OpenAI راه اندازی فروشگاه GPT را تا اوایل سال 2024 به تعویق انداخت

OpenAI اعلام کرد که فروشگاه نرم افزار هوش مصنوعی این شرکت نامگذاری شده است فروشگاه GBTاین سال جاری راه اندازی نخواهد شد و در تاریخ نامشخصی از اوایل سال 2024 در دسترس خواهد بود. دلیل این تاخیر تغییرات اخیر توسط OpenAI است که طی آن سم آلتمن، مدیر عامل شرکت، برکنار شد و سپس به سمت خود بازگردانده شد. تغییر در هیئت مدیره

با توجه به یادداشت ارسال شده برای کاربران و توسعه دهندگان، یک پست Axios از تاخیر در انتشار فروشگاه GPT خبر داد. در بخشی از این یادداشت آمده است:

“اکنون در حال برنامه ریزی برای راه اندازی فروشگاه GPT در اوایل سال آینده هستیم. در حالی که انتظار داشتیم این فروشگاه در این ماه در دسترس باشد، برخی عوامل غیرمنتظره ما را مشغول کرده است!

فروشگاه GBT

ماه گذشته، OpenAI از راه اندازی فروشگاه GPT در کنفرانس Dev Day خود خبر داد. از طریق این فروشگاه، مشتریان OpenAI می توانند نسخه های GPT خود را که بر روی مجموعه داده های سفارشی برای کارهای تخصصی آموزش دیده اند، طراحی و اجرا کنند.

خالق ChatGPT در زمان معرفی این فروشگاه گفت که بر حفظ حریم خصوصی و کنترل های امنیتی آن تاکید می کند. به عنوان مثال، چت های داخلی GPT با سازندگان محتوا به اشتراک گذاشته نمی شود، و اگر GPT از API های شخص ثالث استفاده کند، کاربر می تواند انتخاب کند که داده های خود را با آن API به اشتراک بگذارد.

OpenAI اخیراً فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است. ابتدا سم آلتمن به طور غیرمنتظره ای از مدیرعاملی شرکت اخراج شد و چند روز بعد پس از تهدید صدها نفر از کارمندان OpenAI به استعفا دوباره مدیر عامل OpenAI شد. پس از آن، تغییرات گسترده ای در هیئت مدیره شرکت با حضور مایکروسافت به عنوان ناظر اعلام شد.

  Phoenix Tigo 7 Promax رسما رونمایی شد + عکس

اگرچه دلایل تاخیر در راه اندازی فروشگاه GPT به طور مستقیم بیان نشده است، این یادداشت نشان می دهد که وضعیت آشفته اخیر OpenAI ممکن است نقش داشته باشد.

منبع: https://digiato.com/artificial-intelligence/openais-gpt-store-delayed-to-2024