اسپیس ایکس در سال 2024 پرتاب های سرویس ماهواره به سلول Starlink را تسریع می کند

بیل گرستن مایر، رئیس این شرکت اخیراً به رویترز گفت که اسپیس ایکس قصد دارد تا حداکثر تعداد موشک ممکن را طی دو ماه و نیم آینده با هدف تکمیل 100 پرواز تا پایان سال پرتاب کند.-کمیته فضا و علم سنای ایالات متحده. . او همچنین فاش کرد که این شرکت یک هدف بلندپروازانه تر برای سال 2024 دارد: راه اندازی حدود 12 پرواز در ماه، در مجموع 144 ماموریت برای کل سال. به گفته یکی از مقامات شرکت که با Ars Technicaاسپیس ایکس قصد دارد تعداد ماموریت های خود را در سال آینده افزایش دهد تا بتواند به طور رسمی سرویس ماهواره به تلفن همراه خود را مستقر کند.

سخنگو گفت: “با 2 میلیون کاربر ما، (ما) به تجدید این صورت فلکی نیاز داریم.” ارس. ما همچنین می‌خواهیم ارتباطات مستقیم به سلول را با Starlink بررسی کنیم، و این یکی از ویژگی‌های کلیدی است که سال آینده با این 144 پرواز اضافه خواهد شد.

این شرکت برای اولین بار در سال 2022 این سرویس را اعلام کرد که به تلفن های هوشمند معمولی اجازه می دهد به ماهواره های خود متصل شوند. این شرکت در کنار T-Mobile که قول داده بود این ویژگی را برای مشترکین خود در دسترس قرار دهد، فاش کرد. مایک سیورت، مدیرعامل T-Mobile، این فناوری را با قرار دادن یک برج سلولی در آسمان مقایسه کرد و گفت که می تواند روزی مناطق مرده را از بین ببرد و به مردم این امکان را می دهد که به راحتی با عزیزان خود حتی اگر در وسط اقیانوس هستند، در تماس باشند. جاناتان هوفلر، معاون بخش فروش سازمانی استارلینک اسپیس ایکس نیز در اوایل سال جاری گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای شروع آزمایش این سرویس است.

  Dyson V12 Detect Slim review: If you walk barefoot in your home, your vacuum needs a laser

مانند ارس توجه داشته باشید، اسپیس ایکس قبلاً گفته بود که این قابلیت به ماهواره‌های بزرگ‌تری نیاز دارد که روی وسیله نقلیه استارشیپ این شرکت پرتاب شوند. با این حال، موشک غول پیکر هنوز عملیاتی نشده است و این شرکت مجبور به طراحی یک ماهواره استارلینک با اندازه متوسط ​​با قابلیت پرواز بر روی موشک های فالکون 9 خود شده است. این ماهواره بزرگتر از مدل های قدیمی است، اما کوچکتر از ماهواره های مورد نیاز برای خدمات صوتی و داده است . با این حال اسپیس ایکس قصد ندارد تا سال 2025 صدا و دیتای Starlink را گسترش دهد و تا سال آینده قابلیت انتقال مستقیم به سلول خود را با پوشش پیام کوتاه معرفی نخواهد کرد.

منبع: https://www.engadget.com/spacex-will-ramp-up-its-launches-in-2024-for-starlinks-satellite-to-cell-service-133050178.html?src=rss