعاً می خواستم امتحان کنم سیستم پیشرفته کمک راننده و به طور خاص عملکرد تغییر خط خودکار بود که هنوز آن را آزمایش نکرده بودم.

در مرکز اطلاعات سرگرمی، راننده می‌تواند بین گزینه‌های تغییر خط «دستی» یا «اتوماتیک» یکی را انتخاب کند. هنگامی که عملکرد خودکار انتخاب می شود و ADAS فعال می شود، خودرو بدون دخالت راننده به طور خودکار تغییر مسیر می دهد. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. من در بزرگراه با ADAS فعال در لاین سمت راست رانندگی می کردم. وقتی ماشین به ترافیک کندتر نزدیک می شد، یک فلش روی دسته ابزار ظاهر شد (عکس را ببینید)، سیستم چراغ راهنما من را روشن کرد و سپس مسیر را تغییر داد. این را می توان با نگه داشتن فرمان و نگه داشتن آن در لاین نادیده گرفت.

ذهن من؟ سیستم کاملاً کار می کرد و من می توانستم گاهی اوقات از آن استفاده کنم. سوال این است که آیا رانندگان می خواهند این نوع کنترل را واگذار کنند؟

منبع: https://techcrunch.com/2024/04/14/techcrunch-mobility-04-14-24/