Zipcar اولین جریمه فدرال را برای اجاره خودروهای فراخوان شده دریافت می کند

اگر مدتی پیش ون را از Zipcar کرایه کرده اید، ممکن است استانداردهای ایمنی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها را رعایت نکند.

آژانس روز دوشنبه اعلام کرد که این آژانس اولین جریمه در نوع خود را برای Zipcar برای “اجاره خودروهایی با فراخوان باز و تعمیر نشده” صادر کرد. NHTSA، که فراخوان خودرو را در ایالات متحده تنظیم می کند، به ویژه در اسناد استعلام عمومی خود از یکی از آنها نام برده است.

این فراخوان بر وانت‌های فورد ترانزیت 2015-2017 تأثیر می‌گذارد و بیان می‌کند که «اتصال بین گیربکس و میل محرک» می‌تواند «تخریب شود و ، بخورد» و باعث از دست دادن قدرت وانت‌ها در حین رانندگی شود. بر اساس گزارش NHTSA در سال 2017، این مشکل همچنین می تواند باعث “حرکت ناخواسته وسایل نقلیه در ناوگان” شود. آژانس بلافاصله در پاسخ به این سوال که آیا جریمه Zipcar شامل سایر یادآوری های ایمنی نیز می شود، پاسخ نداد.

جریمه مدنی NHTSA 300000 دلار است. Zipcar باید 150,000 دلار از قبل پرداخت کند، اما می‌تواند با برآورده ، برخی از درخواست‌های NHTSA، از جمله به‌روزرسانی مواد آموزشی کارمندان، طبق سفارش آژانس، از پرداخت نیمی دیگر جلوگیری کند.

به طور جداگانه، وزارت دادگستری شکایتی را علیه eBay اعلام کرد و مدعی شد که «صدها هزار» محصولی را فروخته و توزیع کرده است که خطراتی برای محیط زیست و سلامت عمومی به همراه دارد.

منبع: https://techcrunch.com/2023/10/16/zipcar-hit-with-feds-first-ever-fine-for-renting-out-recalled-cars/

  ایلان ماسک می گوید که بیمار انسانی کاشت مغزی را از Neuralink دریافت کرد