Windows Recall AI روی CPU های ناسازگار + ویدیو کار می کند

هنگامی که مایکروسافت ویژگی Recall AI را اعلام کرد، گفت که این ویژگی به داده‌های رایانه و برنامه‌های شما دسترسی دارد تا هر آنچه را که نیاز دارید به خاطر بسپارد.رایانه های شخصی Copilot Plusسازگار خواهد بود. اما اکنون یک توسعه دهنده نشان داده است که این ویژگی را می توان در رایانه های شخصی مجهز فعال کرد پردازنده های پشتیبانی نشده عملکرد نیز

به گفته مایکروسافت، ویژگی فراخوان تنها با رایانه های شخصی Copilot+ سازگار است. این دستگاه ها دارای چیپست هایی با NPU های قدرتمند هستند که می توانند نیازهای بالای پردازش هوش مصنوعی محلی را برطرف کنند. با این حال، یک توسعه دهنده نشان داده است که می توانید ویژگی صفحه بندی را در ماشین های ویندوزی با پردازنده های پشتیبانی نشده فعال کنید.

او همچنین ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد ویژگی پیاده‌سازی شده روی دستگاهی با استفاده از سخت‌افزار ناسازگار ARM64:

نکته قابل توجه دیگر در ویدیوی بالا اجرای بسیار کند ویژگی Recall است که نشان می دهد مایکروسافت این ویژگی را به طور خاص برای رایانه های شخصی Copilot+ طراحی کرده است. این احتمالاً به دلیل عدم وجود یک NPU قدرتمند در رایانه ای است که Recall را اجرا می کند. ممکن است با گذشت زمان و جمع آوری اسکرین شات های بیشتری بدتر شود.

نگرانی در مورد قابلیت های هوش مصنوعی Recall

ویژگی Recall AI که هفته گذشته معرفی شد، اساساً از کارهایی که در طول روز روی رایانه خود انجام می دهید، اسکرین شات می گیرد تا بتواند کارهایی را که انجام داده اید به شما یادآوری کند. برای مثال، می‌توانید از او بخواهید که ارائه‌ای را که در یک روز خاص روی آن کار کرده‌اید، پیدا کند.

  سال گذشته حملات سایبری 20 برابر شده است

طبیعتاً، این واقعیت که رایانه شما هر کاری را که انجام می‌دهید «نظارت» می‌کند، نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران ایجاد کرده است. سازمان دیده بان داده بریتانیا هفته گذشته گفت که در حال بررسی ویژگی فراخوان هوش مصنوعی مایکروسافت برای حفظ حریم خصوصی است.

با این حال، مایکروسافت ادعا می کند که این ویژگی 100٪ به صورت محلی کار می کند، به این معنی که هیچ داده ای به سرورهای خارجی ارسال نمی شود.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/windows-11s-recall-feature-can-run-on-unsupported-cpus