OpenAI “تنبلی” ChatGPT را با یک به روز رسانی جدید برطرف کرده است

OpenAI اعلام کرد که این مدل GPT-4 توربو به‌روزرسانی شده، می‌تواند «کارهایی مانند تولید کد را با دقت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی انجام دهد» و به طور کلی هدف آن کاهش «تنبلی» هوش مصنوعی ChatGPT در پاسخ به سؤالات کاربران است.

این شرکت در پست جدیدی در وبلاگ OpenAI به عرضه نسخه پیش نمایش از مدل به روز شده GPT-4 Turbo اشاره کرد که باعث افزایش دقت در انجام وظایف مختلف شده است. با این حال، OpenAI دقیقاً مشخص نکرد که چه چیزی در مدل خود با این به روز رسانی تغییر کرده است.

در گذشته برخی از کاربران ادعا می کردند که ChatGPT AI در انجام وظایف خود تنبل شده و وظایف مورد نیاز را به درستی انجام نمی دهد و دلیل آن را عدم به روز رسانی GPT-4 می دانستند. با این حال، OpenAI مدل GPT-4 Turbo را که در سال 2023 بر اساس داده‌های جدید آموزش داده شد، به‌روزرسانی کرده است و فقط به صورت پیش‌نمایش در دسترس است. بنابراین افرادی که از GPT-4 استفاده می کنند که شامل داده های قبل از سپتامبر 2021 است، ممکن است همچنان با همان مشکلات تنبلی مواجه شوند.

OpenAI همچنین در این پست اشاره می کند که بیش از 70٪ از افرادی که از GPT-4 از طریق API خود استفاده می کنند به دلیل پایگاه داده مدرن تر به GPT-4 Turbo نقل مکان کرده اند. همچنین طی چند ماه آینده به‌روزرسانی‌های بیشتری برای GPT-4 Turbo وجود خواهد داشت، از جمله دسترسی عمومی به ایجاد تصویر مبتنی بر متن.

OpenAI همچنین مدل های هوش مصنوعی کوچکتری به نام Embeddings را راه اندازی کرده است. این استارت‌آپ تعبیه‌ها را به‌عنوان «توالی‌هایی از اعداد که مفاهیم درون محتوا، مانند زبان طبیعی یا نمادها را نشان می‌دهند» توصیف می‌کند. این قالب‌های جدید که شامل نسخه اصلی text-embedding-3-small و نسخه قدرتمندتر به نام text-embedding-3-large هستند، اکنون در دسترس هستند.

  تایید پیش بینی کپلر در مورد گذر زهره

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/openai-gpt-4-turbo-lazy-ai-model