OpenAI در حال بررسی فروش سهام 86 میلیارد دلاری خود است

بلومبرگ در گزارشی جدید به نقل از افراد آشنا این موضوع را اعلام کرد OpenAI، خالق ChatGPT در حال مذاکره برای فروش سهام به کارمندان فعلی خود به ارزش است. 86 میلیارد دلار او هست.

اوایل این ماه، وال استریت ژورنال گزارش داد که OpenAI، شرکت هوش مصنوعی تحت حمایت مایکروسافت، به دنبال جمع آوری پول برای فروش سهام 90 میلیارد دلاری است. اکنون بلومبرگ در گزارش جدید خود اعلام کرده است که سازنده استارت آپ ChatGPT در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه است. با این حال، منابع بلومبرگ اشاره کردند که این شرکت هنوز سهام خود را نهایی نکرده است و ممکن است شرایط معامله تغییر کند.

اثرات فروش سهام OpenAI

OpenAI، که مایکروسافت 49 درصد از آن را در اختیار دارد، توسط سم آلتمن، مدیرعامل، و گرگ براگمن، رئیس هیئت مدیره هدایت می شود. با 86 میلیارد دلار، غول هوش مصنوعی، علیرغم این قرارداد، شرکت هایی مانند Stripe و خرده فروش آنلاین چینی Shein را پشت سر گذاشت تا به یکی از ارزشمندترین شرکت های پس از SpaceX ایلان ماسک و شرکت مادر TikTok، ByteDance تبدیل شود. تغییر می کند.

بلومبرگ همچنین در ماه سپتامبر اعلام کرد که درآمد OpenAI به دلیل موفقیت ChatGPT سالانه به یک میلیارد دلار نزدیک می شود، زیرا شرکت های بیشتری از این فناوری استفاده می کنند. در این گزارش گفته شد که OpenAI در حال حاضر حدود 80 میلیون دلار در ماه درآمد دارد و اکنون در مسیر رسیدن به یک میلیارد دلار درآمد سالانه است. در واقع، این گزارش به برنامه های OpenAI برای کسب درآمد از طریق ChatGPT اشاره کرد که می تواند رشد استارت آپ را تقویت کند.

  یک چک 4 دلاری استیو جابز به قیمت بیش از 20000 دلار در حراجی رفت

OpenAI همچنین برنامه های دیگری را برای افزایش درآمد خود دنبال می کند. اخیراً گزارش دیگری حاکی از آن است که این شرکت در حال بررسی ساخت تراشه های هوش مصنوعی خود است تا وابستگی خود به Nvidia را کاهش دهد.

منبع: https://digiato.com/finance-investment/openai-talks-sell-shares