Bluesky ابزاری را راه‌اندازی می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد خدمات تعدیل مستقل خود را ایجاد و مدیریت کنند

Bluesky رقیب غیرمتمرکز Twitter/X روز سه‌شنبه اعلام کرد که اوزون یک ابزار متن‌باز است که به افراد و تیم‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مشترک محتوا را در شبکه بررسی و برچسب‌گذاری کنند. این شرکت قصد دارد تا اواخر این هفته به افراد و تیم‌ها امکان مدیریت سرویس‌های تعدیل مستقل خود را ارائه دهد، به این معنی که کاربران می‌توانند مشترک خدمات تعدیل اضافی فراتر از تعدیل پیش‌فرض Bluesky شوند.

Bluesky در یک پست وبلاگی گفت که این تغییر به کاربران “کنترل بی سابقه ای” بر تجربه رسانه های اجتماعی آنها می دهد. چشم انداز این شرکت برای تعدیل، اکوسیستمی از خدمات قابل انباشته است، به همین دلیل است که به کاربران اجازه می دهد تا فیلترهای سرویس تعدیل مستقل را در بالای آنچه Bluesky قبلاً نیاز دارد، نصب کنند. این به کاربران این امکان را می‌دهد تا تجربه‌ای شخصی‌سازی شده متناسب با ترجیحات خود ایجاد کنند.

به عنوان مثال، شخصی می تواند یک سرویس تعدیل ایجاد کند که تصاویر عنکبوت را در شبکه مسدود کند. اگر شما فردی هستید که با دیدن یک عنکبوت می ترسید، می توانید سرویس تعدیل را نصب کنید و تمام تصاویر عنکبوت برچسب گذاری شده را از فیدهای خود حذف کنید.

در این وبلاگ آمده است: «یک تیم واحد هرگز در اعتدال و سرپرستی برای کل جهان، با تنوع وسیعی از زمینه‌ها، فرهنگ‌ها و ترجیحات خود، کامل نخواهد بود». “بنابراین ما هیجان زده هستیم که اکوسیستم را باز کنیم تا به کارشناسان، توسعه دهندگان و کاربران با زمینه محلی اجازه دهیم تا مشارکت خود را ارائه دهند که شما نیز می توانید در آن مشترک شوید، علاوه بر سرویس تعدیل Bluesky.”

  برای اولین بار، محققان توانستند مدل مینیاتوری مغز مجهز به سد خونی خود را توسعه دهند.

فیلترهای سرویس تعدیل برای شروع در نسخه دسکتاپ Bluesky در دسترس خواهند بود و به زودی در تلفن همراه نیز در دسترس خواهند بود.

Bluesky ادعا می کند که نصب فیلترها از سرویس های تعدیل مستقل به آسانی دنبال ، یک حساب دیگر خواهد بود. خدمات تعدیل به کاربران امکان گزارش محتوا را می دهد. بنابراین اگر تصویری از یک عنکبوت بدون برچسب مشاهده کردید، می توانید آن را به سرویس گزارش دهید.

اگرچه Bluesky قبلاً به کاربران اجازه می‌دهد یک لیست بی‌صدا یا فهرست مسدودی ایجاد کنند که سایر کاربران بتوانند در آن مشترک شوند، اغلب به یک حساب خاص گره خورده است که اجازه همکاری را نمی‌دهد و اگر کاربران شروع به شناسایی مستقیم شما کنند می‌تواند بسیار زیاد باشد. به علاوه، بر خلاف یک لیست بلاک که فقط به شما امکان می دهد حساب اضافه کنید، Ozone به شما امکان می دهد پست های خاصی را برچسب گذاری کنید.

افراد و تیم‌هایی که یک سرویس تعدیل ایجاد می‌کنند، به صف گزارش‌دهی دسترسی خواهند داشت و نیازی نیست که افراد هر بار شما را مستقیماً شناسایی کنند. افرادی که سرویس‌های تعدیل را اجرا می‌کنند، می‌توانند برچسب‌های سفارشی تنظیم کنند و تعیین کنند که چه کاری انجام می‌دهند. سرویس‌های تعدیل به حساب‌های فردی مرتبط نیستند، بنابراین افراد متعددی می‌توانند آنها را با هم مدیریت کنند.

Bluesky خاطرنشان می‌کند که خدمات تعدیل احتمالاً با پروژه‌های اجتماعی آغاز می‌شود، اما اشاره می‌کند که «هیچ چیز مانع از داشتن مشترکین پولی سرویس تعدیل نمی‌شود».

ابزار منبع باز را می توانید در مخزن GitHub اینجا پیدا کنید.

  Windows security: How to protect your home and small business PCs

منبع: https://techcrunch.com/2024/03/12/bluesky-launches-ozone-a-tool-that-lets-users-create-and-run-their-own-independent-moderation-services/