OpenAI در حال کار بر روی ابزاری برای تشخیص تصاویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی است

به گزارش بلومبرگ، OpenAI در حال تولید ابزار جدیدی برای تشخیص تصویر است که احتمالا به زودی منتشر خواهد شد که در تشخیص تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی بسیار دقیق است.

میرا موراتی، CTO در OpenAI، سازنده چت بات محبوب ChatGPT و تولید کننده تصویر DALL-E، اعلام کرد که ابزار جدید این شرکت در تعیین اینکه آیا یک تصویر با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد شده است، 99 درصد قابل اعتماد است. او همچنین اضافه کرد که این شرکت در حال آزمایش این ابزار است تا بتواند قبل از انتشار عمومی باگ های آن را برطرف کند. البته موراتی مشخص نکرد که این ابزار چه زمانی در دسترس عموم قرار می گیرد.

تشخیص تصویر هوش مصنوعی با ابزار جدید OpenAI

در حال حاضر تنها چند ابزار وجود دارند که ادعا می کنند تصاویر یا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی می کنند. اما گفته می شود برخی از این ابزارها دقت لازم را ندارند و نمی توانند تصاویر را به درستی تشخیص دهند.

به عنوان مثال، OpenAI ابزار مشابهی را در ژانویه معرفی کرد که می تواند متن تولید شده توسط هوش مصنوعی را تشخیص دهد. اما این ابزار در ماه ژوئیه به دلیل غیرقابل اطمینان بودن کنار گذاشته شد. اکنون OpenAI می گوید در حال کار بر روی بهبود این ابزار است و ادعا می کند که روش هایی را اتخاذ کرده است که می تواند تصاویر و متن های تولید شده توسط هوش مصنوعی را با دقت بالا تشخیص دهد.

با توجه به رشد روزافزون ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، نیاز به ابزارهای تشخیص محتوا و متن تولید شده با استفاده از این فناوری نیز در حال افزایش است. هنوز مشخص نیست که نسخه بعدی OpenAI با چه چیزی به بازار عرضه می شود، اما به نظر می رسد که بهبود این ابزارها همچنان در داخل شرکت ادامه دارد.

  24 هدیه مقرون به صرفه روز ولنتاین زیر 50 دلار - CNET

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/openai-claims-tool-detect-ai