Spotify سیستم پرداخت درون برنامه ای خود را برای کاربران iOS در اتحادیه اروپا راه اندازی خواهد کرد

زمانی که قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا در 7 مارس اجرایی شود، Spotify شاهد تغییرات عظیمی خواهد بود. سرویس پخش صوتی ادعا می کند که ساکنان اتحادیه اروپا در نهایت می توانند از داخل یک اشتراک Premium خریداری کنند یا از یک طرح فردی به یک طرح Duo یا Family ارتقا دهند. خود برنامه Spotify از سال 2016 به کاربران اجازه پرداخت هزینه اشتراک از طریق سیستم پرداخت درون برنامه ای اپل را نداده است و مدت هاست که از کاهش 30 درصدی شرکت سازنده آیفون از توسعه دهندگان برنامه انتقاد کرده است. سال گذشته، حتی به طور کلی پرداخت های اپل را نپذیرفت – به کاربران iOS که قبل از سال 2016 اشتراک داشتند، اجازه می داد به پرداخت از طریق سیستم درون برنامه ای اپل ادامه دهند.

و همانطور که Spotify پرداخت های درون برنامه ای خود را راه اندازی می کند، کاربران همچنین می توانند به راحتی کتاب های صوتی را در حین مرور عناوین در برنامه خریداری کنند. بله، مشتریان مبالغ واقعی اشتراک و خرید را دریافت خواهند کرد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای پوشش کمیسیون اپل نخواهند داشت. از کاربرانی که از طریق سیستم درون‌برنامه‌ای اپل پرداخت می‌کردند، ۳ دلار هزینه اشتراک اسپاتیفای دریافت می‌کردند، اما اتحادیه اروپا DMA این عمل را ممنوع می‌کند.

Spotify علاوه بر اینکه می‌تواند سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود را پیاده‌سازی کند، می‌تواند قیمت‌ها را نیز در برنامه درج کند. در حال حاضر، امتیازی را برای محصولات خود نشان می دهد که در آن قیمت قرار است باشد و به کاربران می گوید که نمی توان آنها را از داخل برنامه خریداری کرد. هنگامی که DMA اجرایی شود، Spotify قیمت محصولات خود را نشان می دهد و همچنین ممکن است شروع به اطلاع رسانی به کاربران iOS در مورد معاملات و تبلیغات از داخل برنامه کند.

  گزارش تصویری از غرفه همراه اول در ششمین نمایشگاه کار ایران

این شرکت در اعلامیه خود گفت: «برای هر مشتری Spotify در همه جا باید به همین سادگی باشد. “اما اگر خارج از بازارهای خاصی زندگی می کنید، به دلیل قوانین مضحک اپل، همچنان با موانع ناامید کننده ای روبرو خواهید شد. به همین دلیل است که توسعه دهندگان در سراسر جهان همچنان از دولت های دیگر می خواهند که قوانین خود را تصویب کنند، مانند DMA.”

یک GIF نشان می دهد که Spotify بدون محدودیت های اپل چگونه خواهد بود.

Spotify

منبع: https://www.engadget.com/spotify-will-launch-its-own-in-app-payment-system-for-ios-users-in-the-eu-110046271.html?src=rss