iOS 17.2 شارژ بی سیم Qi2 را در آیفون 13 و 14 فعال می کند.

اپل که معمولاً در استانداردهای جدید آن را ایمن بازی می کند، قبلاً ما را با سازگاری Qi2 در آیفون 15s خود شگفت زده کرده است، اما معلوم شد که کوپرتینویی در آستین خود بیشتر است. همانطور که توسط 9to5Mac و برخی از کاربران، یادداشت‌های انتشار iOS 17.2 RC (نامزد انتشار) بیان می‌کنند که این به‌روزرسانی «پشتیبانی از شارژر Qi2 برای همه مدل‌های آیفون 13 و آیفون 14» را اضافه می‌کند. این بدان معناست که مدل‌های آیفون باید تا 15 وات شارژ بی‌سیم را با شارژرهای دارای گواهی Qi2 پشتیبانی کنند، اگرچه یادداشت‌های منتشر شده از تایید مشخصات برق متوقف شده‌اند. احتمالاً ظرف چند روز می‌توانیم بفهمیم که چه زمانی iOS 17.2 برای عموم عرضه می‌شود.

تاکنون، ورودی 15 وات در این مدل‌های آیفون تنها از طریق شارژرهای دارای گواهی MagSafe امکان‌پذیر بود، در حالی که شارژرهای ارزان‌تر سازگار با MagSafe به 7.5 وات محدود می‌شدند. با عملکرد معادل Qi2، انتخاب‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای مصرف‌کنندگان در مورد بی‌سیم 15 وات ارائه می‌شود. شارژرها زیرا تولیدکنندگان نیازی به پرداخت حق بیمه اپل برای گواهی MagSafe ندارند.

Qi2 اولین بار در نمایشگاه CES 2023 معرفی شد، با ویژگی برجسته آن استاندارد شارژ سریع بی سیم MagSafe مانند آن، حتی برای دستگاه های اندرویدی است. این از “نمایه قدرت مغناطیسی” برای اطمینان از سازگاری بین تلفن ها و شارژرها استفاده می کند. به گفته WPC (کنسرسیوم برق بی‌سیم) اگرچه در حال حاضر توان 15 وات محدود شده است، تکرارهای آینده به طور قابل توجهی سطوح شارژ را بیش از 15 وات افزایش خواهند داد. به ما گفته شده که انتظار داریم تعداد زیادی از لوازم جانبی سازگار با Qi2، از جمله برخی از آنکر، از هم‌اکنون تا تعطیلات وارد شوند، و من مطمئن هستم که این موضوع در CES 2024 ماه آینده نیز به موضوع تبدیل خواهد شد.

  دانشمندان می خواهند از خود بافت چربی برای کاهش وزن استفاده کنند

این پست شامل پیوندهای مربوط است؛ اگر روی چنین لینکی کلیک کنید و اقدام به خرید کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع: https://www.engadget.com/ios-172-will-enable-qi2-next-gen-wireless-charging-on-iphone-13-and-14-042459126.html?src=rss