TikTok در حال آزمایش دانلودهای 15 دقیقه ای با برخی از کاربران است

این شرکت روز دوشنبه به TechCrunch تایید کرد که TikTok در حال آزمایش توانایی کاربران برای آپلود ویدیوهای 15 دقیقه‌ای است. این غول رسانه اجتماعی گفت محدودیت دانلود جدید در برخی مناطق با گروه محدودی از کاربران در حال آزمایش است، اما از به اشتراک گذاشتن جزئیات خودداری کرد. گزینه جدید محدودیت آپلود ویدیو در برنامه را از 10 دقیقه به 15 دقیقه افزایش می دهد.

این تغییر ابتدا توسط مت ناوارا مشاور رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و او یک اسکرین شات از یک پیام نمایش داده شده برای کاربران با دسترسی به گزینه جدید را منتشر کرد. طبق اسکرین شات، کاربران می‌توانند ویدیوهای طولانی‌تری را هم از اپلیکیشن TikTok و هم روی دسک‌تاپ روی پلتفرم آپلود کنند.

TikTok در ابتدا به عنوان محبوب‌ترین پلتفرم ویدیوی کوتاه به شهرت رسید، اما به آرامی محتوای طولانی را پذیرفت. این شرکت حداکثر مدت زمان ویدیوی خود را به 10 دقیقه افزایش داد، از سه دقیقه در فوریه 2022. قبل از آن، این محدودیت 60 ثانیه پس از تمدید اولیه 15 ثانیه بود.

طول ویدیوی گسترش‌یافته به سازندگان زمان و انعطاف‌پذیری بیشتری برای به اشتراک گذاشتن چیزهایی مانند دستور العمل‌های آشپزی، آموزش‌های زیبایی، محتوای آموزشی و طرح‌های کمدی می‌دهد. در حال حاضر، اگر یک ویدیو بیشتر از 10 دقیقه باشد، سازندگان بینندگان را به ویدیوی «قسمت 2» هدایت می‌کنند. با این محدودیت زمانی گسترده، ممکن است سازندگان دیگر نیازی به ایجاد یک مجموعه ویدیویی کامل در هنگام اشتراک‌گذاری محتوا نداشته باشند.

این تغییر TikTok را در رقابت مستقیم تری با YouTube قرار می دهد. این حرکت نشان می‌دهد که TikTok به دنبال جذب سازندگان ویدیوی طولانی است که معمولاً محتوا را در YouTube ارسال می‌کنند. در گذشته، TikTok به عنوان پلتفرم برای محتوای کوتاه در نظر گرفته می شد، در حالی که YouTube به عنوان خانه برای محتوای طولانی در نظر گرفته می شد. چند سال گذشته خطوط بین این دو شرکت را محو کرده است، زیرا TikTok ویدیوهای طولانی‌تر را در بر می‌گیرد و YouTube ویدیوهای کوتاه‌تری را با Shorts می‌پذیرد.

  ال جی از ماشین لباسشویی با قابلیت هوش مصنوعی رونمایی کرد

شایان ذکر است که TikTok همچنین با یک حالت تمام صفحه افقی که در برخی مناطق در حال آزمایش است به قلمرو YouTube منتقل شده است.

این احتمال وجود دارد که همه محدودیت طولانی مدت ویدیوی جدید را دوست نداشته باشند. TikTok به خاطر ویدیوهای کوتاه و سرگرم‌کننده‌اش معروف است، بنابراین احتمالاً به همین دلیل است که مردم به این پلتفرم می‌آیند، نه لزوماً برای ویدیوهای طولانی. همه اشتهای ویدیوهای طولانی را ندارند، چیزی که به نظر می‌رسد TikTok با توجه به راه‌اندازی اخیر قابلیتی که به شما امکان می‌دهد با نگه داشتن سمت راست یک ویدیو سریع به جلو بروید، از آن آگاه است.

TikTok نگفته است که آیا یا چه زمانی قصد دارد این تغییر را برای همه اعمال کند.

منبع: https://techcrunch.com/2023/10/23/tiktok-testing-15-minute-uploads/