HP می‌خواهد چاپگری را به شما اجاره دهد که همیشه آن را کنترل کند

HP روز پنجشنبه یک سرویس اشتراک راه اندازی کرد که چاپگر را به کاربران اجاره می دهد، تعداد مشخصی از صفحات چاپ شده را به آنها اختصاص می دهد و آنها را با هزینه ماهانه جوهر ارسال می کند. HP خدمات خود را راهی برای ساده‌سازی چاپ برای خانواده‌ها و مشاغل کوچک می‌داند، اما این معامله با نظارت و تعهد چند ساله نیز همراه است.

قیمت ها از 6.99 دلار در ماه برای طرحی که شامل چاپگر HP Envy (مدل فعلی 6020e است) و 20 صفحه چاپ شده متغیر است. گران ترین طرح شامل اجاره HP OfficeJet Pro و 700 صفحه چاپ شده به مبلغ 35.99 دلار در ماه است.

اچ‌پی می‌گوید در صورت تمام شدن جوهر و پشتیبانی 24 ساعته از طریق تلفن یا چت به مشترکین جوهر تحویل می‌دهد (اگرچه بعید است که بخواهید به پشتیبانی HP اعتماد کنید). پشتیبانی شامل تعمیرات یا تعویض قطعات در محل یا خارج از محل نمی شود. شرایط خدمات اشتراک (TOS) بیان می‌کند که این سرویس آسیب یا خرابی ناشی از «استفاده از لوازم رسانه و سایر محصولات غیر HP» را پوشش نمی‌دهد یا اگر از چاپگر خود بیش از آنچه برنامه شما نیاز دارد استفاده می‌کنید.

HP در حال تماشا است

HP این را یک طرح همه کاره می نامد. اگر مشترک شوید، شرکت فناوری به طور کامل در فعالیت های چاپ شما مشارکت خواهد کرد.

یکی از مخرب ترین جنبه های طرح اشتراک این است که مشترکین را ملزم می کند چاپگرهای خود را به اینترنت متصل نگه دارند. به طور کلی، برخی از کاربران از اتصال چاپگر خود به اینترنت اجتناب می کنند زیرا این نوع دستگاهی است که بدون دسترسی به وب به خوبی کار می کند.

  ایکس ایلان ماسک به نفع قانون حامی سانسور صحبت می کند

اتصال وب همچنین ممکن است باعث نگرانی کاربران در مورد امنیت یا به‌روزرسانی‌های میان‌افزار صادر شده توسط HP شود که از کار چاپگرها با جوهر غیر HP جلوگیری می‌کند.

اما HP اتصال به اینترنت را الزامی می‌کند و شرایط خدمات خود را نیز بیان می‌کند که HP ممکن است سرویس را قطع کند و در صورتی که چاپگر شما آنلاین نباشد، صورت‌حساب شما را ادامه دهد.

HP می‌گوید ثبت‌نام دائمی را اعمال می‌کند تا این شرکت بتواند مواردی را که برای اشتراک منطقی هستند، مانند وضعیت کارتریج جوهر، تعداد صفحات و «جلوگیری از استفاده غیرمجاز از حساب شما» نظارت کند. با این حال، HP همچنین از راه دور نوع اسناد چاپ شده (مثلاً PDF یا JPEG)، دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای مورد استفاده برای شروع کار چاپ، «دستگاه‌ها» و هر «معیار» دیگری را که HP در نظر می‌گیرد مرتبط است، کنترل می‌کند. اشتراک و تصمیم می گیرد به نظارت از راه دور خود اضافه کند.

سیاست حفظ حریم خصوصی طرح All-In همچنین بیان می کند که HP ممکن است “اطلاعات شما را به شرکای تبلیغاتی منتقل کند” تا آنها بتوانند “دستگاه های شما را شناسایی کنند”، تبلیغات هدفمند انجام دهند و به طور بالقوه “اطلاعات مربوط به شما را با اطلاعات سایر تعاونی های اشتراک داده ترکیب کنند”. ” که HP در آن شرکت می کند. این سیاست بیان می‌کند که کاربران می‌توانند از اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی خودداری کنند.

TOS همه کاره می گوید:

با توجه به شرایط این قرارداد، بدینوسیله به HP یک حق غیر انحصاری، جهانی و بدون حق امتیاز برای استفاده، کپی، ذخیره، انتقال، تغییر، ایجاد آثار مشتق شده از و نمایش داده های غیر شخصی خود برای اهداف تجاری اعطا می کنید. . .

تعهد دو ساله

  تکنولوژی چه تاثیری بر تحولات زندگی بشر داشته است خبرآنلاین

در ژانویه، انریکه لورس، مدیرعامل HP گفت که “هدف بلند مدت HP این است که چاپ را به اشتراک بگذارد.” All-In-Plan آخرین تلاش HP برای دستیابی به این هدف است، به این امید که مردم باور کنند که سرویس اشتراک کارها را برای خودشان ساده می کند. و با در نظر گرفتن هزینه های لغو بالا، HP به دنبال قفل ، مشترکین به مدت دو سال است.

HP از مشترکینی که قبل از تاریخ پایان اشتراک خود را لغو می کنند، تا 270 دلار به اضافه مالیات دریافت می کند (بسته به چاپگر اجاره شده و طول اشتراک، مبلغ به 60 دلار کاهش می یابد). پس از دو سال، اگر کاربران چاپگر و کارتریج‌های جوهر اجاره‌ای را ظرف 10 روز پس از لغو اشتراک خود برگردانند، هزینه‌ای برای لغو دریافت نخواهند داشت. با این تاکتیک‌ها، اچ‌پی همان نوع وابستگی را به اشتراک‌ها ایجاد می‌کند که شرکت‌هایی مانند مخابرات را غنی‌تر کرده و در عین حال گزینه‌های مشتریان را محدود کرده است.

منبع: https://www.wired.com/story/hp-all-in-plan-printer-subscription-service/