SCOTUS برای تصمیم گیری در مورد موارد آزادی بیان در رسانه های اجتماعی

دادگاه عالی ایالات متحده اعلام کرد که دادگاه عالی ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که تصمیم خواهد گرفت که آیا قوانین رسانه های اجتماعی در تگزاس و فلوریدا را مجاز می کند که از مسدود ، محتوای اشتراک گذاری دیدگاه های خاص توسط پلتفرم های رسانه های اجتماعی جلوگیری می کند. واشنگتن پست گزارش شده است. این جلسات احتمالاً پیامدهای مهمی برای آزادی بیان آنلاین و آینده انتخابات ایالات متحده خواهد داشت.

اگرچه آنها در جزئیات متفاوت هستند، این قوانین ایالتی تحت رهبری جمهوری خواهان، سیاست های تعدیل محتوای پلت فرم های رسانه های اجتماعی را تنظیم می کند. پولیتیکو گزارش داد که قانون تگزاس از حذف محتوا بر اساس دیدگاه کاربران توسط پلتفرم ها جلوگیری می کند، در حالی که قانون فلوریدا از ممنوعیت سیاستمداران و نامزدها توسط پلتفرم ها جلوگیری می کند.

همچنین ببینید:

هر آنچه که باید درباره مصاحبه فاجعه بار لیندا یاکارینو مدیر عامل X بدانید

محافظه کاران می گویند محتوای حاوی دیدگاه های آنها با نرخی بالاتر از محتوای چپ تر از پلتفرم ها حذف می شود و بنابراین نیاز به این قوانین را می بینند. با این حال، غول‌های فناوری و گروه‌های تجاری می‌گویند این قوانین خلاف قانون اساسی است و متمم اول را نقض می‌کند.

قوانین تگزاس و فلوریدا پس از انتخابات 2020 و شورش 6 ژانویه 2021 به تصویب رسید که باعث شد فیس بوک، اینستاگرام، ایکس و توییچ دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را ممنوع کنند. ایکس و متا از آن زمان حساب های او را بازگردانده اند.

به گفته پولیتیکو، هر دو قانون در حال حاضر مسدود هستند و SCOTUS احتمالا تا سال آینده درباره قانونی بودن آنها تصمیم نخواهد گرفت. در سال 2022، SCOTUS به صراحت به قانون تگزاس پایان داد.

  هوش مصنوعی کسب و کار شما را یک شبه تغییر نمی دهد!

به گزارش آسوشیتدپرس، دوره بعدی دادگاه عالی از دوشنبه آغاز می شود و چندین پرونده دیگر از جمله اختلاف بر سر لیست پرواز ممنوع FBI و پرونده حق چاپ مربوط به رپر فلوریدا به پرونده خود اضافه شده است.

موضوعات
دادگاه عالی رسانه های اجتماعی

منبع: https://mashable.com/article/scotus-to-decide-on-social-media-free-speech-cases