LeoLabs سرمایه جدیدی را برای کمک به ایالات متحده در ردیابی ،‌های فضایی و پرتاب‌های ماهواره‌ای متخاصم تضمین می‌کند.

تعداد اشیاء در فضا در طول سی سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است و بیشتر این به دلیل راه اندازی موارد تجاری جدید توسط شرکت های تجاری و کشف راه های ارزان تر برای دسترسی به فضا است.

اما این بدان معنا نیست که دردهای فزاینده ای مانند افزایش تراکم در مدار وجود نداشته است. برای اپراتورهای ماهواره ای تجاری، بزرگترین نگرانی معمولاً برخورد با یک جسم دیگر است. برای نیروی فضایی ایالات متحده، این اطمینان از این است که دفاع ایالات متحده و متحدانش بدانند اشیا در کجا هستند، چه می کنند و چه کسی آنها را در آنجا قرار داده است.

در بیشتر مواقعی که ما اشیاء را به فضا فرستاده‌ایم، نظارت و شناسایی اشیاء تحت نظارت وزارت دفاع انجام می‌شود. اما بسیاری از شرکت‌ها برای درک پتانسیل تجاری ارائه اطلاعات حیاتی در مورد اجسام در مدار پدید آمده‌اند.

یکی از این شرکت ها می باشد LéoLabs. این استارت‌آپ نه ساله، یک شبکه راداری 10 سایتی در هر دو نیمکره ایجاد کرده است تا داده‌های بیش از 20000 شی در مدار پایین زمین را جمع‌آوری کند، همراه با مجموعه‌ای از محصولات از ردیابی دقیق ساده تا هشدارهای به موقع در صورت خطرات ماهواره‌ای شما. یک برخورد

این شرکت سال را قدرتمند آغاز کرد، نقدی در قرارداد جدید از دفتر تجارت فضایی NOAA که به اطلاع رسانی ابتکار مهم سیستم هماهنگی ترافیک فضایی آژانس کمک می کند. با تکیه بر این شتاب، LeoLabs امروز اعلام کرد که توسعه 29 میلیون دلاری خود را تکمیل کرده است. 65 میلیون دلار، سری B که درهای خود را در تابستان 2021 بسته است.

  ما از برخی منابع دارای حق چاپ برای آموزش هوش مصنوعی استفاده کردیم

LeoLabs سرمایه جدیدی را برای تأمین مالی رشد فناوری هوش مصنوعی جمع آوری کرده است، که منطقی است زیرا ایده های آن معیشت شرکت است. مشتریان دفاعی این اطلاعات را در عملیات فرماندهی ادغام می کنند، در حالی که اپراتورهای تجاری از این اطلاعات برای اطلاع رسانی برنامه ریزی ماموریت و تجزیه و تحلیل ایمنی پروازهای فضایی استفاده می کنند.

دن سپرلی، موسس و مدیر عامل شرکت TechCrunch گفت: «ما قبلاً از مدل‌های هوش مصنوعی برای شناسایی مانورهای درون مدار در زمان واقعی، دسته‌بندی اشیاء، مشخص ، اشیاء ناشناخته و تجزیه و تحلیل الگوهای زندگی اشیاء اخیراً پرتاب شده استفاده کرده‌ایم. از آنجایی که تعداد اشیا و فعالیت‌ها در LEO همچنان در حال افزایش است، همگام شدن با اپراتورها به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود. ابزارهایی که ما توسعه می دهیم به صنعت کمک می کند تا از اتوماسیون و تجزیه و تحلیل پیشرفته استفاده کند تا با این رشد سریع همگام شود.

او گفت که این سرمایه‌گذاری جدید همچنین به توسعه فناوری‌های راداری جدید کمک می‌کند که می‌توانند حتی ،‌های مداری کوچک‌تری را پوشش دهند و همچنین فعالیت‌های پرتاب “غیر مشارکتی” را در مدار بسیار پایین زمین دنبال کنند. این مورد آخر مورد توجه ویژه نیروی فضایی ایالات متحده است، زیرا به پرتاب هایی اشاره می کند که با ایالات متحده یا متحدانش هماهنگ نشده اند – مانند چین که به طور بدنامی فعالیت های فضایی خود را نزدیک به سینه خود نگه می دارد.

دور، که LeoLabs گفت اشتراک بیش از حد بود، توسط GP Bullhound، با مشارکت سرمایه گذاران جدید 1941 و Dolby Family Ventures رهبری شد. همچنین توسط سرمایه گذاران موجود از جمله Insight Partners، Velvet Sea Ventures، Space Capital و AngelList Syndicate به رهبری دیلان تیلور حمایت می شد.

  رندرهای مفهومی اپل واچ طراحی جدید با اتصال بند مغناطیسی

منبع: https://techcrunch.com/2024/02/12/leolabs-closes-new-capital-to-keep-an-even-closer-eye-on-orbit/