ChatGPT AI می تواند بر عملکرد کارکنان تأثیر منفی بگذارد

تحقیقات جدید گروه مشاوره بوستون (BCG) نشان می دهد که کارمندانی که از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT استفاده می کنند ممکن است عملکرد بدتری نسبت به سایر کارمندانی داشته باشند که از چنین ابزارهایی استفاده نمی کنند.

موسسه BCG در مطالعه جدید خود می گوید کارمندانی که از هوش مصنوعی مانند ChatGPT از OpenAI استفاده می کنند، ممکن است اشتباه کنند و این اشتباهات منجر به عملکرد ضعیف تری نسبت به افرادی که از این ابزارها استفاده نمی کنند، می شود.

گروه مشاوره بوستون نسبت به استفاده از هوش مصنوعی در محل کار هشدار داد

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید توسط گروه مشاوره بوستون، اگر از ChatGPT به عنوان میانبر در محل کار استفاده می کنید، باید بیشتر مراقب باشید تا شما را گمراه نکند.

گروه مشاوره بوستون اشاره می کند که استفاده از هوش مصنوعی در محیط کار می تواند به عملکرد شغلی افراد آسیب برساند. در این مطالعه، گروهی از محققان از BCG، هاروارد، وارتون و MIT آزمایشی را انجام دادند تا دریابند چگونه دسترسی به هوش مصنوعی بر بهره وری و کیفیت کار کارکنان تأثیر می گذارد.

برای آزمایش این، محققان به طور تصادفی 758 مشاور BCG را به یکی از سه گروه تقسیم کردند: عدم دسترسی به هوش مصنوعی، دسترسی به ChatGPT نسخه GPT-4، و در نهایت دسترسی به ChatGPT به همراه ویدیوهای آموزشی و مستندات کاری.

برای هر گروه وظایفی تعیین شد. محققان تفاوت های قابل توجهی را در نتایج کاری سه گروه بر اساس دسترسی آنها به ChatGPT مشاهده کردند. در برخی از وظایف و مسئولیت‌ها، مشاورانی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کردند به طور قابل‌توجهی مولدتر بودند و به نتایج با کیفیت بالاتری دست یافتند. اما در برخی از کارها که لازم بود از مرزها فراتر رفت و خلاقیت را به کار وارد کرد، هوش مصنوعی نتوانست خلاقیت لازم را از خود نشان دهد و راه حل مناسبی ارائه دهد. در این شرایط و در برخی موارد مشاوران راه حل های اشتباهی از هوش مصنوعی دریافت می کردند که آنها را از مسیر اصلی کار دور می کرد.

  راهنمای جامع خرید کامپیوتر و سیستم گیمینگ میان رده (دی ۱۴۰۲)

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/openai-chatgpt-white-collar-work-productivity-perform-worse-jobs