EA بیش از 650 کارمند خود را اخراج کرد

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه شد، شرکت بازی های رایانه ای الکترونیک آرتز 5 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. بیش از 650 کارمند EA در نتیجه این حرکت شغل خود را از دست خواهند داد، که بخشی از محدودیت گسترده‌تری است که باعث می‌شود این شرکت فضای اداری خود را کاهش دهد و به کار برخی از بازی‌های ویدیویی پایان دهد.

کاهش مشاغل در EA آخرین مورد از یک سری اخراج طولانی است که از سال گذشته صنعت بازی های ویدیویی را تکان داده است. در سال 2023، بیش از 10500 کارگر بازی های ویدیویی شغل خود را از دست دادند و بیش از 6000 نفر در این صنعت تنها در ژانویه 2024 بیکار شدند. شرکت های بازی های ویدیویی که تاکنون کارگران را اخراج کرده اند، از جمله مایکروسافت، ریوت گیمز و یونیتی هستند. روز سه‌شنبه، سونی از اخراج ۹۰۰ نفر در بخش پلی‌استیشن یا حدود ۸ درصد از نیروی کار خود خبر داد.

اندرو ویلسون، مدیر عامل شرکت EA در یادداشتی که برای کارمندان EA ارسال کرد، نوشت که این شرکت “عملیات تجاری خود را برای ارائه تجربیات عمیق تر و مرتبط تر به طرفداران در سراسر جهان ساده می کند.” در این یادداشت آمده است که EA قصد دارد این کاهش ها را تا آغاز سه ماهه آینده تکمیل کند. ویلسون اضافه می‌کند که این کاهش‌ها به EA اجازه می‌دهد تا بیشتر بر روی «فرصت‌های بزرگ‌تر، از جمله مالکیت معنوی، ورزش و جوامع آنلاین عظیم ما» تمرکز کند.

  رندرهای مفهومی اپل واچ طراحی جدید با اتصال بند مغناطیسی

یکی از بازی هایی که این تصمیم مستقیماً بر آن تأثیر می گذارد، بازی است جنگ ستارگان بر اساس گزارش های منتشر شده، بازی شوتر اول شخص توسط Respawn، یک استودیوی بازی سازی که توسط EA در سال 2017 خریداری شد، کار می کند. IGN. لورا میله، رئیس EA Entertainment در بیانیه ای گفته است: “همیشه کنار گذاشتن یک پروژه دشوار است و این تصمیم نشان دهنده استعداد، سرسختی یا اشتیاق تیم برای بازی نیست.” «دادن قسمت‌های بعدی فرنچایزهای نمادین به طرفداران که می‌خواهند، تعریف داستان سرایی پرفروش و مکان مناسبی برای تمرکز است.»

به روز شده، 28 فوریه 2024، ساعت 5:45 بعد از ظهر به وقت شرقی: این داستان با جزئیات بیشتر در مورد لغو به روز شده است جنگ ستارگان بازی

منبع: https://www.engadget.com/ea-is-laying-off-over-650-employees-221221637.html?src=rss