10 بازی با بیشترین پایان

انجام یک بازی همیشه یک دستاورد بزرگ برای هر بازیکنی است. پایان نتیجه ساعت‌ها گذراندن مراحل، غلبه بر باس‌های دشوار، ارتقای شخصیت، سلاح‌ها و توانایی‌ها و همچنین دیدن پایان داستان شخصیت‌های اصلی است. اما برخی از بازی ها دارای جهان ها، شخصیت ها، پیچش ها و شگفتی های آنقدر عمیق و ارزشمند در داستان خود هستند که انتخاب های بازیکن به چندین پایان متفاوت منجر می شود.

کدام بازی ها بیشترین پایان را دارند؟ از بازی‌های RPG جذاب و پویا گرفته تا JRPGهای کلاسیک مبتنی بر داستان و هر چیز دیگری، بازی‌هایی وجود دارند که بر اساس اقدامات و انتخاب‌های بازیکنان، پایان‌های متعددی را به بازیکنان ارائه می‌دهند. لیست زیر که شامل 10 بازی با بیشترین تعداد پایان است، دارای دو قانون است. اولاً در هر بازی حداقل 10 پایان مختلف وجود دارد و ثانیاً هیچ سبک رمان بصری در آن وجود ندارد، زیرا به این ترتیب فهرست بسیار طولانی تری خواهیم داشت. در تماس باش.

کاترین: بدن کامل

تصویر بازی کاترین: تمام بدن

این اثر در واقع بازسازی فیلم «کاترین» است که در سال 2011 منتشر شد، شخصیت اصلی بازی فردی به نام «وینسنت» یک مهندس سیستم است که وضعیت مالی جالبی ندارد. در یک داستان سورئال، او درگیر رابطه ای پیچیده با دو زن به نام های «کاترین» و «کاترین» می شود.

از نظر گیم پلی، این بازسازی مکانیک پازل پلتفرم نسخه اصلی را دوباره تعریف می کند و همچنین حاوی محتوای جدیدی است که به لطف اضافه شدن شخصیت جدیدی به نام Rin امکان پذیر شده است. نتیجه همه این موارد این است که 13 پایان مختلف در بازی وجود دارد که بر اساس انتخاب های وینسنت در طول داستان به یکی از آنها خواهید رسید.

باران شدید

تصویر بازی Heavy Rain

Heavy Rain یک بازی اکشن-ماجراجویی هیجان انگیز است که در آن بازیکنان چهار شخصیت مختلف را کنترل می کنند و باید هویت واقعی یک قاتل سریالی به نام قاتل اوریگامی را کشف کنند. این بازی در مجموع 17 پایان دارد. رسیدن به هر پایان بستگی به کاری دارد که در طول دنباله کلیدی هر شخصیت انجام می دهید.

  سرویس iMessage اپل احتمالاً نیازی به پذیرش قانون بازارهای دیجیتال نخواهد داشت

با توجه به جنایاتی که قاتل اوریگامی مرتکب شده است و با توجه به اینکه او هنوز در حال آزاد شدن است، بازی به بازیکن وظیفه می‌دهد که قاتل کیست را پیدا کند و به قتل خاتمه دهد.

ماشه کرونو

اسکرین شات Chrono Trigger

Chrono Trigger که به عنوان یکی از بهترین آثار تاریخی در ژانر JRPG شناخته می شود، داستان جالبی را به مخاطب ارائه می دهد که شامل خطوط روایی مختلف است. این افکت 19 پایان مختلف در اختیار بازیکن قرار می دهد که تنها یکی از آنها پایان بد است.

اولین پایان خوب بازی به نام Beyond Time در واقع شامل پنج حالت مختلف است که هر کدام با حمله به قسمت خاصی از باس نهایی یا احیای یک شخصیت خاص قبل از نبرد نهایی باز می شوند. دیدن پایان های دیگر مستلزم تکمیل ماموریت های جانبی خاص و همچنین تکمیل داستان های شخصیت های دیگر است. لازم به ذکر است که اکثر این پایان‌ها زمانی دیده می‌شوند که بازیکنان برای اولین بار پایان Beyond Time را باز کنند.

کاغذها لطفا

عکس بازی با ورق لطفا

اگر به دنبال تجربه‌ای هستید که مهارت‌های حل پازل شما را به چالش بکشد و احساسات شما را درگیر کند، Papers, Please بازی مناسب شماست. در این بازی شما در نقش یک افسر مهاجرت در یک کشور دیستوپیایی و خیالی به نام “Arstotzka” هستید که وظیفه بررسی مدارک افرادی را که می خواهند از مرز عبور کنند را بر عهده دارد.

بازیکن در طی این اقدام با مهاجران زیادی مواجه می شود که قصد عبور از مرز را دارند و سرنوشت آنها به عهده بازیکن است. این آزمایش تامل برانگیز مخاطب را به چالش می کشد تا به وظیفه خود عمل کند یا برای برخی از مهاجران بر اساس اسناد و گذشته آنها استثنا قائل شود.

ضرب المثل استنلی: فوق العاده لوکس

تصویری از بازی The Stanley Parable: Ultra Deluxe

The Stanley Parable: Ultra Deluxe دنباله یک شبه The Stanley Parable است که دری جدید به داخل دفتری که شخصیت «استنلی» در آن قرار دارد اضافه می کند که عبارت «محتوای جدید» روی آن نوشته شده است. مشابه بازی اول، مخاطب باید در راهروها و اتاق های مختلف دفتر پرسه بزند و به حرف های راوی گوش دهد و به آن ها عمل کند، یا خودش پیش برود و بفهمد چه سرنوشتی در انتظارش است.

  استعلام کد دستوری سیم کارت ایرانسل + آموزش تصویری جامع

این بازی که اغلب شاهد شکستن دیوار چهارم خواهید بود، دارای 25 پایان مختلف است. افرادی که خواهان یک تجربه بسیار خاص و سورئال هستند باید این بازی را امتحان کنند و ببینند که چه تعداد پایان را باز می کنند.

NIR: اتوماسیون

تصویر بازی NieR: Automata

وقتی صحبت از دنیاها و پس زمینه های عمیق به میان می آید، کمتر استودیویی می تواند ادعا کند که مانند سری NieR روایتی پایدار را در طول سال های بیشمار ارائه کرده است. NieR: Automata هزاران سال در آینده اتفاق می افتد. زمانی که جنگ بین ربات های انسان نما و ماشین های مهاجم از سیاره ای دیگر رخ می دهد.

این اثر شامل 26 پایان مختلف است که پنج تای آن پایان های اصلی هستند. بقیه شامل پایان‌های پرپیچ‌وخم، خنده‌دار یا تصادفی است که هر کدام پیچش متفاوتی به شخصیت‌ها و دنیای پسا آخرالزمانی اطرافشان می‌دهند.

The Witcher 3: Wild Hunt

تصویر بازی The Witcher 3: Wild Hunt

قسمت سوم مجموعه «ویچر» یکی از بازی هایی بود که با پایان بندی های زیادش خیلی ها را شگفت زده کرد. این بازی دارای 36 پایان است که سه تای آن به داستان اصلی متصل است. بقیه پایان ها به تصمیماتی که بازیکن برای شخصیت های مختلف در طول بازی می گیرد بستگی دارد.

در مورد داستان اصلی، بازیکن یکی از سه پایان “خوب”، “بد” و “خنثی” را بر اساس تعاملات گرالت با سیری و همچنین نحوه تمرین او برای بزرگترین نبرد بازی خواهد دید. برخی از کوئست های جانبی بازی سرنوشت شخصیت های مهمی مانند Bloody Braon، Radovid the Stern و Emhry var Emries را تعیین می کنند. اقدامات شما و همچنین انتخاب هایی که در هر کوئست جانبی انجام می دهید، بر سرنوشت این شخصیت ها تأثیر می گذارد. البته پایان رابطه عاشقانه گرالت نیز برنامه ریزی شده بود. بازیکن می تواند یکی، هر دو، یا هیچ یک از شخصیت های Tris و Yennefer را انتخاب کند.

دیترویت: انسان باش

عکس بازی Detroit: Be Human

Detroit: Become Human اثری است که به طور جدی و عمیق به موضوع هوش مصنوعی و وابستگی بشریت به آن می پردازد. زمانی که هوش مصنوعی به تدریج توانایی احساس و درک را دارد. در این بازی مخاطب کنترل سه اندروید را در قالب سه داستان بر عهده دارد و تعیین می کند که آیا احساسات و ادراکات آنها در جهت خیر یا شر شکل می گیرد.

  راهنمای خرید کیبورد

این بازی دارای 85 پایان مختلف است که برای یک بازی ویدیویی بسیار زیاد است. انتخاب های بازیکن برای سه شخصیت «کانر»، «کارا» و «مارکوس» و حتی شخصیت های فرعی، بر پایانی که در پایان بازی خواهید دید تأثیر خواهد گذاشت. هر انتخابی که در بازی انجام می‌دهید ده‌ها سناریو مختلف را ایجاد می‌کند، به این معنی که هیچ دو نفر در پایان بازی یک پایان را مشاهده نمی‌کنند.

Star Ocean: The Second Story

تصویری از بازی Star Ocean: The Second Story

تولد سریال Star Ocean به 28 سال پیش یعنی در سال 1996 برمی گردد و از آن زمان تاکنون طرفداران زیادی پیدا کرده است که برای این سریال احترام زیادی قائل هستند. یکی از معروف ترین نسخه های این مجموعه، Star Ocean: The Second Story است که شامل دو شخصیت اصلی کلود و راینا می شود که هر کدام قسمت متفاوتی از داستان را دارند.

سازندگان این بازی به 86 پایان مختلف فکر کرده اند که در مقایسه با دیگر شخصیت ها بیشتر به سطح احساسی شخصیت اصلی بستگی دارد. اگر می‌خواهید تمام پایان‌های بازی را ببینید، باید لیستی از شخصیت‌ها را تهیه کنید و تصمیم بگیرید که کدام‌ها را ملاقات کنید و همچنین بازی را چندین بار به پایان برسانید.

دروازه بالدر 3

تصویر بازی Baldur's Gate 3

به نظر شما 86 پایان برای یک بازی زیاد است؟ پس باید ببینید “بالدرز گیت 3” چند پایان دارد! قسمت سوم یکی از موفق ترین فرنچایزهای دنیای Dungeons & Dragons اثری بود که مدت ها انتظارش را می کشیدیم و سرانجام سال گذشته با موفقیت شگفت انگیزی منتشر شد. این بازی 142 سال پس از قسمت دوم، دقیقا پس از اتفاقات داستان Descent Into Avernus در D&D 5th Edition رخ می دهد.

Baldur’s Gate 3 ده ها سناریو مختلف را در اختیار بازیکن قرار می دهد که هر کدام می تواند به سرنوشت متفاوتی ختم شود. همه چیز از انتخاب NPC های مختلف به عنوان همراه یا پیوستن به یک گروه و قبیله خاص گرفته تا نحوه حمله به دشمن می تواند به پایان های متفاوتی منجر شود. همه این موارد در نهایت 17 هزار پایان برای این بازی ایجاد کردند.

بیشتر بخوانید:

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DB%B1%DB%B0-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86