FTC در حال بررسی قراردادهای مجوز هوش مصنوعی Reddit است

کمیسیون تجارت فدرال در حال بررسی قراردادهای مجوز هوش مصنوعی Reddit است، این شرکت اسنادی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده است. این شرکت که در اواسط عرضه اولیه اولیه خود قرار دارد، گفت که رگولاتور به مقامات Reddit اطلاع داده است که “در نظر دارد اطلاعات و اسنادی” در مورد معاملات هوش مصنوعی این شرکت درخواست کند.

مشخص نیست که چرا FTC در حال بررسی فعالیت های مجوز نسبتا جدید Reddit است، اما به نظر می رسد که در مراحل اولیه تحقیقات خود باشد. «در 14 مارس 2024، نامه‌ای از FTC دریافت کردیم که به ما اطلاع می‌داد کارکنان FTC در حال انجام تحقیقات غیرعمومی با تمرکز بر فروش، صدور مجوز، یا اشتراک‌گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر با اشخاص ثالث برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی هستند. » Reddit در یک پرونده نوشت. با توجه به ماهیت جدید این فناوری‌ها و قراردادهای تجاری، ما تعجب نمی‌کنیم که FTC در این زمینه ابراز علاقه کرده است. ما معتقد نیستیم که در یک رویه تجاری ناعادلانه یا فریبنده شرکت کرده ایم.

معاملات Reddit برای مجوز کاتالوگ محتوای تولید شده توسط کاربر، بخش مهمی از استراتژی این شرکت برای افزایش درآمد در حالی است که برای انجام این کار آماده می شود. روزی که شرکت برای IPO خود ثبت نام کرد، این شرکت اعلام کرد که با گوگل به توافق رسیده است که از داده های Reddit برای آموزش مدل های هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد. این ترتیب تقریباً ارزش داشت. این شرکت گفت که در مراحل اولیه “کاوش” این نوع معاملات است.

  اپل فروش اپل واچ را پس از تعلیق ممنوعیت از سر گرفت

به گفته شرکت های دیگر نامه های مشابهی از FTC دریافت کرده اند. رگولاتور قبلاً به موج فعلی تازه واردان در زمینه هوش مصنوعی مولد و روابط آنها با شرکت های بزرگ فناوری علاقه نشان داده است. FTC در حال حاضر مایکروسافت، آلفابت و آمازون را برای سرمایه گذاری در استارتاپ های برجسته هوش مصنوعی هدف قرار داده است.

منبع: https://www.engadget.com/the-ftc-is-probing-reddits-ai-licensing-deals-212902998.html?src=rss