Climate Alpha مستقر در سنگاپور تأثیر تغییرات آب و هوایی بر املاک و مستغلات را تجزیه و تحلیل می کند

پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی Climate Alpha که توسط یک متخصص در زمینه جغرافیا و جهانی‌سازی تأسیس شده است، به صاحبان املاک و مستغلات و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا تأثیر تغییرات آب و هوایی را بر مجموعه‌های خود تحلیل کنند. استارت آپ مستقر در سنگاپور امروز اعلام کرد که 5 میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Jungle Ventures از طریق برنامه جدید First Cheque@Jungle خود با هدف بنیانگذاران و اپراتورهای جدید با تجربه زیاد جمع آوری کرده است.

مشتریان Climate Alpha شامل سرمایه گذاران نهادی مانند Oaktree Capital و BentallGreenOak و همچنین شرکت سازنده آمریکایی Lennar Corporation هستند.

این پلتفرم از داده‌های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) و مدل‌سازی اقتصادی استفاده می‌کند تا به صاحبان املاک کمک کند تا تأثیر تغییر آب و هوا را بر دارایی‌شان درک کنند. همچنین از فیدهای داده های عمومی و خصوصی و الگوریتم های یادگیری ماشین اختصاصی برای ایجاد پیش بینی در مورد تأثیر مالی تغییرات آب و هوا استفاده می کند.

قبل از تأسیس Climate Alpha، بنیانگذار پاراگ خانا کتابی به نام «حرکت: جایی که مردم برای آینده ای بهتر می روند» نوشت که به بررسی چگونگی تأثیر تغییرات آب و هوا، تحولات ژئوپلیتیک و فناوری بر محل زندگی مردم می پردازد.

در حین کار بر روی این کتاب، خانا و برادرش شروع به کمک به والدین خود در جستجوی مکان‌های مقاوم در برابر آب و هوا برای بازنشستگی کردند. پاراگ از Kailash Prasad مدیر تحقیقات FutureMap خواست تا پروفایل های آب و هوای مکان های مختلف را با پیش بینی های ارزش دارایی مرتبط کند. این همبستگی که “واحه های آب و هوایی” نامیده می شود، به عنوان یک منطقه تمرین FutureMap راه اندازی شد و بعداً به Climate Alpha تبدیل شد. در طول همه گیری، Climate Alpha از دولت سنگاپور کمک مالی برای توسعه قابلیت های علم داده خود دریافت کرد. او همچنین شروع به کار با توسعه دهندگان املاک و مستغلات مانند Lennar و Capitalland کرد.

  مدیرعامل متل می گوید فیلم بارنی «عجیب» نخواهد بود

خانا به TechCrunch گفت که Climate Alpha می‌خواهد «تعامل پیچیده ژئوپلیتیک، جمعیت‌شناسی، تغییرات آب‌وهوایی، جغرافیا و اقتصاد را رمزگشایی کند» (ترکیبی از رشته‌ها «مالی فضایی» نامیده می‌شود). او می افزاید که Climate Alpha از بسیاری جهات توسعه پایان نامه Move است که توسط علم داده، مدل سازی آب و هوا و اقتصاد سنجی پشتیبانی می شود.

عکس سر دکتر پاراگ خانا، بنیانگذار و مدیر عامل Climate Alpha، در پس زمینه سفید عکس گرفته شده است.

دکتر پاراگ خانا، بنیانگذار و مدیر عامل Climate Alpha

خانا: «املاک و مستغلات ده‌ها سال است که در حال افزایش و حرکت به سمت راست بوده است، اما ناگهان دیگر اینطور نیست، چه به دلیل تغییرات آب و هوایی و افزایش بیمه، «خروج جمعیت، نرخ‌های بهره بالا، تغییر مدل‌های سرمایه‌گذاری یا همه موارد فوق». گفت. ما این تعاملات پیچیده را به گونه‌ای مدل‌سازی می‌کنیم که اطمینان بیشتری در مورد اینکه کجا سرمایه‌گذاری کنیم و کجا سرمایه‌گذاری نکنیم، می‌دهد. »

Climate Alpha با استفاده از داده‌های منابعی مانند مدل‌های استاندارد آب و هوایی صنعتی، سرشماری‌ها و داده‌های اقتصادی، می‌تواند داده‌های دقیقی در مورد خطرات آب و هوای فیزیکی، از جمله پیش‌بینی‌ها و امتیازات، برای هر مکانی در جهان ارائه دهد. همچنین می‌تواند شامل عواملی مانند قابلیت اطمینان شبکه انرژی و پویایی اقتصادی باشد، که هر دو می‌توانند خطر را در کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا (و سایرین) جبران کنند. Climate Alpha رشد آینده مورد انتظار اقتصاد و ارزش دارایی یک مکان را در مقایسه با روندهای تاریخی نشان می دهد تا به سرمایه گذاران در تصمیم گیری کمک کند.

به عنوان مثال، Oaktree Capital از رتبه بندی ریسک و انعطاف پذیری Climate Alpha برای یافتن نقاط مهم در سبد خود، ارائه گزارش به سرمایه گذاران و شناسایی مکان های سرمایه گذاری با رشد بالا در آینده استفاده می کند. Atlas Capital از داده های Climate Alpha برای ایجاد یک ETF چند دارایی ضد آب و هوا استفاده کرد.

  آمازون 1.9 میلیون دلار برای رسیدگی به دعاوی حقوق بشری کارگران قراردادی پرداخت می کند

Climate Alpha از بودجه جدید خود برای گسترش تیم های تحقیقاتی و فروش و توسعه خدمات مشاوره سرمایه گذاری خود استفاده خواهد کرد. Khanna می‌گوید هدف آن «تبدیل شدن به یک پلتفرم جهانی برای هدایت مدیران دارایی به سمت سرمایه‌گذاری انعطاف‌پذیر در بازارهای دولتی و خصوصی است». همچنین در حال گسترش به بخش بیمه و ایجاد یک صندوق جهانی است که مدیران دارایی های اصلی را برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مقاوم در برابر آب و هوا گرد هم می آورد.

این استارت آپ قصد دارد در نیمه اول سال 2024 دور سری A را ایجاد کند که از آن برای استفاده از داده ها و سایر مجموعه داده های مکانی اختصاصی، ایجاد یک شاخص جهانی انعطاف پذیری و گسترش پلت فرم خود برای سرمایه گذاران عمومی استفاده خواهد کرد.

در بیانیه ای، Rishab Malik، شریک Jungle Ventures، گفت: «ما خوشحالیم که از Parag در دیدگاه آن برای استفاده از یک پلت فرم مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی دارایی های مقاوم در برابر آب و هوا برای مدیران صندوق در سراسر جهان حمایت می کنیم. پاراگ برای حل این مشکل تخصص ایده آلی در حوزه دامنه دارد و این پلتفرم در مدت زمان کوتاهی پذیرندگان اولیه بسیار معتبری را دیده است.

منبع: https://techcrunch.com/2023/11/22/climate-alpha/