X به طور خودکار «توئیتر» را با «X» در نام دامنه جایگزین کرد و URL های قانونی را شکست

گاهی اوقات فراموش ، آن آسان است، اما از نظر فنی توییتر دیگر وجود ندارد.

ایلان ماسک تابستان گذشته نام شرکت را به “X” تغییر داد. بله، نام دامنه اصلی ماسک X هنوز Twitter.com است. بله، چندین صفحه رسمی در این پلتفرم وجود دارد که شرکت هنوز آن را “توئیتر” می نامد. بله، اکثر مردم هنوز آن را “توئیتر” می نامند. اما پلتفرم رسانه اجتماعی ماسک رسما X نام دارد.

روز دوشنبه، به نظر می‌رسد که X تلاش کرده است تا کاربران را تشویق کند که آن را توییتر نخوانند و در عوض نام خود را بپذیرند کاربران آغاز شد تذکر دادن که منتشر می کند مشاهده گردید از طریق X برای iOS بودند تغییر می کند هر یک از آنها مراجع از “Twitter.com” به “X.com” به طور خودکار.

پست از کاربر @___frye در X برای iOS

کاربر X @___frye “Twitter.com” را پست کرده است، اما در برنامه X برای iOS به عنوان “X.com” نشان داده می شود.
اعتبار: اسکرین شات Mashable

مشکل توییتر دات کام X

بله درست خواندید اگر کاربری «Twitter.com» را تایپ کند، «Twitter.com» را همانطور که قبل از کلیک ، روی «پست» تایپ کرده است، می‌بیند. اما، پس از ارسال، پلتفرم “X.com” را در جای خود در برنامه X برای iOS، بدون اجازه کاربر، برای هر کسی که پست را مشاهده می کند، نمایش می دهد.

و بلافاصله پس از این افشاگری، مشخص شد که مشکل بزرگ دیگری وجود دارد: X در حال تغییر بود. هیچ چی با “Twitter.com” با “X.com” ختم می شود.

در زمان انتشار این مقاله، به این صورت است که یک مقاله در حال حاضر در وب سایت X ظاهر می شود:

این همان چیزی است که در حال حاضر همان مورد در X برای iOS به نظر می رسد:

پست از کاربر X @Arcticstar0 درباره X برای iOS

این همان پست @Arcticstar0 در برنامه X برای iOS است.
اعتبار: اسکرین شات Mashable

چرا این یک معامله بزرگ است

فرض کنید شخصی صاحب نام دامنه “NetfliTwitter.com” است. چرا آنها صاحب این نام دامنه هستند؟ زیرا اگر X به طور خودکار همه چیزهایی را که شامل “Twitter.com” به “X.com” می شود تغییر دهد، به معنای ارسال “NetfliTwitter.com” در سرویس پخش فیلم محبوب است. . و اگر کاربر روی متن مرتبط با “Netflix.com” که در این پست ظاهر می شود کلیک کند، در واقع او را به “NetfliTwitter.com” می برد. زیرا در حالی که X متن نوشته شده توسط کاربر را اصلاح می کند، URL که به آن لینک می دهد و هدایت می کند همان آدرس پست شده توسط کاربر باقی می ماند.

این یک سناریوی رویایی برای کسی است که به دنبال سرقت رمزهای عبور از طریق کمپین های فیشینگ است.

پیام کاربر X @luzfic

نمونه ای از تغییر X “NetfliTwitter.com” به “Netflix.com”
اعتبار: اسکرین شات قابل Mashable

مثالی که زدم هم فرضی نیست. برخی از کاربران X متوجه این مشکل شدند و متوجه شدند که می تواند به سرعت توسط کلاهبرداران، هکرها و سایر عوامل مخرب استفاده شود. کاربر x.

در عنوان «NetfliTwitter.com» آمده است: «این دامنه برای جلوگیری از استفاده از آن برای اهداف مخرب به دست آمده است».

مشکل setwitter dot com

کاربری سعی کرد “setwitter.com” را پست کند و توییتر متن را به “،.com” تغییر داد.
اعتبار: @___frye

نام دامنه دیگری “seTwitter.com” نیز به دلیل پتانسیل برای بهره برداری ثبت شد، زیرا X پس از آن نحوه URL را تغییر می دهد. مشاهده گردید در پلت فرم “،.com”. کاربر X، @amasato_mochi، که این نام دامنه را ثبت کرده است، همچنین یک صفحه هشدار راه اندازی کرد تا مشکل را برجسته کند.

  نقض اطلاعات Snowflake Ticketmaster تنها یکی از 165 مورد بود

seTwitter.com می‌خواند: «لطفا بسیار مراقب باشید تا به URL‌های مشکوک دسترسی نداشته باشید». “من این دامنه را به مدت یک سال نگه می دارم تا از هر گونه آسیبی جلوگیری کنم.”

به گفته برخی از کاربران، تغییر اعمال شده توسط X بر پست های قدیمی تر نیز تاثیر گذاشته است. این بدان معنی است که هر نمونه ای که قبلاً شخصی “Twitter.com” را توییت کرده بود، به طور عطف به “X.com” تغییر یافت.

X بالاخره متوجه مشکل شد و بعداً امروز یک اصلاح را برای برخی از مناطق تحت تأثیر این تغییر ارائه کرد. به عنوان مثال، “Netflitwitter.com” دیگر به عنوان “Netflix.com” ظاهر نمی شود.

با این حال، Mashable می‌تواند تأیید کند که برنامه X برای iOS در حال حاضر همچنان باقی است تغییر می کند بسیاری از مراجع دیگر از “Twitter.com” به “X.com”. ما متوجه شدیم که در یک مورد این تغییر زمانی رخ داد که “Twitter.com” در یک زیر دامنه برای URL دیگر استفاده شد.

مشخص نیست که آیا این نسخه از مشکل نیز برطرف خواهد شد یا خیر. مطمئناً ویرایش متن پست کاربر بدون اجازه او ایده بدی به نظر می رسد. در هر صورت، کل این مصیبت مطمئناً یک اشتباه قابل توجه برای X است، به خصوص زمانی که خود پلتفرم رسانه اجتماعی ایلان ماسک همچنان به ارسال “X.com” به “Twitter.com” ادامه می دهد.

منبع: https://mashable.com/article/twitter-dot-com-posts-change-to-x-dot-com-ios