Google قابلیت نشانه گذاری حاشیه نویسی دستی را به Docs اضافه می کند

برای هر کسی که آرزو داشته است بتواند مستقیماً در Google Doc علامت‌گذاری کند، گوگل روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک ویژگی نشانه‌گذاری جدید را برای مشتریان Google Workspace، مشترکین Google Workspace Individual و حساب‌های شخصی Google ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً بنویسند. در یک سند Google با قلم یا انگشت خود. ویژگی جدید شامل چند رنگ استاندارد خودکار و هایلایت (مشکی، آبی، قرمز، سبز، زرد) و یک پاک کن است. اگر هیچ یک از این رنگ ها را دوست ندارید، می توانید رنگ خود را اضافه کنید.

بدون در نظر گرفتن گروه سنی، صنعت و کار حرفه ای و شخصی، موارد استفاده زیادی برای ویژگی مانند این وجود دارد. گوگل در اطلاعیه خود به چند مورد اشاره می کند، به ویژه برای «معلمانانی که به دانش آموزان درباره مقالات، گزارش ها و اخبار خود بازخورد می دهند». به طور حکایتی، من نمی توانم مفید بودن این ویژگی را برای دانش آموزان و معلمان نویسندگی خلاق دست کم بگیرم.

این روش سنتی توزیع نسخه‌های سخت کار شما را با فناوری‌های محاسباتی امروزی و پلت‌فرم‌های مدیریت کلاس درس که می‌توانند با Google Drive ادغام شوند، مانند Canvas یا Blackboard ترکیب می‌کند. اما دیگر هرگز نگران حمل یک دسته کاغذ بزرگ به کلاس در روز کارگاه یا تمام شدن اعتبار چاپ در کتابخانه نخواهید بود. (فلش بک به مقطع کارشناسی، حدوداً در سال 2006، زمانی که دانشگاه من شروع به دریافت هزینه از دانشجویان برای چاپ دروس در کتابخانه کرد.)

جنبه لمسی این تازگی نیز وجود دارد. بسیاری از ما نویسندگان خلاق ترجیح می‌دهیم یادداشت‌های توسعه را در مورد کارهای همسالان خود با دست بنویسیم، نه تنها به این دلیل که شخصی‌تر است، بلکه همچنین به این دلیل که سیستم Google برای ردیابی ویرایش‌ها و نظرات Docs می‌تواند به سرعت صفحه را شلوغ کند. تضاد بین متن تایپ شده و یادداشت های دست نویس در همان صفحه می تواند تحلیل اطلاعات را برای نویسنده آسان تر کند که بازخورد دریافت می کند. به خصوص اگر با رنگی سرگرم کننده بنویسید. (با تشکر از آلیسون و قلم‌های ژل آبی آسمانی‌اش که انتقاد سازنده را سرگرم‌کننده کردند.)

  تریلر نهایی مرد عنکبوتی کتاب انفرادی جدید پیتر پارکر را آزار می دهد

اما یک مشکل آشکار با شروع عرضه آن وجود دارد: حاشیه نویسی دستی فقط در دستگاه های Android در دسترس است. کاربران Windows، macOS، iOS، ChromeOS و حتی مرورگر کروم در هر یک از این دستگاه‌ها فقط می‌توانند اسناد را با برچسب‌ها مشاهده کنند، سپس آنها را نمایش، مخفی و حذف کنند. بنابراین لیست دستگاه های سازگار با گوشی ها و تبلت های اندرویدی را کاهش می دهد. بسیاری از دانش‌آموزان K-12 از کروم‌بوک‌های تاشوی غیرلمسی ارائه‌شده در مدرسه برای نوشتن و تکالیف بازخورد استفاده می‌کنند، و هر چه دانش‌آموز بزرگ‌تر باشد، احتمال اینکه لپ‌تاپ تاشوی Windows یا macOS داشته باشند، بیشتر می‌شود.

یک مشکل دیگر وجود دارد: در طول 10 سال گذشته، می‌توانم تعداد دفعاتی را که یکی از دانشجویان فارغ التحصیل یا همکارانم را روی تبلت یا 2 در 1 با نصف با یک دست می‌نوشت، بشمارم. بنابراین در حالی که به نظر می رسد گوگل یک ویژگی جالب ایجاد کرده است که می تواند توسط معلمان و دانش آموزان در کلاس درس و خارج از آن استفاده شود، اکثر آنها دستگاه های سازگاری ندارند.

اگر گوگل این ویژگی را برای شامل ویندوز، macOS و دستگاه‌های iOS باز کند، می‌تواند به کاهش مشکل کمک کند. طبق گزارش اکتبر 2023 توسط Statista، اپل نزدیک به 55.9٪ از بازار تبلت ها را به خود اختصاص داده است، و اگرچه بازار لپ تاپ 2 در 1 به طور مداوم در حال رشد است، برخی از دانشگاه ها دانشجویان خود را تشویق می کنند تا بسته به نوع آنها، لپ تاپ های ویندوزی تبدیل شونده را خریداری کنند. تخصص .

  گوگل در حال کار بر روی دکمه "جستجو" برای تماس گیرندگان ناشناس در اندروید است

ارائه ویژگی جدید گوگل از 27 فوریه برای کاربرانی که در برنامه انتشار سریع ثبت نام کرده بودند آغاز شد. کاربران نسخه استاندارد گوگل از 11 مارس شروع به دیدن این ویژگی جدید خواهند کرد. هر استقرار تقریباً 15 روز طول می کشد.

اگر نسخه انتشار خود را نمی دانید، از کنسول مدیریت، به منو > حساب > تنظیمات حساب > تنظیمات برگزیده > تنظیمات برگزیده انتشار > ویژگی های جدید بروید تا بررسی کنید.

منبع: https://www.theverge.com/2024/2/28/24084808/google-docs-annotations-markups-handwritten-notes