Midjourney تمام کارمندان هوش مصنوعی پایداری را به دلیل ادعای هک داده ها ممنوع می کند

Midjourney می گوید کارمندان Stability AI را از استفاده از سرویس خود منع کرده است و کارمندان شرکت رقیب هوش مصنوعی مولد را به ایجاد اختلال در سیستم در اوایل ماه جاری در تلاش برای بازیابی داده های Midjourney متهم می کند.

Midjourney در 2 مارس به‌روزرسانی سرور Discord خود را منتشر کرد که در آن اذعان کرد که قطعی طولانی‌مدت سرور مانع از نمایش تصاویر تولید شده در گالری‌های کاربران می‌شود. در خلاصه ای از تماس به روز رسانی فعالیت در 6 مارس، Midjourney ادعا کرد که “فعالیت بات نت مانند ناشی از حساب های پولی” – که شرکت به طور خاص به کارکنان Stability AI پیوند می دهد – منشأ شکست رخ داده است.

به گفته کاربر Midjourney نیک سنت پیر در XMidjourney که به تماس گوش داد، گفت که سرویس قطع شده است زیرا “شخصی در Stability AI در تلاش بود تا تمام جفت‌های درخواست و تصویر را در نیمه شنبه شب بازیابی کند.” سنت پیر گفت Midjourney چندین حساب پولی را به فردی در تیم داده های هوش مصنوعی پایداری مرتبط کرده است.

در خلاصه تماس به روز رسانی 6 مارس (که Midjourney آن را “ساعات اداری” می نامد)، این شرکت بیان می کند که ممنوع است همه مسدود ، کارمندان هوش مصنوعی از استفاده از سرویس آن “به طور نامحدود” در پاسخ به قطع. Midjourney همچنین سیاست جدیدی را معرفی می کند که به طور مشابه کارمندان هر شرکتی را که درگیر “اتوماسیون تهاجمی” یا باعث قطع خدمات می شود، ممنوع می کند.

سنت پیر اتهامات را گزارش کرد به عماد مستق، مدیر عامل هوش مصنوعی پایداری، که در X پاسخ داد و گفت که در حال بررسی وضعیت است و استیبلی دستور اقدامات مورد نظر را نداده است. Mostaque با اشاره به مدل AI Stable Diffusion 3 که در حال حاضر در حال پیش نمایش است، گفت: “این تیم همچنین در مورد نحوه عملکرد 2 شمارش خیلی گیج نشدند، زیرا ما از داده های مصنوعی و مواردی از این دست استفاده کردیم، با توجه به اینکه SD3 عملکرد بهتری از تمام مدل های دیگر دارد.” وی اظهار داشت که اگر خرابی بود توسط یک کارمند پایداری ایجاد شده است، پس این یک حادثه غیر عمدی بوده و “بدیهی است که یک حمله DDoS نبوده است.”

  Venosia V پلاگین هیبریدی آنلاین محصول توقف موتور جدید برای بازار ایران + عکس

دیوید هولز، بنیانگذار Midjourney، در همان تاپیک به Mostaque پاسخ داد و گفت که او “برخی اطلاعات” را برای کمک به تحقیقات داخلی خود برای او ارسال کرده است.

علاوه بر این، وضعیت همچنان در حال تکامل است و از این مکالمه 6 مارس هیچ به روز رسانی اضافی ارائه نشده است. در زمان نگارش این مقاله، نه Midjourney و نه Stability AI به این درخواست پاسخ نداده‌اند. حاشیه، غیرمتمرکزدرخواست نظر

منبع: https://www.theverge.com/2024/3/11/24097495/midjourney-bans-stability-ai-employees-data-theft-outage