10 فیلم ترسناکی که استیون کینگ دیدن آنها را توصیه می کند

استیون ادوین کینگ، رمان نویس مشهور ترسناک، به عنوان یکی از طرفداران و خالقان این ژانر شناخته می شود. او اغلب در توییتر (X) درباره عناوین جدید و جا افتاده در این ژانر می نویسد، و کتاب غیرداستانی او Danse Macabre به تاریخ داستان های ترسناک می پردازد. کینگ اغلب به طور علنی بسیاری از فیلم‌های کلاسیک و مدرن را ستایش کرده است، که برخی از آنها به عنوان بهترین عناوین ترسناک تاریخ فهرست شده‌اند.

بسیاری از آثار او اقتباس شده اند که برخی از موفق ترین آنها توسط فیلمسازان مطرحی مانند استنلی کوبریک و فرانک دارابونت فیلمبرداری شده اند و بسیاری از اقتباس های دیگر از او نیز در دست تولید هستند. کینگ اولین و تنها تلاش خود را برای فیلمسازی با فیلم تحسین شده خود در سال 1986 Speed ​​Limit انجام داد. این فیلم باعث شد تا او نامزد جایزه تمشک طلایی بهترین کارگردانی شود. پس از شکست فیلمش، کینگ متوجه کار سخت پشت یک فیلم عالی شد. در طول سال ها، او به بسیاری از فیلم های ترسناک مورد علاقه خود به صورت آنلاین، در مصاحبه ها و در کتاب سال 1981 خود اشاره کرده است. منتظر لیست ما از معروف ترین فیلم های استیون کینگ باشید.

فهرست مطالب

پیشنهاد

10. جن گیر

شاه استفان

این فیلم به کارگردانی ویلیام فریدکین بزرگ درباره دختری جن زده، مادر ناامید او و کشیشان کاتولیک است که قصد دارند او را جن گیری کنند. این عنوان اولین فیلم از شش فیلم ترسناک بود که نامزد بهترین فیلم در جوایز اسکار شد. این فیلم داستانی پرکشش و احساسی در مورد یک مادر داغدیده را روایت می‌کند که ترسناکی از مسائل ماوراء طبیعی را به تصویر می‌کشد. استیون کینگ در واکنش به مرگ اخیر فریدکین، جن‌گیر را تحسین کرد و فریدکین را کارگردانی فوق‌العاده با استعداد خواند.

  اکنون نگاه بهتری به آنچه در داخل پین هوش مصنوعی Humane وجود دارد داریم.

مطالب پیشنهادی:بهترین فیلم های ترسناک جنگی که شما را شوکه می کندترکیبی جهنمی از جنگ و تروریسم
بهترین فیلم های ترسناک جنگی که شما را شوکه می کند

9. بربر

شاه استفان

زک کرگر از مجموعه کمدی The Whitest Kids U’Know اخیراً یک فیلم ترسناک کارگردانی کرده است و اولین کار او به عنوان کارگردان مستقل Barbarian (2022) است. در این اثر جورجینا آلیس کمبل، جاستین لانگ و بازیگر معروف این روزهای ژانر وحشت، بیل اسکارسگارد به ایفای نقش پرداختند.

در ابتدای فیلم زنی به خانه اجاره ای خود باز می گردد و متوجه می شود که این خانه به دیگری اجاره شده است. در نتیجه او شروع به زندگی در یک خانه مشترک با این مرد می کند و در این راه بسیاری از رازهای این خانه را کشف می کند. بنابراین ما شاهد یک داستان اصلی هستیم که در آن عناصر ترسناک و کمدی به شکلی غیرمنتظره با هم ترکیب شده اند. یکی از طرفداران در توییتی از کینگ پرسید که آیا این فیلم را دیده است یا خیر، که او پاسخ داد: “بله، واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد و بسیار خوب بود.”

8. خودم

شاه استفان

کینگ مانند بسیاری از فیلمسازان و طرفداران، مدیون آثار معروف آلفرد هیچکاک است. سایکو داستان زنی را روایت می کند که به دلیل سرقت مقدار زیادی پول از قانون فرار کرده است. در طول راه، زن به طور تصادفی به هتلی برخورد می کند که متعلق به مردی مودب و عجیب و غریب به نام نورمن است که با مادرش زندگی می کند. کینگ در Entertainment Weekly در مورد تجربه خود از تماشای Psycho نوشت که هنگام تماشای آن پارانویای سرگردانی را تجربه کرده است. او در این باره می گوید: نوجوان بودم و در حین تماشای فیلم احساس کردم مادر مرموز و ترسناک فیلم پشت سرم نشسته است و هر لحظه می تواند به سمت من بیاید و به پشت گردنم بزند. ”

7. هیچ ، شما را نجات نخواهد داد

شاه استفان

کینگ اخیرا در حساب توییتر خود به تمجید از جدیدترین فیلم ترسناک Hulu پرداخته است. کیتلین دیور نقش زنی تنها را بازی می کند که خانه اش مورد هجوم بیگانگان قرار می گیرد. No One Will Save You به اثری خاص تبدیل شده است زیرا فقط یک دیالوگ در آن گفته می شود. کینگ این فیلم را به طرفداران توصیه کرد و آن را اثری درخشان، جسورانه، درگیرکننده، ترسناک و کاملا متمایز خواند و با مقایسه آن با سریال قدیمی The Twilight Zone، آن را تحسین کرد.

  اولین سیاره فراخورشیدی، 51 پگاسی بی، کشف شد

6. شک

شاه استفان

یکی از تاثیرگذارترین فیلم های ترسناک تاریخ، فیلم Suspiria محصول سال 1977 به کارگردانی کارگردان معروف ایتالیایی داریو آرجنتو است. این فیلم داستان یک بالرین آمریکایی در یک مدرسه رقص معتبر آلمانی را روایت می‌کند که در آن یک سری قتل‌های وحشیانه اتفاق می‌افتد و او را به کشف یک راز تکان‌دهنده سوق می‌دهد.

این فیلم نمونه ای عالی از ژانر ترسناک ایتالیایی «گالو» است که عناصری از رمز و راز و وحشت را ترکیب می کند و پیش درآمدی برای فیلم های ترسناک مدرن است. اگرچه در واقع در سال 2018 بازسازی شد، اما هیچ چیز به اندازه اصلی نیست. استیون کینگ در کتاب تأثیرگذار خود Danse Macabre به طور خلاصه به عشق خود به این عنوان ترسناک ماوراء طبیعی پرداخت.

مطالب پیشنهادی:10 فیلمی که باعث می شود والدین خود را در آغوش بگیریدخانواده مهمترین کانون جامعه است
10 فیلمی که باعث می شود والدین خود را در آغوش بگیرید

5. کالبد شکافی جین دو

شاه استفان

در کالبد شکافی جین دو، برایان کاکس (جانشینی) و امیل هیرش نقش یک پدر و پسر قانونی را بازی می کنند که تمام شب را صرف کالبد شکافی می کنند و چیزهای عجیب و غریب و غیرقابل توضیحی را در بدن کشف می کنند. کینگ با اشاره به فضای ابهام آمیز و بدبینانه فیلم در توییتر گفت: این فیلم قلب شما را می لرزاند و به عمیق ترین ترس های شما، همتراز با آثار اولیه بیگانه و کراننبرگ منجر می شود. مقایسه کالبدشکافی جید دو با فیلم کلاسیک بیگانه و اثر افسانه ای دیوید کراننبرگ نشان می دهد که این فیلم کم بودجه چقدر موفق بوده است.

4. هیتچر

شاه استفان

عنوان The Hitcher آمیزه‌ای از تعلیق، اکشن و ترس واقعی است و داستان مرد جوانی را روایت می‌کند که برای تحویل محموله باید در سراسر حومه شهر سفر کند. داستان وقتی ترسناک می شود که او مسافری مرگبار را در مسیر خود سوار می کند. کینگ شخصا این فیلم را برای مستند King on Screen BFI انتخاب کرد و در نسخه به روز Danse Macabre درباره آن گفت: “هیچکس نمی تواند نقش راتگر هاور را به عنوان قاتل روانی در این فیلم برابری کند.”

  چین در سال 2023 رکورد زد. بالاترین ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در جهان

3. تغییر دهید

شاه استفان

کینگ هنگام صحبت در مورد فیلم های مورد علاقه خود اغلب از تغییر نام می برد. او در حین صحبت در مستند King on Screen، فیلم را به دلیل روایت ترسناک اسلوموشن آن تحسین کرد. او افزود: «اگرچه هیچ هیولایی در فیلم وجود ندارد، شما واقعاً احساس ترس خواهید کرد. او همچنین به نامی از فیلم Danse Macabre اشاره کرد و در مورد نقطه تلاقی داستان های فرعی این دو فیلم صحبت کرد. این داستان های فرعی یک سیاستمدار قدرتمند را به تصویر می کشد که سعی می کند رازهای تاریک خود را در داستان ارواح فیلم پنهان کند که کینگ آن را ترکیبی غیرعادی از ارواح و “رسوایی واترگیت” توصیف کرد.

2. جادوگر

شاه استفان

جای تعجب نیست که کینگ یکی از بزرگترین کارگردانان ترسناک معاصر، رابرت اگرز را تحسین می کند، که ترکیبی از سبک هنری، احساسات و ذکاوت تجاری او از اولین فیلمش، جادوگر، لشگری از طرفداران را ایجاد کرده است. کینگ این فیلم را به دلیل ترکیبی از درام و ترسناک تحسین کرد و در توییتر نوشت: «فیلمی پرتنش، واقعی و تامل برانگیز». The Witch از داستان های واقعی Salem Trials و دیگر داستان های واقعی الهام گرفته شده است و داستان یک خانواده پیوریتن منزوی را روایت می کند که کوچکترین پسرشان به طور ناگهانی ناپدید می شود که کینگ آن را وحشتناک توصیف می کند. آنیا تیلور جوی در این اثر نقش پررنگی داشت.

1. فک

شاه استفان

استیون کینگ در کتاب خود و همچنین در مصاحبه های متعدد، فیلم موفق آرواره های استیون اسپیلبرگ را به عنوان یکی از فیلم های مورد علاقه خود معرفی کرده است. آرواره ها نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شد و به دلیل موفقیت گسترده در تابستان، به آن لقب “بلاک باستر تابستانی” داده شد، از این رو این عبارت است. استیون کینگ این داستان کلاسیک را به خاطر روایت آرام و پرتنش، فضای سرسبز و شخصیت شرور دریایی وحشتناکش دوست دارد.

مطالب پیشنهادی:نگاهی به 10 مورد از بدترین اقتباس های بازی های ویدیوییوقتی کارگردان ها پشت درهای بسته غذا می خورند
نگاهی به 10 مورد از بدترین اقتباس های بازی های ویدیویی

منبع: https://digiato.com/game/%D9%88%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88-%DB%B1%DB%B0-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AA%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF