Feeeed یک برنامه خواندن است که فراتر از نظارت بر فیدهای RSS است

طی 12 ماه گذشته، اپلیکیشن‌های خواندن از هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند تا نحوه مصرف اخبار را تغییر دهند. Artifact که اکنون متوقف شده است، توسط بنیانگذاران اینستاگرام، خلاصه ها و سرفصل های مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرد. اپلیکیشن‌های جدیدتر مانند Bulletin و مهندس سابق توییتر Particle رویکردهای مشابهی را در پیش گرفته‌اند. با این حال، برنامه Nate Parrott’s Feeeed (یعنی چهار Es) که برای آیفون و آیپد در دسترس است، بیشتر بر ایجاد یک جدول زمانی الگوریتمی برای ترکیب منابع مختلف تمرکز دارد.

برنامه

مانند هر برنامه خواندن، Feeeed به شما امکان می دهد فیدهای RSS را به جدول زمانی خود اضافه کنید. اما طیف وسیعی از گزینه های دیگر مانند خبرنامه، کانال های یوتیوب، اخبار هکر، subreddits، پروفایل های Mastodon، وبلاگ های Tumblr و حساب های توییتر نیز وجود دارد. همچنین می توانید تاریخ تولد، آب و هوا (فقط ایالات متحده)، تعداد گام ها، فلش بک عکس، یادآورهای شخصی و فلاش بک را اضافه کنید. منحصربه‌فردترین ادغام، راهی است که می‌توانید بخشی از یک صفحه وب را ردیابی کنید.

فید اصلی Feeeed با منابع مختلف

اعتبار تصویر: اسکرین شات توسط TechCrunch

فید اصلی ترکیبی از پست‌ها را از منابعی که دنبال می‌کنید نمایش می‌دهد. پست‌هایی که به صورت پیش‌فرض به صورت کارتی ظاهر می‌شوند، به ترتیب زمانی فهرست نمی‌شوند. بر خلاف سایر RSS خوان ها، هیچ تعداد خواندنی وجود ندارد زیرا ایده این است که به جای رسیدن به “صفر صندوق ورودی” برای خواننده، محتوا را کشف کنید. اما اگر احساس می‌کنید که باید از آخرین پست‌ها به‌روز باشید، می‌توانید یک برگه «آخرین» را به نوار پایین پین کنید. همچنین، می‌توانید رتبه‌بندی فید را از «بهترین تنوع» به «وقتی» تغییر دهید.

اعتبار تصویر: اسکرین شات توسط TechCrunch

تا زمانی که شروع به دنبال ، منابع از مکان‌هایی مانند برگه‌های «اشتراک» و «کاوش» نکنید، فید اصلی خالی است. برای کشف بهتر، Parrott سال گذشته پیشنهادهای منبع غیر معمول و یک ربات مجهز به هوش مصنوعی را به برنامه اضافه کرد. ربات می‌تواند مواردی را در پاسخ به سؤالی مانند «چه وبلاگ‌ها یا خبرنامه‌هایی درباره فوتبال صحبت می‌کنند» پیشنهاد کند.

  این یکی از جالب ترین کلکسیون های مرد عنکبوتی است که تا به حال دیده ایم

هزینه های ساخت و ساز

پاروت از طریق ایمیل به TechCrunch گفت که فرآیند ایجاد این برنامه در طول همه‌گیری، زمانی که تمایل شدیدی برای پیمایش مداوم در برنامه وجود داشت، آغاز شد. او با منابع مختلف چیزی برای خودش ساخت.

“میل به بیرون آوردن تلفن خود و به سادگی مرور ، خیلی قوی است من چندین بار سعی کردم از برنامه های مختلف رسانه های اجتماعی خارج شوم، و هیچ وقت جواب نداد، بنابراین فکر کردم: چرا فقط اصرار را برای اسکرول ، و هدایت آن به چیزی ارزشمند قبول نکنم؟ من یک خوراک برای خودم می‌خواستم، با شرایط خودم.»

“خود ایده از یک خوراک خبری برای خودتان، با شرایط خودتان من فکر می کنم هنوز کلید درک برنامه است. شما انتخاب می کنید که چه چیزی مهم است و Feeeed به شما یادآوری می کند. می توانید نماد، برگه ها، الگوریتم، طرح بندی را انتخاب کنید.

منابع را به Feeeed اضافه کنید

اعتبار تصویر: اسکرین شات توسط TechCrunch

پاروت گفت که در ابتدا موتور توصیه نمی ساخت. با این حال، پس از راه اندازی این برنامه در سال 2022، او متوجه شد که کشف محتوا یک تقاضای اصلی کاربران است.

«من فکر می‌کنم ایده یک جریان بی‌نهایت یک چیز واقعاً قدرتمند است. عادت ایجاد می کند. می‌توانید این را به‌عنوان یک چیز بد ببینید، یا می‌توانید آن را به‌عنوان واقعیتی در رابطه‌ی ما با فناوری ببینید، و بگویید: «هی، اگر لازم باشد در حالی که منتظر قطار هستم، در یک فید اسکرول کنم، پس می‌توانم این کار را انجام دهم. که . حداقل به من یادآوری کن که در روز تولد دوستم پیامک بدهم؟» او گفت.

  ایر کانادا باید به سیاست بازپرداختی که توسط ربات چت خود ابداع شده است احترام بگذارد

چه چیزی در راه است؟

در حالی که فضایی برای پیاده سازی مبتنی بر هوش مصنوعی در این زمینه وجود دارد، Parrott به استفاده از فناوری برای انتقال سریعتر اطلاعات بیشتر به مردم اعتقادی ندارد. در عوض، او می‌خواهد راه‌هایی را برای افراد دنبال کند تا منابع بیشتری از جمله پادکست‌ها، اخبار محلی و وب‌سایت‌های تخصصی را دنبال کنند.

Feeed در حال حاضر در حال آزمایش یک ویژگی برای نمایش به‌روزرسانی‌های روزانه تولید شده توسط هوش مصنوعی است. علاوه بر این، Parrott روی سفارشی ، فیدها و اعلان‌ها کار می‌کند.

به روز رسانی روزانه در Feeeed

اعتبار تصویر: نیت طوطی

پاروت خاطرنشان کرد که در دراز مدت، او می خواهد به مردم کمک کند تا محتوای شخصی سازی شده را بدون انجام کارهای زیادی کشف کنند.

چالش بزرگ Feeeed این است که بدون نیاز به کار زیاد، یک خوراک عمیق شخصی برای مردم فراهم کند. برنامه‌نویس گفت: Apple News محبوب است زیرا هیچ کار راه‌اندازی وجود ندارد.

منبع: https://techcrunch.com/2024/03/11/feeeed-is-a-reader-app-that-goes-beyond-tracking-rss-feeds/