ChatGPT حافظه دیجیتالی برای یادآوری مکالمات گذشته شما دریافت می کند

یکی از معایب بزرگ صحبت ، با ربات چت هوش مصنوعی این است که پس از پایان مکالمه همه چیز دوباره تنظیم می شود. به یاد نمی آورد که شما کی هستید یا قبلاً چه چیزی پرسیده اید. این به دلایل حفظ حریم خصوصی عمدی است، اما واقعاً مانع از تبدیل شدن این فناوری به یک دستیار دیجیتال واقعی می شود که شما را آنقدر خوب می شناسد که واقعاً به شما کمک کند.

OpenAI در تلاش برای حل این مشکل است و در نهایت قابلیت حافظه را به ChatGPT اضافه می کند. این به ربات اجازه می‌دهد تا جزئیات شخصی مهم را از مکالمات قبلی به خاطر بسپارد و آن زمینه را برای درخواست‌های فعلی اعمال کند.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. در واقع می توانید از ChatGPT بخواهید چیز خاصی را به خاطر بسپارد، مثلاً اینکه فرزند شما به بادام زمینی حساسیت دارد یا اینکه چگونه ترجیح می دهید ایمیل ها را امضا کنید. به طور خودکار این داده ها را طبق درخواست ذخیره می کند و آن را در مکالمات و کارهای آینده اعمال می کند.

فراتر از آن، سیستم به مرور زمان موارد را بازیابی می کند. به طور طبیعی هنگام انجام پرس و جو داده ها را ذخیره می کند. هدف این است که چت بات هوشمندتر شود و مهمتر از همه، با نیازهای خاص شما سازگار شود.

علاوه بر این، هر GPT سفارشی حافظه منحصر به فرد خود را خواهد داشت. OpenAI کتاب‌های GPT را به عنوان مثال ارائه می‌کند، زیرا ربات کتاب‌هایی را که قبلاً خوانده‌اید و ژانرهایی را که دوست دارید به خاطر می‌آورد. فروشگاه GPT مملو از ربات‌های گفتگوی منحصربه‌فرد است که کاملاً از این ویژگی حافظه بهره می‌برند.

  شبکه اجتماعی ترامپ به نام Truth Social تهدید به ورشکستگی شد

به نظر می رسد که این تفاوت چندانی با نحوه کار اینترنت در حال حاضر ندارد. برنامه ها مانند وب سایت ها و رسانه های اجتماعی، داده های شخصی را ذخیره می کنند. سپس از این داده ها برای ایجاد یک پروفایل کاربری منحصر به فرد استفاده می شود که برای توسعه الگوریتم های شخصی سازی شده استفاده می شود. با این حال، روش استاندارد انجام کارها، نگرانی‌های مهمی در خصوص حریم خصوصی ایجاد می‌کند که کاملاً به این ویژگی حافظه منتقل می‌شود.

برگه ای که عملکرد حافظه را نشان می دهد.

OpenAI

برای این منظور، OpenAI ادعا می کند که کاربران بر حافظه ChatGPT کنترل خواهند داشت و سیستم آموزش دیده است تا به طور خودکار موضوعات حساس خاصی مانند داده های سلامت را به خاطر نسپارد. این شرکت می گوید شما به سادگی می توانید به ربات بگویید چیزی را فراموش کند و این کار را انجام خواهد داد. همچنین یک برگه مدیریت حافظه در تنظیمات برای تنظیمات دقیق‌تر موجود است. اگر این ایده شما را خاموش کرد، فقط ویژگی را کاملاً خاموش کنید.

این در حال حاضر یک سرویس بتا است و این هفته برای تعداد کمی از کاربران ChatGPT رایگان و پلاس ارائه می شود. این شرکت برنامه های خود را برای انتشار گسترده تر در آینده به اشتراک خواهد گذاشت. در ضمن می توانید دوباره فیلم را تماشا کنید او تا ببینیم همه چیز به کجا ختم می شود

منبع: https://www.engadget.com/chatgpt-is-getting-a-digital-memory-to-recall-your-past-conversations-195126580.html?src=rss