FTC به دنبال تغییر قوانین برای مبارزه با دیپ فیک است

FTC با تشویق از تهدید فزاینده دیپ فیک به دنبال تغییر یک قانون موجود است که جعل هویت مشاغل یا سازمان های دولتی را برای پوشش همه مصرف کنندگان ممنوع می کند.

قانون تجدید نظر شده – بسته به زبان نهایی و نظرات عمومی دریافت شده توسط FTC – همچنین می تواند برای پلتفرم GenAI ارائه کالاها یا خدماتی که می داند یا دلایلی برای دانستن آنها برای آسیب رساندن به مصرف کنندگان از طریق سرقت هویت استفاده می شود غیرقانونی کند.

لینا خان، رئیس FTC در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «کلاهبرداران از ابزارهای هوش مصنوعی برای جعل هویت افراد با دقت وهم‌آور و در مقیاسی بسیار گسترده‌تر استفاده می‌کنند. با افزایش شبیه‌سازی صدا و سایر کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، محافظت از آمریکایی‌ها در برابر سرقت هویت بسیار مهم‌تر از همیشه است. این دقیقاً همان چیزی است که ما پیشنهاد می‌کنیم در قانون سرقت هویت نهایی گسترش دهیم، و جعبه ابزار FTC را برای مبارزه با کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که جعل هویت افراد را تقویت می‌کنند، تقویت کنیم.

فقط افرادی مانند تیلور سویفت نیستند که باید نگران دیپ فیک باشند. کلاهبرداری های عاشقانه آنلاین شامل دیپ فیک در حال افزایش است. و کلاهبرداران به عنوان کارمند ظاهر می شوند تا از کسب و کارها پول بگیرند.

  نقد و بررسی انیمه Orion and The Dark

در نظرسنجی اخیر YouGov، 85 درصد از آمریکایی ها می گویند که بسیار نگران یا تا حدودی نگران گسترش دیپ فیک های ویدیویی و صوتی گمراه کننده هستند. یک نظرسنجی جداگانه از مرکز تحقیقات روابط عمومی Associated Press-NORC نشان داد که تقریباً 60٪ از بزرگسالان معتقدند ابزارهای هوش مصنوعی انتشار اطلاعات نادرست و گمراه کننده را در چرخه انتخابات 2024 ایالات متحده افزایش می دهد.

هفته گذشته، همکار من Devin Coldewey تصمیم FCC برای غیرقانونی ، تماس‌های صوتی صوتی هوش مصنوعی را با تفسیر مجدد یک قانون موجود که ارسال هرزنامه‌های مصنوعی و از پیش ضبط شده را ممنوع می‌کند، پوشش داد. تغییر قانون – و اقدام امروز FTC – با توجه به یک کمپین تلفنی که از رئیس جمهور تقلبی بایدن برای منصرف ، شهروندان نیوهمپشایر از رای دادن استفاده کرد، به موقع است.

هیچ قانون فدرالی به طور قطعی دیپ فیک را ممنوع نمی کند. قربانیان پرمخاطب مانند افراد مشهور از نظر تئوری می‌توانند برای مقابله به مثل به راه‌حل‌های حقوقی سنتی‌تری روی آورند، از جمله قانون کپی رایت، حقوق شبیه‌سازی، و جرایم (مانند تجاوز به حریم خصوصی، تحمیل عمدی ناراحتی عاطفی). اما دفاع از این قوانین متفاوت می تواند زمان بر و پر زحمت باشد.

در غیاب اقدام کنگره، ده ایالت در سراسر کشور قوانینی را تصویب کرده‌اند که دیپ‌فیک‌ها را جرم‌انگاری می‌کنند – اگرچه این در درجه اول هرزه‌نگاری غیرموافقانه است. شکی نیست که با پیچیده تر شدن ابزارهای تولید دیپ فیک، این قوانین به گونه ای اصلاح خواهند شد که طیف وسیع تری از دیپ فیک ها را در بر گیرد – و قوانین بیشتری در سطح ایالت تصویب خواهند شد. (به عنوان مثال، قانون مینه سوتا قبلاً دیپ فیک های مورد استفاده در کمپین های سیاسی را هدف قرار می دهد.)

  آینده دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۲۳ شارا شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران

منبع: https://techcrunch.com/2024/02/15/ftc-seeks-to-modify-rule-to-combat-deepfakes/