200 دستگاه تاکسی برقی متعلق به شرکت کرمان موتور با تاکسی های فرسوده در تهران تعویض شد

بر اساس تفاهم نامه شهرداری تهران و شرکت کرمان موتور، دو هزار تاکسی برقی متعلق به این شرکت جایگزین تاکسی های قدیمی پایتخت می شود. در اولین گام این قرارداد، 200 دستگاه تاکسی برقی متعلق به شرکت کرمان موتور روز دوشنبه 30 خرداد 1403 به صاحبان تاکسی های فرسوده تحویل داده شد که متقاضیان این طرح پس از رها ، تاکسی های فرسوده، وام دریافت می کنند. 600 میلیون تومان از کرمان موتور 300 میلیون تومان وام با سود 8 درصد و بازپرداخت بلندمدت از رانندگان تاکسی گرفت.

شرکت کرمان موتور روز دوشنبه 30 خرداد هزار دستگاه تاکسی برقی را به شهرداری تهران تحویل داد. رنگ این تاکسی ها به رنگ مشکی و فیروزه ای است. هدف از ورود تاکسی های برقی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و افزایش ایمنی مسافران است. شهرداری تهران تصمیم دارد تا پایان سال جاری 27 هزار تاکسی برقی را وارد سیستم حمل و نقل عمومی تهران کند. شهرداری تهران برای تامین این تعداد تاکسی با 11 شرکت خودروسازی قرارداد بسته است.

بزرگترین مشکل پیش روی تاکسی های برقی کرمان موتور در تهران دسترسی به ایستگاه شارژ و حمل و نقل جاده ای است. شهرداری تهران تاکنون 74 ایستگاه شارژ در سطح شهر احداث کرده است. همچنین می توان خودروها را در منزل با استفاده از شارژرهای محلی شارژ کرد. با این حال شهرداری تصمیم گرفت تاکسی های برقی در مناطق خاصی از شهر فعالیت کنند.

نگاهی به تاکسی برقی کرمان موتور

خودروی معرفی شده توسط شرکت کرمان موتور به عنوان تاکسی برقی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران KMC E50A نام دارد که نسخه برقی KMC J7 است. نیروی این خودرو توسط یک موتور الکتریکی تکی تامین می شود که روی محور جلوی آن قرار گرفته است. این موتور الکتریکی حداکثر قدرت 190 ، بخار و 340 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گیربکس تک سرعته نیز وظیفه انتقال نیرو به چرخ های جلو را در این خودرو بر عهده دارد.

  گلکسی اس 24 اولترا در تست دوام ما + ویدیو درخشید

منبع: https://digiato.com/car-news/200-electric-taxis-replaced-with-worn-out-taxis-in-tehran