eBay حدود هزار نفر از کارمندان خود را اخراج می کند

eBay این را اعلام کرده است 9 درصد از کارمندان تمام وقت آن، یعنی حدود 1000 نفر او اخراج می شود این اقدام آغاز اخراج در این شرکت محسوب می شود و eBay در ماه های آینده تعداد نامعلومی از پیمانکاران خود را اخراج خواهد کرد. eBay این اخراج ها را از امروز آغاز می کند.

به گفته The Verge، eBay با وجود سود است 1.3 میلیارد دلار و سه ماهه گذشته، او اعلام کرد که نیاز به تغییر دارد. جیمی ایانونهمدیر عامل شرکت نوشت که می‌توان کارهای بیشتری برای اطمینان از موفقیت آن انجام داد و استدلال کرد که eBay برای تصمیم‌گیری سریع‌تر و دستیابی به رشد بلندمدت پایدار باید “هشیارتر” باشد.

با این حال، eBay می گوید که استخدام سریع و سخت است. در سال های اخیر شرکت های فناوری از این بهانه برای توجیه کوچک سازی استفاده کرده اند. eBay می‌گوید: «اگرچه ما در حال پیشرفت هستیم، تعداد کل کارمندان و هزینه‌های ما از رشد تجارت ما پیشی می‌گیرد.

eBay 9 درصد از کارکنان تمام وقت خود را اخراج کرده است

eBay در نامه‌ای به برخی از کارمندان خود با اشاره به پیشرفت‌هایی که در چند ماه گذشته انجام داده است، اعلام کرد که 9 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. بر اساس متن این نامه، این شرکت علاوه بر مواجهه با فشارهای خارجی از جمله مشکلات کلان اقتصادی، با مشکل دیگری نیز دست به گریبان است. طبق گفته eBay، تعداد کل کارمندان و هزینه ها از رشد تجارت آن پیشی می گیرد. eBay در حال اجرای تغییرات نظارتی برای رفع این مشکل است.

  بهترین هدفون روی گوش: تست شده و توسط متخصصان بررسی شده است

این شرکت از همه کارمندان آمریکایی خود خواست تا در 24 ژانویه از خانه کار کنند تا فضا و حریم خصوصی برای گفتگو با افرادی که از کار خود اخراج شده اند فراهم کنند.

اخیراً بسیاری از شرکت های فناوری کارمندان خود را اخراج کرده اند. گوگل اعلام کرد که در سال 2024 به اخراج ها ادامه خواهد داد. آمازون نیز چنین اقدامی را در بخش های مختلف خود اتخاذ کرده است.

منبع: https://digiato.com/finance-investment/ebay-is-laying-off-1000-employees