Prince of Persia Trilogy – یک انقلاب بزرگ در بازی های هک اند اسلش

حدود یک سال پیش، در ژوئن 2023، یوبی سافت عنوانی را ارائه کرد که بسیاری از بازیکنان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد. این کمپانی فرانسوی پس از 13 سال بالاخره عنوان جدیدی در سری شاهزاده ایرانی ارائه کرد و پس از سال ها با خبرهای جالب بسیاری از طرفداران این مجموعه را به وجد آورد. سریال شاهزاده ایرانی یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین مجموعه بازی های ویدیویی است که اکنون سال ها بعد با آثاری چون شاهزاده ایرانی: تاج گمشده و شاهزاده سرکش ایرانی احیا شده است. به همین دلیل به دو دهه قبل برمی گردم تا نگاهی دیگر به سه گانه تاریخی سریال بیندازم. با Vijayattu همراه باشید.

در سال 1989 جردن مک نیر اولین نسخه شاهزاده ایرانی را به صنعت بازی های ویدیویی معرفی کرد. این اثر با داستان خوب و پلتفرمینگ جذاب، انقلابی بزرگ در عناوین زمان خود به شمار می رفت. نسخه بعدی این سری با نام The Shadow And The Flame مسیر این بازی را دنبال کرد و به محبوبیت تبدیل شد. اما در سال 2000 بازی بسیار ضعیفی به نام Prince of Persia 3D منتشر شد که برای اولین بار این سری را وارد دنیای سه بعدی کرد و بسیاری از طرفداران را ناامید کرد. اما این فرنچایز زمانی به اوج خود رسید که یوبی سافت سه عنوان خاطره انگیز را از سال 2003 تا 2005 به جامعه بازی ارائه کرد. از بسیاری جهات، این آثار انقلابی بزرگ در سبک خود بودند و تأثیر زیادی بر عناوین عصر خود داشتند.

فهرست مطالب

پیشنهاد

داستان گویی

هر سه نسخه از سه گانه داستان جالبی دارند و با یکدیگر متفاوت هستند. Prince of Persia: The Sands of Time، اولین قسمت از این سه گانه، روش عجیبی را برای این کار انتخاب کرد. در این بازی ما یک شاهزاده جوان و جاه طلب هستیم که حتی نام خاصی هم ندارد و تنها با نام شاهزاده شناخته می شود. یکی از نکات جالب این بازی این است که خود ما راوی داستان بودیم. دیالوگ های کوتاه و صمیمی بین شاهزاده و فرح (شاهزاده خانم هند) در طول مسیر در بازی کمک کوچکی به روایت داستان می کند. اصولا کات سین های بازی بسیار کم هستند و سیستم دیالوگ بازی دلیل این امر است. شاید تنها ضعف در داستان سرایی بازی این باشد که مسیری بسیار سرراست دارد و در انتها تنها از یک عنصر کوچک غافلگیری استفاده می کند.

در بازی «Prince of Persia: Warrior Within» وضعیت کمی متفاوت است. صحنه های خوب و متنوعی در بازی وجود داشت که راه را به خوبی به ما نشان می داد. این را خود شاهزاده نیز نقل کرده است. او در این مسیر کاملاً تنهاست و بیشتر صحبت هایش گفتگو با خودش و بررسی گذشته و اتفاقات احتمالی آینده با خودش است. این سبک روایت باعث می‌شود بازیکنان با شاهزاده ارتباط برقرار کنند و راحت‌تر خود را جای او بگذارند. همچنین سفرهایی که مدام بین زمان حال و گذشته انجام می دهیم، فضای بسیار خوبی برای داستان داشت که حال و هوای بازی را به خوبی منتقل می کرد.

آخرین قسمت، The Two Thrones، به دلیل حضور دو راوی در بازی، داستان را جذاب تر از قبل کرد. اولین راوی کایلنا (ملکه زمان) است که در اوایل داستان درگذشت، اما صدای آرام او با ما می ماند و احساسات درونی پرینس و راه دشواری را که در پیش است تفسیر می کند. راوی دوم خود شاهزاده و وجه تاریک شخصیت اوست که مدام با هم بحث می کنند و کار یکدیگر را زیر سوال می برند. بازگشت فرح در این بازی نیز یکی از چیزهای جالبی است که با آن برخورد می کنیم اما این بار او فقط در صحنه هایی با ماست.

خواص

وقتی صحبت از شخصیت پردازی به میان می آید، انتظار داریم تعداد زیادی از شخصیت های مختلف را در بازی به طور عمیق بررسی کنیم. اما تعداد شخصیت های این سه گانه کم است و در عوض شخصیت پردازی این سریال بر روی خود پرنس متمرکز شده است. در The Sands of Time با شاهزاده جوانی آشنا می شویم که جاه طلبی زیادی دارد اما همچنان بیکار و بی تجربه است. تاثیر احساسات در انتخاب های مهم و ترس از خیانت از دیگر مواردی است که نشان از بی تجربگی او دارد.

اما در Warrior Within، داستان کاملاً متفاوت بود. 7 سال از وقایع The Sands of Time می گذرد و شاهزاده بالغ شده و تجربه کرده است. در این داستان شاهزاده متوجه شد که قرار است توسط شیطانی به نام داهاکا کشته شود و سعی کرد سرنوشت خود را تغییر دهد. ناامید نشدن، قدرت، عصبانیت و عقب نشینی از عناصر اصلی شخصیت پرنس در این داستان بود. اتحاد ما در این اثر باعث شد شخصیت پردازی پیرامون شاهزاده بهتر و بیشتر به چشم بیاید. شخصیت پردازی شخصیت های دیگر داستان مانند کایلنا از عمق خوبی برخوردار بود و این تنها به قهرمان محبوب ما محدود نمی شد.

در نهایت یکی از بهترین شخصیت های تاریخ یوبی سافت را در نسخه The Two Thrones دیدیم که بدون توجه به تنوع شخصیت های بازی با دو وجه شخصیت شاهزاده مواجه شدیم. وقتی مقداری شن زمان به دست راست شاهزاده نفوذ کرد، قسمت تاریک وجودش نمایان شد. نکته جالبی که در این بحث می بینیم این است که جنبه تاریک آن شخص منفی، بد و جدا از قهرمان داستان نیست، بلکه میل شاهزاده به قدرت، شهوت، ظلم و خودخواهی است که با او صحبت می کند و در تصمیماتش دخالت می کند. . تضاد فوق‌العاده‌ای که بین شاهزاده و جنبه تاریک او می‌بینیم و جریان اخلاق و وجدان بین خیر و شر در طول داستان، آن را به یکی از متفاوت‌ترین شخصیت‌پردازی‌ها در تاریخ یوبی‌سافت و بازی‌های ویدیویی تبدیل کرده است.

گیم پلی و پلتفرم ها

از روز اول، پلتفرمینگ جزء اصلی سری شاهزاده ایرانی بوده است و حتی اکنون که عناوین یوبی سافت سه بعدی شده اند، همچنان نقش بزرگی در بازی ها دارند. گیم پلی و پلتفرمینگ، مانند توسعه داستان و شخصیت، با انتشار عناوین بعدی بهبود یافت. در The Sands of Time، بازی بیشتر بر روی پلتفرمینگ و پازل تمرکز داشت و مبارزه به یک سری امواج خاص از دشمنان محدود می شد. گستردگی و پیچیدگی پازل ها، تنوع زیاد پلتفرمینگ، قابلیت برگرداندن زمان به عقب، ارتقای زندگی، تله های متعدد و دشمنان سرسخت فراوان، همه عناصری بودند که این شاهکار با خود به همراه داشت. مبارزه در بازی، اگرچه محدود به دیدگاه های خاصی بود، اما اغلب چالش برانگیز و دشوار بود، زیرا فقط باید دشمنان را به زمین انداخته و با استفاده از خنجر زمان جمع آوری کرد. البته فراموش نکنیم که قابلیت فریز ، دشمنان یکی از جالب ترین عناصر مبارزاتی بود که بدون جمع آوری یکباره دشمنان را از بین برد.

گیم پلی بازی در نسخه Sands of Time واقعا جالب بود، اما یوبی سافت یک سورپرایز بزرگ برای بازیکنانی داشت که خواهان اکشن و درگیری بیشتر بودند. پلتفرم در نسخه Warrior Inside اندکی تغییر کرده است اما از کیفیت آن کاسته نشده است. یوبی سافت خشونت و خونریزی زیادی به این کار اضافه کرده است، مبارزه دیگر محدود به یک دیدگاه خاص نیست و تراکم خوبی از دشمنان در نظر گرفته شده است. به نوعی معماهای بازی کمتر و ساده تر شدند و دز عمل بیشتر شد. سیستم مبارزه سرد دو سلاح در این بازی معرفی شد که بازی را چندین بار هیجان انگیزتر کرد. استفاده از محیط برای کشتن دشمنان، امکان اجرای کمبوهای مختلف، وجود طیف وسیعی از سلاح های ثانویه متفاوت و جذاب، بهبود حرکت آهسته و سایر توانایی های مرتبط با زمان، همگی از عناصر جدید و هیجان انگیزی هستند که این اکشن دارد. با او

اما در انتهای جاده و نسخه The Two Thrones تعادل خاصی بین اکشن و پلتفرمینگ ایجاد شد. اولین و متفاوت ترین آیتم اضافه شده به بازی Stealth Kill است. این ویژگی باعث می شود مخفیانه پشت دشمن خود راه برویم و با ترکیبی خاص او را بکشیم و قسمت زیادی از اتفاقات بازی به این بحث اختصاص دارد. اما جالب ترین قسمت بازی زمانی بود که ما به هیولای شنی تبدیل شدیم. وقتی در این حالت هستیم، یک زنجیره بسیار طولانی و قدرتمند داریم که می‌توانیم از آن برای از بین بردن سریع‌تر و با هیجان بیشتر دشمنان استفاده کنیم. همچنین از این سری می توان در پلتفرم ها به روش های مختلفی استفاده کرد. یکی دیگر از مواردی که در این اثر دیده ایم، افزایش پازل ها و تنوع پلتفرمینگ در مقایسه با Warrior Within است. توسعه دهندگان این اثر با طراحی منحصر به فرد از ایران باستان و ایجاد محیطی جذاب این امکان را به وجود آوردند که با توجه به ساختار ساختمان ها تنوع سکوها را افزایش داده و بهتر بتوانیم از محیط برای جهت یابی استفاده کنیم.

یکی دیگر از جزئیات عالی این سه گانه

اولین چیزی که با گذشت زمان بهتر شده است، بهبود بصری بازی ها است. اما توجه داشته باشید که این تغییرات تنها در عرض دو سال، یعنی در نسل ششم کنسول‌های بازی رخ داده است. طراحی اتمسفر هر بازی واقعاً شگفت‌انگیز بود و جزئیات زیادی در آن رعایت شده بود. جدای از گرافیک بازی در زمان خود، جزئیات بالای دشمنان، تله ها، ساختمان ها و … همگی منحصر به فرد بودند. موسیقی کلاسیک هر سه بازی یک شاهکار بود و فضای هیجان انگیزی را برای بازیکنان ایجاد کرد تا از مبارزات نهایت لذت را ببرند.

اما چیزی که ما فقط در Warrior Inside دیدیم، تنوع بسیار زیاد سلاح های ثانویه است. در این کار برد بسیار بالایی از شمشیرها، تبرها، گرزها و خنجرها وجود داشت که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشتند و سیستم جنگی دو دستی آن را برای برد زیاد سلاح ها و ویژگی های آنها خاص می کرد.

ارتقاء زندگی نقش اصلی را در هر سه بازی بازی می کند. جدا از اینکه سطح زندگی شما را بهبود می‌بخشد و کار را برای شما در بازی آسان‌تر می‌کند، در نسخه Warrior Inside، برای رسیدن به پایان اصلی بازی باید هر نه ارتقای زندگی را پیدا کنید. تانک های شنی نیز نقش مهم دیگری در این عناوین داشتند. هر سندباکس با قابلیت معکوس زمانی یا حرکت آهسته خالی می شد و شما باید آن مخازن را با کشتن دشمنان یا شکستن ظروف پر می کردید. همچنین مانند ارتقای زندگی، باید بازی را طی کنید تا مخازن شن بیشتری به دست آورید و با انجام یک سری کارهای خاص ظروف خود را افزایش دهید.

آخرین کلمه

شاهزاده ایرانی

با اینکه دو دهه از انتشار این سه گانه تاریخی می گذرد و صنعت بازی های ویدیویی تغییرات زیادی کرده است، اما همچنان شاهد جزئیات و المان های بدیع در عناوین قدیمی هستیم که نشان از کمبود خلاقیت در بسیاری از آثار امروزی دارد. طبیعتا با انتشار عناوینی مانند Prince of Persia: The Lost Crown، خلاقیت به شرکت هایی مانند یوبی سافت بازگشته است و امیدواریم در بازی های امروزی شاهد ردپایی بیشتر از شاهکارهای گذشته صنعت بازی های ویدیویی باشیم.

بیشتر بخوانید:

  • شاهزاده سرکش ایرانی فاش شد
  • گزارش: بازسازی بازی Prince of Persia: The Sands of Time به طور کامل خراب شده است

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%B3%D9%87%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-prince-of-persia-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AF%D8%B1

نقد سریال The Regime – داستان یک فروپاشی!

نقد سریال The Regime – داستان یک فروپاشی!

The Regime یک مینی سریال در ژانر طنز سیاسی و محصول سال ۲۰۲۴ آمریکا می‌باشد که توسط کمپانی HBO توزیع شده است. استیون فریرز (Stephen Frears) و جسیکا هابز (Jessica Hobbs) کارگردانی The Regime را عهده دار بودند. کارگردانان، فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از ویل تریسی (Will Tracy) که تهیه کننده اجرایی آن نیز هست، ساخته و پرداخته‌اند. The Regime امتیاز میانه‌ای را از سوی مردم و منتقدان دریافت کرده و با این وجود کیت وینسلت با بازی کم‌نظیر خود مورد ستایش قرار گرفته است.

کیت وینسلت (Kate Winslet) در نقش النا ورنهام، صدراعظم یک حکومت خودکامه اروپای مرکزی (که به تدریج موقعیت خود را در معرض خطر آشفتگی داخلی می بیند)، ماتیاس خونارتز (Matthias Schoenaerts) در نقش هربرت زوبک، نقش مکمل، معشوقه، گارد شخصی و مشاور قابل اعتماد الینا، گیوم گالین (Guillaume Gallienne) در نقش نیکلاس ورنهام، شوهر فرانسوی و شعر دوست النا، آندریا رایزبورو (Andrea Riseborough) به عنوان اگنس و مادر خونی فرزند الینا و زنی که مدیریت کاخ را به دست دارد، دنی وب (Danny Webb) به عنوان لاسکین، رئیس سازمان امنیت کشور، هنری گودمن (Henry Goodman) و دیوید بامبر (David Bamber) به ترتیب در نقش‌های سینگر و شف، وزرای کشور، در The Regime نقش‌آفرینی می‌کنند.

محکوم به سقوط!

The Regime

الینا ورنهام به عنوان صدراعظم یک کشور اروپایی که دچار هیپوکندریا می‌باشد، بعد از به پایان رساندن رشته پزشکی، به سیاست روی آورده تا یک کشور (غیر واقعی) در اروپای میانه را رهبری کند. الینا می‌ترسد که به همان بیماری ریوی که پدرش را از پای درآورده، دچار شود. بنابر دستور می‌هد که کاخ را با وسواس زیاد ایزوله کنند. سرجوخه هربرت زوبک را که اخیراً به خاطر قتل عام معدن‌چیان معترض به شرایط بد کاری رسوا شده بود، استخدام می‌کند تا هوا را با رطوبت سنج در مسیر الینا تست کند. هربرت وفاداری و استعداد جنگی خود را در طی یک سوءقصد ثابت می کند و به زودی الینا، تحت تاثیر او قرار می‌گیرد.

الینا کاملا خردمندی خود را از دست می‌دهد و تمام مسائل موجود را به هربرت واگذار می‌کند. اعتقادات و درمان‌های طب سنتی غیر علمی هربرت و حتی سیاست و ایدئولوژی‌های او را تمام و کمال می‌پذیرد. در نتیجه کشور در انزوا قرار می گیرد. مشکل این است که هربرت نیز از نوعی جنون لحظه‌ای رنج می‌برد و شخصیت نرمالی ندارد. با این وجود النا را دوست دارد. تنها چیزی که او واقعاً می خواهد این است که کسی بی سر و صدا به او بگوید که چه کاری انجام دهد تا بتواند آن کار را عملی کند؛ یک سرباز تمام و کمال!

The Regime

الینا و هربرت یک ترکیب خطرناک قابل پیش بینی را تداعی می‌کنند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که در معدن کبالت خود، با آمریکا شراکت نکنند و در نهایت بسیاری از کارخانه‌های چغندر قند خود را با چین شریک می‌شوند و در همین حین، برای گسترش کشور، با حمله‌ای غیر منتظره خاک خود را افزایش می‌دهند و بسیاری از کارگران خود را از زمین‌های کشاورزی بیرون می‌رانند و آنان را به بیکاری می‌کشانند. علاوه بر این چندی از مقامات حکومتی با تجربه را، راهی زندان می‌کنند و در نتیجه تمام این اعمال، کشور در معرض فشار برون مرزی قرار می‌گیرد و همچنین به سوی شورش داخلی قدم برمی‌دارد. بنابراین فروپاشی خیلی زودتر از آن‌چه که الینا تصورش را کند، اتفاق می‌افتد.

این سریال یک سال را در کاخ یک رژیم استبدادی در حال فساد و سقوط به تصویر می‌کشد. صدراعظم الینا ورنهام پس از مدتی ، نکردن کاخ به طور فزاینده‌ای پارانوئید و بی‌ثبات می‌شود و به سربازی بی‌ثبات‌تر از خودش، هربرت زوبک، به‌عنوان یک فرد معتمد و عاشق روی می‌آورد. پس بعید نیست که با افزایش نفوذ زوبک بر صدراعظم، تلاش های الینا برای گسترش قدرت خود، بدون آن‌که خودش بفهمد در نهایت منجر به شکاف کاخ و کشورش می‌شود. تقریبا اکثر وفادارانش در کاخ به او خیانت می‌کنند و در بحبوحه جنگ کشور را ، می‌گویند. الینا نیز حتی در این مسیر، فرزند خوانده خود را پشت سر می‌گذارد. اما در نهایت تصمیم به مرگ هربرت می‌گیرد و با نفوذ آمریکا، نقش جدیدی را برای مردم بازی می‌کند و به مسند قدرت بازمی‌گردد.

کاخ دل‌مرده صدراعظم

The Regime

The Regime همان‌طور که پیش‌تر گفته شده، داستان فروپاشی یک نظام مستبدانه با حاکمیتی دچار تزلزل می‌باشد. داستان و محتوا، قابل بسط و پردازش است اما کارگردانی چنگی به دل نمی‌زند. بیش از هر قاب گشاده و دل‌بازی، کارگردان فیلم را از کلوز آپ‌های متعدد پر کرده است. این قاب‌های نزدیک، آن‌قدر در طول فیلم زیاد هستند که می‌توانید تعداد رگ‌های بیرون زده صورت هربرت را حین عصبانیت یا حتی چین و چروک‌های الینا را به خاطر بسپارید. فرقی هم ندارد که بازیگران در خواب باشند یا در بیداری. همچنین در شرایط مختلف احساسی و روانی اعم از خشم و شادی و غم و استرس تنها دست‌آویز کارگردان برای نمایان ، حالات مختلف کاراکترها، فقط زوم ، بر چهره‌هاشان است.

کارگردان سعی کرده شکوه و عظمت کاخ و اشراف را با سینی‌های غذایی که از آشپزخانه راهی اتاق صدراعظم می‌شوند یا با رنگ‌های فاخری که لباس‌ها تداعی می‌کنند یا با باغ گل‌های متنوع نمایان کند. با این وجود، آن‌طور که باید یک حکومت بزرگ و متکبر در مقابل چشمان بیننده تصویر شود، به بار ننشست. در قسمت‌های ابتدایی وسواس الینا منجربه به این شد که تمام کاخ مثل یک بیمار در حال بستری بین مواد شوینده و نایلون‌های بهداشتی درست مانند یک مومیایی به نظر برسد. در سه قسمت اول انگار همه چیز در میزانسن صحنه دست به دست هم داده است تا پوسیدگی یک اثر فاخر را تصویر کند. با این که می‌توانست در فضای مورد نظر، اجزا، طلایی و براق، گران‌مایه و پر بها به نظر برسد، اما گرد خاکستری و مرده است که سرسرای کاخ را می‌پوشاند.

The Regime

کاخی دل‌مرده که از هیچکدام از وسائل زینتی و کاربردی‌اش بهره‌ای نمی‌برد! این سکانس‌ها بهترین کد‌ها برای نشان دادن عظمت پوسیده الینا و کاخ پادشاهی به شمار می‌روند. در قسمت‌های میانی امکانات جالب و شگفت‌آور صحنه‌ها کم شد و بیشتر تمرکز بر احساسات آنی کاراکتر‌ها متوجه شد. جدای از این، ایده‌های کارگردانی در بسیاری از مواقع، کهنه و قدیمی تجسم می‌شوند. مثلا اضافه ، هاله نور بر صورت الینا زمانی که هربرت او را می‌بیند، یک صحنه عاشقانه کلیشه‌ای است که چهره‌ این دو را بشاش و پر تابش رقم می‌زند. البته تا حدودی هم می‌شود این موضوع را به پای بخش کمدی ماجرا گذاشت.

استفاده از متد‌های عجیب درمان، مثل قرار گرفتن در باکس اکسیژن و یا حضور در جلسه تعیین وضعیت کشور درست زمانی که صدراعظم در وان یخ فرو رفته، همچنین خوردن خاک و مالیدن خردل به بدن و چندی دیگر، همه و همه از خلاقیت‌های کارگردان برای نشان دادن یک حکومت مریض و فاسد با رهبری یک انسان روان‌پریش می‌باشد. با وجود ایده‌های خوب، زوایای ثبت تصویر و کادر‌های بسته شده تقریبا افتضاح بودند. The Regime با فضاپردازی خیالی و تا حدود کمی رگه‌های انتزاعی، مخاطب را مجاب کرده که به انتظار کادر‌های غیر واقعی و تجسم اتمسفر غیر منتظره‌ای بنشیند. به همین دلایل نتوانست بیننده را از انتظار درآورد!

The Regime

در قسمت‌های انتهایی، آن‌چه که تصویر قصد نمایان کردنش را دارد تا حدی نتیجه می‌دهد! شور شورشیان و تقابل صدای هلیکوپتر‌ها با محیط آرام و دل‌انگیز کاخ در شب کریسمس، یک کمدی سیاه از جامعه‌ای طبقاتی است. که در آن طبقه حاکم دانسته دل به اعتماد و امنیت می‌بندد و آن‌قدر این افکار در ذهن او قابل باور می‌شوند که دروغ بزرگ همیشه در بالا زیستن را تماما می‌پذیرد و شکی به دل و جانش راه نمی‌دهد. در صورتی که بیرون از کاخ، مردم از عادت گذر کرده‌اند و خواستار تغییر، نه تنها در روند سطحی بلکه در هر آن‌چه که تا به الان بوده و نباید باشد، هستند. بنابراین ما به عنوان مخاطب تنها با صدای شورشیان و اخباری که از بیرون صحنه می‌رسد و یک جمله که به عنوان پانویس در زیر صحنه ذکر می‌شود که کیلومتر‌های نزدیک‌شدن مردم را به کاخ اعلام می‌کند، شرایط را پردازش و آن را درک می‌کنیم.

سازندگان در قسمت پنجم موفق‌تر عمل می‌کنند. چرا که توانستند با کم‌ترین خلاقیت، بهترین درک را از شرایط دوگانه جنگی کشور به تصویر بکشند. از رها سازی یک ماهی در انتظار سفره شب عید گرفته تا کادری بسته از صورت سرد و یخ‌زده اگنس (خدمت‌گذار وفادار صدراعظم) که بر زمین سرد کاخ، در آغوش مرگ خوابیده است. در این قسمت دیالوگ‌ها ارزش و بار محتوایی خود را از دست می‌دهند؛ چرا که تصویر آن‌قدر مشوش و شلوغ و پر تکاپو هست که تمرکز بر کلام و دیالوگ از دست می‌رود. این مسئله در شرایط این‌چنینی اشتباه نیست. چرا که سنگینی سکانس‌های شلوغ به قدری زیاد و پرقدرت حس می‌شود که اضافه شدن سخن‌ها می‌تواند از هیجان آن بکاهد.

همه چیز درباره الینا است!

The Regime

ایده داستانی The Regime را بارها در ژانر‌های مختلف به ویژه در فیلم‌های تاریخی به تماشا نشستیم، با این وجود آن‌چه که The Regime را متفاوت می‌کند، پردازش و شاخ و برگ دادن به داستانی از دو طبقه مختلف اجتماع است، با تمرکز بر از هم گسیختگی روان صدراعظم و جنون او در پیش‌برد حکومت! الینا نمونه بارز یک حاکم مستبد و تشنه قدرت است که با وجود همه مضیقه‌های سیاسی و اجتماعی در وهله اول به زندگی فردی و شخصی خود می‌پردازد. بدون این که موضوعیت مشترکی با کشور داشته باشد! در واقع او دارای نوع افراطی از خود‌خواهی آمیخته با دیوانگی می‌باشد و داستان با پافشاری بر ایدئولوژی بی‌خرد و متوهمانه او است، که مسیر دراماتیک خود را آغاز می‌کند و به پایان می‌رساند.

بنابراین The Regime داستانی برای بازگو ، دارد اما انگار میانه راه، خط روایی از دست می‌رود و دوباره در انتها به فراز قصه بازمی‌گردد. دیالوگ‌های طراحی شده برای شخصیت‌ها، نوع متفاوتی از کمدی می‌باشد که حقیقت را رک اما با تصاویری احمقانه برای به سخره گرفتن شرایط حاکم محور یک جامعه بر دایره می‌ریزد. داستان و شخصیت اصلی آن همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا مخاطب تصویری منزجرانه از درون کاخ به دست آورد. تصویری از حماقت تمام افراد کابینه الینا. قصه‌گوی The Regime هر کاراکتری که باشد، انتهای خط روایی خود را به الینا وصل می‌کند. انگار که جدای از توصیف یک کشور در حال فروپاشی، The Regime راجع به خلقیات و چگونه حضور داشتن الینا به عنوان یک فرد قدرتمند سیاسی است.

The Regime

حکومت مستبدی که الینا راه‌اندازی می‌کند یک چاله برای ملت و یک چاه برای خودش به شمار می‌رود. حکومت در The Regime مثال کوچکی است از سلطه‌طلبی‌های بزرگ جهان سرمایه‌داری امروز! آن‌چه که این دولت با آن روبه‌رو است نه مردم و نه افراد خارج مرزی که دندان تیز کرده‌اند نیست، بلکه زیاده‌خواهی و بدطینتی حکام همان مرز می‌باشد. تزویرِ تمام شخصیت‌های بالای حکومتی است که یک کشور پردرآمد و جدید را در The Regime به سقوط محکوم می‌کند. ظاهرنمایی وزرا، در بسیاری از شرایط به ویژه اوضاع بحرانی، بیشتر منجربه فرود می‌شود تا الینا و هربرت! چرا که به نظر می‌رسد این دو نفر از قید خرد رها شدند و با نوعی از بیماری روانی روبه‌رو هستند؛ که قدرت تفکر و استدلال را از آن‌ها ربوده است.

با این وجود چیزی که این حکومت مستبد به خوبی یاد گرفته، بازیگری در مقابل دوربین و چشمان مردم است. هر کدام این افراد به مثابه یک قصه گو خوب عمل می‌کنند و به راحتی در لباس‌های گران‌قیمت خود قایم می‌شوند اما آن‌چه که بدیعی است روی دیگر سکه تاریک و تلخ این سیاست‌مداران است. در واقع خط داستانی سعی دارد با گفتن واقعیت‌های تلخ با ماسکی طنز و افراطی، چشمان مخاطبین را در رابطه با آن‌چه که در جامعه فاشیستی و کاپیتالیسم در جریان است، باز کند. The Regime تنها اشل کوچکی از ننگ بزرگ چنین دولت‌هایی می‌باشد. در راهرو‌های کاخی که الینا بر آن حکم می‌راند می‌شود بوی فساد را همراه با توهم کپک‌ها بر دیوار حس کرد، بنابراین چنین حکومتی قطعا محکوم به فنا است.

کاراکتر‌های آگاهِ نادان!

The Regime

به واشکافی چندی از شخصیت‌ها بپردازیم. ابتدا با الینا که صدر شخصیت‌های The Regime قرار دارد شروع می‌کنیم! الینا به عنوان صدراعظم کشوری از اروپای میانه که قادر بود صدراعظم قبلی را در مدت کوتاهی بیرون بیاندازد و جانشینی خود را سفت پایه‌گذاری کند، توانست جنبه‌های مختلفی از حالات و رفتار خود را به تماشا بگذارد. از قسمت اول متوجه وسواس شدید و متوهمانه او می‌شویم. برای شخصیت الینا فرقی نمی‌کند که چه چیزی یا چه کسی وسواسش را برانگیخته کند؛ چرا که او نسبت به تمام سودا و مالیخولیایی که برایش پیش می‌آید با بیشترین حد افراط به مقابله می‌پردازد. لحظه‌ای به رطوبت و لحظه دیگری به گرما و بو حساسیت پیدا می‌کند.

علاوه بر این The Regime الینا را به عنوان یک فرد دو قطبی معرفی می‌کند. او می‌تواند آن‌چنان عصبانی باشد که جنگی چند سویه با کشور‌های مختلف راه بیاندازد و به هجوم آنی به مرز‌های یک منطقه بپردازد و لحظه‌ای دیگر یک عاشق مهربان و دوست داشتنی به نظر برسد که حاضر است همه چیزش را فدای معشوق کند. چیزی که در دو حالت مورد نظر او قطعی است، مصمم بودن می‌باشد. تصمیمات آنی صدراعظم قابل بازگشت نیستند چرا که او عادت دارد بعد از گفتن یک ایده احمقانه، بلافاصله آن را تصویب و به مرحله عمل برساند. چه اخراج مهم‌ترین وزرای کشورش باشد و چه تن دادن به خوردن خاک و ، برای بهبود بیماری! الینا آن‌چنان تحت تاثیر تصمیمات لحظه‌ای می‌باشد که کاراکترش تبدیل به یک دیوانه بدون فکر می‌شود!

The Regime

هربرت به عنوان نقش مکمل او در The Regime حضور دارد. به نظر می‌رسد کاراکتر هربرت بر جنون الینا دامن می‌زند. در اولین ملاقات این دو، الینا باور دارد که انگار برای هم ساخته شدند. دو قطب هم‌سو که تشنگی‌های یکدیگر را سیراب می‌کنند و آن‌قدر در مسیر یکدیگر پیش‌روی می‌کنند که هر آنچه که در مسیر باشد را به باد فنا می دهند. چه اطرافیانشان و چه کل کشور را. دیوانگی هربرت از خشم بی‌انتهایی نشات می‌گیرد که از گذشته او آغاز شده. اطلاعاتی که از گذشته او به دست می‌رسد اخباری از ضرب و شتم مادرش می‌باشد. همچنین او به نام قصاب مورد خطاب قرار می‌گیرد و خودش را بابت افکارش با ضربه‌های سنگین و متمادی مورد حمله قرار می‌دهد.

همه این موارد کد‌هایی هستند برای این که هربرت را به عنوان یک آدم با مشکل کنترل رفتار بشناسیم. شخصیت پردازی او بر پایه خشم و نفرت شکل گرفته و درست نقطه مقابل آن را نیز با الینا برای نخستین بار حس می‌کند. با این وجود تا وقتی یک شخصیت دل‌داده باقی می‌ماند که چیزی از خط‌ قرمزش رد نشود. هربرت با تمام این تفاسیر انگار از آسیب دیدن و تحت سلطه بودن نیز خوشش می‌آید. به نظر می‌رسد کاراکتر او به نوعی حس تعهد فروتنانه و تحت فرمان نیازمند است تا بتواند از این مسئله لذت ببرد. به نظر می‌رسد او دچار نوعی از تناقض رفتاری عجین با اجبار و غم می‌باشد.

The Regime

اگنس یکی از کاراکتر‌های کمک‌ کننده و ثانویه The Regime می‌باشد. زنی قدرت‌مند که سرمای چهره‌اش به آن‌چه که می‌خواهد پنهان کند یاری می‌رساند. ممکن است به نظر برسد که پردازش شخصیت او کار ساده‌ای است. چرا که در تمامی چنین فیلم‌هایی که سرنوشت یک حکومت را تصویر می‌کنند، شخصی هست که به عنوان دست راست وفادار در جریان تمامی کار‌ها هست. با این وجود شخصیت او پیچیده و صبور و خردمند است. اگنس فرزند صدراعظم را در رحم خود حمل کرده و بیش از الینا برایش مادری می‌کند با این حال در قبال کار‌های کاخ آن‌قدر سفت و سخت عمل می‌کند که بعید نمی‌دانید او یک قتل را با خونسردی به انجام برساند.

چندی از افراد نیز به عنوان سیاست‌مداران بالارتبه در The Regime حضور دارند. افرادی کلیشه‌ای در دستگاه دولت که هر آن‌چه که حاکم درخواست کند را بدون چرا و اما می‌پذیرند و به مرحله اجرا می‌رسانند. البته گاهی به توضیح شرایط می‌پردازند. خب طبیعی هم هست انگار منفعت طلبی آنان طبقاتی می‌باشد. برخی از این جممعیت کمتر به فکر آسیب به جامعه (مانند لاسکین، یکی از وزرا) و برخی تماما در پی آسیب به اجتماع (درست شکل ویکتور، یکی از دو روترین وزرای کاخ) و افرادی نیز وجود دارند که تقریبا خنثی هستند (مثل نیک همسر الینا) و صرفا زیست فاخر برایشان حائز اهمیت است. به هر جهت آن‌چه که اهمیت دارد، فساد تمام این انسان‌ها و طمع آنان برای رسیدن به مسند قدرت است.

کلام آخر

The Regime

باید گفت که طراحی لباس در تکامل الینا نقش بزرگی را ایفا می‌کرد. انگار اقتدار صدراعظم، میزان قابل توجهی به گریم و لباس او وابسته است. البته الینا شیوه خود را در استایل مورد نظر چند باری تغییر می‌دهد. اولین بار وقتی است که او به هربرت، یک ناسیونالیسم راست‌گرای افراطی باور پیدا می‌کند و در نتیجه همین باور و زیست مد نظر سرجوخه است که از لباس‌های فاخر و تک رنگ به پوششی گلدوزی شده و مردمی روی می‌آورد، درست به شیوه ناشیانه پوپولیست‌ها! او بارها رویه خود را تغییر می‌دهد و اکثرا تمام این تغییرات بر حسب احساسات الینا اتفاق می‌افتند. الینا جهتش را به دفعات تغییر می‌دهد اما قدمی در راستای اصلاح سیستم قضایی بیمار گونه کشور برنمی‌دارد.

The Regime

تیک‌های عصبی کاراکتر الینا به ویژه افتادگی لب پایین که در مواقع ترس و غم و استرس بروز پیدا می‌کند نیز از ریزه بینی‌های کارگردان به شمار می‌رود. در مجموع بازیگران به ویژه کیت وینسلت به خوبی هنرنمایی کردند اما کارگردانی با وجود پتانسیلی که در داستان وجود دارد، نتواست به درستی ظهور پیدا کند. بهتر می‌شد اگر طبقه کارگر می‌توانست با سلاح ناامیدی خود که آنان را به تشویش وا می‌دارد، بیشتر در سکانس‌ها حضور می‌داشت. در نهایت این فیلم در قسمت انتهایی توانست تا حدودی موفق شود که مخاطب با شخصیت‌های نفرت‌انگیز فیلم، همدلی کند.

The Regime طنز سیاسی است از شرایط بحرانی یک کشور بدون این که خود حاکم آن را بپذیرد یا باور کند. این مینی سریال ارزش دیدن را دارد اما خام بودن آن منجربه از دست رفتن تمرکز می‌شود. باید دانست که ابزار کافی در صحنه وجود دارد که سازندگان نتوانستند به درستی آن‌ها را به بازی بگیرند و تصویر کم‌تر دیده شده‌ای را خلق کنند. با این وجود داستان The Regime اتفاقی باورپذیر را در قالب خنده‌آور و حماقت‌گونه‌ای رقم می‌زند.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-the-regime-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7

نقد و بررسی فیلم Wicked Little Letters

نامه های کوچک شیطانی با اولیویا کولمن و جسی باکلی. این کمدی-درام بریتانیایی یک کمدی-درام بریتانیایی ملایم سرگرم کننده، اما بسیار ساده است، فیلمنامه ای از جانی سویت و کارگردانی تئا شاروک، با روحیه فمینیستی که داستان اصلی آن در اصل رمان آگاتا کریستی به راز تبدیل می شود. پیش از این، برای اطلاعات بیشتر در مورد بررسی فیلم “نامه های کوچک شرورانه” ما با ویجیاتو همراه باشید.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

در Wicked Little Letters، زمانی که مردم شهر لیتل همپتون نامه‌های عجیب و توهین‌آمیز دریافت می‌کنند، یک مهاجر ایرلندی متهم به جنایت می‌شود، اما گروهی از زنان در شهر مشکوک می‌شوند و تحقیقات خود را برای کشف حقیقت شوم‌تری آغاز می‌کنند.

در این داستان که به گفته سازندگان فیلم برگرفته از وقایع واقعی است، کارگردان Thea Sharrock ما را به انگلستان دهه 1920 می برد، جایی که همه چیز کمی گل آلود بود و همسایه ها همه چیز را در مورد شما می دانستند زیرا مردم محلی زیاد شایعه می کردند و همه دوست داشتند شایعات کنند. در این میان پیام های عجیبی به خانه های مردم این شهر ارسال می شود که همه انگشت اتهام و تهمت را به سوی زنی به نام رز مهاجر می گیرند.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

اما از همان دقایق اول مشخص است که مقصر رز نیست، بلکه طبق قوانین ژانر، افسران پلیس حقه باز و همسایه های اصلی همه چیز را به گردن غریبه ای می اندازند که در دید آنها نیست. یک چیز در مورد این شهر برجسته است، در واقع، به نظر می رسد اکثر ساکنان لیتل همپتون افراد مسن غمگینی هستند که اکنون به پایان زندگی خود نزدیک شده اند.

با وجود این نکته، می توان فهمید که چرا انگشت اتهام به سمت زنان مهاجر است. اما چرا؟ زیرا رز یک زن جوان بد دهن است که سخنان تندش بی پروا از دهانش بیرون می آید. او همچنین دوست دارد تا آخر شب در بار بنشیند و سر و صدای زیادی ایجاد کند، بنابراین این شخصیت از نظر روحی به بازنشستگان و افراد مسن محل نزدیک نیست.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

اما فیلم «نامه های کوچک شیطان» با طرح پیچیده پلیسی مخاطب را غافلگیر نمی کند. اما مشکل چیست؟ دلیل اصلی به دست نیاوردن لحن معمایی فیلم این است که لیست مظنونان محدود است و راه حل معما نیز جایی در میانه داستان قرار گرفته است. این بدان معناست که نویسنده و کارگردان عمداً به فضای دنج بریتانیای قدیم، اسکلت های موجود در کمد خانواده های به ظاهر شاد و سیستم های اجتماعی عقب مانده و مردسالار تکیه می کنند، زیرا رمز و راز داستان بی اهمیت است.

شاید منظور من از نظام اجتماعی عقب مانده و مردسالار چیست؟! خوب، معنی واضح است، در تمام طول پخش این فیلم، مردها دائماً با زنان بداخلاقی می کنند و معتقدند زنان باید به تنهایی ازدواج کنند، لباس بشویید، آشپزی کنند و بتوانند برای سرگرم ، شوهرانشان حرف های کوچک بزنند. . در نتیجه، روح فیلم بر یک موضع احساسی فمینیستی متمرکز است که البته برخاسته از واقعیت های مردسالارانه بریتانیا در آن زمان است.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

بنابراین، واضح است که چرا فیلم نسبتاً بی سر و صدا اکران شد و موفقیت چشمگیری نداشت. دلیل اصلی این است که داستان فیلم فاقد جرقه و پیچش های داستانی غیرمنتظره است. اگرچه بازیگران و بازی‌هایشان عالی هستند، اما دیالوگ‌ها گاهی اوقات می‌توانند لبخندی بر لبتان بیاورند، اما کل زمان‌بندی روایت داستان باعث می‌شود احساس کنید که همه چیز بیش از حد سرد و ساده است.

در واقع، کارگردان سعی کرد فیلم کوچک خود را با چند روایت ماجراجویانه، اشاره به یک داستان پلیسی، تاریخچه ای از اخلاق مردانه بریتانیایی و حتی کمی روان درام بچسباند. از توضیحات من، حتما متوجه شده اید که “نامه های کوچک شرورانه” تا حدودی شبیه به فیلم معروف دیگر بریتانیایی “بانشیز اینیشرین” به کارگردانی مارتین مک دونا است. در این اثر شاهد درگیری همسایه هایی بودیم که زمانی با هم دوست بودند. اما خوبی فیلم مک دونا این است که او با دانش به موضوع خود نزدیک می شود، اما از نظر درام، کمتر کسی می تواند با این اثر ایرلندی امروز مقایسه شود.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

از سوی دیگر، Wicked Little Letters هنوز هم فیلمی آرامش بخش برای طرفداران سینمای بریتانیا است که به درستی جامعه محافظه کار و اندیشه های مردسالارانه انگلستان آن زمان را متهم می کند، اما فیلم زبان و سبک بصری خاص خود را ندارد. اگرچه شاروک به عنوان کارگردان یک محیط فوق العاده برای کمدی ایجاد می کند. اما این فیلمنامه است که در بیان کمدی جنایی لنگ می زند.

به جای استفاده از ایده یک معمای جالب و گسترش آن در محدوده ژانر کمدی جنایی و البته استفاده از شخصیت ها برای بررسی، از اواسط فیلم ناگهان به یک داستان کمدی اما نسبتا مسطح تبدیل می شود. درباره زنانی که مغرضانه هستند و برای عدالت در نظام حقوقی مبارزه می کنند. سیستمی که از نظر ساختاری آنها را پس می زند و این افراد را جدی نمی گیرد. مطمئناً این یک بخش آموزشی از تاریخ است، اما نحوه ارائه آن پیام را کمی ضعیف می کند.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

گذشته از این، همه شخصیت‌های فیلم آنقدر کلیشه‌ای هستند و همه جزئیات آنقدر اغراق‌آمیز هستند که داستان به نوعی به یک شوخی بزرگ تبدیل می‌شود، زیرا زنان نیز جدی گرفته نمی‌شوند.

بنابراین، فیلم شاروک، علیرغم اهمیت تاریخی‌اش، به داستان دیگری درباره زنان «رهایی از قید مردان» تبدیل می‌شود که شعار و مکرر جنبش‌های سینمایی آن زمان است. اما همه این نکات با دوز مشخصی از طنز بریتانیایی پوشیده شده است که با الفاظ تند تند تند تند شده است. نفرین ها به عنصری سنگین تر از آنچه که فکر می کنید در فیلم تبدیل می شوند.

سینمای بریتانیا: بررسی فیلم

در پایان باید گفت: برای مخاطبان سینمای بریتانیا، این فیلمی است که به همان اندازه که ضعیف است، سرگرم کننده است. به خصوص که کلمن و باکلی نقش های خود را به خوبی در آغوش گرفتند و بازی کردند. به همین دلیل، Wicked Little Letters به ​​مخاطبانی که عاشق چنین سینمایی هستند توصیه می شود. نه به خاطر پیام یا به خاطر اینکه خوب ساخته شده است، بلکه به این دلیل که هنوز برای بیش از یک ساعت و نیم سرگرمی بدی نیست.

این تعاریف به معنای کمدی و سینمای تاریخی بریتانیا است. این اثر اگرچه تفاوت های زیادی با دوران اوج این سینمای مخاطب پسند بریتانیا دارد، اما لحن آن گاه یادآور فیلم های اخیر این نوع سینما مانند اثری مانند Lady in the Van است.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-wicked-little-letters-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D8%AC%D9%86

بهترین گوشی گیمینگ ارزان شیائومی

در دهه گذشته، با توسعه روزافزون تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند به یکی از ابزارهای اصلی برای تجربه بازی‌های تبدیل شده‌اند. شرکت‌های مختلف تلاش می‌کنند تا با ارائه گوشی‌های گیمینگ با عملکرد و ویژگی‌های منحصر به فرد، نیاز کاربران حرفه‌ای و علاقمند به بازی‌های جدید را برآورده سازند.

یکی از بزرگترین نام‌ها در این حوزه، شیائومی (Xiaomi) است، که با محصولات باکیفیت خود توانسته به سرعت محبوبیت زیادی به دست بیاورد و به عنوان یکی از اصلی‌ترین رقبا در بازار گوشی‌های گیمینگ شناخته بشود.

منتهی پیش از شروع این مقاله توصیه می‌شود که اگر به دنبال لیستی جامع از گوشی گیمینگ تا ۱۵ میلیون هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را از ویجیاتو بخوانید.

همچنین اگر به دنبال لیستی از گوشی گیمینگ شیائومی هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را از ویجیاتو بخوانید. همچنین اگر طرفدار گوشی‌های گیمینگ سامسونگ هستید، می‌توانید مقاله مرتبط با دوست داشتنی‌ترین گوشی های گیمینگ سامسونگ را نیز بخوانید.

بهترین گوشی گیمینگ ارزان شیائومی

گوشی‌های پرچمدار گیمینگ شیائومی با توجه به نقدهای مثبت و بازخوردهای مطلوب از کاربران، به سرعت جایگاه ویژه‌ای در بازار گوشی‌های هوشمند گیمینگ به دست آورده‌اند. در ادامه این راهنمای خرید از ویجیاتو به جهت تسهیل پروسه‌ی انتخاب و خرید شما، به معرفی بهترین گوشی مخصوص بازی ارزان شیائومی می‌پردازیم.

برای آگاهی درباره المان‌های حائز اهمیت گوشی‌های گیمینگ پیشنهاد می‌کنم مقاله (هرآنچه که باید پیش از خرید گوشی گیمینگ بدانید) را مطالعه کنید. 


گوشی گیمینگ شیائومی ارزان چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر تجربه گیمینگ، استفاده از پردازنده قدرتمند است. گوشی‌های گیمینگ شیائومی از پردازنده‌های برجسته مانند اسنپدراگون (Snapdragon)، چیپ A13 Bionic اپل، Exynos 990، و Kirin 990 بهره می‌برند. این پردازنده‌ها باعث اجرای بی‌لگ و پرسرعت بازی‌ها می‌شوند و تجربه‌ی گیمینگ کاربر را به یک سطح جدیدی ارتقا می‌دهند.

صفحه‌ نمایش گوشی، به عنوان یک عنصر کلیدی در تجربه گیمینگ مطرح است. گوشی‌های گیمینگ معمولاً دارای صفحه‌ نمایش‌هایی با کیفیت ساخت و نرخ تازه‌سازی بالا هستند. رفرش ریت یا نرخ تازه‌سازی (Refresh rate) که با هرتز (Hz) اندازه گیری می‌شود، به تعداد بروزرسانی‌های صفحه‌ نمایش در یک ثانیه گفته می‌شود و از عوامل تاثیر گذار در یک گیم پلی راحت و جذاب است.

همچنین شما می‌توانید از طریق این لینک به لیستی از بهترین گوشی گیمینگ شیائومی دسترسی داشته باشید.

نرخ تازه‌سازی بالاتر به معنای حرکت نرم‌تر، روان‌تر و تاخیر کمتر در بازی، که به طور ویژه اثر خود را در بازی‌های سرعتی نشان می‌دهد. در نتیجه صفحه نمایش‌های شیائومی این امکان را به گیمرها می‌دهد تا از تصاویر با وضوح بالا و رنگ‌های زنده‌تر در هنگام بازی لذت ببرید.

در دنیای گیمینگ، گرمای زیاد تولید شده توسط دستگاه می‌تواند به یک چالش تبدیل شود. گوشی‌های گیمینگ شیائومی از سیستم‌های خنک‌کننده پیشرفته برخوردارند که از افزایش عملکرد و جلوگیری از افت سرعت به دلیل گرمای زیاد جلوگیری می‌کنند.

حافظه رم (RAM) برای اجرای همزمان بازی‌ها و برنامه‌ها بسیار حیاتی است و عامل مهمی در داشتن گیم‌پلی بدون لگ است. پیشنهاد می‌کنیم گوشی‌ای تهیه کنید که حداقل ۸ گیگابایت رم را داشته باشد، تا از بازی‌ها در بهترین حالت ممکن لذت ببرید.

فضای ذخیره سازی به دلیل اینکه اکثر بازی‌ها دیتا و حجم بالایی دارند اهمیت زیادی پیدا کرده است. سعی کنید گوشی‌ای تهیه کنید که حداقل حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت را داشته باشد و یا مجهز به اسلات MicroSD برای افزایش فضای ذخیره سازی باشد.

بازی ، از جمله پردازش‌های سنگین است که در کنار صفحه نمایش‌های بزرگ و نرخ بروزرسانی بالا، انرژی بسیار بالایی هم مصرف می‌کند. در نتیجه، توصیه می‌شود باتری که حداقل ظرفیت حدود ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت (mAh) را دارد تهیه کنید، تا به مدت طولانی و بدون نگرانی از تخلیه باتری، در دنیای پر هیجان بازی‌ها حضور داشته باشید.


گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco C40

پوکو C40 شیائومی، از چیپست یازده نانومتری JLQ JR510 بهره می‌برد. این تراشه توانایی ارائه عملکرد بسیار خوبی در حد و اندازه یک گوشی میان‌رده در اجرای بازی‌های محبوب و نرم‌افزار‌های کاربردی دارد. همچنین، از Mali-G57 MC1 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco C40

شیائومی Poco C40 توانایی اجرای بازی‌های جدید را دارد اما برای اجرای بدون لگ و بهتر، پیشنهاد می‌کنیم که تنظیمات گرافیکی بازی‌ها را روی حالت low (پایین) قرار دهید. صفحه نمایش این گوشی، مجهز به پنل IPS LCD با ابعاد ۶.۷۱ اینچ و رزولوشن ۷۲۰ در ۱۶۵۰ پیکسل است. نمایش ۲۶۸ پیکسل در اینچ، حداکثر روشنایی ۴۰۰ نیت (شمع در متر مربع) و نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز، از دیگر قابلیت‌های این صفحه‌ نمایش است.

اما به دوربین پوکو C40 شیائومی بپردازیم. دوربین‌های قسمت پشتی این گوشی، شامل دوربین اصلی با رزولوشن ۱۳ مگاپیکسل از نوع لنز واید و ۲ مگاپیکسل سنسور تشخیص عمق تصویر است. طراحی ناچ واتردراپ با بریدگی قطره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌ نمایش، سنسور دوربین سلفی با رزولوشن ۵ مگاپیکسل را در خود جای داده است.

قابلیت ضبط ویدیو با حداکثر کیفیت 1080p و سرعت ۳۰ فریم در ثانیه هم از دیگر قابلیت‌های سنسور دوربین اصلی این گوشی است. گوشی پوکو C40 به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود.

با حافظه داخلی ۳۲ گیگابایت با ۳ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم موجود است. خوشبختانه گوشی پوکو C40، دارای درگاه کارت حافظه microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است.

یکی از قدرتمند‌ترین مشخصات در نظر گرفته شده برای این گوشی گیمینگ، باتری با میزان ظرفیت ۶۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت است که کمتر گوشی در این بازه قیمتی از چنین باتری قدرتمندی بهره برده است. این باتری همچنین، دارای فناوری شارژ سریع ۱۸ وات است.

این گوشی گیمینگ شیائومی در ابعاد ۹.۲ × ۷۶.۶ × ۱۶۹.۶ میلی‌متر و وزن ۲۰۴ عرضه می‌شود، که به نسبت بسیاری از گوشی‌های هوشمند دیگر وزن سنگین‌تری است. گوشی گیمینگ شیائومی پوکو C40 دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج و حسگر مجاورت است.

جدول مشخصات گوشی شیائومی مدل Poco C40

پردازنده: JLQ JR510
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Mali-G57 MC1
صفحه‌ نمایش: IPS LCD
 ۷۲۰ در ۱۶۵۰ پیکسل
۶.۷۱ اینچ
نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز
روشنایی ۴۰۰ نیت
فضای ذخیره سازی: ۳۲ و ۶۴ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
عرضه با رابط کاربری MIUI 13
رم: ۳ و ۴ گیگابایت
دوربین اصلی: ۱۳ مگاپیکسل لنز واید
۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق
دوربین سلفی: ۵ مگاپیکسل لنز واید
باتری: ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۲۰۴ گرم
قیمت: ۴ الی ۵ میلیون تومان ابعاد: ۹.۲ × ۷۶.۶ × ۱۶۹.۶
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل REDMI 10A

ردمی 10A شیائومی از پردازنده‌ی مرکزی هلیو G25 شرکت مدیاتک (MediaTek Helio G25) بهره می‌برد که یک چیپست هشت هسته‌ای با فرکانس ۲ گیگاهرتز است. این پردازنده برای اجرای بازی‌های سبک و متوسط مناسب است.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل REDMI 10A

حضور پردازنده میان‌رده هلیو G25 شرکت مدیاتک به همراه پردازنده گرافیکی PowerVR GE8320 سبب شده تا این گوشی در اجرای بازی و نرم‌افزار‌های پرکاربرد عملکرد خوبی داشته باشد. صفحه نمایش این گوشی متشکل از پنل IPS LCD با ابعاد ۶.۵۳ اینچ و رزولوشن ۷۲۰ در ۱۶۵۰ پیکسل است.

شیائومی Redmi 10A به نسبت قیمتش صفحه‌ نمایش مناسبی با تراکم پیکسلی ۲۶۹ پیکسل در اینچ را دارد. این صفحه نمایش توانایی ارائه حداکثر روشنایی ۴۰۰ نیت را نیز دارد که وضوح تصویر مناسبی برای یک گوشی میان رده است.

گوشی ردمی 10A تنها دارای یک سنسور دوربین در قسمت پشتی گوشی است در نتیجه اگر یک گوشی هوشمند با سنسور‌های دوربین متنوع می‌خواهید، این گوشی گزینه مناسبی برای شما نیست. سنسور دوربین اصلی با رزولوشن ۱۳ مگاپیکسل از نوع عریض (wide) و سنسور دوربین سلفی هم با رزولوشن ۵ مگاپیکسل در بریدگی قطره‌ای شکل ناچ واتر دراپ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌ نمایش قرار گرفته است.

تصاویر این گوشی گیمینگ ارزان، در روز قابل قبول خواهند بود اما در شب سنسور آن، جذب نور بالایی ندارد و نمی‌توان انتظار بالایی از این محصول داشت. گوشی ردمی 10A به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری MIUI 12.5 عرضه می‌شود.

این گوشی را در نسخه‌های ۳۲ گیگابایت ۲ گیگابایت رم، ۳۲ گیگابایت ۳ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت ۳ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت رم ۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت می‌توان تهیه کرد.

خوشبختانه این گوشی گیمینگ خوش قیمت دارای درگاه کارت حافظه microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است. گوشی ردمی 10A دارای باتری غیرقابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت و ۱۰ وات شارژ سیمی است.

در ابعاد ۹ × ۷۷ × ۱۶۴.۹ میلی‌‌متر و وزن ۱۹۴ گرم عرضه می‌شود، وزن این گوشی در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل REDMI 10A، دارای حسگرهای حسگر اثرانگشت، شتاب‌سنج و حسگر مجاورت است.

جدول مشخصات گوشی شیائومی مدل ردمی 10A

پردازنده: MediaTek MT6762G Helio G25
(۱۲ نانومتر) هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: PowerVR GE8320
صفحه‌ نمایش: IPS LCD
۷۲۰ در ۱۶۵۰ پیکسل (20:9)
۶.۵۳ اینچ
نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز
روشنایی ۴۰۰ نیت
فضای ذخیره سازی: ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
عرضه با رابط کاربری MIUI 12.5
رم: ۲، ۳، ۴ و ۶ گیگابایت
دوربین اصلی: ۱۳ مگاپیکسل (لنز واید) دوربین سلفی: ۵ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۹۴ گرم
قیمت: ۴ الی ۵ میلیون تومان ابعاد: ۹ × ۷۷ × ۱۶۴.۹
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل POCO M5

پوکو M5 شیائومی از چیپست قدرتمند شش نانومتری هلیو G99 شرکت مدیاتک (MediaTek Helio G99) بهره می‌برد. این تراشه توانایی ارائه عملکرد بسیار خوبی در اجرای بازی‌های سنگین با گرافیک بالا دارد. همچنین، از Mali-G57 MC2 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل POCO M5

البته پیشنهاد می‌کنیم که تنظیمات گرافیکی بازی‌های خیلی سنگین را روی حالت LOW قرار دهید تا عملکرد روان و بدون لگ را شاهد باشید. صفحه نمایش این گوشی گیمینگ شیائومی به پنل IPS با ابعاد ۶.۵۸ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است.

پوکو M5 شیائومی، دارای تراکم پیکسلی ۴۰۱ پیکسل در اینچ، روشنایی ۵۰۰ نیت (HBM) و نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز است. چنین نرخ بروزرسانی سبب شده تا با صفحه‌ نمایشی بسیار روان و بدون لگ مواجه بشوید.

سنسور دوربین اصلی با رزولوشن ۵۰ مگاپیکسل از نوع عریض، ۲ مگاپیکسل لنز ماکرو و ۲ مگاپیکسل تشخیص عمق تصویر، سنسور‌های دوربین سه‌گانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌ نمایش، سنسور دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

پوکو M5، به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۲ و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم موجود است.

خوشبختانه این گوشی دارای درگاه کارت حافظه اختصاصی microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است. این گوشی گیمینگ دارای فناوری شارژ سریع ۱۸ وات همراه با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. در ابعاد ۸.۹ × ۷۶.۱ × ۱۶۴ میلی‌متر و وزن ۲۰۱ عرضه می‌شود.

وزن ۲۰۱ گرمی، این گوشی شیائومی گیمینگ ارزان نسبت به گوشی‌های هوشمند دیگر سنگین‌تر است و به احتمال زیاد در استفاده طولانی مدت، کمی باعث اذیت و خستگی دست‌ها می‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل POCO M5 دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت و قطب‌نما نیز هست.

جدول مشخصات گوشی شیائومی مدل POCO M5

پردازنده: MediaTek MT8781 Helio G99
(۶ نانومتر) هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Mali-G57 MC2
صفحه‌ نمایش: IPS LCD
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۵۸ اینچ
نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز
روشنایی ۵۰۰ نیت (HBM)
فضای ذخیره سازی: ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۲
عرضه با رابط کاربری MIUI 13
رم: ۴ و ۶ گیگابایت
دوربین اصلی: ۵۰ مگاپیکسل لنز واید
۲ مگاپیکسل لنز ماکرو
۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق
دوربین سلفی: ۵ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۲۰۱ گرم
قیمت: ۵ الی ۷ میلیون تومان ابعاد: ۸.۹ × ۷۶.۱ × ۱۶۴
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 11 Global

ردمی نوت 11 شیائومی نسخه گلوبال از چیپست قدرتمند شش نانومتری اسنپدراگون 680 4G شرکت کوالکام بهره می‌برد. این تراشه توانایی ارائه عملکرد بسیار خوبی در اجرای بازی‌های سنگین با گرافیک بالا دارد. همچنین، از Adreno 610 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 11 Global

صفحه نمایش این گوشی شیائومی به پنل AMOLED با ابعاد ۶.۴۳ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است. از دیگر ویژگی‌های صفحه نمایش ردمی نوت 11، تراکم پیکسلی ۴۰۹ پیکسل در اینچ، روشنایی ۷۰۰ نیت (Typ) و ۱۰۰۰ نیت (Peak) و نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز است.

چنین نرخ بروزرسانی سبب شده تا با صفحه‌ نمایشی بسیار روان و بدون لگ مواجه بشوید. اکثر گوشی‌های میان رده دارای نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز هستند. اما به دوربین ردمی نوت 11 شیائومی بپردازیم.

۵۰ مگاپیکسل لنز واید، ۸ مگاپیکسل لنز اولترا واید، ۳ مگاپیکسل لنز ماکرو و ۲ مگاپیکسل تشخیص عمق تصویر، سنسور‌های دوربین چهارگانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

گوشی ردمی نوت 11 به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ که قابل ارتقاء به اندروید ۱۲ و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم موجود است.

خوشبختانه این گوشی دارای درگاه کارت حافظه اختصاصی microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است. این گوشی گیمینگ دارای فناوری شارژ سریع ۳۳ وات همراه با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. تقریبا در یک ساعت شارژ این گوشی کامل می‌شود.

در ابعاد ۸.۱ × ۷۳.۹ × ۱۵۹.۹ میلی‌متر و وزن ۱۷۹ عرضه می‌شود، وزن این گوشی در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 11 Global دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست.

جدول مشخصات گوشی شیائومی مدل Redmi Note 11 Global

پردازنده: Snapdragon 680 4G
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 610
صفحه‌ نمایش: AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۴۳ اینچ
نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز
روشنایی ۷۰۰ نیت (Typ)
۱۰۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
قابل ارتقاء به اندروید ۱۲
عرضه با رابط کاربری MIUI 13
رم: ۴ و ۶ گیگابایت
دوربین اصلی: ۵۰ مگاپیکسل لنز واید
۸ مگاپیکسل لنز اولتر اواید
۲ مگاپیکسل لنز ماکرو
۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق
دوربین سلفی: ۱۳ مگاپیکسل لنز واید
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۷۹ گرم
قیمت: ۷ الی ۹ میلیون تومان ابعاد: ۸.۱ × ۷۳.۹ × ۱۵۹.۹
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 12 4G

ردمی نوت 12 شیائومی 4G شیائومی از چیپست قدرتمند شش نانومتری اسنپدراگون 685 شرکت کوالکام بهره می‌برد. همچنین، از Adreno 610 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 12 4G

صفحه نمایش این گوشی گیمینگ شیائومی به پنل امولد (AMOLED) با ابعاد ۶.۶۷ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است. از دیگر ویژگی‌های نمایشگر ردمی نوت 12 تراکم پیکسلی ۳۹۵ پیکسل در اینچ، روشنایی ۴۵۰ نیت (Typ)، ۷۰۰ نیت (HBM) و ۱۲۰۰ نیت (Peak) و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز است.

این صفحه‌ نمایش کیفیت تصویر بسیار بالا و روانی را ارائه می‌کند و از طرفی در شرایط نوری متنوع هم وضوح تصویر بسیار خوبی دارد. نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز این گوشی سبب شده تا با صفحه‌نمایشی بسیار روان و بدون لگ مواجه بشوید. اما به دوربین ردمی نوت 12 شیائومی بپردازیم.

شامل ۵۰ مگاپیکسل لنز واید، ۸ مگاپیکسل لنز اولترا واید و ۳ مگاپیکسل لنز ماکرو، سنسور‌های دوربین سه‌گانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

گوشی ردمی نوت 12 به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۳ و رابط کاربری MIUI 14 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم موجود است.

خوشبختانه این گوشی دارای درگاه کارت حافظه اختصاصی microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است. باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت و پشتیبانی از فناوری شارژ ۳۳ وات، از دیگر مشخصات در نظر گرفته شده برای این گوشی هوشمند است.

در ابعاد ۷.۹ × ۷۶ × ۱۶۵ میلی‌متر و وزن ۱۸۳ عرضه می‌شود، وزن این گوشی در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 12 4G دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست.

جدول مشخصات گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 12 4G

پردازنده: Snapdragon 685
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 610
صفحه‌ نمایش: AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۶۷ اینچ
نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز
روشنایی ۴۵۰ نیت (Typ)
۷۰۰ نیت (HBM)
۱۲۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۳
عرضه با رابط کاربری MIUI 14
رم: ۴، ۶ و ۸ گیگابایت
دوربین اصلی: ۵۰ مگاپیکسل لنز واید
۸ مگاپیکسل لنز اولتر اواید
۲ مگاپیکسل لنز ماکرو
دوربین سلفی: ۱۳ مگاپیکسل لنز واید
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۸۳ گرم
قیمت: ۷ الی ۱۰ میلیون تومان ابعاد: ۷.۹ × ۷۶ × ۱۶۵
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10

ردمی نوت 10 شیائومی شیائومی از چیپست قدرتمند یازده نانومتری اسنپدراگون 678 شرکت کوالکام بهره می‌برد. همچنین، از Adreno 612 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10

صفحه نمایش این گوشی شیائومی به پنل سوپر امولد (SUPER AMOLED) با ابعاد ۶.۴۳ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است. از دیگر ویژگی‌های نمایشگر ردمی نوت 10 شیائومی تراکم پیکسلی ۴۰۹ پیکسل در اینچ و نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز است. اما به دوربین ردمی نوت 10 شیائومی بپردازیم.

۴۸ مگاپیکسل لنز واید، ۸ مگاپیکسل لنز اولتراواید، ۲ مگاپیکسل لنز ماکرو و ۲ مگاپیکسل تشخیص عمق تصویر، سنسور‌های دوربین چهارگانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

گوشی گیمینگ ردمی نوت 10 به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ که قابل ارتقاء به اندروید ۱۲ و رابط کاربری MIUI 14 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم موجود است.

خوشبختانه این گوشی دارای درگاه کارت حافظه اختصاصی microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است. این گوشی گیمینگ دارای فناوری شارژ سریع ۳۳ وات همراه با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. تقریبا در ۷۴ دقیقه شارژ این گوشی کامل می‌شود.

در ابعاد ۸.۳ × ۷۴.۵ × ۱۶۰ میلی‌متر و وزن ۱۷۸.۸ عرضه می‌شود. همان‌طور که اشاره شد وزن این گوشی ۱۷۸.۸ گرم که در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10 دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست.

جدول مشخصات گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10

پردازنده: Snapdragon 678
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 612
صفحه‌ نمایش: Super AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۴۳ اینچ
نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز
روشنایی ۴۵۰ نیت (Typ)
۷۰۰ نیت (HBM)
۱۲۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
قابل ارتقاء به اندروید ۱۲
عرضه با رابط کاربری MIUI 14
رم: ۴ و ۶ گیگابایت
دوربین اصلی: ۴۸ مگاپیکسل لنز واید
۸ مگاپیکسل لنز اولترا واید
۲ مگاپیکسل لنز ماکرو
۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق
دوربین سلفی: ۱۳ مگاپیکسل لنز واید
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۷۸.۸ گرم
قیمت: ۷ الی ۱۰ میلیون تومان ابعاد: ۸.۳ × ۷۴.۵ × ۱۶۰
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی ارزان مدل Redmi Note 10 Pro

ردمی نوت 10 پرو شیائومی از چیپست قدرتمند هشت نانومتری اسنپدراگون 732G شرکت کوالکام بهره می‌برد. همچنین، از Adreno 618 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10 Pro

صفحه نمایش این گوشی شیائومی به پنل امولد (AMOLED) با ابعاد ۶.۶۷ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است. از ویژگی‌های دیگر نمایشگر ردمی نوت 10 پرو شیائومی توانایی نمایش ۳۹۵ پیکسل در اینچ، توانایی پشتیبانی از فناوری HDR10 و حداکثر روشنایی ۱۲۰۰ نیت (nits) است.

صفحه‌ نمایش ردمی نوت 10 پرو، دارای نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز که سبب خواهد شد تا نمایشگر عملکرد بسیار خوبی در نمایش ویدیو‌ها و گیم‌پلی‌ها ارائه کند. اسنپدراگون 732G به همراه ۱۲۰ هرتز همراه امکان اجرای بازی‌های سنگین مثل کال‌آف‌دیوتی موبایل، آسفالت 9 و Real Racing 3 را به خوبی فراهم می‌کند و عملکرد بسیار خوبی به نمایش می‌گذارد.

اما به دوربین ردمی نوت 10 پرو به عنوان یکی از بهترین گوشی های گیمینگ شیائومی بپردازیم. ۱۰۸ مگاپیکسل (لنز واید)، ۸ مگاپیکسل (لنز اولتراواید)، ۵ مگاپیکسل لنز ماکرو و ۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق تصویر، سنسور‌های دوربین چهارگانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

گوشی ردمی نوت 10 پرو به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری MIUI 12 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم موجود است.

این گوشی گیمینگ دارای فناوری شارژ سریع ۳۳ وات همراه با ظرفیت ۵۰۲۰ میلی آمپر ساعت است. در ابعاد ۸.۱ × ۷۶.۵ × ۱۶۴ میلی‌متر و وزن ۱۹۳ گرم عرضه می‌شود، وزن این گوشی در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10 Pro دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست.

جدول مشخصات گوشی گیمینگ شیائومی مدل Redmi Note 10 Pro

پردازنده: Snapdragon 732G
(هشت نانومتر) هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 618
صفحه‌ نمایش: AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۶۷ اینچ
پشتیبانی از HDR10
نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز
حداکثر روشنایی ۴۵۰ (Typ)
تا ۱۲۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۶۴، ۱۲۸
و ۲۵۶ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱،
قابل ارتقاء به اندروید ۱۲
عرضه با رابط کاربری MIUI 12
رم: ۶ و ۸ گیگابایت
دوربین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل (لنز واید)
۸ مگاپیکسل (لنز اولترا واید)
۵ مگاپیکسل (لنز ماکرو)
۲ مگاپیکسل (تشخیص عمق تصویر)
دوربین سلفی: ۱۶ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۰۲۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۹۳ گرم
قیمت: ۱۰ الی ۱۲ میلیون تومان ابعاد: ۸.۱ × ۷۶.۵ × ۱۶۴
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل REDMI NOTE 11S

ردمی نوت 11 اس شیائومی از پردازنده‌ی مرکزی هشت‌ هسته‌ای هلیو G96 شرکت مدیاتک (MediaTek Helio G96) با معماری ۱۲ نانومتری بهره می‌برد. همچنین، از Mali-G57 MC2 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود. این پردازنده توانایی ارائه عملکرد خوبی در اجرای بازی و نرم‌افزار‌های محبوب دارد.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل REDMI NOTE 11S

صفحه نمایش این گوشی شیائومی متشکل از پنل اولد (AMOLED) با ابعاد ۶.۴۳ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل است. همچنین این نمایشگر، حداکثر روشنایی ۷۰۰ نیت (HBM) و ۱۰۰۰ نیت (Peak) و نرخ بروزرسانی ۹۰ هرتز را نیز ارائه می‌کند.

۱۰۸ مگاپیکسل (لنز واید)، ۸ مگاپیکسل (لنز اولتراواید)، ۲ مگاپیکسل لنز ماکرو و ۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق تصویر، سنسور‌های دوربین چهارگانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

ردمی نوت 11 اس را در نسخه‌های ۶۴ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم می‌توان تهیه کرد. خوشبختانه این گوشی دارای درگاه کارت حافظه اختصاصی microSDXC برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است.

ردمی نوت 11 اس دارای باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. مجهز به تکنولوژی شارژ سریع ۳۳ وات که توانایی شارژ صفر تا صد درصدی باتری این گوشی را در مدت زمان ۵۸ دقیقه دارد.

این گوشی به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود. دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست.

در ابعاد ۸.۱ × ۷۳.۹ × ۱۵۹.۹ میلی‌متر و وزن ۱۷۹ عرضه می‌شود. همان‌طور که اشاره شد وزن این گوشی ۱۷۹ گرم که در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود.

جدول مشخصات گوشی ردمی نوت 11 اس شیائومی

پردازنده: MediaTek Helio G96
(۱۲ نانومتر) هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Mali-G57 MC2
صفحه‌ نمایش: AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۴۳ اینچ
نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز
روشنایی ۷۰۰ نیت (HBM)
روشنایی ۱۰۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
عرضه با رابط کاربری MIUI 13
رم: ۶ و ۸ گیگابایت
دوربین اصلی: ۱۰۸ مگاپیکسل (لنز واید)
۸ مگاپیکسل (لنز اولترا واید)
۲ مگاپیکسل (لنز ماکرو)
۲ مگاپیکسل  (تشخیص عمق تصویر)
دوربین سلفی: ۱۶ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۷۹ گرم
قیمت: ۹ الی ۱۰ میلیون تومان ابعاد: ۸.۱ × ۷۳.۹ × ۱۵۹.۹
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X3 Pro

پوکو ایکس 3 پرو یکی از بهترین گوشی‌های گیمینگ اقتصادی است که با چیپست قدرتمند اسنپدراگون 860، بازی‌های سنگین با تنظیمات گرافیکی بالا را به خوبی اجرا می‌کند. همچنین، از Adreno 640 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X3 Pro

صفحه نمایش این گوشی شیائومی دارای پنل IPS LCD با ابعاد ۶.۶۷ اینچ، رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل و نرخ تازه سازی ۹۰ است. همچنین، این صفحه نمایش توانایی ارائه حداکثر روشنایی ۴۵۰ نیت را نیز دارد که وضوح تصویر مناسبی برای یک گوشی میان رده است.

دوربین پوکو X3 پرو، ترکیبی از سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسل (لنز واید)، فوق عریض ۸ مگاپیکسل (لنز اولترا واید)، ۵ مگاپیکسل لنز ماکرو، ۲ مگاپیکسل لنز تشخیص عمق تصویر و دوربین سلفی ۲۰ مگاپیکسلی است. این دوربین‌ها قادر هستند ویدیوی 4K را ثبت و ضبط کنند و از فناوری HDR10 پشتیبانی می‌کند.

پوکو ایکس 3 پرو با حافظه‌های ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم، ۱۲۸ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم، ۲۵۶ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم عرضه می‌شود. خوشبختانه این گوشی گیمینگ خوش قیمت دارای درگاه کارت حافظه MicroSD برای افزایش فضای ذخیره‌سازی است.

این گوشی گیمینگ اقتصادی، دارای باتری با ظرفیت ۵۱۶۰ میلی آمپر ساعت و شارژ سریع ۳۳ وات است. اما وزن بالای ۲۱۵ گرمی این گوشی هوشمند ممکن در جلسات بازی طولانی، خسته کننده باشد.

مزیت مهم این گوشی سیستم خنک‌کننده‌ی مایعی است که در آن تعبیه شده است. این گوشی شیائومی، دارای استاندارد IP53 برای محافظت در برابر گرد و غبار است. X3 پرو به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری MIUI 12.5 عرضه می‌شود.

همچنین، حسگرهای اثر انگشت، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، حسگر مجاورت و قطب‌نما را نیز دارد. Poco X3 Pro، با توجه به قیمتش صفحه‌نمایش، بلندگوها، باتری، شارژ و حتی دوربین بسیار خوبی دارد. پوکو ایکس 3 پرو یکی از بهترین گوشی‌های گیمینگ اقتصادی شیائومی با چیپستی قدرتمند است.

جدول مشخصات گوشی پوکو X3 پرو شیائومی

پردازنده: Qualcomm Snapdragon 860G
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 640
صفحه‌ نمایش: IPS LCD
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۶۷ اینچ
پشتیبانی از HDR10
نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز
روشنایی ۴۵۰ نیت
فضای ذخیره سازی: ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۱
عرضه با رابط کاربری MIUI 12.5
رم: ۶ و ۸ گیگابایت
دوربین اصلی: ۴۸ مگاپیکسل (لنز واید)
۸ مگاپیکسل (لنز اولترا واید)
۲ مگاپیکسل (لنز ماکرو)
۲ مگاپیکسل (تشخیص عمق تصویر)
دوربین سلفی: ۲۰ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۱۶۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۲۱۵ گرم
قیمت: ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان ابعاد: ۹.۴ × ۷۶.۸ × ۱۶۵.۳
میلی‌‌متر

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X5

پوکو X5 شیائومی از چیپست قدرتمند شش نانومتری اسنپدراگون 695 5G شرکت کوالکام بهره می‌برد. همچنین، از Adreno 619 برای پردازش گرافیکی استفاده می‌کند که منجر به اجرای بی‌مشکل بازی‌ها و برنامه‌های گرافیکی می‌شود.

گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X5

صفحه نمایش این گوشی شیائومی به پنل امولد (AMOLED) با ابعاد ۶.۶۷ اینچ و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز است. از دیگر ویژگی‌های نمایشگر پوکو X5 شیائومی تراکم پیکسلی ۳۹۵ پیکسل در اینچ و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز است.

نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز صفحه‌ نمایشی روان و بدون لگ را با خود به‌ همراه دارد که عملکرد بهتری در اجرای بازی‌ها و نمایش ویدیو‌ها ارائه می‌کند. اما به دوربین پوکو X5 شیائومی بپردازیم.

۴۸ مگاپیکسل لنز واید، ۸ مگاپیکسل لنز اولتراواید و ۲ مگاپیکسل لنز ماکرو، سنسور‌های دوربین سه‌گانه این گوشی میان‌رده را تشکیل داده‌اند. در بریدگی دایره‌ای شکل ناچ در قسمت بالایی و مرکزی صفحه‌نمایش، سنسور دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

گوشی پوکو X5 به‌ صورت پیش‌فرض با سیستم‌ عامل اندروید ۱۲ و رابط کاربری MIUI 13 عرضه می‌شود. با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت با ۸ گیگابایت رم موجود است.

این گوشی گیمینگ دارای فناوری شارژ سریع ۳۳ وات همراه با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت است. در ابعاد ۸ × ۷۶.۲ × ۱۶۵.۹ میلی‌متر و وزن ۱۸۹ عرضه می‌شود، وزن این گوشی در استفاده طولانی مدت یا گیم پلی‌های طولانی باعث اذیت دست‌ها نمی‌شود. گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X5 دارای حسگرهای اثرانگشت، شتاب‌سنج، حسگر مجاورت، ژیروسکوپ و قطب‌نما نیز هست. 

جدول مشخصات گوشی گیمینگ شیائومی مدل Poco X5

پردازنده: Snapdragon 695 5G
هشت هسته‌ای
پردازنده گرافیکی: Adreno 619
صفحه‌ نمایش: AMOLED
۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل (20:9)
۶.۶۷ اینچ
پشتیبانی از HDR10
نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز
روشنایی ۷۰۰ نیت (HBM)
۱۲۰۰ نیت (Peak)
فضای ذخیره سازی: ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت
سیستم عامل (OS): اندروید ۱۲
عرضه با رابط کاربری MIUI 13
رم: ۶ و ۸ گیگابایت
دوربین اصلی: ۴۸ مگاپیکسل (لنز واید)
۸ مگاپیکسل (لنز اولترا واید)
۲ مگاپیکسل (لنز ماکرو)
دوربین سلفی: ۱۳ مگاپیکسل
(لنز واید)
باتری: ۵۱۶۰ میلی آمپر ساعت وزن: ۱۸۹ گرم
قیمت: ۹ الی ۱۴ میلیون تومان ابعاد: ۸ × ۷۶.۲ × ۱۶۵.۹
میلی‌‌متر

نتیجه گیری خرید بهترین گوشی گیمینگ شیائومی ارزان

 گوشی‌های گیمینگ ارزان شیائومی با تنوع محصولات، قدرت فنی برجسته، و قیمت مناسب، انتخابی هوشمندانه برای علاقه‌مندان به بازی‌های موبایلی هستند. با این گوشی‌ها، تجربه‌ای هیجان‌انگیز و با کیفیت را به دست خواهید آورد که به هر دلیلی از دست ندهید. در این سری از راهنمای خرید گوشی به معرفی بهترین گوشی گیمینگ شیائومی ارزان پرداختیم.

آیا گوشی‌های گیمینگ شیائومی ارزش دارند؟

هر یک از مدل‌های گوشی گیمینگ شیائومی، با قدرت فنی برجسته، طراحی متفاوت و قیمت مناسب، ارائه‌دهنده تجربه‌ای منحصر به فرد برای کاربران با بودجه محدود می‌باشد. هر کدام از گوشی‌های شیائومی را که انتخاب کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که برای آن کمتر از یک گوشی مشابه از برندی مانند سامسونگ هزینه کرده‌اید. حداقل در بیشتر موارد.

تفاوت بین برندهای مختلف گوشی گیمینگ شیائومی در چیست؟

محصولات شیائومی شامل گوشی‌های مختلفی هستند که به نیازهای گوناگون کاربران پاسخ می‌دهند. برندهای مانند Redmi که سری مقرون به صرفه‌تر، سری Black Shark که تمرکز آن بر روی گیمینگ، و برند اقتصادی Poco، هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خود را دارند. این تنوع، به کاربران این امکان را می‌دهد که بر اساس نیازها و سلیقه خود، بهترین گوشی را انتخاب کنند.

گوشی‌های شیائومی از چه نرم افزاری استفاده می‌کنند؟

تمامی گوشی‌های شیائومی سیستم عامل اندروید را اجرا می‌کنند. رابط کاربری MIUI، یک رابط کاربری سفارشی از سوی شیائومی، به کاربران امکانات ویژه و تجربه کاربری منحصر به فردی را ارائه می‌دهد.

گوشی گیمینگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

گوشی‌های گیمینگ شیائومی با ویژگی‌های برجسته شناخته می‌شوند. این ویژگی‌ها شامل تراشه‌های قدرتمند، شارژدهی بالا، صفحه نمایش بزرگ با کیفیت بالا و نرخ تازه سازی مناسب، مشخصات سخت افزاری قوی و رم کافی، سیستم خنک‌کننده مناسب و استفاده از نسخه‌های به‌روز سیستم‌‌‌‌ عامل اندروید می‌باشد. این ویژگی‌ها باعث تجربه‌ی بازی فوق‌العاده و لذت‌بخشی می‌شود و این گوشی‌ها را گزینه ایده‌آلی برای علاقه‌مندان به بازی‌های موبایلی می‌سازد.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D8%A7%D8%A6

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

انیمیشن پاندا کونگ فو کار 4 با فیلم های قبلی این مجموعه همخوانی ندارد. از فراموش ، ژن‌های واقعی قهرمان اصلی و اهمیت آن تا کنار گذاشتن محبوب‌ترین شخصیت‌هایش مانند Fiery Five و Shifu. حقیقت این است که بازی جدید پاندای کونگ فو کار دارای یک سری خطاهای کوچک است که باعث می شود شور و شوق فراوان گذشته را نداشته باشد! اکنون با ویجایاتو همراه باشید تا دلایل این نقد ضعیف انیمه پاندای کونگ فو کار ۴ را بررسی کنید.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

خلاصه: در زندگی هر جنگجوی اژدها زمانی فرا می رسد که باید عنوان خود را به وارث جدیدی بسپارد و این شخص باید از بین بهترین استادان کونگ فو انتخاب شود. طبق این سنت، پو (جنگجو اژدها) که اصلاً آماده خداحافظی با زندگی قهرمانانه خود در دره صلح نیست، باید به دنبال انتخاب جانشین باشد. اما نکته مهم این است که بو احساس می کند هیچ یک از نامزدهای موجود برای نقش جانشین او مناسب نیستند.

در همین حال، پاندا به لطف خبرهای عجیب مرگ او و دشمن قدیمی اش تایلانگ که در حال حمله به معادن آهن است، از سرزنش های استادش شیفو می گریزد. پس از شنیدن این خبر، پو با روباهی به نام جین آشنا می شود که به تازگی به دلیل دزدی اشیاء باستانی از قصر دستگیر شده است. جین به پو توضیح می دهد که Tailong دیده شده یک آفتاب پرست جادویی است که خود را شبیه افراد مختلف می کند. بنابراین جنگجوی اژدها با جین به عنوان راهنمای خود می رود تا مشکلات را برای مقابله با آفتاب پرست شیطانی حل کند.

دنباله ای هرگز مورد نیاز نبود!

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

سینما در سال های اخیر چندین قسمت از سریال های انیمیشنی را به خود دیده است که مخاطب به هیچ کدام نیازی نداشت و تنها برای کسب درآمد بیشتر وارد بازار شد. به عنوان مثال، شکست هایی مانند انیمه “Megamind vs. The Doom Syndicate جدیدترین آنها بود. چیزی که یک دنباله عالی را از یک نسخه معمولی متمایز می کند توانایی آن در انطباق با واقعیت های مدرن است. می توانید به من بگویید این به چه معناست؟ خوب، نشان دهید برای مثال، Puss in Boots: The Last Wish می‌گوید تماشاگران فیلم می‌خواهند سرعت ویرایش سریع‌تر، رنگ‌های روشن‌تر و تم‌های داستان بزرگسالان بیشتری داشته باشند که مخاطبان خانواده را نترسانند، اما آنها را جذب کنند.

با این حال، استودیوی انیمیشن DreamWorks که فیلم‌هایی درباره گربه‌ای با شمشیر و یک پاندا در حال جنگ تولید می‌کند، رویکردی کاملاً متفاوت در پروژه‌های مختلف خود دارد. در حالی که این شرکت ریسک می کند و با یک دنباله گربه چکمه پوش به موفقیت می رسد، با دیگری، پاندای کونگ فو کار، مسیر ساده تری را در پیش گرفته است.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

لازم به ذکر است که مجموعه پاندای کونگ فو کار در این سال ها همچنان محبوبیت زیادی در بین مخاطبان پیر و جوان داشته است. اما این نشان دهنده ساخت مناسب در مرحله اول است. در هشتمین سال از قرن جدید، استودیو انیمیشن DreamWorks داستان یک پاندا چاق را به دنیا آورد که همه عاشق او شدند. این اثر سبک تری نسبت به دیگر فرنچایز دریم ورکس، شرک بود و پیامی مشابه در مورد مبارزه با کلیشه ها و باور به خود داشت.

لازم به ذکر است که بسیاری از پروژه ها ممکن است ایده های مشابهی داشته باشند، اما تفاوت بین توسعه این دو جهان قابل توجه است. یعنی تصاویر غول سبز شبیه به «شرک» حول چالش‌های روانی قهرمان داستان که دوره‌های استاندارد رشد یک مرد را سپری می‌کرد (عشق، عروسی، تولد بچه‌ها و بحران میانسالی) متمرکز بود. در حالی که خط شخصیت پاندا پو یا کونگ فو کار پویایی متفاوتی داشت. در قسمت اول پاندای کونگ فو کار شخصیت پو تثبیت شد و دو قسمت بعدی (2011 و 2016) رازهای گذشته این شخصیت را فاش کرد. برای مثال پاندا پدر و مادر واقعی خود را کشف کرد و در نهایت با اقوام خود آشنا شد.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

حالا حرف من در مورد دنباله جدید این است که بعد از پایان قسمت سوم این انیمه، تصویر پو دیگر نیازی به عمق بیشتری نداشت و اجازه توسعه بیشتر گذشته و حال شخصیت را نمی داد. با این حال، سازندگان تصمیم گرفتند دنباله جدیدی داشته باشند و این فرنچایز را با داستان جانشین پو ادامه دادند. این فرمول آشنای است که در فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند، زمانی برای مردن نیست و تاپ گان: ماوریک استفاده می‌شود. در واقع، در همه این آثار، قهرمانان قدیمی به دنبال وارثان هستند. هدف از داشتن تولیدکنندگان جانشین نیز استفاده از همان مواد آشنا به امید درآمد بیشتر است.

اما فکر نمی کنم این فرمول در پاندای کونگ فو کار کار کند. مسلما، فرنچایز پاندای کونگ فو کار بر اساس زیبایی شناسی فیلم های اکشن هنرهای رزمی آسیایی است که در دهه 1990 تا اوایل دهه 2000 محبوبیت داشتند. از آن زمان، یک نسل کامل از کودکان بزرگ شده اند که نام بروس لی و جکی چان برای آنها تقریباً هیچ معنایی ندارد. بنابراین، تنها چیزی که می‌توانست پاندای کونگ فو کار ۴ را از شکست نجات دهد، تفسیر جدیدی از طرح پاندا بود که جهان شرک در سال ۲۰۰۷ با شرک ۳ انجام داد.

داستانی که راه به جایی نمی برد

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

با تماشای این انیمیشن متوجه می شویم که فیلمنامه جاناتان آبل، گلن برگر و دارن لمکه لحن پویا و شوخ طبعانه ای را که باعث شناخته شدن این حماسه شده بود کنار گذاشته و با پیروی از فرمولی به دنبال خلق یک کمدی اکشن مفرح و معمولی است. فرمولی که در آن شخصیت پو جا را برای نسل جدید باز می کند. یعنی باید شاهد خداحافظی احساسی با یک شخصیت محبوب باشیم که به نظرم مخاطب این تغییر را دوست نخواهد داشت.

حتی با پذیرش این تغییر، سازندگان هنوز شخصیت خاصی را به ما نداده اند که بتوانیم جایگزینی مناسب برای جنگجوی اژدها در نظر بگیریم. در اینجا می گویم که داستان این قسمت دوم شامل داستانی است که راه به جایی نمی برد. اگر بخواهم نگاهی به شکل داستانی این انیمه بیندازم باید بگویم که سفر پو و همراه جدیدش جین از قوانین کلیشه ای ژانر اکشن و کمدی رفیق پیروی می کند.

این بدان معناست که قهرمانان مقابل (یک چاق خوش اخلاق و یک کلاهبردار باهوش) در ابتدا با یکدیگر تناقض دارند و سپس در این تضاد مکمل یکدیگر بوده و به اشکال مختلف با مشکلات برخورد می کنند. نویسندگان حتی سعی می کنند نوعی شیمی بین جین و بو ایجاد کنند، اما به دلیل زمان کوتاه و محدود، نمی توانند آنقدر که DreamWorks می خواهد وارد تعامل خود شوند.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

خوب، این محتوا یک افکت اکشن پاپ کورن به مخاطب می دهد که از یک صحنه مبارزه به صحنه دیگر می رود. اما دیگر آن روح فلسفی هنرهای رزمی یا روح پر از طنز پو وجود ندارد. در اینجا شاهد یک جنگجوی اژدها بالغ هستیم که به دنبال ایجاد یک شاگرد و دور شدن از عنوان قبلی خود است. خب، این به هیچ وجه با وراثت این فرنچایز مطابقت ندارد. بنابراین، این استدلال در جایی که باید نقطه مرکزی آن باشد شکست می خورد. در واقع، داستان بیشتر به این علاقه دارد که نشان دهد پو حاضر است به نفع دستیار خود از سلطنت کناره گیری کند، و داستان زمان را تلف می کند تا روشن کند که گزینه دیگری وجود ندارد.

همچنین در قسمت ضعیف داستان باید به این نکته اشاره کرد که در این قسمت پنج گروه آتش نشانی وجود ندارد. این فقط برای صرف زمان بیشتر برای شخصیت های جدید است. بنابراین، توضیح عدم حضور آنها نیز مبهم و تقریباً مضحک است. در نتیجه، احساس پوچی ناشی از این شکاف در فیلمنامه یکی از چرخش های ناشیانه تر فیلم جدید است. به طور کلی، هیچ داستان فرعی در این انیمه وجود ندارد، اما آنچه کم دیده می شود به جایی نمی رسد. منظور من از این داستان فرعی کوچک، همراهی والدین پو و معرفی شخصیت منفی آفتاب پرست است.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

به هر حال، بیشتر قسمت های قبلی پاندای کونگ فو کار از یک شخصیت منفی جالب بهره می بردند. اما شخصیت آفتاب پرست خالی از عناصر ضروری یک شخصیت شرور به یاد ماندنی است. نویسندگان به طور ناگهانی و آشفته یک شرور جدید را معرفی می کنند و به او قدرت زیادی می دهند. اما مشکل اینجاست که هیچ تهدیدی از سوی آفتاب پرست وجود ندارد، او و پو به هیچ رویدادی در گذشته متصل نیستند، که بسیار عجیب است، اما چرا؟ زیرا DreamWorks قبلاً، فقط دو سال پیش، ثابت کرده بود که می‌تواند آنتاگونیست‌های متقاعدکننده، متقاعدکننده و ترسناک ایجاد کند.

با تمام این توضیحات، سازندگان قسمت جدید هرگز برای ما توضیح ندادند که چرا شخصیت اصلی باید از زیر بار یک جنگجوی اژدها جدا شود و چیز جدیدی یاد بگیرد. در برخی از نقاط، به نظر می رسد که ما در حال تماشای یک دنباله تلویزیونی برای این مجموعه هستیم که به طور خاص برای پر ، فضای بهار سرویس استریم خاص طراحی شده است، نه یک دنباله نمایشی تمام عیار.

خبری از کار هیجان انگیز هست؟!

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

همه ما می دانیم که پاندای کونگ فو کار به خاطر خلق و خوی بامزه اش معروف است. همه مبارزات با هنرهای رزمی شرقی چاشنی می شود. حالا قسمت جدید خارج از این دایره نیست. اما صحنه های اکشن این قسمت دوم چه از نظر طراحی و چه از نظر اجرا در حد قسمت های قبلی نیست. دلیل آن رویکرد خاص آن در برخورد با شکل دوستانه کار است. صحنه‌های مبارزه در این فیلم تلاش می‌کند تا ظرافت کونگ فو سنتی را در عین ترکیب عناصر کمدی به تصویر بکشد. در واقع چینش سکانس های اکشن ادای احترام به قراردادهای این ژانر است. در نتیجه، سکانس‌های اکشن با حفظ اکشن کلی سریال، کمی خلاقیت را از دست دادند و نسبتا کسل‌کننده شدند.

شاید به این ترتیب سازندگان قصد داشته اند که پختگی پو را که قرار بود کمی هدفمندتر باشد نشان دهند و در نمایش اکشن زمانی که او در جایگاه جدیدی قرار می گیرد آرامش عاقلانه ای را به مخاطب منتقل کنند. اما باید اعتراف کرد که قسمت چهارم از نظر کمدی، اکشن و سرگرمی کاملاً از کارتون های قبلی این مجموعه کم اهمیت است.

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

اما شاید خیلی ها بگویند هیچ نکته مثبتی در این انیمیشن وجود نداشت؟! خب، از لحظه شروع فیلم، واضح است که پاندای کونگ فو کار ۴ جلوه های بصری و انیمیشنی را ارتقا داده است که استاندارد جدیدی را برای مجموعه تعیین می کند. رنگ‌های پر جنب و جوش، طراحی شخصیت‌های پیچیده، و محیط‌هایی که با دقت ساخته شده‌اند، بینندگان را در دنیایی آشنا و جدید غرق می‌کنند.

در واقع توجه به جزئیات در هر فریمی مشهود است، از روان بودن حرکات هنرهای رزمی گرفته تا عبارات دقیق در چهره شخصیت ها. به عنوان مثال، یکی از چشمگیرترین جنبه های طراحی بصری فیلم، به تصویر کشیدن دنیای گسترده تر آن سوی دره صلح است. هر مکان جدید با جزئیات و تخیل خیره کننده زنده می شود. بنابراین کارگردانی هنری فیلم گواهی بر استعداد و خلاقیت تیم انیمیشن است که واقعاً در خلق دنیایی بسیار رنگارنگ و پر جنب و جوش از خود پیشی گرفته اند.

آخرین کلمه

بررسی پاندای کونگ فو کار ۴ (پاندای کونگ فو کار ۴)

در نتیجه باید گفت: Kung Fu Panda 4 بیشتر دنباله ای است که تنها هدف آن گسترش فرنچایز است تا اینکه یک نکته ضروری در داستان پو باشد. این فیلم ماجراهای جدیدی را با پایان باز در فصل پایانی اعلام می کند. بنابراین قسمت جدید مشخص می کند که این دنباله بیش از هر چیز دیگری یک داستان انتقالی بود. ایده ای بدون عمق زیاد که سناریو نمی تواند آن را توسعه دهد. جالب است که سایر افراد خلاق ایده های خوبی ندارند. اما باز هم هواداران خوشحال خواهند شد و بچه ها حتی بیشتر.

بنابراین، «پاندای کونگ فوکار» جدید را می توان به عنوان یک خداحافظی در نظر گرفت، زیرا طبق داستان، سفر شخصیت اصلی به عنوان «جنگجوی اژدها» به پایان می رسد و او مربی می شود. بنابراین، می توان فرض کرد که بینندگان نباید منتظر قسمت های بعدی Fighting Panda باشند. اما استودیو می خواهد چیز دیگری بگوید!!!

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%86-kung-fu-panda-4-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D9%86%DA%AF-%D9%81

نقد و بررسی فیلم The Three Musketeers: D’Artagnan

سه تفنگدار یک فیلم اکشن ماجراجویی حماسی محصول سال 2023 فرانسه، بلژیک، آلمان و اسپانیا و قسمت اول یک مجموعه دو قسمتی است. سه تفنگدار فیلمی به کارگردانی مارتین بوربولون است.مارتین بوربولون) از کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما نوشته شده در سال 1844 اقتباس شده است. متن این اثر نیز توسط ماتیو دلاپورت و الکساندر د لا پاتلیر نوشته شده است. این مجموعه دو قسمتی یکی از پرهزینه ترین فیلم های سال 2023 فرانسه است. علاوه بر این، سه تفنگدار موفق شدند به فروش شگفت انگیزی در گیشه سینما دست پیدا کنند.

فرانسوا سیویل در نقش دآرتانیان، وینسنت کسل، رومن دوریس و پیو مارمی به ترتیب در نقش آتوس، آرامیس و پورتوس در نقش سه تفنگدار، لویی گارل در نقش لویی سیزدهم، ویکی کربس (ویکی کربس) در نقش ملکه و اوا گرین (اوا گرین) ) در نقش میلادی که در قسمت دوم تم جسورانه تری دارد، لینا خودری، جیکوب فورچون لوید (جاکوب فورچون لوید) و بسیاری دیگر در سه تفنگدار به ایفای نقش می پردازند.

چه خبره

سه تفنگدار

D’Artagnan قصد دارد برای پیوستن به شوالیه های لویی سیزدهم به پاریس برود. در نیمه راه برای نجات زنی از چنگ مردان مسلح، او مورد اصابت گلوله قرار می گیرد. با این حال، زنده می ماند. D’Artagnan، پس از رسیدن به پاریس، مردانی را می بیند که می خواستند او را زودتر بکشند. او آنها را تعقیب می کند و به طور اتفاقی با سه نفر به نام های آتوس، پورتوس و آرامیس آشنا می شود و با آنها دوئل می کند. در اولین قرار، او با دو دوست دیگر آتوس ملاقات می کند. در طول اولین دوئل، نیروهای کاردینال از راه می رسند و در مورد جلوگیری از دوئل صحبت می کنند، اما این سه نفر و همچنین d’Artagnan با نگهبانان کاردینال درگیر می شوند و آنها را می کشند.

پس از این اتفاق، دآرتانیان با سه تفنگدار دیگر دوست شد. او مهمان خانه ای اجاره می کند و ابتدا عاشق دختری به نام کنستانس بوناکیو می شود. Bonacieux برای ملکه فرانسه، همسر پادشاه لوئیس، که مخفیانه عاشق دوک باکینگهام انگلستان است، کار می کند. کاردینال ریشلیو، دست راست پادشاه، قصد دارد به ملکه نشان دهد که به همسرش خیانت کرده است، در حالی که مشاوران نظامی پادشاه، روحانیون و برادر کوچکترش گاستون، رقیب سیاسی بالقوه و وارث لویی سیزدهم، از پادشاه به این موضوع رسیدگی کند. با شورشیان، پروتستان ها باید بجنگند. لویی که از تاریخ جنگ های مذهبی در دوران پیشینیان خود آگاه بود، اجازه جنگ را نمی دهد.

در بحبوحه این تحولات، آتوس به دروغ متهم به قتل یک زن جوان ناشناس شد که برهنه و با چاقو در تخت کنار او پیدا شد و آتوس توسط دادگاه پادشاه به اعدام محکوم شد. D’Artagnan متوجه می شود که این زن جوانی است که سعی کرده در راه پاریس از ربوده شدن نجات دهد. تفنگداران دریایی تصمیم می گیرند هویت او را پیدا کنند تا بتوانند آتوس را نجات دهند. D’Artagnan به خانه کسی می رود تا با خانواده ای صحبت کند که تفنگداران دریایی معتقدند با زن مرتبط هستند. شخصی که در آنجا ملاقات می کند میلادی است. هنگامی که d’Artagnan متوجه می شود که او یک شیاد است، میلادی سعی می کند او را بکشد، اما d’Artagnan فرار می کند.

سه تفنگدار

در راه اعدام، آتوس توسط برادر کوچکترش بنیامین که با متحدانش، رهبران شورشیان پروتستان مخفی شده بود، آزاد شد. او و ملکه همچنین گردنبندی را که پادشاه به عنوان یادگاری به او داده بود به لرد باکینگهام دادند. پادشاه شایعات این رابطه را می شنود و از ملکه می خواهد که در عروسی برادرش الماس بپوشد. کنستانس d’Artagnan را به انگلستان می فرستد تا الماس ها را از باکینگهام پس بگیرد. میلادی، نماینده کاردینال ریشلیو، الماس‌ها را از باکینگهام می‌دزدد، اما دآرتگنان او را تعقیب می‌کند و آنها را پس می‌گیرد.

میلادی برای فرار از روی صخره می پرد. D’Artagnan جواهرات را به موقع به ملکه پس می دهد تا آبروی ملکه را حفظ کند. در مراسم عروسی، گاستون و توطئه‌گرانی که با گاستون در رده‌های بالای ارتش فرانسه متحد شدند، به شورشیان پروتستان، از جمله برادر آتوس، پیوستند تا پادشاه را ترور کنند. آتوس و بقیه تفنگداران دریایی او را نجات می دهند. پادشاه آتوس را عفو می کند و d’Artagnan را به عنوان ستوان شوالیه ها منصوب می کند. در پایان فیلم، در حالی که تلاش می‌کند کنستانس را از دست ربایی نجات دهد، دآرتانیان در خیابانی تاریک توسط یکی از توطئه‌گران بیهوش می‌شود.

ارتباطات برقرار نیست

سه تفنگدار

سه تفنگدار یکی از آن فیلم هایی است که شخصیت های آن به طور ناگهانی و بدون بحث در مورد رابطه شان با هم آشنا می شوند، سطح دوستی آنها تغییر می کند و وارد مرحله جدیدی می شوند. آنچه در داستان اصلی سه تفنگدار درباره رابطه افراد مطرح شده است، جزئیات بیشتری را به مخاطب می دهد. اما در فیلم مورد بحث، آن طور که باید به حوزه های ارتباط بین فردی پرداخته نشده است.

همه چیز می توانست بین ملکه و معشوق انگلیسی اش دراماتیک تر باشد. حتی بین دآرتانیان و معشوقش، خدمتکار ملکه، اتفاق خاصی نیفتاد. این دو نفر ناگهان یکدیگر را ملاقات می کنند و موازی یکدیگر می شوند. مخاطب ناگهان شاهد رابطه عاشقانه دو غریبه است بدون اینکه بداند در میانه داستان چه بر سر این دو شخصیت آمده است.

این پرش های ناگهانی برای ایجاد ارتباط در داستان، مخاطب را از داستان دور می کند و از تحریک احساسات بیننده جلوگیری می کند. این آسیب زمانی به اوج خود می رسد که با سه شوالیه با d’Artagnan روبرو می شویم. همه چیز احمقانه می شود، به خصوص اگر آثار دوما را نخوانده باشید! بین این چهار نفر، هر چیزی که باید اتفاق بیفتد، فورا اتفاق می افتد. آنقدر سریع که فرصت تحلیل رابطه بین شوالیه های پادشاه برای مخاطب غیرقابل درک می شود.

برهنه

سه تفنگدار

سه تفنگدار به عنوان یک فیلم دو ساعته نمی تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. اگرچه سه تفنگدار بر اساس یک کتاب کمدی، حماسی و تاریخی ساخته شده است، اما نتوانسته قسمت کمدی را جسورانه جلوه دهد. متاسفانه تمام قاب های این فیلم خشک و خالی از احساسات است. بنابراین ممکن است حتی در حین تماشای فیلم احساس خستگی کنید. زیرا سه تفنگدار رمان تاریخی خشک و سختگیرانه ای را به مخاطب عرضه می کند که جنبه های دراماتیک و دراماتیک و کمدی آن حذف شده است.

علاوه بر این، سه تفنگدار تلاش می کند ماجراجویی و رمز و راز را وارد فیلم کند، اما در این کار نیز موفق نمی شوند. من این فیلم را درست مثل فیلم برهنه می بینم که هیچ عمقی در ژانر ندارد. تهیه کننده به داستان متعهد ماند و تقریباً داستان را اصلاح کرد، اما نتوانست جنبه های ماجراجویی، کمدی و حتی احساسی را در فیلم بگنجاند. به نظر می رسد که عکس های سه تفنگدار چیزی کم دارد. بنابراین ناهمواری از ابتدای فیلم تا پایان آن مشهود است.

لازم به ذکر است که در طول فیلم اوج خاصی وجود ندارد. اگرچه در داستان اصلی، تنش، غم، هیجان و حتی شادی به خوبی به مخاطب منتقل می شود و حتی پستی و بلندی ها می تواند خواننده را در داستان غرق کند، اما در سه تفنگدار داستان، فراز و نشیب هایی دارد. روح لطیف کارگردان بدون هیچ پیش زمینه و هیجانی داستان را کشت و آن را به فیلمی غمگین، زودگذر و فراموش نشدنی تبدیل کرد.

اخرین حرف

سه تفنگدار

هنوز چیزهای خوب و جالبی در رمان دوما وجود دارد، اما کارگردان موفق به ثبت آنها نمی شود. نقشه های اهریمنی برای کشف شدن، جنایتکاران برای افشا شدن، و قهرمانان اصولگرا که خطر مرگ حتمی را دارند، همگی در سه تفنگدار حضور دارند، اما این نقشه ها به تفصیل مورد بحث قرار نمی گیرند. تنها چیزی که در این فیلم مشخص است این است که آنها بی رحمانه با استفاده از نیروی فیزیکی و کلامی زیاد یکدیگر را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

فضای داخلی مجلل است و روح اشرافی دوره لوئیزیان را منعکس می کند، اما نمای بیرونی تاریک و گل آلود است. پس گاهی باید به صدای شمشیر در سکانس ها بسنده کرد! برای به چالش کشیدن بیننده، سه تفنگدار گزینه خوبی برای تبدیل شدن به یک فیلم است. چون متنی کلاسیک و شناخته شده است. با این حال، نشستن در اقتباس بی روح از سه تفنگدار کمی آزاردهنده است. به طور کلی، این فیلم خام و شکننده است و در مقایسه با داستان اصلی قوی احساس ترسو و ناسازگاری دارد.

سه تفنگدار

یا در حال خلق یک داستان جدید هستید، یا داستان قدیمی را به درستی دریافت می کنید، و ماندن در بین این دو اثر نسبتاً خیره کننده ای را ایجاد می کند که به راحتی می توان آن را گم کرد و فراموش کرد. حیف است، زیرا همه چیز درست است. فیلمبرداری زیبا، دکور و دکور، بازیگران و گریم، اما کارگردان و نویسندگان در نهایت شکست خوردند. یکی دیگر از قسمت های آزاردهنده فیلم، شوخی هایی است که سعی می کنند قسمت کمدی داستان را حفظ کنند، اما سه تفنگدار در آن نیز شکست می خورند. پس پیشنهاد می کنم اقتباس های دیگری از این رمان معروف را تماشا کنید.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-the-three-musketeers-dartagnan-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF

راه پله در انتهای نام جادوگر به چه معناست؟

یکی از سخت ترین انتخاب ها هنگام خرید یک کامپیوتر جدید، انتخاب CPU مناسب است. هنگام خرید پردازنده، علاوه بر مدل های مختلف مانند AMD یا اینتل، دو نوع پردازنده «Tray» و «BOX» در بازار وجود دارد که تفاوت هایی با هم دارند. در این مقاله از Vijayato به معنای عبارت Tray که در انتهای نام پردازنده وجود دارد، می پردازیم.


نسخه چینی پردازنده چیست؟

آج های کشو به صورت عمده توسط خریدار سفارش داده می شود. کلمه چینی در فارسی به معنای چینی است. دلیل استفاده از این کلمه این است که در هنگام فروش، شیرینی ها روی سینی های مخصوص (سینی های پلی استایرن) قرار می گیرند.

به همین دلیل شرکت سازنده جعبه یا کولر جداگانه ای با این پردازنده ها ارسال نمی کند. پس در هنگام خرید این نوع پردازنده ها حتما خنک کننده ای متناسب با توان و دمای تولید شده توسط پردازنده تهیه کنید تا در هنگام استفاده از کامپیوتر با مشکل مواجه نشوید.

چرا پردازنده ها در مقادیر زیاد فروخته می شوند؟

سازندگان پردازنده مانند AMD و Intel به عنوان بخشی از سازنده تجهیزات اصلی (OEM) وظیفه دارند محصولات خود را در مقادیر زیاد در اختیار سازندگان سخت افزار مانند: Asus، Dell، MSI و Lenovo قرار دهند تا این شرکت ها بتوانند از آنها در تولید محصولات خود مانند: کامپیوترهای قابل حمل، غلاف آماده و همه در یک استفاده کنید.

سینی های انباشته پردازنده های سینی

منظور از نسخه جعبه ای پردازنده چیست؟

پردازنده BOX پردازنده ای است که با جعبه فروخته می شود. مشتریان هدف این محصول معمولا افرادی هستند که می خواهند با تهیه قطعات یدکی کامپیوتر را مونتاژ کنند که برای راحتی مصرف کننده این پردازنده ها با فن خنک کننده داخل کیس پردازنده به فروش می رسد تا خریدار نیازی به تجهیز دستگاه جداگانه نداشته باشد. واحد. خنک کننده.


تفاوت بین پردازنده های Tray و Box چیست؟

در سطح بین المللی، یکی از تفاوت های اصلی این دو نوع پردازنده، گارانتی آن است. پردازنده هایی که با جعبه تولید کننده پردازنده فروخته می شوند دارای گارانتی اصلی سازنده هستند. در حالی که این گارانتی برای آج های کشو مورد توجه سازنده قرار نمی گیرد. متأسفانه در ایران از آنجایی که گارانتی سازنده بی معنی است، فقط می توانید به گارانتی وارد کننده یا گارانتی فروشنده اعتماد کنید.

بزرگترین تفاوت این دو نوع پردازنده که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند وجود جعبه و فن در کنار خود پردازنده است که خریدار را مجبور به خرید کولر مجزا نمی کند. به همین دلیل، پردازنده های Tray نسبت به پردازنده های Box قیمت کمتری دارند.

در نتیجه این دو نوع پردازنده از نظر قدرت، امکانات سخت افزاری و قدرت پردازشی با یکدیگر تفاوتی ندارند و قدرت کامپیوتر شما کم و زیاد نمی شود.


آیا پردازنده سینی با پردازنده استوک یکی است؟

باید توجه داشته باشید که پردازنده Ultra با پردازنده استوک یا کارکرده متفاوت است و اصلا شبیه هم نیستند. محصولات استوک محصولاتی هستند که سازنده با نقص جزئی مونتاژ کرده یا زمانی که به خریدار فروخته می شود آن چیزی نبود که خریدار می خواست. این نوع محصولات با قیمت کمتری نسبت به کالای اصلی به فروش می رسند. بنابراین هیچ شباهتی بین پردازنده های سینی و استوک وجود ندارد و نمی توان آنها را مشابه دانست.


در خرید پردازنده تری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید پردازنده باید مراقب باشید، زیرا پردازنده های کشو دارای سطحی براق هستند و به وضوح می توانید آن را از یک پردازنده جدید تشخیص دهید. اگر پردازنده ای که قصد خرید آن را دارید دارای لکه ها یا خطوطی بر روی بدنه خود باشد و اگر روی سوکت آن آثاری از پین های مادربرد وجود داشته باشد، به این معنی است که پردازنده استفاده شده است و باید از خرید آن خودداری کنید. بهتر است هنگام خرید پردازنده مورد نیاز شماره پردازنده و نام آن را در سایت اینتل بررسی کنید تا با خیالی آسوده اقدام به خرید کنید.

کجا نام و شماره عملیات را وارد کنیم

چه نوع پردازنده ای بخرم؟

اگر می خواهید پردازنده ای بخرید که نیاز به خنک کننده جداگانه نداشته باشد و خنک کننده در جعبه پردازنده بتواند نیازهای شما را برآورده کند و دمای پردازنده را کنترل کند، می توانید با در نظر گرفتن بودجه خرید خود یک پردازنده جعبه ای خریداری کنید.

پردازنده سینی اینتل

اما اگر پردازنده ای که می خواهید بخرید یک پردازنده رده بالا است و گرمای زیادی تولید می کند و همچنین اگر از رایانه برای کارهای سنگین مانند بازی یا خروجی استفاده می کنید، می توانید یک سه پردازنده و یک خنک کننده مناسب بخرید که همچنین کنترل دما را فراهم می کند.


نتیجه

پردازنده‌های کشو به خوبی پردازنده‌های Box فروخته نمی‌شوند، زیرا بیشتر به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل قیمت آن نسبت به مدل مشابه خود کمتر است. این پردازنده ها نیز با پردازنده های استوک یا کارکرده تفاوت های زیادی دارند که هنگام خرید از فروشنده باید به آنها توجه کرد.

جعبه در انتهای نام پردازنده به چه معناست؟

پردازنده ای که در جعبه با لوازم جانبی داخل آن فروخته می شود.

تفاوت بین پردازنده های Box و Tray چیست؟

بیشترین تفاوت آنها در اقلام همراه محصول و نوع گارانتی است.

آیا پردازنده سینی با پردازنده استوک یکی است؟

سینی پردازنده شامل جعبه یا خنک کننده نیست زیرا به صورت عمده به فروش می رسد. این مشکل به دلیل موجود بودن یا استفاده بودن محصول نیست.

در خرید پردازنده های چینی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید پردازنده، مطمئن شوید که فروشنده به جای سه پردازنده، یک پردازنده دست دوم و استوک به شما نفروشد!

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-tray-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86

۴۰ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

تماشاگران سینما در سرتاسر جهان از یک فیلم‌ اکشن هیجان‌انگیز سیر نمی‌شوند، و بسیاری از این آثار خون‌بار، قاتلان قردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای هیجان‌انگیز و جذاب را نشان می‌دهند. این فیلم‌ها تماشاگران را روی صندلی‌های خود نگه می‌دارند و همچنان طرفداران را مجذوب خود می‌کنند. در طی سالیان مختلف برخی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین ساخته‌های هالیوود، این قاتلان مرگبار را با شکوه و عظمت خود به تصویر کشیده‌اند. در سال‌های اخیر، به نظر می‌رسد که این ژانر با ستاره‌های اکشن مانند کیانو ریوز، جیسون استاتهام و مت دیمون که همگی جان تازه‌ای به سبک داستان‌گویی تحریک‌آمیز این آثار داده‌اند، دوباره محبوبیت پیدا کرده است.

آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید، چیزی عمیقا سینمایی در یک شخصیت قاتل یا آدمکش حرفه‌ای وجود دارد. این دست انسان‌ها، افرادی خطرناک و غرق در سایه هستند که مرگ و ویرانی را با خود به هر کجا که بروند به ارمغان می‌آورند. شخصیت قاتل اجیر شده از دیرباز در فیلم‌ها مورد توجه بوده است. آنها نمایانگر یک منطقه غیر عاطفی، خشن و از نظر اخلاقی خاکستری هستند که کاوش روی آن‌ها در عین حال که آزاردهنده به نظر می‌رسد، لذت بخش است. یکی از اولین چهره‌های آدمکش سینما توسط آلن لاد در فیلم هیجان انگیز «This Gun for Hire» در سال ۱۹۴۲ بازی شد. از آن زمان، تماشاگران با تصاویر ظریف خشونت، قانون، عقل و اخلاقی که فیلم‌های این چنینی ارائه می‌دهند آشنا شده‌اند.

همچنین اگر به دنبال لیستی جامع از بهترین فیلم های مافیایی هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را از ویجیاتو مطالعه کنید.

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

کشتن یک فرد از نظر اخلاقی و انسانی اشتباه است، اما کسانی هستند که ناخودآگاهِ شیطانی آنها حتی بدون انگیزه نیاز به ریختن خون انسان را در دستانشان ایجاد می‌کند. در این میان، کسانی هم هستند که میلشان به کشتن ناشی از خشم فروخورده یا نیاز به انتقام گرفتن از گذشته غم انگیز خودشان است. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا مردم یکدیگر را می‌کشند و این یک فرض ثابت در دنیای سینما بوده است. اما از سوی دیگر، قاتلان قراردادی برای پول آدم می‌کشند؛ بنابراین قتل حرفه آنها می‌شود. به این ترتیب، آنها در فرمول‌های کشتار انسان آموزش دیده و ماهر هستند و این کار را با احتیاط یا بهتر است بگوییم پنهانی انجام می‌دهند. از همین رو فیلم‌های پیرامون قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای همیشه سرگرمی عالی هستند.

با این تفاسیر ما در ویجیاتو قصد داریم ۴۰ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای را برای شما معرفی کنیم. در این لیست از فیلم‌های هیجان‌انگیز انتقام‌جویی و داستان‌ عشق‌های از دست رفته گرفته تا کمدی‌های سیاه، چیزی برای همه وجود دارد. ما به شما تضمین می‌‌دهیم که این فیلم‌ها خونِ سرد شما را به جوش می‌آورند و مشت‌های گره کرده، طغیان‌های غم‌انگیز و افزایش آدرنالین را القا می‌کنند. بنابراین، فهرست را بررسی کنید و ببینید کدام یک بیشتر شما را تحریک می‌کند.


فهرست محتوا
نمایش

Wanted

Wanted

فیلم اکشن و هیجان انگیز Wanted در سال ۲۰۰۸، بازیگران برجسته‌ای از نخبگان هالیوود از جمله جیمز مک آووی، مورگان فریمن و آنجلینا جولی، بازیگر توانای آثار اکشن را در داستان خود به نمایش می‌گذارد. این فیلم درباره مدیر حساب کاربری ناامید وسلی گیبسون است که متوجه می‌شود پسر یک قاتل حرفه‌ای است و اینجاست که برای آگاهی از هویت خودش تصمیم می‌گیرد به انجمن مخفی قاتلان بپیوندد. فیلم Wanted بر اساس کتاب کمیکی به همین نام ساخته شده و توسط کارگردان تیمور بکمامبتوف که به دلیل سبک بصری منحصر به فرد و متمایزش برای هدایت این کار انتخاب شد، تولید شده است.

جالب است بدانید تیمور بکمامبتوف در مورد چیزی که او را جذب این فیلم کرد، گفت: «این یک کمدی، یک تراژدی، یک درام و یک ملودرام است. در هر صحنه، ما ژانر را تغییر می‌دهیم و به همین دلیل است که فیلم ما متفاوت است. شخصیت فاکس با بازی آنجلینا جولی یک قاتل حرفه‌ای و عضو ماهر جامعه مخفی است که وسلی را در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک قاتل راهنمایی می‌کند؛ Wanted به دلیل سکانس‌های اکشن، سبک و سرعت سریعش مورد تحسین قرار گرفت و بیش از ۳۴۰ میلیون دلار فروخت.

No Country for Old Men

No Country for Old Men

جوئل و اتان کوئن، فیلمسازان محترم شناخته شده هالیوود، این فیلم جنایی و نئو وسترن را در سال ۲۰۰۷ نوشتند و کارگردانی کردند. این فیلم بر روی سه شخصیت اصلی با داستان‌های به هم پیوسته متمرکز است. به طور کلی این فیلم دو مرد را در تعقیب موش و گربه مانند دنبال می‌کند که تعاملات آن‌ها مملو از حمام‌های خون شگفت انگیز در مناظر خشک غرب تگزاس است. داستان کلاسیک خوبی در برابر بدی، و انسانیت در برابر حرص و آز با دقت خیره‌کننده در این فیلم روایت می‌شود. این فیلم به خاطر کارگردانی و بازیگری‌اش مورد تحسین قرار گرفت و چهار جایزه اسکار را از آن خود کرد. خاویر باردم برای ایفای نقش هیتمن خشن و ترسناک آنتوان چیگور، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شد.

The Mechanic

The Mechanic

جیسون استاتهام به دلیل رهبری آثار اکشن و البته تجدید حیات فیلم‌های اکشن در دو دهه‌ گذشته، با سرفصل پروژه‌های بی‌شماری که هنرهای رزمی و مهارت‌های مبارزه تن به تن خود را به نمایش می‌گذارد، به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفته است. اما برای فیلم اکشن مهیج The Mechanic در سال ۲۰۱۱، او آرتور بیشاپ، یک قاتل حرفه‌ای را به تصویر می‌کشد که متخصص در ساختن آثارش مانند تصادف، خودکشی یا اعمال جنایتکاران کوچک است. هنگامی که دوست نزدیک و مربی او به طرز وحشیانه‌ای به قتل می‌رسد، بیشاپ قول انتقام می‌گیرد و با پسر همان مرد برای ردیابی قاتلان همکاری می‌کند.

«مکانیک» با بازیگرانی مانند استاتهام، دونالد ساترلند و بن فاستر، سکانس‌های اکشن چشمگیری را به نمایش می‌گذارد که مخاطبان این ضدقهرمان یا آدمکش نمی‌توانند از آن حمایت نکنند. استاتهام، ستاره بریتانیایی فیلم‌های ترانسپورتر و کرانک و یار محبوب و قدیمی گای ریچی، در این فیلم دارای لحن و بدنی بی‌سر و صدا و مردانگی شیک است که او را برای هر مخاطبی جذاب می‌کند.

Kill Bill

Kill Bill

فیلم بیل را بکش یکی از ساخته‌های خونین کوئنتین تارانتینو است. شخصیت عروس که قهرمان اصلی فیلم است نیز مرگبارترین قاتل در جهان است. عروس پس از از دست دادن نوزادش و رها شدن توسط شوهر سابقش، تشنه انتقام است. او یکی یکی افرادی را که مسئول نابود ، زندگی‌اش هستند می‌یابد و سپس به وحشتناک‌ترین شکل ممکن انتقام خود را از آنها می‌گیرد.

کوئنتین تارانتینو، استاد سبک خشونت افسارگسیخته، در سال ۲۰۰۳ فیلم تماشایی Kill Bill: Volume 1 را نوشت و کارگردانی کرد که اوما تورمن در آن نقش عروس را بازی می‌کند؛ بیل را بکش با بازیگران مکمل تاثیرگذار از جمله دیوید کارادین، لوسی لیو و ویویکا ای فاکس، از فیلم‌های گرندهاوسی الهام گرفته شده که در دهه ۱۹۷۰ در سینماهای ارزان ایالات متحده پخش می‌شدند، مانند سینمای سامورایی و وسترن اسپاگتی. به گفته تارانتینو، سخت ترین بخش ساخت یک فیلم اکشن با مضمون هنرهای رزمی این بود است که «سعی کردم خودم را به عنوان یک فیلمساز به مکانی متفاوت ببرم و کلاهم را در کنار دیگر کارگردانان اکشن بزرگ به رینگ بیندازم».

Sicario

Sicario

فیلم اکشن و هیجان انگیز دنیس ویلنوو در سال ۲۰۱۵، سیکاریو، یک مامور ایده آلیست FBI را دنبال می‌کند که توسط یک کارگروه دولتی برای سرنگونی رهبر یک کارتل مواد مخدر شرور و قدرتمند مکزیکی استخدام می‌شود. امیلی بلانت در نقش مامور ویژه کیت میسر، که با مت گریور (جاش برولین) مامور مخفی سیا و الخاندرو گیلیک (بنیسیو دل تورو)، دادستان سابق مکزیکی که تبدیل به قاتل شده بود، همکاری می‌کند، عناصر اصلی این فیلم هستند. جالب است بدانید نام سیکاریو کلمه اسپانیایی برای خود «هیتمن» است و فیلمنامه آن توسط تیلور شریدان به عنوان اولین قسمت از سه گانه نئو وسترن او که به بررسی جنایات در «مرزهای امروزی آمریکا» می پردازد، نوشته شده است.

سیکاریو برای رقابت برای نخل طلای جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ انتخاب شد و برای فیلمنامه جذاب، فیلمبرداری، کارگردانی و بازی‌های بلانت و دل تورو مورد تحسین قرار گرفت. مجله امپایر این فیلم را یک تریلر زیبا و تیره و سخت نامید و گفت خیلی ساده، این اثر یکی از بهترین فیلم‌های سال است. دنباله این فیلم با عنوان Sicario: Day of the Soldado، در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و دنباله سوم آن نیز هم‌اکنون در دست ساخت است.

Mr. & Mrs. Smith

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

براد پیت و آنجلینا جولی، بازیگران شناخته شده هالیوود، در فیلم اکشن عاشقانه آقای و خانم اسمیت در سال ۲۰۰۵ ظاهر شدند و زوجی کسل‌کننده را به تصویر کشیدند که از فهمیدن اینکه قاتلان آژانس‌های رقیب هستند شگفت زده می‌شوند. جین اسمیت یک قاتل چیره دست است که نمی‌داند شوهر بی‌گناهش جان نیز یک قاتل است. وقتی این زن و شوهر متوجه می‌شوند که از مدت ها قبل از شروع شعله‌های عشق و ازدواجشان به یکدیگر خیانت کرده‌اند، اینجاست که به یکدیگر حمله می‌کنند. اما چیزی که آقا و خانم اسمیت نمی‌دانند این است که بر نام هر دوی آنها قراردادی منعقد شده است. آیا دو قاتل مرگبار قرارداد نهایی خود را به پایان خواهند رساند؟!

راجر ایبرت پیرامون این فیلم اظهار داشت: «آنچه باعث می‌شود فیلم کار کند این است که پیت و جولی با هم روی پرده سرگرم می‌شوند و می‌توانند ریتمی بیابند که به آنها اجازه می‌دهد حتی در زمان هشداردهنده‌ترین تحولات کم‌رنگ فیلم نیز شیمی خوبی باهم برقرار کنند. علیرغم دریافت نقدهای متفاوت از سوی منتقدان، این فیلم با مضمون قاتلان قراردادی در میان تماشاگران سینما موفق بود و بیش از ۴۸۰ میلیون دلار در باکس آفیس به دست آورد. در سال ۲۰۲۱، آمازون اعلام کرد که یک ریبوت سریال تلویزیونی بر اساس فیلم اصلی در حال حاضر در حال تولید است.

The Replacement Killers

The Replacement Killers

یک قاتل سرسخت برای فرار از قانون و کارفرمای انتقامجوی سابق خود، با یک جاعل هوشمند خیابانی اتحاد دور از ذهنی تشکیل می دهد. این تریلر جنایی شیک با سکانس‌های اکشن شدید و ترکیب شیمی جذاب بین چاو یون‌فت و میرا سوروینو، استعداد بصری سینمای هنگ‌کنگ را با داستان سرایی هالیوودی ترکیب می‌کند. بنابراین به سادگی این فیلم را می‌توان در فهرستی با موضوع بهترین فیلم های قاتل حرفه ای قرار داد. کارگردان این فیلم نیز آنتوان فوکوا است که فیلم های شبیه اکولایزر را نیز در کارنامه خود دارد.

Assassins

Assassins

واقعاً دیوانه‌وار است که یک فیلم اکشن به نویسندگی واچوفسکی‌ها و به کارگردانی ریچارد دانر و با بازی سیلوستر استالونه، آنتونیو باندراس و جولیان مور وجود دارد که اساساً مورد توجه خیلی‌ها قرار نمی‌گیرد یا خیلی‌ها از وجود آن نیز باخبر نیستند. این فیلم یک قاتل حرفه‌ای با بازی استالونه را دنبال می‌کند که در تلاش است بازنشسته شود، اما یک قاتل دیگر (باندراس) می‌خواهد رقیبش را حذف کند تا بتواند بهترین قاتل جهان باشد. بدون شک باید این فیلم را در فهرست موضوعی بهترین فیلم های قاتل حرفه ای با چاشنی حرفه ای ترین آدمکش‌های جهان قرار داد.

Point of No Return

Point of No Return

نسخه هالیوودی نیکیتا با نمایش یکی از حرفه ای ترین آدمکش‌های جهان؛ «نقطه بدون بازگشت» برای عصر خشمگین ما مصداق داستان «پیگمالیون» است. در هر دو داستان، یک معلم مسن‌تر، دختری را از ناامیدی و نابودی بیرون می‌کشد و مهارت‌های جدید را به او آموزش می‌دهد. در پیگمالیون پروفسور هیگینز به الایزا یاد داد که مانند یک خانم رفتار کند و حالا در این فیلم اکشن باب به مگی می‌آموزد که یک خانم و یک قاتل خونسرد باشد.

یک معتاد سرسخت به نام مگی (بریجت فوندا) یک افسر پلیس را در جریان سرقت ناموفق یک داروخانه قرار می‌دهد. اما پس از محکوم شدن زن به مرگ در محاکمه، به او یک فرصت مرموز داده می‌شود. او می‌تواند به یک قاتل نخبه برای دولت تبدیل شود یا با مجازات اعدام روبرو شود. با انتخاب زندگی، او آموزش دیده و تبدیل به بهترین قاتل در این تجارت می‌شود. اما زندگی او ناگهان پیچیده شده و علت آن عشق او به مردی مرموز به نام جی پی (درموت مولرونی) است که داستان را به پیش می‌برد.

The Specialist

The Specialist

یک آدمکش حرفه‌ای دیگر و یک داستان اکشن با چاشنی یک قاتل افسارگسیخته؛ ری کوئیک (سیلوستر استالونه) کارشناس سابق تخریب سیا در میامی زندگی می‌کند و در آنجا به عنوان یک قاتل کار می‌کند. می مونرو (شارون استون) با ری تماس می‌گیرد تا خانواده‌ای از اوباش به رهبری تام لئون (راد استایگر) و پسرش (اریک رابرتز) را که 20 سال پیش والدین می را به قتل رساندند، بکشد. ری با این کار موافقت می‌کند و همچنین رابطه‌ای عاشقانه با می آغاز می‌کند. اما ماموریت او زمانی پیچیده می‌شود که می‌فهمد شریک سابقش، ند (جیمز وودز) اکنون برای اوباش‌هایی که قصد کشتن آن‌ها را دارد کار می‌کند.

The American

The American

وقتی یک ماموریت در سوئد به بدی خاتمه می‌یابد، یک قاتل حرفه‌ای به نام جک (جرج کلونی) به قصد ناشناس ماندن به حومه ایتالیا عقب نشینی می‌کند. او در یک حرکت نامشخص، با یک کشیش محلی دوست می‌شود و به دنبال یک عاشقانه وحشتناک با یک زن زیبا (ویولانته پلاچیدو) می‌رود. اما جک با بیرون آمدن از سایه، ممکن است مرتکب یک اشتباه مهلک شود.

«آمریکایی» به جورج کلونی اجازه می‌دهد نقش مردی را ایفا کند که به وضوح یک سامورایی تعریف شده است. عیب مهلک او، همانطور که برای هر سامورایی باید باشد، عشق است. به غیر از این، آمریکایی یک سامورایی قاتل کامل است: زندگی مهر و موم شده، نفوذ ناپذیر و متخصص، با تمرکز بسیار باریک که تنها با مهارت‌های او و استادش در کشتن تعریف می‌شود. در اینجا یک فیلم هالیوودی جذاب با محوریت یک درام ژاپنی است، شخصیتی غیرقابل نفوذ برای برابری با آلن دلون در «Le Samourai» ساخته ژان پیر ملویل.

The Bourne Identity

The Bourne Identity

مت دیمون، برنده جایزه اسکار و بازیگر توانا و محبوب آمریکایی، اکشن-هیجان انگیز The Bourne Identity در سال ۲۰۰۲ را رهبری می‌کند و در نقش جیسون بورن ظاهر می‌شود، مردی که از فراموشی روانی رنج می‌برد و تلاش می‌کند هویت خود را در حالی که به طور مرگبار توسط قاتلین تعقیب می‌شود، کشف کند. بورن به مرور متوجه می‌شود که استعدادهای خارق‌العاده‌ای در مهارت‌های رزمی، دفاع شخصی و کلامی دارد و کم کم متوجه می‌شود که یک سرباز ارتش ایالات متحده و یک قاتل سازمان سیا است.

برای این نقش، دیمون اصرار داشت که بسیاری از بدلکاری‌ها را خودش انجام دهد و سه ماه آموزش گسترده‌ای را در زمینه بدلکاری گذراند و استفاده از سلاح، بوکس و اسکریما (یا آرنیس، نوعی شمشیربازی) را یاد گرفت. این بازیگر در ابتدا به چشم‌انداز مالی فیلم بدبین بود و در واقع شش ماه قبل از انتخاب بازیگران برای حضور در فیلم دو دل بود، با این حال تردیدهای او نادرست بود. چرا که The Bourne Identity هم یک موفقیت انتقادی و هم تجاری بود و شروع کننده فرنچایز Jason Bourne بود که در نهایت منجر به چهار دنباله بسیار سودآور شد.

فرنچایز بورن برای یک دهه فیلم های اکشن، دوربین‌های لرزان و برش‌های سریع را محبوب کرد. اگرچه این تکنیک‌ها ممکن است همیشه خوب کار نکنند، اما برای این سبک خاص از فیلم کار می‌کنند. دوربین در این فرنچایز مانند چشم مخاطب در حال مبارزه عمل می‌کند: سریع و مستقیم.

John Wick

John Wick

کیانو ریوز سرفصل اکشن نئو نوآر جان ویک است که به دنبال قاتل سابقی است که پس از دزدیده شدن ماشین قدیمی‌اش و قتل توله سگ محبوبش مجبور به بازگشت به دنیای زیرزمینی جنایتکاری می‌شود که خودش آن را رها کرده است. ریوز در به تصویر کشیدن شخصیتی که زندگی طولانی مدت او را احیا کرد، بیان می‌کند: «وقتی برای اولین بار او را می‌بینیم، او مردی است که برای همسر از دست رفته‌اش غصه می‌خورد. اما در ادامه معلوم می‌شود که او در دو دنیا زندگی کرده است: یکی که در آن مردی متاهل خوشبخت است و دیگری یک قاتل؛ این چیزی است که مرا جذب این فیلم کرد».

برای این فیلم اکشن موفق و شخصیت جذاب جان ویک، ریوز چهار ماه وقت صرف یادگیری جودو، جوجیتسو برزیلی و جوجیتسو ژاپنی کرد و مهارت‌های خود را در صحنه‌های رزمی حماسی که برای تماشاگران هیجان انگیز بود به نمایش گذاشت. بازی درخشان این بازیگر و موفقیت مالی جان ویک منجر به تبدیل شدن آن به یک فرنچایز محبوب و پربار شد و John Wick: Chapter 4 در ۲۴ مارس ۲۰۲۳ اکران شد.

Pulp Fiction

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

جان تراولتا و ساموئل ال. جکسون همیشه سرگرم‌کننده و کاریزماتیک، دو نقش معروف و محبوب از قاتلان حرفه‌ای وینسنت وگا و جولز وینفیلد را در شاهکار جنایی کمدی سیاه کوئنتین تارانتینو در سال ۱۹۹۴ بازی کردند. این فیلم که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، به زندگی دو آدمکش حرفه‌ای می‌پردازد؛ در حالی که با سه توطئه دیگر حول محور یک بوکسور، یک گانگستر و همسرش و یک جفت راهزن در غذاخوری نیز می‌چرخد. فیلم Pulp Fiction برنده نخل طلای جشنواره فیلم کن در سال ۱۹۹۴ شد و برای اولین بار با نقدهای تحسین برانگیزی به نمایش درآمد و بسیاری آن را نقطه عطفی فرهنگی در سینما می‌دانستند که بر فیلم‌ها و رسانه‌های بی شماری تأثیر گذاشت که عناصر سبک آن را پذیرفته بودند.

جالب است بدانید تراولتا و جکسون هر دو برای نمایش نمادین خود از قاتل‌های جذاب و تماشایی نامزد دریافت جایزه اسکار شدند.

Hitman

Hitman

ساخت فیلمی بر اساس یک بازی ویدیویی می‌تواند دلهره آور باشد، اما هیتمن برداشتی قابل ستایش از مجموعه بازی‌های اکشن با همین عنوان است. طرفداران به اندازه کافی لحظات اکشن خوب، خشم، خون، گلوله ها و درگیری با اسلحه را خواهند یافت. فیلم داستان یک قاتل حرفه‌ای معروف به مامور 47 (تیموتی اولیفانت) را دنبال می‌کند. او استخدام می‌شود تا برای گروهی که فقط به نام سازمان شناخته می‌شوند کار کند، اما در ادامه خود را در دام یک توطئه سیاسی خطرناک می‌بیند. او مأموریتی را آغاز می‌کند تا بفهمد چه کسی آن را راه اندازی می‌کند، اما جذب او به یک زن آسیب دیده بقای او را به خطر می‌اندازد.

اگر از طرفداران بازی هستید، این فیلم پیرامون یک آدمکش حرفه‌ای برای شما مناسب است. از نظر خط داستانی عالی و لحظات واقع گرایانه انتظار زیادی از این فیلم نداشته باشید. شما باید مغز خود را در حالت خنثی قرار دهید و به سادگی از سکانس‌های اکشن لذت ببرید.

Léon: The Professional

Léon: The Professional

هنگامی که تمام خانواده ماتیلدا توسط یک مامور فاسد DEA به قتل می‌رسند، ماتیلدا ۱۲ ساله به همسایه خود لئون پناه می‌برد. لئون خود یک قاتل حرفه‌ای است و به اصرار ماتیلدا، حرفه خود را به او آموزش می‌دهد و به آرامی ماتیلدا را به یک قاتل مرگبار تبدیل می‌کند. آیا دختر کوچولو با مهارت‌های جدید و احساسات سرد خود می‌تواند انتقام‌اش را از مامور فاسدی که زندگی او را نابود کرده است بگیرد؟ برای دانستنش این فیلم جذاب را تماشا کنید.

عجیب ترین زوج سینمای اکشن؛ یک کودک و یک آدمکش؛ این پیچیده‌ترین داستان یک اکشن در تاریخ سینما است که در آن یک مرد قاتلِ تنها به نام لئون (ژان رنو) به ماتیلدا ۱۲ ساله (ناتالی پورتمن) هنر کشتن را آموزش می‌دهد. این زوج رستگاری را در یکدیگر می‌یابند: لئون، مردی که گیاه آپارتمانی روی طاقچه را بهترین دوست خود می‌نامد، یاد می‌گیرد که دوست داشته باشد و ماتیلدای تنها، امنیت و قدرت پیدا می‌کند.

The Equalizer

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

فیلم‌های سینمایی اکولایزر از سریالی تلویزیونی به همین نام که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ پخش می‌شده اقتباس شده است. بار دیگر کارگردان فیلم روز تمرین و دنزل واشنگتن کنار هم‌دیگر آمده‌اند تا اکشنی هیجان‌انگیز را خلق کنند. داستان درباره مردی است که سعی دارد زندگی گذشته خود را فراموش کند و باقی عمر را به روش معمولی بگذراند اما دنیا سرنوشت دیگری را برای او رقم زده است. بازی جذاب و نسبتا متفاوت دنزل واشنگتن، موسیقی خوب، تدوین نسبتا خوب، صحنه‌های اکشنی که دیدنشان با حضور واشنگتن جذاب‌تر هم می‌شوند و دیالوگ‌های خوب از دلایلی هستند که باعث می‌شوند این اثر ارزش تماشا ، را داشته باشد. هم‌چنین نسخه دوم این فیلم در سال ۲۰۱۸ بر روی پرده‌های سینما رفت که اکثرا با نمره متوسط منتقدین همراه بود.

Kate

Kate

فیلم اکشن و آدمکش محور «کِیت» یکی دیگر از آثار شاخص این ژانر در سال‌های اخیر است. نقش شخصیت اصلی را مری الیزابت وینستد بازی می‌کند، او یک قاتل و تک‌تیرانداز حرفه‌ای است که مأموریتی برای از بین بردن یک رئیس بلندپایه یاکوزا دریافت می‌کند. کیت قصد دارد این آخرین ماموریت او قبل از بازنشستگی کامل از این تجارت باشد.

اما کیت قبل از اینکه برای تکمیل ماموریت نهایی خود به بیرون برود، با غریبه‌ای که در بار هتل خود ملاقات کرده بود، ارتباط برقرار می‌کند. سپس، هنگامی که کیت برای آخرین قتل خود آماده می‌شود، شروع به تجربه یک سرگیجه می‌کند و در نهایت در بیمارستان از خواب بیدار می‌شود. بنابراین، به او گفته می‌شود که با سمس قوی به نام پولونیوم ۲۰۴ مسموم شده است و تنها یک روز دیگر زنده است. کیت اکنون مصمم است تا بفهمد چه کسی می‌خواهد او بمیرد. این یعنی یک مبارزه بی‌امان با مخوف‌ترین قاتلان جهان و سندیکای یاکوزا.

La Femme Nikita

La Femme Nikita

در داستانی که الهام‌بخش یک بازسازی آمریکایی و دو سریال تلویزیونی بود، نیکیتا اثر لوک بسون یکی از بهترین آدمکش‌های زن تاریخ سینما را نشان می‌دهد. هنرپیشه فرانسوی آنه پاریو در نقش قاتل عنوان فیلم یعنی نیکیتا ایفای نقش می‌کند که در مسیر ترور مهاجمان‌اش هویت جدیدی به خود می‌گیرد. نیکیتا یک جنایتکار سرسخت است که به او این امکان داده می‌شود که به زندان برود یا یک قاتل آموزش دیده برای دولت فرانسه شود. هنگامی که او دومی را انتخاب می‌کند، مهارت‌های خیره‌کننده‌ای را به عنوان یک قاتل بی‌وجدان از خود نشان می‌دهد، و این یک هشدار به سازندگان و همراهان اوست.

The Killer

The Killer

«قاتل یا آدمکش» اقتباسی از کمیک بوک فرانسوی به همین نام است که دیوید فینچر از سال ۲۰۰۷ می‌خواهد آن را به یک فیلم تبدیل کند. با عناصر اکشن، جنایی-مهیج، و درام، ما داستان یک قاتل را دنبال می‌کنیم که پس از اشتباه در کار، برای ردیابی و کشتن کارفرمایانش دست به یک شکار بین المللی می‌شود. در واقع طرح داستان بر اساس بحران هویت یک قاتل روشمند (مایکل فاسبندر) است که یک فرد بیگناه را با شلیک خطا می‌کشد. در ادامه برای نجات خود و عزیزانش، قهرمان باید در زندگی خود تجدید نظر کند و با مشتریان خطرناکی که عادت به بخشش اشتباهات ندارند، مقابله کند.

نتیجه نوعی اثر فینچری است، البته به دور از بهترین فیلم‌های او و نه حتی جسورانه‌ترین فیلم فینچر، اما این اثر سینمایی قطعاً یکی از اصلی‌ترین آثار سال ۲۰۲۳ است. در مجموع The Killer یک فیلم هیجان‌انگیز است که جوهر سبک فیلمسازی دیوید فینچر را کاملاً به تصویر می‌کشد. مایکل فاسبندر نیز به عنوان یک ضدقهرمان معیوب خودنمایی می‌کند و نشان می‌دهد که چرا یکی از بهترین‌ها در این قاب است. قاتل کمال گرایی فینچر را به نمایش می‌گذارد و ژانرها را در هم می‌آمیزد زیرا مونولوگ درونی قاتل (مایکل فاسبندر) از قوانین سخت گیرانه به طور فزاینده‌ای با اقدامات او در تضاد است. در حالی که فیلم سکانس‌های اکشن نسبتاً محدودی را ارائه می‌کند، اما صحنه‌هایی که آن‌ها را به نمایش می‌گذارند به سادگی جذاب هستند.

Le Samourai

Le Samourai

سامورایی یک فیلم جنایی مینیمالیستی شگفت‌انگیز است که باید به عنوان پیشروی تریلرهای مدرن آمریکایی نیز در نظر گرفته شود. شاهکار نوآر بسیار تحسین شده ژان پیر ملویل، آلن دلون را در نقش قاتل گرگ تنها و سامورایی همنام جف کاستلو نشان می‌دهد. جف با وجود اینکه یک قاتل قراردادی است، اما بر اساس اصول و مرام خاصی زندگی می‌کند. فیلمسازان تأثیرگذاری مانند والتر هیل، جیم جارموش، نیکلاس ویندینگ رفن، مارتین اسکورسیزی و جان وو از این فیلم و تأثیر عظیم آن بر کارشان دفاع کرده‌اند. فیلم ملویل یک ماجرای غیرممکن باحال، با لحن فولادی و فرمالیستی است. فیلمی پر از فضا، در عین حال خالی از خوش بینی، اما هنوز کاملا مسحورکننده. این اثر یک شاهکار هنرمندانه و سختگیرانه از یک استعداد بزرگ است.

In Bruges

In Bruges

کمدی سیاه مارتین مک‌دونا در بروژ، یک فیلم نامتعارف است که روی دو قاتل ایرلندی ساکن لندن، کن (برندان گلیسون) و ری (کالین فارل) تمرکز می‌کند، این دو نفر پس از سوء تفاهم دائمی باهم که پس از تیره شدن سرتنجام یک ماموریت شکل گرفته است، در شهر قرون وسطایی بروژ پنهان شده‌اند. حساسیت‌های گاهی وحشیانه مک‌دونا به‌عنوان یک داستان‌نویس، ترکیبی فرار از طنز، تراژدی ماکیاولیایی، و انبوهی از لحظات خنده‌دار را ایجاد می‌کند که تماشایی است. در بروژ فیلمی تاثیرگذار است که با از دست دادن آن متاسف خواهید شد.

فیلم جذاب و تماشایی «در بروژ» با دیالوگ‌های طنزآمیز و اجراهای ماهرانه، ترکیبی مؤثر از عناصر کمدی تاریک و جنایی هیجان‌انگیز است. اوج این کمدی سیاه دست کم گرفته شده با یک بن‌بست مکزیکی بین قاتلی شکست خورده با بازی کالین فارل و رالف فاینس به عنوان کارفرمای عصبانی او و تکلا روتن در نقش یک مسافرخانه‌دار سرسخت آغاز می‌شود.

Collateral

Collateral

مایکل مان یک تجسم‌گرا و حس‌گرای چیره دست است و فیلم هیجان‌انگیز جنایی او در لس‌آنجلس، مضمون تکراری‌اش از مردانی که در محل کار تحت فشار باورنکردنی هستند را به اوج خود می‌رساند. وثیقه، فیلمی در ژانر نئو نوآر اکشن مهیج به کارگردانی مایکل مان و با بازی تام کروز، جیمی فاکس، مارک رافلو، جیسون استاتهام و خاویر باردم است و یک فیلم جنایی تمام عیار به حساب می‌آید. «مکس» یک راننده تاکسی است، که توسط یک آدم کش حرفه‌ای (تام کروز) گروگان گرفته می‌شود. اکنون او باید راهی پیدا کند تا هم خودش را و هم آخرین قربانی این آدم کش را نجات دهد.

این فیلم جنایی خاص یکی از بهترین فیلم های جنایی قرن ۲۱ است که شخصیت‌های واقعاً قوی و طرحی واقعاً عالی دارد. وثیقه که برگرفته از آثار بصری دارای علامت تجاری کارگردان مایکل مان و اجرای ماندگار و شرورانه تام کروز است، یک تریلر جنایی نوآر شیک و جذاب است. در حالی که هجوم کلیشه‌ها و برخی تدبیرهای دور از ذهن برای پیشبرد داستان وجود دارد، اما با توجه به بازی‌های خوب، فضای احساسی، مجموعه‌های اکشن محکم و کارگردانی مبتکرانه و نفس‌گیر مان، همه اینها قابل بخشش است. وثیقه ارزش وقت را دارد.

Hanna

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

اریک هلر با دختر ۱۵ ساله شیرینش هانا در وسط یخ و برف در ناکجا‌آباد زندگی می‌کند. او هانا را برای زنده ماندن از هر خطری که در جهان وجود دارد بزرگ کرده است. به طور خلاصه، او یک قاتل و بازمانده کامل از یک آزمایش نظامی است. اما غریزه بقای هانا زمانی مورد آزمایش قرار می‌گیرد که مکان زندگی او و اریک توسط سیا کشف می‌شود و هانا فوق سرباز تغییر یافته ژنتیکی توسط سازنده‌اش ماریسا ویگلر تعقیب می‌شود.

در مورد این فیلم و آدمکش نوجوانش چیز‌های زیادی برای دوست داشتن وجود دارد: کارگردانی جو رایت، موسیقی کمیکال برادرز، معرفی توانایی‌های سیرشا رونانِ فوق العاده به دنیای سینما و صحنه‌های اکشن استخوان خرد کن (از جمله صحنه به یاد ماندنی مبارزه در یک ایستگاه مترو). اما جدا از این ویژگی‌ها، شاخصه اصلی هانا لحن و حال و هوای کلی و منحصر به فرد آن است که بعد از گذشت چند سال هنوز به فضای آن فکر می‌کنیم.

Kill Boksoon

Kill Boksoon

نمایش سندیکای قاتلان کره‌ای در فیلم «بوکسون را بکش»؛ داستان این فیلم نشان دهنده یک قاتل حرفه‌ای است؛ در محل کار، او یک قاتل مشهور است. در خانه، او یک مادر مجرد برای یک دختر نوجوان است. بنابراین، شاید کشتن برای او آسان باشد، ولی این فرزندپروری است که قسمت سخت ماجرا است.

داستان فیلم «بوکسون را بکش» بر پاشنه شخصیت گیل بوکسون می‌چرخد که که سال‌ها قاتل رده بالا برای سندیکای قاتلان درجه یک بوده است. اما او همچنین مادر یک دختر شانزده ساله است که هیچ ایده‌ای برای ارتباط بهتر با او ندارد؛ چرا که بوکسون ظاهراً رک و راست و تنومند واقعاً یک قاتل خونسرد است. اما با افزایش تنش در میان شرکت‌های آدمکش، بوکسون بین دو راهی مادر بودن یا قاتل حرفه‌ای بودن گیر می‌کند… آیا بوکسون تصمیم می‌گیرد که در نهایت فقط یک مادر معمولی باشد یا کارهای گذشته‌اش او را آزار می‌دهد و او را برای همیشه در این زندگی گرفتار می‌کند؟! با تماشای فیلم پاسخ را پیدا کنید.

Bullet Train

Bullet Train

فیلمی آدمکش‌محور با بازی برد پیت، جوی کینگ و آرون تیلور جانسون در نقش‌های اصلی؛قطار سریع‌السیر فیلمی اکشن کمدی است که در سال ۲۰۲۲ اکران شد. این فیلم متشکل از یک تیم با استعداد از اعضای خدمه تولید، شامل دیوید لیچ (کارگردان)، زک اولکویچ (فیلمنامه)، جاناتان سلا (فیلمبرداری) و گروهی از بدلکاران حرفه‌ای است.

اما داستان فیلم از این قرار است که لیدی باگ یک قاتل بدشانس است که مصمم است بلافاصله پس از اجرای بی‌شمار ماموریت، شغل دیگری مناسب خود را به دست آورد. ولی در تلاش برای بازگشت به مسیر قبلی، به او مأموریت داده می‌شود که یک کیف را در قطاری سریع بدزدد. اما کیف افراد دیگری را نیز به دنبال خودش دارد. سایر قاتلان شرور دیگر نیز در حال انجام وظیفه هستند و برنامه‌های خود را دارند. هر چند ناآگاه، اما ممکن است همه آنها یک ماموریت مشترک داشته باشند. یک اکشن شیرین در قطار با آدمکش‌‌های متفاوت!

The Long Kiss Goodnight

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

سامانتا کین (جینا دیویس) یک زن خانه‌دار در حومه شهر است که عاشق دختر ۸ ساله و شغل معلمی است. با این حال، هنگامی که بر سر او ضربه‌ای وارد می‌شود، سامانتا شروع به یادآوری زندگی ویژه خود قبل از آمدن دخترش به این دنیا می‌کند. او به یاد می‌آورد که پیش از این یک مامور مخفی مرگبار و متخصص کشتن مردم با دست خالی بوده است. با کمک یک کارآگاه جاه‌طلب (ساموئل ال جکسون)، سامانتا اکنون در تلاش است تا اطلاعات بیشتری در مورد زندگی گذشته خود و چگونگی از دست دادن حافظه‌اش پیدا کند. فیلم The Long Kiss Goodnight، اثری هوشمندانه است که با اکشن لذت‌بخش و فوق‌العاده و البته یک قاتل متفاوت تقویت شده است.

The Terminator

The Terminator

به این فکر کنید که حرفه ای ترین آدمکش جهان یک قاتل سایبورگ بی امان است که در زمان به عقب سفر می‌کند تا زنی را که پسر متولد نشده‌اش هدایت بشریت را در جنگ علیه ماشین‌ها بر عهده دارد، از بین ببرد. این ایده یکی از ماندگارترین فیلم‌های تاریخ سینماست. این مهیج علمی-تخیلی پیشگامانه، به کارگردانی جیمز کامرون و با بازی آرنولد شوارتزنگر، به طرز ماهرانه‌ای جلوه‌های ویژه پیشرفته را با روایتی هوشمندانه و تفکربرانگیز ترکیب می‌کند که پیچیدگی‌های سرنوشت و اراده آزاد را بررسی می‌کند.

Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

کارن گیلان در فیلم Gunpowder Milkshake یک قاتل حرفه‌ای است؛ این فیلم داستانی درباره یک قاتل جوان به نام سم است که باید با مادر قاتل خود، اسکارلت، و همکاران سابق مادرش متحد شود تا دختر جوانی را که توسط قاتلان رقیب ربوده شده است، نجات دهند.

در حالی که سم برای بازیابی پول دزدیده شده از یک مرد قدرتمند مشغول به کار است، او به مرد مسئول این ماموریت شلیک می‌کند. و در حالی که زخمی شده، یک تماس تلفنی دریافت می‌کند و وارد یک بازی شوم می‌شود. این یعنی سم اکنون وظیفه خود را در نجات یک دختر می‌داند و از مادر و دوستانش برای کمک به این کار دعوت می‌کند. «میلک شیک باروت» دقیقا همان چیزی است که اسمش تداعی می‌کند، یک معجون ترکیبی پررو! با طعم گلوله. در اینجا با میکسی روبرو هستیم که در آن طعم دهنده اصلی میلک شیک به جان ویک گرایش دارد و رگه‌هایی از Atomic Blonde و Wanted و… هم در آن دیده می‌شود. 

Looper

Looper

احتمالاً یکی از فیلم‌های جذاب پیرامون قاتلان برجسته و به یاد ماندنی که در یک محیط علمی تخیلی روایت می‌شود، همین اثر است. سال ۲۰۷۴ است، و اوباش به معنای واقعی کلمه به فراتر از زمان حال می‌روند تا اطمینان حاصل کنند که وقتی می خواهند کسی کشته شود، مطمئناً در آینده نیز مرده است. آنها اهداف را به 30 سال گذشته می‌فرستند، جایی که یک قاتل اجاره‌ای، به نام لوپر، منتظر است تا آنها را اعدام کند. در مرکز همه این‌ها، هیتمن جو (جوزف گوردون-لویت) قرار دارد که در کار خود بسیار ماهر است. او یک بار هم شکست نخورده است تا زمانی که با خود آینده‌اش روبرو شود.

اوباش ظاهراً می‌خواهند با فرستادن خود آینده او به گذشته برای ترور، حلقه خطرناک زمانی را ببندند. اما جو آینده می‌داند که این روز در نهایت فرا خواهد رسید، بنابراین آماده است. هر دو مرد در نهایت در تلاش برای تحقق برنامه‌های خود در حالی که سعی می‌کنند از دستگیری خودداری کنند، تلاش جذابی را به نمایش می‌گذارند.

The Boondock Saints

The Boondock Saints

یک فیلم آدم کشی تماشایی؛ دو برادر ایرلندی ماموریتی هوشیارانه را آغاز می‌کنند تا بوستون را از شر بدنام ترین جنایتکارانش خلاص کنند، البته با هدایت قوانین اخلاقی خود و مداخله الهی. ترکیب منحصربه‌فرد فیلم از طنز تاریک، سکانس‌های اکشن شدید و بازی‌های قدرتمند ویلم دافو و نورمن ریدوس، یک کلاسیک فرقه‌ای فراموش‌نشدنی را ایجاد می‌کند که مرزهای سنتی اخلاق در سینمای جنایی را به چالش می‌کشد.

The Jackal

۲۵ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

چگونه یک قاتل را که هویت ندارد متوقف می‌کنید؟ این سناریو فیلم اکشن The Jackal است. عملیات مشترک FBI و MVD منجر به کشته شدن برادر کوچکتر یک اوباش آذربایجانی می‌شود. در تلافی، اوباش یک قاتل بین‌المللی را استخدام می‌کنند که با نام رمز «شغال» عمل می‌کند تا یک آمریکایی سرشناس ناشناس را به قیمت 70 میلیون دلار ترور کند. در همین حال، MVD یک سرسپردۀ مافیایی را که نام شغال را فاش می‌کند، دستگیر و بازجویی می‌کند. این کشف، همراه با اسناد بازیابی شده، باعث می‌شود FBI و MVD مشکوک شوند که دونالد براون، رئیس FBI، هدف مورد نظر است. بروس ویلیس در این فیلم نقش یک قاتل خون‌سرد را به زیبایی هر چه تمام اجرا کرده است.

The Family Plan

The Family Plan

تصور کنید که فیلم «سابقه خشونت» از دیوید کراننبرگ یک کمدی باشد و خانواده ویگو مورتنسن در آن اثر کم و بیش کاملاً با این واقعیت موافق باشند که او در زندگی گذشته یک قاتل خونسرد بوده است. این به طور خلاصه ایده فیلم «نقشه خانوادگی» است. اثری قابل پیش بینی با کارگردانی ساده و از نظر اخلاقی سوال برانگیز، اما در پایان به اندازه کافی سرگرم‌کننده است که ارزش تماشا ، را داشته باشد.

داستان فیلم از این قرار است که وقتی دشمنان زندگی گذشته یک قاتل حرفه‌ای او را تعقیب می‌کنند، این قاتل سابق که اکنون مرد خانواده است، همسر، دختر نوجوان، پسر نوجوان و نوزاد ۱۰ ماهه‌اش را سوار مینی‌ونشان می‌کند و برای یک سفر جاده‌ای بی‌نظیر به سمت ،‌وگاس حرکت می‌کند. در ادامه او باید با بدون این‌که خانواده‌اش از کار او با خبر شوند با این قاتلان روبرو شود.

In the Arms of an  Assassin

In the Arms of an  Assassin

فیلم هایی مثل در آغوش یک قاتل شاید منتقد پسند نباشند، اما مخاطب عام را به شدت به خود جذب می‌کنند. اما چرا؟ چون یک داستان رومانتیک ساده ولی جالب دارند که سر راست به دنبال روایت آن هستند. ویکتور (ویلیام لوی) یکی از خوش تیپ ترین مردان جهان است، اما او رازی عمیق دارد، او یک قاتل خونسرد است. ویکتور ساده و فریبنده فقط برای انجام یک کار بزرگ شده و آن کشتن برای پول است. هنگامی که او را به خانه یک قاچاقچی وحشی مواد مخدر می‌فرستند تا پول آخرین ماموریت را دریافت کند، با سارای زیبا (آلیسیا سانز) روبرو می‌شود که مجبور شده است ۹ سال آخر زندگی خود را با سلطان مواد مخدر بگذراند. و این شروع یک داستان خاص است.

Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

بهترین فیلم های قاتل حرفه ای همیشه نباید با یک فرمول پیش برود؛ چرا که گاهی یک بازیگوشی با فرم در این ژانر هم نیاز است. بنابراین، شماره شانس اسلوین یکی از همین آثار است. یک مورد از هویت اشتباه، یک مرد معمولی را در میان یک جنگ خطرناک اوباش فرو می‌برد و او را مجبور می‌کند از طریق دروغ، فریب و قتلمبارزه کند تا زنده بماند. این فیلم با طرحی هوشمندانه، بازی‌های فوق‌العاده توسط گروهی از بازیگران از جمله جاش هارتنت، مورگان فریمن و بن کینگزلی، و کارگردانی شیک پل مک‌گیگان، ترکیبی هیجان‌انگیز از طنز سیاه و پیچش‌های غیرمنتظره را ارائه می‌کند.

The Hitman’s Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

در این فیلم یک محافظ سرسخت و یک قاتل بدنام یک اتحاد دور از انتظار تشکیل می‌دهند و در سراسر اروپا برای سرنگونی یک دیکتاتور بی‌رحم همکاری می‌کنند. این فیلم با ترکیبی عالی از سکانس‌های اکشن، شوخی‌های تمیز بین رایان رینولدز و ساموئل ال جکسون، و مکان‌های خیره‌کننده اروپایی، تجربه‌ای سرگرم‌کننده را ارائه می‌کند که شما را در لبه صندلی‌تان نگه می‌دارد.

بادیگارد هیتمن یک چیز کوچک برای همه دارد. این یک کمدی پلیسی رفاقتی با پیچ و تاب‌های خنده‌دار است، همچنین فیلم دارای سکانس‌های اکشن باورنکردنی است، و البته دهان بدنام ساموئل ال جکسون و رایان رینولدز.

In the Line of Fire

In the Line of Fire

در فیلم هیجان‌انگیز «در خط آتش»، فرانک هوریگان (کلینت ایستوود) مامور باتجربه سرویس مخفی، با شکست خود در جلوگیری از ترور جی‌اف‌ کندی تبدیل به انسانی روان رنجور می‌شود. اما هنگامی که یک قاتل حیله‌گر و کارآمد، یعنی میچ لیری (جان مالکوویچ)، رئیس جمهور فعلی آمریکا را تهدید به کشتن می‌کند، هوریگان دوباره وارد یک بازی موش و گربه با ریسک بالا می‌شود. با حضور رنه روسو در نقش مامور همکار ایستوود، این سه نفر از منظره‌ای پرتنش پر از دسیسه‌های سیاسی و خطر قریب الوقوع عبور می‌کنند. این فیلم ترکیبی جذاب از تعلیق، اکشن و درام روانشناختی است.

روایت جذاب فیلم با بازی تماشایی کلینت ایستوود، کارگردانی دقیق ولفگانگ پترسن و کاوش هیجان‌انگیز آن در یک بازی شطرنج روان‌شناختی بین محافظ و شکارچی چیزی است که این فیلم را به اثری تماشایی و ماندگار در این دست آثار ارتقا داده است.

Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

فیلم آدمکش محور گراس پوینت بلنک، ترکیبی بی نظیر از کمدی و اکشن است؛ داستان این فیلم ماجرای مارتین کیو بلنک (جان کیوزاک)، یک هیتمن حرفه‌ای را که با بحران میانسالی دست و پنجه نرم می‌کند، نمایش می‌دهد. هنگامی که او به دیدار مجدد دبیرستان خود در گروس پوینت، میشیگان دعوت می‌شود، اینجاست که این قاتل بین گذشته و حال خود درگیر می‌شود. نکته اینجاست که دبی نیوبری (مینی درایور)، معشوق دبیرستانی او، دوباره وارد زندگی این قاتل می‌شود در حالی که آدمکش رقیب، به دنبال حذف اوست. در میان این هرج و مرج، او باید با انتخاب شغلی خود روبرو شود و در پیچ و خم آشنایان قدیمی، قاتلان و احساسات گوناگون حرکت کند.

گراس پوینت بلنک که از جذابیت قابل توجه کیوزاک در اوج زندگی حرفه‌ای‌اش نهایت استفاده را می‌برد، علیرغم لحظاتی از خشونت وحشتناک، احمقانه، غافلگیرکننده و پیوسته سرگرم‌کننده است.

The Protege

The Protege

این فیلم آدمکش محور، داستان دختر جوانی است که در کودکی از یک کمد نجات یافته است. توسط چه کسی؟ یکی به نام مودی که یک قاتل افسانه‌ای با بازی ساموئل ال جکسون است. این دختر که اکنون آنا نام دارد سپس زیر نظر این مرد آموزش می‌بیند و به متخصص ترین قاتل اجیر شده در جهان تبدیل می‌شود. اما خبر بد برای شاگرد این است که استاد او مودی در نهایت کشته می‌شود. پس اکنون وقت آن رسیده است که محافظ انتقام بگیرد!

این فیلم به اندازه کافی سرگرم‌کننده است تا علاقه شما را به این گونه خاص از آثار اکشن حفظ کند. به طور کلی در طول این اثر سکانس اکشن زیاد است. همچنین این فیلم نشان می‌دهد که چگونه می‌توان یک قهرمان زن قانع‌کننده ساخت بدون اینکه او را جنسیت‌زده نمایش داد. همچنین ستاره این فیلم مگی کیو است که اکثر لحظات سخت بدلکاری را خودش انجام داده است.

The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

حرفه ای ترین آدمکش جهان و یک دسیسه سیاسی امنیتی؛ در این فیلم کلاسیک یک قاتل حیله گر با دقت نقشه جنایت کامل خود را طراحی می‌کند، این در حالی است که یک کارآگاه پر تلاش نیز با زمان مسابقه می‌دهد تا از انجام ماموریت این قاتل حرفه‌ای جلوگیری کند، عملی که تاریخ را تغییر می‌دهد. این اثر مهیج بریتانیایی-فرانسوی محصول ۱۹۷۳، به کارگردانی فرد زینمان و بر اساس رمان فردریک فورسایت، داستان سرایی پر تعلیق را به طرز ماهرانه‌ای با جزئیات پلیسی واقع‌گرایانه ترکیب می‌کند و آن را به ساعتی جذاب و قابل تامل برای طرفداران دسیسه‌های سیاسی و جاسوسی تبدیل می‌کند؛ پس این شما و یک از بهترین فیلم های قاتل حرفه ای در تاریخ سینما.

خلاصه کلام

۳۰ فیلم اکشن درباره قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

آیا شما کسی هستید که عاشق تماشای فیلم اکشن با محوریت قاتلان قراردادی و آدمکشان حرفه‌ای هستید؟ پس باید بدانید لیست بالا از ویجیاتو بهترین‌ها را به شما معرفی کرده است. این فیلم‌های اکشن را تماشا کنید و لذت ببرید. آن‌ها آثار ارزشمندی هستند که طرفداران سرسخت اکشن، مانند شما را ناامید نخواهند کرد.


و در نهایت برای دیدن یک لیست دیگر از بهترین فیلم های قاتل سریالی حتما ویجیاتو رو دنبال کنید.

همچنین بهتر است که لیست مرتبط با بهترین فیلم در مورد زندگی پس از مرگ از تحریریه ویجیاتو را نیز مطاله کنید.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DB%B4%DB%B0-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%B1%D8%A7

۱۰ مدل از بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

در دنیای پر رقابت و جذاب گیمینگ، تجهیزات بازی از اهمیت بسیاری برخوردارند و هدفون گیمینگ یکی از اجزای حیاتی به حساب می‌آید. از آنجا که تجربه بازی به صورت کامل با کیفیت صدا و جزئیات صوتی آن همراه است، انتخاب هدفون مناسب برای گیمینگ تأثیر مستقیمی بر حس واقعیت و لذت از بازی دارد.

همچنین اگر به دنبال لیستی جامع از بهترین هدفون های گیمینگ با سیم هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را نیز از ویجیاتو مطالعه کنید.

اما اگر به دنبال لیستی جامع از بهترین هدست های گیمینگ بی سیم می‌گردید، می‌توانید مقاله مرتبط با این موضوع را نیز از ویجیاتو بخوانید.

معرفی بهترین هدست‌ های گیمینگ زیر ۲ میلیون تومان
بهترین هدست تا ۲ میلیون

یک هدست خوب نه تنها با تقویت صداهای بازی، آدرنالین بیشتری را به رگ‌های شما تزریق می‌کند، بلکه در بازی‌های رقابتی مانند کانتر یا Rainbow Six Siege، شناخت دقیق تر صداها از اهمیت بسزایی برخوردار است و هدفون مناسب، به گیمر کمک می‌کند تا حتی جزئیات کوچکترین صداها را نیز تشخیص دهد.

در ادامه این راهنمای خرید از ویجیاتو به جهت تسهیل پروسه‌ی انتخاب و خرید شما، به معرفی بهترین هدست گیمینگ تا ۲ میلیون می‌پردازیم. برای آگاهی بیشتر در مورد المان‌های حائز اهمیت درباره هدفون و هدست گیمینگ پیشنهاد میکنم مقاله (راهنمای خرید بهترین هدست گیمینگ) را مطالعه کنید.


بهترین هدست تا ۲ میلیون را چگونه انتخاب کنیم؟

در کل، هدست‌های بازی با امکانات و ویژگی‌های فراوان به گیمرها کمک می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن از بازی‌های ویدیویی لذت ببرند. در ادامه به طور خلاصه به المان‌های حائز اهمیت در انتخاب بهترین هدست گیمینگ تا ۲ میلیون می‌پردازیم.

نوع اتصال هدست

این روزها هدفون‌ها در انواع مختلف سیمی، بلوتوثی و بعضا ترکیبی از هر دو ارائه می‌شوند. رایج‌ترین مدل اتصال سیمی (Wired) از طریق جک‌های ۳.۵ میلی متری و پورت‌ USB است. مدل‌های سیمی قیمت تمام شده‌ی به مراتب پایین‌تر و اتصال پایدارتری دارند.

این دسته از تجهیزات به دلیل اتصال سیمی از حداقل تاخیر ممکن در انتقال صدا برخوردارند. هدست‌های سیمی نیازی به شارژ یا باتری ندارند که این یک مزیت آشکار برای استفاده از آن‌ها به جای هدست‌های بی‌سیم است.

بهترین هدست گیمینگ را چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین هدست تا ۲ میلیون

اما بایستی در نظر داشت که کابل‌های هدست‌های سیمی همواره در معرض گره خوردن،‌ فرسودگی و پارگی هستند. همچنین، این دسته از تجهیزات همواره محدودیت‌های حرکتی هم ایجاد می‌کنند.

اما هدست‌های بی‌سیم (Wireless) معمولا ماندگارتر هستند و سازگاری بین پلتفرمی بهتری دارند، و با هر کنسول یا دستگاهی که از استانداردهای بی‌سیم پشتیبانی می‌کند، کار می‌کنند. این نوع هدست‌ها از طریق تکنولوژی بلوتوث به دستگاه‌ها متصل می‌شوند و از آزادی حرکت بیشتری برخوردار شوند. با این حال بایستی در نظر داشته باشید که این نوع هدست را باید همواره شارژ کرد.

کیفیت صدا و سیستم صوتی بهترین هدست تا ۲ میلیون

یکی از نکات قابل توجه در انتخاب هدست گیمینگ، کیفیت و حساسیت به جزئیات صداهاست. هدست‌های با کیفیت باید قادر باشند جزئیات کوچک و حرکات صوتی دقیق را به گوش بازیکن منتقل کنند. همچنین، معیارهایی دیگری نظیر داینامیک رینج (Dynamic Range) و فرکانس پاسخ (Frequency Response) نیز بر کیفیت صدا تأثیرگذار هستند.

کیفیت صوتی بهترین هدست تا ۲ میلیون

هدست‌های گیمینگ با فناوری صدای فراگیر (Surround sound) یا دالبی (Dolby) می‌توانند تجربه بازی را بهبود بخشند. در کل، هدستی انتخاب کنید که اسپیکرهای با کیفیت و باس قوی‌ داشته باشد تا در بازی‌های اکشن و مهیج، از کیفیت صدای آن لذت ببرید.

سیستم صوتی Dolby یک استاندارد معتبر در جهان صدا است. هدست‌هایی که از فناوری Dolby پشتیبانی می‌کنند، توانایی ارائه صدای سه‌بعدی با جلوه‌های صوتی منحصربه‌فرد را دارند که به گیمران امکان تشخیص دقیق‌تر وضعیت‌ و جزئیات در بازی را می‌دهد.

صدای فراگیر نیز، یک محیط صوتی چند کاناله و سه‌بعدی را ایجاد می‌کند و بازیکنان را در مرکز اتفاقات قرار می‌دهد. این فناوری، به گیمرها این امکان را می‌دهد تا جزئیات صوتی را به دقت تشخیص داده و جلوه‌های صوتی بازی را بطور کامل درک کنند.

راحتی و کیفیت ساخت بهترین هدست تا ۲ میلیون

کیفیت ساخت، به ویژه راحتی و دوام، باید یکی از اولویت‌های دیگر شما در هنگام خرید هدفون یا هدست گیمینگ باشد. این امور نقش حیاتی روی سلامت و راحتی فیزیکی گیمرها دارند. انتخاب یک محصول با طراحی ارگونومیک و وزن مناسب برای کاهش فشارهای ناشی از استفاده طولانی مدت از آن، به خصوص در جلسات گیمینگ متعدد، اهمیت بسزایی دارد.

همچنین، کیفیت ساخت و مواد استفاده شده برای ساخت هدست نیز حائز اهمیت است. مواد با کیفیت موجب مقاومت بیشتر در برابر فشارها و سایش می‌شوند. بررسی کنید که هدست از مواد با کیفیت ساخته شده باشد تا دوام و طول عمر بالایی داشته باشد.

میکروفن قابل تنظیم بهترین هدست تا ۲ میلیون

در اغلب بازی‌های آنلاین چند نفره نیاز تعامل مستمر و پایدار با سایر گیمرها است. از این رو یک میکروفون داخلی خوب برای بازی ضروری است. اطمینان حاصل کنید که هدست منتخب شما از یک میکروفن با کیفیت و قابلیت تنظیم بهره‌مند است.

بهترین هدست گیمینگ را چگونه انتخاب کنیم؟
بهترین هدست تا ۲ میلیون

جهت‌گیری میکروفون‌ها ممکن به صورت تک جهته یا همه جهته باشد. میکروفون‌ها تک جهته (Unidirectional) بیشترین حساسیت را در یک جهت خاص دارند و به طور معمول در هدست‌های گیمینگ استفاده می‌شوند. این مدل‌ها نویز ورودی را به حداقل ممکن می‌رسانند و به گیمر امکان انتقال صداهای واضح و خالص را فراهم می‌کنند.

اما میکروفون‌های همه جهته (Omnidirectional) صدا را از همه جهات دریافت می‌کند. این دسته از تجهیزات انتخاب مناسبی برای محیط‌های شلوغ نخواهند بود. به طور کلی، میکروفون یک جزء اساسی در تجربه گیمینگ شماست و انتخاب هدست با یک میکروفون با کیفیت و ویژگی‌های قابل تنظیم می‌تواند تأثیر مثبتی بر ارتباط و تجربه شما در دنیای گیمینگ داشته باشد.

امپدانس بهترین هدست تا ۲ میلیون

امپدانس یا مقاومت داخلی یک دستگاه صوتی یا الکترونیکی است که نشان‌دهنده مقاومتی است که دستگاه به جریان الکتریکی ارسالی از منبع صوتی (مثلاً یک آمپلیفایر یا یک مبدل دیجیتال به آنالوگ) اعمال می‌کند. این مقاومت تا حدودی مشابه مقاومت در مدارهای الکتریکی است، با این تفاوت که در اینجا به جای جریان الکتریکی، صدا انتقال می‌یابد.

معمولاً امپدانس با واحد اهم (Ω) اندازه‌گیری می‌شود. امپدانس تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت صدا ندارد، اما می‌تواند تعیین کننده تطبیق بهینه بین منابع صوتی و دستگاه‌هایی که به آن متصل می‌شوند باشد.

بهترین هدست گیمینگ را چگونه انتخاب کنیم؟

در هدست‌ها و اسپیکرها، امپدانس معمولاً بر روی بسته‌ی محصول یا در مشخصات فنی آن قابل مشاهده است. برای مثال، اگر یک هدست امپدانس ۳۲ اهم داشته باشید، این به این معناست که مقاومتی که هدست به جریان الکتریکی ارسالی اعمال می‌کند، برابر با ۳۲ اهم است. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا هدست یا اسپیکر را به منبع صوتی (مانند کامپیوتر یا آمپلیفایر) با امپدانس متناسب و قابل تطابق متصل کنید تا بهترین کیفیت صوتی را تجربه کنید.

قیمت و برند بهترین هدست تا ۲ میلیون

مقایسه قیمت و بررسی مشخصات انواع هدست‌های گیمینگ از برندهای معروف و قابل اعتماد می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند. بهتر است برای هدست خود بودجه‌ای معقول در نظر بگیرید و از برندهای شناخته‌شده انتخاب کنید.

بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون تجربه بازی شما را بهبود می‌بخشد و احساسات بهتری را در هنگام بازی به شما منتقل می‌کند. با توجه به موارد فوق و تحقیقات کافی، به راحتی هدست گیمینگ ایده‌آل خود را، پیدا خواهید کرد.


هدست گیمینگ کورسیر مدل HS35 Stereo

هدفون گیمینگ کورسیر HS35 Stereo یک انتخاب عالی برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی است. این هدست دور گوشی (Over-Ear) با طراحی پشت بسته (Closed-Back) ارائه شده تا تجربه فوق‌العاده‌ای را ارائه دهد. از نظر اتصال، این هدست از نوع سیمی است، که باعث انتقال صدا با کیفیت بالا و حداقل تاخیر ممکن در انتقال آن می‌شود.

هدست گیمینگ کورسیر  مدل HS35 Stereo

این هدست با درایور ۵۰ میلی‌متری و امپدانس ۳۲ اهم، صدایی با کیفیت و واضح را ارائه می‌دهد. هدست HS35 Stereo با دامنه‌ی پاسخ فرکانسی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز عرضه می‌شود. این محدوده تمام طیف شنوایی انسان را پوشش می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که کاربران می‌توانند از انواع صداها، از بیس عمیق تا جزئیات با فرکانس بالا، لذت ببرند.

میکروفون هدست HS35 Stereo با قابلیت جدا شدن، جهت‌گیری تک جهته، حذف نویز، و انعطاف‌پذیری بالا، امکان گفتگوی واضح و کیفیت بالا را به کاربران ارائه می‌دهد. بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون از ۱۰۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز نیز به خوبی صداها را انتقال می‌دهد.

در بخش اتصالات و امکانات، کابل ۱.۸ متری با کانکتور جک ۳.۵ میلی‌متری، کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه روی هدفون، و امکاناتی مانند غلتک تنظیم صدا و دکمه‌ی قطع و وصل صدای میکروفون، این هدست را از نظر کنترل و سهولت استفاده برتر می‌سازند.

این هدست همچنین دارای امکاناتی مانند مقاومت در برابر آب و رطوبت، پشتیبانی از محتوای Hi-Res یا داده‌های صوتی که وضوح بالاتری دارند، را دارد. هدست HS35 Stereo قابلیت سازگاری با گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و کنسول‌های بازی مختلف مانند پلی‌ استیشن 4، پلی‌ استیشن 5، ایکس‌ باکس سری ایکس و اس، ایکس‌ باکس وان و نینتندو سوئیچ را نیز دارد.

همه این ویژگی‌ها با هدبند قابل تنظیم و وزن ۲۵۰ گرمی هدست، تجربه بازی و گوش دادن را لذت‌بخش می‌کنند. به طور کلی، هدست گیمینگ کورسیر HS35 Stereo با ترکیبی از ویژگی‌های فنی، کاربردی، و طراحی جذاب، یک گزینه عالی برای علاقه‌مندان به دنیای گیمینگ و سرگرمی است.

مشخصات هدست گیمینگ کورسیر مدل HS35 Stereo

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
حذف نویز میکروفون: دارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۲۵۰ گرم طول کابل: ۱.۸ متر
قیمت: ۱.۵ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدست گیمینگ لنوو مدل HD300

هدفون گیمینگ لنوو (Lenovo) مدل HD300 با ویژگی‌ها و امکانات جذابی که ارائه می‌دهد، یک گزینه مطلوب برای علاقمندان به دنیای گیمینگ است. با طراحی دور گوشی (Over-Ear) و پشت بسته (Closed-Back)، امکان غرق شدن در بازی و جدا شدن از محیط را به کاربر می‌دهد.

هدست گیمینگ لنوو مدل HD300
بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

این هدست با قطر درایور ۴۰ میلی‌متری و امپدانس ۳۲ اهم، قدرت تولید صداهایی با جزئیات بالا را فراهم می‌کند. با قابلیت اتصال بی‌سیم و سیمی، کاربران می‌توانند به دو صورت مختلف از این هدست استفاده کنند.

بدنه هدفون از پلاستیک ABS ساخته شده است و روی آن سه کلید فیزیکی جهت کنترل صدا و موسیقی وجود دارد. علاوه بر این، میکروفون داخلی این هدست، به شما امکان مکالمات آزاد را می‌دهد و صدای واقعی و واضحی برای مکالمات شما را فراهم و منتقل می‌کند.

ضمنا این کلیدها جهت مدیریت تماس نیز به کار می‌روند چون هدفون لنوو از قابلیت پاسخگویی به تماس با کیفیت HD برخوردار است. گوشی‌های هدفون قابلیت تاشوندگی دارند تا به راحتی در کیف و کوله قرار بگیرند، ضمنا سایز دسته هدفون نیز قابل تنظیم می‌باشد.

باتری این هدفون از نوع لیتیوم داخلی با ظرفیتی برابر با ۳۰۰ میلی آمپر ساعت است و تا ۱۱ ساعت پخش صدا را پشتیبانی می‌کند و با حداکثر ۱۵۰ ساعت حالت آماده‌باش (بدون پخش صدا)، مصرف انرژی بهینه و دوام بالا را به کاربران ارائه می‌دهد. جهت شارژ ، دستگاه، یک پورت از نوع میکرو یو اس بی (Micro USB) روی بدنه وجود دارد.

همچنین، امکانات اضافی مانند سازگاری با گوشی هوشمند، تبلت و لپ‌ تاپ، قابلیت پخش محتوا از کارت حافظه Micro SD و TF، و کیفیت صدای HD، این هدست گیمینگ تا ۲ میلیون را به یک گزینه جذاب و کامل برای بهبود گیم پلی‌ها تبدیل می‌کنند.

مشخصات هدست گیمینگ لنوو مدل HD300

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
کابل جداشونده: دارد قطر درایور: با قطر ۴۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: بی سیم و باسیم
وزن: ۱۸۳ گرم برد: ۱۰ متر
قیمت: ۱ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدفون گیمینگ ریزر مدل Kraken X Lite

هدست گیمینگ ریزر (Razer) کراکن X Lite یک گزینه عالی برای علاقمندان به بازی‌های ویدیویی است. با طراحی دور گوشی (Over-Ear) و آکوستیک پشت بسته (Closed-Back)، این هدفون اطراف شما را به خوبی عایق می‌کند تا تجربه‌ی گیمینگ شما بهبود یابد. از اتصال سیمی استفاده می‌کند که از نظر پایداری ارتباط و کیفیت صدا بسیار مطلوب است.

هدست گیمینگ ریزر مدل Kraken X Lite
بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

این هدفون با قطر درایور ۴۰ میلی‌متر و امپدانس ۳۲ اهم، صدای با کیفیتی را ارائه می‌دهد. با حداکثر حساسیت و سطح فشار صدای ۱۰۹ دسی‌بل و بازه فرکانس پاسخ‌دهی ۱۲ هرتز تا ۲۸ کیلوهرتز، تمامی جزئیات صدا را تا حد امکان ارائه می‌کند. این محدوده تمام طیف شنوایی انسان را پوشش می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که کاربران می‌توانند از انواع صداها، از بیس عمیق تا جزئیات با فرکانس بالا، لذت ببرند.

ارتباط مؤثر در بازی‌های چندنفره و تعاملات آنلاین بسیار مهم است. این هدفون دارای میکروفونی است که با برداشت صوت از جلو و طرفین (cardioid)، انعطاف‌پذیر و از نوع ECM می‌باشد. با بازه فرکانس پاسخ‌دهی میکروفون ۱۰۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز، امکان انتقال صدای واضح و بدون نویز را فراهم می‌سازد.

در باب اتصالات و امکانات، کابل ۱.۳ متری با جک ۳.۵ میلی‌متری و کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه که تغییر حجم صدا و قطع و وصل میکروفون را راحت می‌کند، این هدفون را به یک گزینه کارآمد و کاربردی برای گیمرها تبدیل کرده است.

هدست گیمینگ ریزر مدل Kraken X Lite

هدست کراکن X LITE با سازگاری چند پلتفرمی‌اش، به آسانی به دستگاه‌های مختلف بازی، از کامپیوترها گرفته تا پلی‌ استیشن و ایکس‌ باکس متصل می‌شود. در نهایت، ریزر Kraken X Lite با ترکیب کیفیت صدا، امکانات میکروفون، و طراحی جذاب، یک گزینه‌ی جذاب و مناسب برای گیمینگ محسوب می‌شود.

مشخصات هدفون گیمینگ ریزر مدل Kraken X Lite

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۴۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۲۳۰ گرم طول کابل: ۱.۳ متر
قیمت: ۱.۶ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدست گیمینگ ایسوس مدل TUF Gaming H3

هدفون گیمینگ ایسوس (ASUS) مدل TUF Gaming H3 یک گزینه عالی برای علاقمندان به دنیای گیمینگ است. این هدست از نوع دور گوشی (Over-Ear) و با طراحی پشت بسته (Closed-Back) تولید شده تا شما را از محیط جدا کند و باعث بهبود تجربه‌ی شنیداری شما بشود. این هدست از طریق اتصال سیمی با کابلی به طول ۱.۳ متری و کانکتور جک ۳.۵ میلی‌متری به دیوایس‌های دیگر متصل می‌شود.

هدست گیمینگ ایسوس مدل TUF Gaming H3
بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

هدست TUF Gaming H3، از درایورهایی با قطر ۵۰ میلی‌متر و امپدانس ۳۲ اهم بهره می‌برد. این هدست دارای بازه فرکانس پاسخ‌دهی ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌باشد، که به کاربر امکان تجربه‌ی صدای با کیفیت را می‌دهد. همچنین از آهنربای نئودیمیومی و درایورهای سری Essence ایسوس برای بهبود کیفیت صدا در این هدست استفاده شده است.

میکروفون TUF Gaming H3 با جهت‌گیری تک جهته یا Uni-directional، انعطاف‌پذیری و ویژگی‌ها و طراحی منحصربه‌فرد خود، ارتباط واضح و قوی را به شما تضمین می‌کند. بازه فرکانس پاسخ‌دهی این میکروفون از ۵۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز می‌باشد.

در بخش اتصالات و امکانات، هدست دارای کنترل‌کننده‌ای بر روی کابل است که امکان تنظیم حجم صدا و قطع و وصل صدای میکروفون را فراهم می‌کند. همچنین از فناوری Airtight Chamber برای افزایش کیفیت صدای بم استفاده شده و این هدست از صدای فراگیر ۷.۱ (Surround Sound 7.1) و Windows Sonic نیز پشتیبانی می‌کند.

از دیگر ویژگی‌ها و امکانات این هدست می‌توان به پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند، ویندوز، مک و کنسول‌های بازی پلی‌ استیشن 4، پلی‌ استیشن 5، ایکس‌ باکس وان و نینتندو سوئیچ، طراحی کامپکت و امکان تا ، گوشی هدفون، و هدبند قابل تنظیم از جنس فولاد ضد زنگ اشاره کرد.

مشخصات هدست گیمینگ ایسوس مدل TUF Gaming H3

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۲۹۴ گرم طول کابل: ۱.۳ متر
قیمت: ۲ الی ۲.۵ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدفون گیمینگ تسکو مدل GH5165

هدست تسکو (TSCO) مدل GH5165 از موتور ویبره و درایوهای ۵۰ میلی‌متری برای تولید صدا استفاده می‌کند. تجربه‌ی صوتی ۷.۱ و بیس قوی، این هدست را به یک گزینه مناسب برای گیمرها تبدیل کرده است.

هدست گیمینگ تسکو مدل GH5165
بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

تجربه‌ی صوتی این هدست در کلاس کاری یک مدل میان رده است که تجربه‌ای شفاف را برای کاربران فراهم می‌آورد. نکته‌ی مثبت این هدست، میکروفن بسیار با کیفیت آن است. این میکروفن با حساسیت ۴۵ دسی‌بلی و نویز کنسلینگ، صدایی شفاف و واضحی را انتقال می‌دهد.

هدست GH5165 از یک اتصال USB با کابل ۲.۱ متری کتان پیج استفاده می‌کند که به شما اجازه‌ی تجربه‌ی ساده و Plug & Play را می‌دهد. روی این کابل یک کنترلر وجود دارد که امکان کنترلر صدا، نورپردازی و موتور لرزشی هدست را دارد.

وزن نسبتاً پایین (۳۰۰ گرم) و بند چرمی تعبیه شده در این هدست، راحتی استفاده را تضمین می‌کند. کاپ‌های بزرگ و بالشتک‌های چرمی باعث پوشش کامل و جلوگیری از گردش صدای میکروفن می‌شوند.

این هدست با ویندوز ۷ و بالاتر سازگاری کامل دارد. همچنین به جهت بهبود تجربه از یک نرم افزار اختصاصی برای این هدست طراحی شده است. شما می‌توانید این نرم افزار را به راحتی از این لینک برای پلتفرم ویندوز دریافت کنید.

مشخصات هدفون گیمینگ تسکو مدل GH5165

میکروفون: دارد کانکتور: USB
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۳۰۰ گرم طول کابل: ۲.۱ متر
قیمت: ۱.۶ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدست گیمینگ استرو گیمینگ مدل A10

هدفون گیمینگ استرو A10 یک گزینه معتبر برای علاقمندان به بازی‌های ویدئویی است که به دنبال تکنولوژی صدای برترند. این هدفون به صورت دور گوشی (Over-Ear) و با طراحی پشت بسته (Closed-Back) ارائه شده است که این ویژگی‌ها جز عوامل موثر در ایزوله ، صداهای خارجی و بهبود تمرکز و تجربه گیمینگ کاربران است.

هدست گیمینگ مدل Astro Gaming A10

هدست A10 با قطر درایور ۴۰ میلی‌متری و امپدانس ۳۲ اهم تجربه صدای با کیفیت و پویایی را به کاربران ارائه می‌دهد. حداکثر حساسیت و سطح فشار صدای این هدفون ۱۰۴ دسی‌بل است و بازه فرکانس پاسخ‌دهی آن از گسترده ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌باشد. با این ویژگی، بازیکنان همه چیز را از صدا پا تا انفجارهای عظیم درون بازی را می‌شنوند و تجربه خیلی خوبی از بازی پیدا می‌کنند.

ارتباط مهمترین عامل در بازی‌های چندنفره است، و میکروفون استرو گیمینگ A10 در این زمینه عالی عمل می‌کند. این میکروفون، با برداشت صوت تک جهته (Uni-directional) امکان انتقال صدای واضح و حذف نویز را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین دارای بازه پاسخ فرکانسی از ۱۰۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز است. زاویه میکروفون این هدست قابل تنظیم است و شما می‌توانید هرطور که راحت هستید، آن را تنظیم کنید.

در بخش اتصالات و امکانات، هدست A10 دارای کابل با طول ۲ متر و کنترل‌کننده‌ای جهت تنظیم حجم صدا و قطع میکروفون است. این هدست با کانکتور جک 3.5 میلی‌متری و سازگاری با گوشی‌های هوشمند، کامپیوتر و کنسول‌های بازی، گزینه مناسبی برای کاربران گیمر می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های جالب هدست A10 می‌توان به استفاده از آهنربای نئودیمیومی و وزن مناسب آن (۳۴۶ گرم) اشاره کرد. در کل، هدست گیمینگ استرو A10 با ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فرد خود یک انتخاب خیلی مناسب برای علاقمندان به دنیای گیمینگ محسوب می‌شود.

مشخصات هدست گیمینگ استرو گیمینگ مدل A10

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
حذف نویز میکروفون: ندارد قطر درایور: با قطر ۴۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۳۴۶ گرم طول کابل: ۲ متر
قیمت: ۱.۷ الی ۲.۵ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدفون گیمینگ کولر مستر مدل CH321

هدفون گیمینگ کولر مستر مدل CH321 با ویژگی‌ها و امکانات جذابی که ارائه می‌دهد، یک گزینه مطلوب برای علاقمندان به دنیای گیمینگ است. این هدفون دور گوشی (Over-Ear) و با آکوستیک پشت بسته (Closed-Back) طراحی شده است، که به کاربران امکان جلوگیری از نفوذ صداهای خارجی را می‌دهد و تجربه گیمینگ فراگیری را فراهم می‌کند.

هدست گیمینگ کولر مستر مدل CH321 
بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون

از نظر اتصال، این هدست از نوع سیمی است، که باعث انتقال صدا با کیفیت بالا و حداقل تاخیر ممکن در انتقال آن می‌شود. این هدفون با درایور ۵۰ میلی‌متری و امپدانس ۱۶ اهم، با حداکثر حساسیت و سطح فشار صدای ۱۱۵ دسی‌بل، صدای با کیفیت و شفافی را ارائه‌ می‌کند. با بازه فرکانس پاسخ‌دهی از ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز، کاربران از تمامی جزئیات صدا بهره‌مند می‌شوند.

این هدفون دارای میکروفون با حذف نویز چند سویه و منعطف و قابل تنظیم است، که تضمین می‌کند که صدای شما در حین مکالمات و بازی‌های آنلاین، بدون نویز منتقل شود. این میکروفون دارای بازه فرکانس پاسخ‌دهی از ۱۰۰ هرتز تا ۱۶ کیلوهرتز است و جزئیات صدا به وضوح مشخص خواهند شد.

در مورد اتصالات و امکانات، هدفون CH321 دارای کابل ۲.۳ متری با کانکتور USB نوع A است. کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه موجود، نیز به کاربر امکان تنظیم حجم صدا را می‌دهد.

این هدفون از پشتیبانی از محتوای Hi-Res یا داده‌های صوتی که وضوح بالاتری دارند، محروم است. اما با قابلیت‌هایی مانند سازگاری با PlayStation 4 و PlayStation 4 Pro، صدای Hi-Fi، نورپردازی کناری روی هدفون و میکروفون، و کابل محکم و مقاوم در برابر گره خوردن و در هم پیچیدن، توانسته است توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

از نظر فیزیکی، وزن ۳۴۸ گرمی، ابعاد ۲۲۰ × ۱۰۵ × ۲۰۰ میلی‌متری و رنگ مشکی این هدفون، به کاربر احساس راحتی در استفاده طولانی مدت را فراهم می‌کند. در کل، هدفون گیمینگ کولر مستر CH۳۲۱ با ترکیبی از ویژگی‌های فنی، اتصالات کاربردی و طراحی جذاب، یک انتخاب عالی برای علاقه‌مندان به دنیای گیمینگ محسوب می‌شود.

مشخصات هدفون گیمینگ کولر مستر مدل CH321

میکروفون: دارد کانکتور: USB نوع A
حذف نویز میکروفون: دارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۱۶ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۳۴۸ گرم طول کابل: ۲.۳ متر
قیمت: ۱.۵ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدست گیمینگ لاجیتک  مدل G332

هدفون گیمینگ لاجیتک (Logitech) مدل G332 با ویژگی‌ها و امکانات جذابی که ارائه می‌دهد، یک گزینه مطلوب برای علاقمندان به دنیای گیمینگ است. این هدست از نوع دور گوشی (Over-Ear) بوده و از آکوستیک پشت بسته (Closed-Back) بهره می‌برد که باعث جلوگیری از نفوذ صداهای محیطی و افزایش تمرکز روی صداهای بازی می‌شود.

هدست گیمینگ لاجیتک  مدل G332

از نظر اتصال، این هدست از نوع سیمی است، که باعث انتقال صدا با کیفیت بالا و حداقل تاخیر ممکن در انتقال آن می‌شود. از لحاظ فنی، هدست G332 دارای درایور ۵۰ میلی‌متری با امپدانس ۳۹ اهم است. حداکثر حساسیت و سطح فشار صدای این هدفون ۱۰۷ دسی‌بل بوده و بازه فرکانس پاسخ‌دهی آن از ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌باشد. این هدست مجهز به نویزکاهش فعال (ANC) نمی‌باشد.

ارتباط مؤثر در بازی‌های چندنفره و تعاملات آنلاین بسیار مهم است. این هدفون دارای میکروفونی است که با برداشت صوت از جلو و طرفین (cardioid) می‌باشد. این میکروفون، با بازه فرکانس پاسخ‌دهی ۱۰۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز، امکان انتقال صدای واضح و بدون نویز را فراهم می‌سازد.

در بخش اتصالات و امکانات، کابل این هدست به طول ۲ متر و با کانکتور جک ۳.۵ میلی‌متری می‌باشد. هدست G332 قابلیت سازگاری با گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و کنسول‌های بازی مختلف مانند پلی‌ استیشن 4، پلی‌ استیشن 5، ایکس‌ باکس سری ایکس و اس، ایکس‌ باکس وان و نینتندو سوئیچ را نیز دارد.

این هدست دارای کنترل‌کننده‌ای بر روی کابل است که امکان تنظیم حجم صدا و قطع میکروفون با چرخش آن را فراهم می‌کند. از نظر فیزیکی، وزن این هدست ۲۸۰ گرم است و ابعاد آن ۱۸۲ × ۸۱.۷ × ۱۷۲ میلی‌متر می‌باشد. در کل، هدست G۳۳۲ از دیدگاه مشخصات فنی و امکانات، یک گزینه جذاب و کارآمد برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی محسوب می‌شود.

مشخصات هدست گیمینگ لاجیتک  مدل G332

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۹ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۲۸۰ گرم طول کابل: ۲ متر
قیمت: ۱.۸ الی ۲.۴ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدفون گیمینگ رپو  مدل VH710

هدست رپو (Rapoo) مدل VH710 یک محصول برجسته در دسته‌ی هدفون‌های دورگوشی است که با مشخصات فنی و امکانات برجسته‌ای همراه شده است. این هدفون به صورت دور گوشی (Over-Ear) و با طراحی پشت بسته (Closed-Back) ارائه شده است که این ویژگی‌ها جز عوامل موثر در ایزوله ، صداهای خارجی و بهبود تمرکز و تجربه گیمینگ کاربران است.

هدست گیمینگ رپو  مدل VH710

این هدفون دارای درایور ۵۰ میلی‌متری با امپدانس ۳۲ اهم و حساسیت ۱۰۳ دسی‌بل می‌باشد. این ویژگی‌ها باعث تجربه‌ی صدایی با کیفیت و شفاف در بازه فرکانس ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلوهرتز می‌شود.

یکی از نقاط قوت این هدفون میکروفون با کیفیت آن است. میکروفون با حذف نویز ENC و جهت‌گیری چند سویه یا Omni-directional است. کابل با طول ۲.۲ متر و کانکتور USB نوع A این امکان را به کاربر می‌دهد تا با راحتی از هدفون استفاده کند. کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه نیز دارای دکمه‌هایی برای فعال و غیرفعال ، نورپردازی و قطع و وصل صدای میکروفون می‌باشد.

همچنین این هدفون از امکانات نرم‌افزاری قابل توجهی برخوردار است؛ از طریق نرم‌افزار اختصاصی رپو می‌توانید این هدفون را تا حداکثر ۴ پروفایل صدا تنظیم و شخصی‌سازی کنید.

از دیگر ویژگی‌های این هدفون، مقاومت در برابر آب و رطوبت، صدای فراگیر 7.1 Channel Virtual Surround، نورپردازی RGB کناری روی هدفون، طراحی کامپکت و امکان چرخاندن گوشی هدفون، کابل مقاوم و انعطاف‌پذیر و طراحی ارگونومیک است؛ که این هدفون را به یک گزینه‌ی جذاب و کارآمد برای علاقمندان به صدای با کیفیت تبدیل می‌کنند.

مشخصات هدفون گیمینگ رپو  مدل VH710

میکروفون: دارد کانکتور: USB نوع A
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۴۰۹ گرم طول کابل: ۲.۲ متر
قیمت: ۱.۹ الی ۲ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

هدست گیمینگ ریزر  مدل BlackShark V2 X

هدفون BlackShark V2 X از جمله گزینه‌های مطرح و با کیفیت بالا در دنیای گیمینگ است که توسط شرکت ریزر (RAZER) تولید شده است. این هدفون دورگوشی با طراحی (Over-Ear) و آکوستیک پشت بسته (Closed-Back) ارائه شده است که به کاربر ایزولاسیون صدا را افزایش می‌دهد.

هدست گیمینگ ریزر  مدل BlackShark V2 X

از نظر اتصال، این هدست از نوع سیمی است، که باعث انتقال صدا با کیفیت بالا و حداقل تاخیر ممکن در انتقال آن می‌شود. هدفون BlackShark V2 X، از درایورهای سری TriForce با قطر ۵۰ میلی‌متری استفاده می‌کند که با امپدانس ۳۲ اهم و حداکثر حساسیت ۱۰۰ دسی‌بل، تجربه گوش دادن با کیفیت را فراهم می‌کند.

همچنین، بازه فرکانس پاسخ‌دهی این هدفون از ۱۲ هرتز تا ۲۸ کیلوهرتز می‌باشد. هدفون BlackShark V2 X، با حذف نویز غیرفعال عمل می‌کند و دارای تکنولوژی ANC (کوتاه شده Active Noise Cancellation) نیست.

ارتباط مؤثر در بازی‌های چندنفره و تعاملات آنلاین بسیار مهم است. این هدفون دارای میکروفونی است که با برداشت صوت از جلو و طرفین (cardioid) می‌باشد. این میکروفون، با بازه فرکانس پاسخ‌دهی ۱۰۰ هرتز تا ۱۰ کیلوهرتز، امکان انتقال صدای واضح و بدون نویز را فراهم می‌سازد.

از نظر اتصالات و امکانات، هدفون BlackShark V2 X دارای یک کابل به طول ۱.۳ متر با کانکتور جک ۳.۵ میلی‌متری است. همچنین دارای کنترل‌کننده‌ای برای تنظیم حجم صدا و قطع و وصل میکروفون است.

این هدفون از امکاناتی مانند پشتیبانی از محتوای Hi-Res محروم است اما با سایر قابلیت‌ها مانند سازگاری با پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و تلفن‌های همراه، تجربه گیمینگ شما را به سطح بالاتری می‌برد.

مشخصات هدست گیمینگ ریزر  مدل BlackShark V2 X

میکروفون: دارد کانکتور: جک 3.5 میلی‌متری
کابل جداشونده: ندارد قطر درایور: با قطر ۵۰ میلی‌متر
نوع هدفون: دور گوشی (Over-Ear) امپدانس: ۳۲ اهم
نوع آکوستیک: پشت بسته (Closed-Back) نوع اتصال: باسیم
وزن: ۲۴۰ گرم طول کابل: ۱.۳ متر
قیمت: ۲ الی ۲.۷ میلیون تومان کنترل‌کننده‌ی صدا و مکالمه: دارد

از چه برندی بهترین هدست تا ۲ میلیون را تهیه کنیم؟

با توجه به اهمیت جنبه‌ی صوتی بازی، موسیقی و فیلم، و همچنین به جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به گوش، معمولا توصیه می‌شود که از برندهای شناخته شده اقدام به خرید هدفون گیمینگ کنید.

هدست گیمینگ

از بهترین برندهای هدست گیمینگ که در بازار ایران نیز در دسترس هستند می‌توان به سونی (Sony)، استیل سریز (SteelSeries)، ریزر (Razer)، لاجیتک (Logitech)، هایپرایکس (HyperX) و کورسیر (Corsair) در رده‌های بالا اشاره کرد.

اگر هم به دنبال هدست گیمینگ ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌ای‌ هستید، می‌توانید از برند‌های چون رپو (Rapo)، کولر مستر (Cooler Master)، تسکو (TSCO)، ایکس‌پی‌جی (XPG)، شیائومی (Xiaomi) و برخی برندهای تازه نام آسیایی همچون اونیکوما (Onikuma) انتخاب کنید.


نتیجه گیری خرید بهترین هدست گیمینگ تا ۲ میلیون

در این راهنمای خرید از ویجیاتو به جهت تسهیل پروسه‌ی انتخاب و خرید شما، به معرفی بهترین هدست گیمینگ تا ۲ میلیون پرداختیم. با توجه به تنوع برندها و مدل‌ها، پیشنهاد می‌شود قبل از خرید، نقدها و بررسی‌ها را مطالعه کنید تا بهترین هدفون گیمینگ تا ۲ میلیون را بر اساس نیازها و سلیقه‌ خود را انتخاب کنید.

از چه برندی بهترین هدست تا ۲ میلیون تهیه کنیم؟

بهترین برندهای هدست گیمینگ که در بازار ایران نیز در دسترس هستند می‌توان به برندهای سونی (Sony)، استیل سریز (SteelSeries)، ریزر (Razer)، لاجیتک (Logitech)، هایپرایکس (HyperX) و کورسیر (Corsair) اشاره کرد.

هدست گیمینگ سیمی بخریم یا بلوتوثی؟

هدست‌های گیمینگ به دو صورت، اتصال از طریق سیم (wired) و بی‌سیم (wireless) تقسیم می‌شوند. هدست‌های با سیم معمولاً کیفیت صدای بهتری دارند اما باعث محدودیت حرکتی کاربر می‌شوند، در حالی که هدست‌های بی‌سیم از آزادی عمل بیشتری برخوردارند، اما ممکن است کیفیت صدای آن‌ها کمی کمتر و تاخیر داشته باشد.

بهترین هدست تا ۲ میلیون چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین هدست گیمینگ تا ۲ میلیون تجربه‌ی صوتی باکیفیت، میکروفن قابل قبول و پشتیبانی سخت افزاری از دستگاه‌های مختلف را در بازه‌ی قیمتی خود فراهم می‌سازد.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%AF%D9%81%D9%88%D9%86-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%A7-%DB%B2-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88

نقد مشکلات بدن سری 3

آخرین سریال نتفلیکس، 3Body Issue، یک درام علمی تخیلی پیچیده است که نشان دهنده یک گام به عقب برای سازندگان بازی تاج و تخت است. این مجموعه علمی تخیلی توسط دیوید بنیوف و Dr. ب. این فیلم که توسط ویس تهیه شده است بر اساس کتاب مشکل سه بدن اثر لیو سیکسین ساخته شده است. حال در بررسی زیر به شما می گوییم که طرفداران اثر اصلی (کتاب) و به طور کلی ژانر علمی تخیلی باید از این سریال چه انتظاری داشته باشند. در آینده با ویجایاتو همراه باشید تا سری 3 را با Body Trouble بررسی کنیم.

نقد مشکلات بدن سری 3

ند استارک در سریال Game of Thrones گفت: “زمستان در راه است.” ب. ویس بر اساس مجموعه رمان‌های «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین ساخته شده است. حالا در جدیدترین سریال Game of Thrones، دوباره شاهد سناریوی مشابه هستیم. این بدان معناست که ورود تهدید در قلب «مشکل سه بدن» قرار دارد، یک سریال جدید نتفلیکس که توسط بنیوف و وایس بازنویسی شده و از رمان علمی تخیلی به همین نام (برنده جایزه معتبر هوگو) الهام گرفته شده است. یک پروژه به همان اندازه جاه طلبانه است. «طالبانه» دنیای روایی وسیعی دارد که به یکی از سریال های پیشرو در نتفلیکس تبدیل خواهد شد.

ابتدا باید بدانید که این سریال سفری عظیم به وسعت فضا و پیچیدگی های احساسات انسانی است. گستره این مجموعه بسیار وسیع است و از دوران پرتلاطم انقلاب فرهنگی چین تا نقاط دوردست جهان را شامل می شود. داستان او رمانی پر از وظایف فلسفی و معضلات کیهانی است که در نگاه اول، درک آنها دشوار و پیچیده به نظر می رسد. به طور کلی، مشکل سه بدن یک الگوی روایی است که مضامین شکنندگی تمدن، معضلات اخلاقی پیشرفت تکنولوژی، و جستجوی ابدی برای درک جایگاه ما در جهان را بررسی می‌کند.

نقد مشکلات بدن سری 3

بنابراین، یک نکته در نگاه سازندگان به این اقتباس این است که سریال یک قطعه سرگرمی برای عموم مردم نیست. شاید داستان این سریال مخاطب خاصی را جذب کند اما این سریال جدید فضای پاپ کورن بازی تاج و تخت را ندارد. حتی در نگاه اول، محتوای این مجموعه، پایه های جوامع و قطب نماهای اخلاقی ما را زیر سوال می برد. با تمام این تفاسیر، این سریال می تواند هیجان یک ماجراجویی علمی تخیلی را با کاوش های عمیق فلسفی متعادل کند.

داستان مشکل سه بدنه در سال 1966 آغاز می شود، زمانی که یک فیزیکدان جوان چینی به دلیل کارش به طور علنی محاکمه شد. این فیزیکدان در مواجهه با انتخاب بین زندگی در زندان و همکاری با دولت، دانش خود را در خدمت دولت قرار می دهد. با پرش به سال 2024، متوجه می‌شویم که کار او با وقایع گروهی از دانشمندان دیگر که به دلیل خودکشی‌های زنجیره‌ای بی‌ثبات شده‌اند و البته خلأهایی در قوانین فیزیک که این گروه کل کار خود را بر اساس آن‌ها قرار داده‌اند، در هم آمیخته است. . . .

نقد مشکلات بدن سری 3

اعضای گروه نگران پدیده های عجیبی هستند که آنها را فراگرفته است و با یک هدست آینده نگر روبرو می شوند که با آن می توانند از تجربیات غوطه ور فوق العاده ای در دنیای مجازی لذت ببرند. در طول این جلسات، قهرمانان با تهدیدی برای کل سیاره روبرو می شوند. بنابراین داستان حول پاشنه ای می چرخد ​​که درک آن برای مخاطب دشوار است. در نتیجه برای درک داستان باید صبور باشید. البته این موضوع از منظر خود ریتم روایی مشکلی را نشان می دهد.

بررسی این سریال را با یک سوال ادامه می دهم: آیا مشکل 3Body بازی تاج و تخت جدید است؟ باید بدانید که همانطور که در بازی تاج و تخت اتفاق افتاد، بنیوف و وایس همیشه در تلاش هستند تا مجموعه‌ای از رمان‌ها را اقتباس کنند که فیلمبرداری آنها در رسانه تلویزیونی دشوار یا غیرممکن است. حالا با این نگاه سری جدید هم به این عنوان برچسب زده می شود. اما بازی تاج و تخت یکی از محبوب ترین فیلم ها بود. از طرفی سریال جدید بنیاف و ویس هم این حس را به من نمی دهد.

نقد مشکلات بدن سری 3

بنابراین، شایان ذکر است که سری مشکلات سه بدنه در نوع خود یک گام به عقب است. اما این به معنای کوچک بودن این سریال نیست. باید بدانید که عناصر علمی تخیلی به خوبی در طرح داستان ادغام شده اند و برای داستانی تاریک و آزاردهنده که در قسمت پنجم جذاب به اوج احساسی و بصری خود می رسد، این الگوی روایی و ساختار بصری یک امتیاز اضافه است. بنابراین اغراق نمی کنم وقتی می گویم The Three-Body Issue جاه طلبانه ترین سریال نتفلیکس در سال 2024 است. اما سردرگمی داستان و سرعت پایین روایت در هشت قسمت که به نظر می رسد فقط نکته اصلی داستان باشد. کوه یخ، نقطه ضعف سریال هستند.

البته باز هم می گویم که منظورم این نیست که دیدن این سریال ارزشی ندارد، زیرا اگر آثار علمی تخیلی قابل تاملی را دوست دارید از دیدن آن لذت خواهید برد، اما باید بدانید که در مدل قصه گویی این سریال، با توجه به به سازندگان، اغلب به جای افزایش سرعت، سرعت را کاهش می دهد. تغییر لحن، پای شما را بر روی ترمز داستان سرایی قرار می دهد. البته در چنین داستان های گیج کننده ای آهسته جلوه دادن کارها مزیت هایی دارد، اما در این مورد و در بسیاری از سریال های دیگر مانند آن، با این مدل داستان سرگیجه آور است.

نقد مشکلات بدن سری 3

علاوه بر این، اگرچه نویسندگان این مجموعه تمام تلاش خود را برای ساده‌سازی داستان و مبنای علمی آن برای مجموعه‌ای با مخاطب گسترده و ناهمگون انجام دادند، اما ارتباط قوی بین فیزیک و وقایع روایت‌شده توسط «مشکل سه بدنه» همچنان می‌تواند بینندگان زیادی را جذب کنید. خلاص شوید اما چرا؟ چون این سریال هم مثل رمان، عنوانش را از مسئله سه تنه نیوتن گرفته است. مفهومی که سریال چندین بار به آن بازمی گردد، این ایده و مفهوم بسیار فنی تر و ذهنی تر از تولید متوسطی است که مخاطبان عام را هدف قرار می دهد.

اگرچه راه‌حل‌های بصری اتخاذ شده و مهارت‌های روایی نویسندگان به حداقل رساندن پیامدهای این محدودیت کمک می‌کند، اما تصور من این است که پس از فاش شدن پیچیده‌ترین بخش مشکل، مخاطب در اولین بار تماشای سریال را متوقف می‌کند. من هیچ کدام از مفاهیم را نمی فهمم. پس همچنان می گویم این سریال با این رویکرد یک گام به عقب برای سازندگان بازی تاج و تخت است.

اما از نظر محتوایی، اگر بخواهیم به طور خلاصه به سریال بپردازیم، باید گفت که هر هشت قسمتی که می توان آن ها را به صورت یکجا تماشا کرد، روی یک نقطه تمرکز دارند. اگر با سرعت آهسته و داستان سرایی نامتعادل موافق هستید، این مجموعه، قبل از هر چیز، می خواهد رفتار بشریت را قبل از وقوع یک فاجعه وجودی اجتناب ناپذیر، ویرانگر، اما هنوز بسیار دور، به طور جالب بررسی کند. نتیجه نیز روشن است: داستان این است که ما انسان ها قطعاً مستحق انقراض نیستیم. در اینجا شخصیت و عملکرد آنها نیز در همین راستا به منصه ظهور می رسد.

نقد مشکلات بدن سری 3

در سه گانه لیو سیکسین، درگیری بین زمینی ها و مهاجمان خارجی به عنوان نمادی از روابط دشوار چین با قدرت های غربی عمل کرد و اکنون این دیدگاه با رویارویی پکن و واشنگتن که در سال های اخیر بدتر شده است، بازتاب بیشتری دارد. با این حال، سازندگان سریال تهدید حمله آینده را به عنوان پیامد اجتناب ناپذیر بی تفاوتی انسان نسبت به آینده سیاره توضیح می دهند. بهره برداری و تخریب بی پایان منابع طبیعی دیر یا زود به یک آخرالزمان اقلیمی منجر خواهد شد. بنابراین مسئله نجات نسل های آینده از نابودی احتمالی بالاخره در اقتباس فیلم نتفلیکس مطرح شد.

اما در بخش شخصیت پردازی، سریال قربانی همان پیچیدگی های ذکر شده در داستان شد. این بدان معناست که در بخش شخصیت‌ها قهرمان‌های زیادی را می‌بینیم که عمق احساسی ندارند که برای مخاطب من قابل درک باشد. البته بازیگران سریال خوب هستند اما شخصیت ها توانایی ماندگاری ندارند. به عنوان مثال، ایزا گونزالس، جس هانگ، جوآن آدپو، الکس شارپ و جان بردلی تمام تلاش خود را می کنند و جذابیت و جهانی بودن را برای جذب مخاطب به سریال به ارمغان می آورند. با این حال، شخصیت‌هایی که بازی می‌کنند توسط داستانی بیش از حد پیچیده از عناصر علمی تضعیف می‌شوند که اساساً آنها را به مهره‌ای روی یک صفحه شطرنج بزرگ‌تر تبدیل می‌کند، با پیامدهای منفی که مستقیماً بر عمیق‌تر شدن رذایل، درگیری‌ها و روابط بین‌فردی آنها تأثیر می‌گذارد.

نقد مشکلات بدن سری 3

بنابراین مخاطب در حین تماشای سریال متوجه نوعی سردی روایی می‌شود که سریال‌های دیگر با طرح‌های پیچیده‌ای از منظر علمی (مثلاً گمشده و تاریک) در عوض از آن اجتناب کرده‌اند. اما مجموعه مشکلات سه تنی قربانی این پیچیدگی است. حتی می توان گفت که شخصیت های اصلی از کلیشه های رایج پرداختی تشکیل شده اند و شما به هیچ وجه با درام های شخصی آنها همدردی نمی کنید. منظور من این است که انحرافات غنایی و روابط عاطفی بین شخصیت‌ها در داستانی تاریک که رفتار توده‌ها را در مواجهه با تهدید وجودی فزاینده بررسی می‌کند، نمی‌گنجد.

با تمام این ایرادات ریز و درشت، باید گفت که ساخته جدید دیوید بنیوف و دی بی وایس از نظر وسعت حماسی و خشونت شدید در برخی قسمت ها به بازی تاج و تخت شباهت دارد. البته موسیقی این سریال علمی تخیلی توسط رامین جوادی نوشته شده است که اگرچه در حد بازی تاج و تخت نیست اما همچنان موسیقی خوبی است. کیفیت بصری سریال در بیشتر لحظات نفس گیر است. بنابراین در بحث اجرای نکات فنی ایراد خاصی به زنجیره نمی توان یافت.

نقد مشکلات بدن سری 3

در پایان باید گفت: «مشکل سه بدن» محصولی چند ژانر است که داستان های علمی تخیلی درباره یک تهدید بیگانه قریب الوقوع، یک داستان پلیسی مرموز، یک رویه پلیسی، یک حماسه تاریخی و یک درام مسئولیت پذیر را ترکیب می کند. اما مشکل اصلی چنین سریال جاه طلبی، خواندن روایت پیچیده لیو سیکسین است. سازندگان پروژه در تلاش برای خیره ، مخاطب با کیفیت بصری و نمایش صحنه های غیرمعمول، لحظات و نکات پیچیده رمان را به شکلی خاص و آرام به نمایش می گذارند. چنین رویکرد آشفته ای به مخاطب اجازه نمی دهد وحشت وجودی حاکم بر صفحات این رمان های علمی تخیلی چینی را احساس کند.

در نتیجه، سری مشکل سه بدنه جذابیتی زیبا و گران قیمت به نظر می رسد که به شدت فاقد عمق فلسفی و علمی منبع اصلی است، هرچند خود سازندگان سعی کرده اند این نکات را با پیچیدگی به داستان اضافه کنند. این سریال ممکن است واقعاً برای طرفداران علمی تخیلی جذاب باشد، اما طرفداران بازی تاج و تخت احتمالاً ناامید خواهند شد. در هر صورت، سازندگان «3Body Issue» هم اکنون مشتاقانه منتظر سه فصل دیگر هستند، اما باید دید آیا اقتباس های بعدی می توانند کار بهتری برای جذب مخاطب داشته باشند یا خیر.

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%84%D9%87-%D8%B3%D9%87-%D8%AC%D8%B3%D9%85-3body-problem