Copilot Pro مایکروسافت یک اشتراک ماهانه 20 دلاری برای ویژگی های پیشرفته هوش مصنوعی است

نزدیک به یک سال پس از اینکه مایکروسافت بینگ چت مبتنی بر ChatGPT را راه اندازی کرد – که اکنون Copilot نامیده می شود – این شرکت پیشرفت های بزرگ بعدی خود را در هوش مصنوعی اعلام می کند. اول، Copilot Pro را راه‌اندازی می‌کند، یک اشتراک ماهیانه 20 دلاری که به کاربران قدرتمند امکان دسترسی به آخرین نسخه‌های ChatGPT و همچنین دسترسی به Copilot در برنامه‌های مایکروسافت 365 و سایر ویژگی‌های خبری را می‌دهد. علاوه بر این، برنامه‌های Copilot iOS و Android پس از عرضه محدود در ماه گذشته، اکنون برای همه در دسترس هستند.

و این تمام نیست! به گفته یوسف مهدی، معاون اجرایی مایکروسافت و رئیس ویندوز، مایکروسافت همچنین Copilot GPT را معرفی کرد، یک ویژگی جدید که به شما امکان می‌دهد تا Copilot را در مورد موضوعات خاصی مانند «تناسب اندام، مسافرت، آشپزی و موارد دیگر» تغییر دهید. کاربران Copilot Pro نیز در نهایت می توانند Copilot GPT خود را ایجاد کنند. (و بله، نام مطمئناً گیج کننده است، اما به نظر می رسد این نسخه مایکروسافت از GPTهای مستقل OpenAI باشد.)

مایکروسافت می گوید کاربران Copilot Pro در ساعات اوج مصرف از امروز به GPT-4 Turbo دسترسی خواهند داشت و در نهایت می توانند بین مدل های مختلف GPT جابجا شوند. اشتراک همچنین به شما امکان ایجاد تصویر با هوش مصنوعی بهتر را می‌دهد که سریع‌تر بوده و کیفیت تصویر بالاتری را با قالب‌بندی افقی اختیاری ارائه می‌دهد. همچنین شایان ذکر است که Copilot Pro ماهانه 20 دلار هزینه دارد. به ازای هر کاربر – اگر چند نفر در خانواده شما نیاز به دسترسی دارند، برنامه ریزی کنید که بیشتر بپردازید.

  ابتدا از طریق پورتال ویزا، مستر و ارائه دهنده خدمات ویزا در ایران پرداخت کنید

در حالی که هجوم اعلامیه های هوش مصنوعی Copilot و مایکروسافت در طول سال 2023 منجر به تبلیغات زیادی شد، در واقع باعث شد دوباره به بینگ قدیمی فقیر اهمیت دهیم! – باید دید که آیا واقعاً برای کاربران عمومی مفید است یا خیر. این ممکن است عجله برای کسب درآمد از Copilot برای کاربران قدرتمند را توضیح دهد. درخواست‌های Copilot هم از نظر توان محاسباتی و هم از نظر مصرف انرژی گران هستند، بنابراین مایکروسافت به راهی برای جبران بخشی از این هزینه‌ها از تهاجمی‌ترین کاربران خود نیاز دارد. این شرکت همچنین باید سرمایه‌گذاری 13 میلیارد دلاری خود در OpenAI را دنبال کند که 49 درصد از سهام شرکت هوش مصنوعی را به آن بخشید (و بار دیگر بررسی‌های نظارتی را افزایش داد).

با توجه به پیوند نزدیک آنها، جای تعجب نیست که ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، در بازگرداندن سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI به عنوان مدیر عامل، پس از نبردی چشمگیر با هیئت مدیره شرکت، نقش مهمی داشت.

در کنار Copilot Pro، مایکروسافت می‌گوید که Copilot برای Microsoft 365 اکنون با اشتراک‌های «Business Premium» و «Business Standard» برای کسب‌وکارهای کوچک در دسترس است. با این حال، قیمت از زمان راه اندازی قبلی شرکتی تغییر نکرده است: هنوز 30 دلار در ماه برای هر نفر است (به جز اینکه اکنون می توانید بین 1 تا 299 صندلی خریداری کنید).

منبع: https://www.engadget.com/microsoft-copilot-pro-is-a-20-monthly-subscription-for-advanced-ai-features-234847522.html?src=rss