“True Detective: Night Country”: ماجرای مارپیچ ها چیست؟

اگر نگاه کنید True Detective: Land of the Night، به احتمال زیاد شما مانند ما به دنبال سرنخ هایی به صفحه نمایش چسبیده اید. و این بدان معنی است که شما در مارپیچ هستید.

در فصل چهارم سریال HBO، این بار توسط عیسی لوپز مجری برنامه، رئیس پلیس لیز دانورز (جودی فاستر) و افسر پلیس اوانجلین ناوارو (کالی ریس) نمی توانند این نمادها را در تحقیقات خود پیدا کنند.

همچنین ببینید:

“کارآگاه واقعی: ایزابلا استار لابلانک و آنا لمبه از شهرستان نایت در نمایندگی بومی

این اولین بار نیست که ما مارپیچ های شوم را در این سریال می بینیم. همانطور که کریستی پوچکو از Mashable اشاره می کند، “در فصل 1 از کارآگاه واقعیمارپیچ ها نمادی ترسناک و تکرارشونده بودند که به پادشاه زرد و کشتار عرفانی او مرتبط بود. »

اما مارپیچ ها به چه معنا هستند؟ این یکی از سوالات داغی است که ما برای این فصل می پرسیم (آن خرس های قطبی چه می کنند و آن جسد نامقدس چیست). بیایید آنها را در عملی پیدا کنیم که همه ما را به یک کارآگاه صندلی راحتی تبدیل کند.

قسمت 1

یک کارآگاه در یک مارپیچ از تصاویر نشسته است.

پردازش شواهد در قالب یک مارپیچ.
اعتبار: Michele K. Short/HBO

دانورز خودش اولین مارپیچ فصل را می‌سازد و شواهد مربوط به ناپدید شدن دانشمندان از ایستگاه تحقیقاتی دورافتاده در قطب شمال و قتل آنی ماسو کوتوک (نیوی پدرسن) فعال اینیوپیاک را پردازش می‌کند. او به طور ناخواسته یک الگوی مارپیچ از چاپ های خود می کشد و به سمت پارک صورتی می رود که چمدان ها را قبل از واقعی نماد مارپیچ شروع به ظاهر شدن می کند. دانورز و ناوارو شواهد مشابهی از پردازش مارپیچی در قسمت 3 نشان می دهند.

قسمت 2

یک سرباز دولتی با چراغ قوه در فضایی تاریک قدم می زند.

تریلر شبح وار کلارک یک مارپیچ غول پیکر روی سقف دارد.
اعتبار: Michele K. Short / HBO

پس از کشف جسد، دانورز برف را از روی پیشانی یکی از دانشمندان یخ زده پاک می کند و مارپیچی را روی پوست جسد کشف می کند. بعداً، وقتی رز آگینو (فیونا شاو) با ناوارو صحبت می کند، از او می پرسد که آیا سرباز شکل را دیده است یا خیر. وقتی ناوارو می‌گوید که به‌طور مبهم به یاد می‌آورد که قبلاً آن را دیده است، رز شکل را روی برف می‌کشد و توضیح می‌دهد: “او پیر است، خانم. پیرتر از انیس. او احتمالاً از یخ پیرتر است.”

  انویدیا احتمالا در نمایشگاه CES 2024 از سری RTX 40 Super رونمایی خواهد کرد

ناوارو به یاد می آورد که آنی خالکوبی مارپیچی داشت. او عکسی از طرح را به دانورز نشان می دهد که ارتباط بین موارد آنها را ثابت می کند. دانورز با اکراه دنباله روی می کند و از بئاتریس (الکسیس دایان بنسون)، کارمند سابق مؤسسه تسالال، درباره این نماد سؤال می کند، که تصور می کند آن را به جادوگری یا “نشانه ای از شیطان” مرتبط می داند. همکارش بلر (کاترین وایلدر) می گوید که او را نیز نمی شناسد.

دو کارآگاه وارد یک تریلر ضعیف بسیار ترسناک می شوند.

نه.
اعتبار: Michele K. Short/HBO

بعداً در اپیزود، دانورز متوجه می شود که یکی از دانشمندان تسالال، ریموند کلارک (اوون مک دانل)، چهار روز پس از کشف جسد آنی، خالکوبی مارپیچی روی سینه اش انجام داده است. هنرمند خالکوبی به دانورز می گوید که کلارک وقتی این کار را انجام داد به دلایل “احساسی” گریه کرد و عکسی را که کلارک به عنوان مرجع طراحی ارائه کرد را به اشتراک می گذارد. این عکسی از خالکوبی روی پشت آنی است که نشان می دهد کلارک و آنی عاشق یکدیگر بودند.

اکنون دانورز و ناوارو که به طور رسمی در تجارت شریک هستند، به سمت تریلر وحشتناک کلارک می روند، جایی که یک مارپیچ غول پیکر (در میان چیزهای دیگر) روی سقف کشیده شده است – بالای یک عروسک بافته شده در اندازه واقعی که روی تخت خوابیده است. در پایان اپیزود، آنها متوجه شدند که کلارک واقعاً زنده است.

قسمت 3

دو کارآگاه خود را در انبوهی از شواهد می یابند.

مارپیچ.
اعتبار: Michele K. Short/HBO

وقتی ناوارو از سوزان (بریدی ترینور) آرایشگر درباره آنی می پرسد، او اشاره می کند که آنی خالکوبی خود را به کلارک در اولین ملاقات آنها نشان داده بود و او “وسواس زیادی به آن داشت”. سوزان توضیح می دهد که آنی پس از دیدن مارپیچ در رویاهای تکراری در دبیرستان به این طرح رسید. او می گوید: “او خالکوبی کرد، رویاها متوقف شدند.”

در آخرین لحظات اپیزود، زمانی که افسر پیتر پریور (فین بنت) گوشی آنی را هک می کند، به ناوارو و دانورز ویدیویی از آن را نشان می دهد، ضبط آخرین لحظات زندگی او در غارهای یخی که فقط در فیلم دیدیم. اعتبارات افتتاحیه پس از یک فریاد وحشتناک، به نظر می رسد آنی تلفن خود را رها می کند، که همچنان از سقف غار فیلمبرداری می کند – جایی که اسکلت مارپیچی نوعی از موجودات دریایی ماقبل تاریخ را می توان در یخ مشاهده کرد. اتفاقی؟

  کدام قاره ها بیشترین تعداد مهاجر را به آمریکا داشته اند؟ + نمودارها

قسمت 4

یک سرباز دولتی و یک افسر پلیس جلوی کابینی زیر چراغ مشعل ایستاده اند و سنگی را در دست دارند که مارپیچ روی آن قرار دارد.


اعتبار: Michele K. Short/HBO

معلم آدام برایس (دانی کشاورز) با مشورت دانورز و ناوارو، اسکلت مارپیچی را به عنوان اسکلت نهنگ ماقبل تاریخ شناسایی می کند که در غارهای یخی نزدیک انیس نگهداری می شود.

وقتی ناوارو و پریور در مورد مکان الیور تاگاک (لنس کارمر) در اردوگاه عشایری در شب کریسمس تحقیق می کنند، نقاشی مارپیچ را روی مقوا روی زمین و سنگی حک شده با نماد، سنگ نگاره، در نقاشی مرکزی پیدا می کنند. ناوارو سنگ را می گیرد و از ساکنان می پرسد که آیا معنی آن را می دانند – آنها از پاسخ دادن امتناع می ورزند و یکپارچه و دفاعی می ایستند. بعداً، او به طور تصادفی سنگ را در خانه ادی کوویک (جوئل دی. مونتگراند) ، می کند.

همچنین ببینید:

همه سرنخ‌های افتتاحیه «کارآگاه واقعی: کشور شبانه» که ممکن است از دست داده باشید

در لایروبی ویران شده، ناوارو و دانورز قبل از یافتن مهندس گمشده تسالال، اوتیس هایس (که از همان نوع جراحات دانشمندان جان سالم به در برده بود، روی دیوارها کشیده شده است) یک مارپیچ غول پیکر را پیدا می کنند.

قسمت 5

وقتی ناوارو مشغول شستن لباس‌هاست، کاویک سنگ مارپیچی را که پشت سر گذاشته بود برایش می‌آورد و دوستش به او می‌گوید: “پدربزرگم، وقتی آن را دیدم به من گفت که دور شوم.” مردم آنها را به عنوان هشداری برای شکارچیان رها کردند. “مکان هایی که یخ آنها را به طور کامل می بلعد.” اشاره او به غارهای یخی زیرزمینی است که آنها به دنبال آن هستند، به نام کشور شب.

قسمت 6

پس از یافتن غارها و ردیابی مظنون اصلی خود، کلارک، ناوارو و دانورز آزمایشگاه زیرزمینی را که در آن دانشمندان تسالال آنی را به قتل رساندند، کشف می کنند. روی سقف، اسکلت نهنگ را پیدا می کنند که محل را مشخص می کند. بعداً، در حالی که ناوارو و دانورز در مرکز تحقیقات قطب شمال تسالال استراحت می کنند، ناوارو تمایل مادر و خواهرش به پوست کندن پرتقال را به صورت مارپیچی می اندیشد. دانورز بعداً این کار را انجام می دهد و پوست بشقاب خود را مطابق نمادی که دیدیم مرتب می کند.

حتی بعداً، زمانی که این دو مرد سرانجام پس از بازجویی از کارمند سابق تسالال، بئاتریس (L’xeis Diane Benson) متوجه می شوند که چه اتفاقی برای دانشمندان افتاده است، یک مارپیچ در داستان او وجود دارد. هنگامی که زنان اینوپیاک از انیس، دانشمندان را سوار کامیون کردند، آنها را روی یخ بردند، و آنها را مجبور به برهنه شدن کردند، بئاتریس مارپیچی را روی سر اولین مهاجم آنی، آندرس لوند (Þorsteinn Bachmann) کشید و فوراً به زودی به آن متصل شد. – دانشمندانی باشید که با قتل منجمد شوید – تحقیقات دانورز و ناوارو را به هم متصل کنید و آنها را در مسیر درست هدایت کنید.

  پس از ماه‌ها غیرفعال شدن، وویجر 1 داده‌های واضحی را به زمین ارسال کرد

مارپیچ ها در چه چیزی هستند کارآگاه واقعی منظور داشتن؟

در سطحی ترین سطح خود، نماد مارپیچی به طور فیزیکی قتل آنی ماسو کوتوک را به دانشمندان یخ زده، از جمله کلارک، متصل می کند. تصمیم بئاتریس برای علامت گذاری یکی از قاتلان آنی با این علامت به این معنی بود که دانورز و ناوارو پرونده های خود را به هم مرتبط کردند، اما همچنین باعث شد که آنها ارتباط بین آنی و کلارک را کشف کنند و به آنها کمک کرد تا صحنه جنایت واقعی را پیدا کنند.

اما یک رشته معنوی عمیق تری در مارپیچ ها وجود دارد. به نظر می‌رسد اهمیت مارپیچ‌ها به‌عنوان یک علامت هشدار، عمیقاً با سنت اینوپیاک نمایش گره خورده است: سنگ نگاره تاگاک، خالکوبی آنی، خاطره کنی از مادربزرگش. همانطور که رز می گوید، این یک نماد باستانی است، به این معنی که تفاسیر تاریخی زیادی وجود دارد. آنی این نماد را در رویاهای مکرر دید، سپس آن را روی بدنش خالکوبی کرد، که به نظر می رسد پیشگویی تاریکی از مرگ او باشد، و کلارک پس از مرگ او به این نماد علاقه مند شد، بنابراین شاید او احساس کرد که در این میان درباره سرنوشت خود هشدار داده شده است. از گناه او

اما همینطور است کارآگاه واقعی، با تأکید بر فلسفه «زمان یک دایره صاف است» و اجتناب ناپذیر بودن رویدادها. مارپیچ (که است تقریبا به معنای واقعی کلمه یک دایره صاف) می تواند نشانگر یک چرخه بی پایان خشونت باشد، اما این بار چرخه ای است که پایان واقعی دارد.

نحوه تماشا: کارآگاه واقعی یکشنبه شب ها از HBO/Max ساعت 9 بعد از ظهر به وقت شرقی/PT پخش می شود.

منبع: https://mashable.com/article/true-detective-spirals-night-country