ستاره سیاسی جدید یونان ساخته TikTok است

شبی که بزرگترین حزب چپ یونان رهبر جدید خود را انتخاب کرد، همه می توانستند درباره پیتزا صحبت کنند. در خطر آینده حزب سیریزا بود که یونان را در یک دولت ائتلافی از سال 2015 تا 2019 رهبری کرد. با رسیدن آرا در 19 سپتامبر، یکی از نامزدها، استفانوس کاسلاکیس، در ستاد انتخاباتی خود محبوس شد. . در هفته‌های گذشته، کاسلاکیس، شریک سابق گلدمن ساکس و مالک کشتی، ظاهراً از هیچ جا پیشتاز شده بود و خبرنگاران بیرون دفتر او اردو زدند. با گذشت عصر، تیم او پیتزا سفارش داد. کاسلاکیس – جوان، خوش‌تیپ، پیراهن یقه‌باز با آستین‌های بالا زده – به همراه شریک زندگی‌اش، تایلر مک‌بث، برای جمع‌آوری پای‌ها به لابی آمدند. بعداً او بازگشت تا چند پیتزا بین خبرنگاران توزیع کند.

مطبوعات آن را بلعیدند، نه تنها پیتزاها، بلکه تئاتر را نیز. با نزدیک شدن به پایان رقابت رهبری، داستان تحویل پیتزا در صدر نتایج جستجوی گوگل برای نام کاسلاکیس قرار گرفت. این حادثه نماد مبارزات انتخاباتی اوست که در چند هفته او را به صحنه سیاسی یونان کشاند. او از تسلط خود در TikTok، Instagram و X استفاده کرد تا سر و صدای غیرمنتظره ای را در مورد رقابت رهبری که قبلاً کم خون بود ایجاد کند و به بالاترین سطح سیاست یونان برسد. کارشناسان سیاسی می گویند که این افزایش یک پدیده جدید و شاید هشدار دهنده را در سیاست اروپا آشکار می کند. کاندیداتوری او روند عادی بحث عمومی را دور زد و از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای ارائه، حتی ایجاد تصویری سفارشی استفاده کرد، زیرا او کمپینی را به سرگرمی نزدیکتر از سیاست انجام داد، و از محتوا و معنا برای ابزارهای اینفلوئنسر دیجیتال اجتناب کرد.

  44 بهترین تخفیف تلویزیون جمعه سیاه: تا 1600 دلار در Samsung، LG، TCL و موارد دیگر صرفه جویی کنید

کارزار کاسلاکیس با الف ویدئوی چهار دقیقه و 21 ثانیه ای » در 29 اوت در حساب های رسانه های اجتماعی خود پست کرد. او که مستقیماً به دوربین خیره شده بود، داستان خود را به عنوان یک کارآفرین خودآموخته که از خارج از کشور بازگشت تا یک چپ یونانی جدید بسازد، تعریف کرد. پاپکریستو گفت که او از جوانان یونانی که 220,000 نفر از آنها در طول بحران اقتصادی به اقتصادهای پیشرفته تر مهاجرت کردند و خانواده هایشان که او را مهاجر موفقی می دانند که امیدوارند فرزندانشان تبدیل شوند، درخواست کرد. کاسلاکیس رویای یونانی را به تصویر کشید و قول داد که آن را به مردم منتقل کند. وی خاطرنشان کرد که مدارک او شامل برنده شدن در مسابقات ریاضی، مدرک تحصیلی او (از دانشگاه دونالد ترامپ و ایلان ماسک، مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا) و زبان انگلیسی روان او است.

آن روز، بحث‌ها در رسانه‌های اجتماعی یونان و میزهای شام داغ بود. “این مرد از کجا آمده است؟” شاید او دستفروش راست حاکم یا آمریکایی ها باشد. به نظر شما واقعی است؟ دوستانم از من پرسیدند چه زمانی برای تماشای ابرماه اوت در آن شب جمع شدیم.

کاسلاکیس زیاد در مورد سیاست صحبت نکرد، اما پیام او در میان مردم خسته از خانواده های سیاسی و نخبگان حاکم، به ویژه طبقه کشتیرانی – آن گروه کوچکی از مشاغل عمدتاً خانوادگی که تأثیر قابل توجهی بر زندگی عمومی یونان دارند، طنین انداز شد. مخالفان او که به سختی از تعطیلات تابستانی خارج شده بودند، فرصت واکنش نشان ندادند. پس از اعلام کاندیداتوری کاسلاکیس، حدود 40000 نفر برای پیوستن به سیریزا ثبت نام کردند.

  جدیدترین پروژکتور چرخشی سامسونگ مخفیانه بهترین کنسول بازی است که می توانید در این فصل تعطیلات بخرید

به گفته پاناگیوتیس پاپاکریستو، مشاور ارتباطات استراتژیک در آژانس 4Hats در آتن، قبل از پرتاب، کاسلاکیس با دقت حضور قبلی خود در رسانه های اجتماعی را پاک کرد. پست های دوستان کاسلاکیس حاکی از آن بود که او قبل از این نامزدی فعال بوده است، اما هیچ یک از مطالب او در دسترس نبود. تنها دو پست اینستاگرامی او قبل از سال 2020 در مورد سگش است.

منبع: https://www.wired.com/story/stefanos-kasselakis-greece-politics-tiktok/