OpenAI و سایر غول های فناوری باید هنگام راه اندازی پروژه های جدید هوش مصنوعی به دولت ایالات متحده اطلاع دهند

هنگامی که ChatGPT OpenAI در سال گذشته طوفان جهان را به خود اختصاص داد، بسیاری از کارگزاران با نفوذ در سیلیکون ولی و واشنگتن دی سی را شگفت زده کرد. دولت ایالات متحده اکنون باید از پیشرفت های آینده هوش مصنوعی شامل مدل های زبان بزرگ، فناوری پشت سر ChatGPT مطلع شود.

دولت بایدن در حال آماده شدن برای استفاده از قانون تولید دفاعی است تا شرکت‌های فناوری را ملزم کند که هنگام آموزش مدل هوش مصنوعی با استفاده از مقدار قابل توجهی از قدرت محاسباتی، دولت را مطلع کنند. این قانون می تواند از اوایل هفته آینده اجرایی شود.

این الزام جدید به دولت ایالات متحده امکان دسترسی به اطلاعات کلیدی در مورد برخی از حساس ترین پروژه های OpenAI، Google، Amazon و سایر شرکت های رقیب فناوری هوش مصنوعی را می دهد. شرکت‌ها همچنین باید اطلاعاتی در مورد آزمایش‌های امنیتی انجام شده بر روی خلاقیت‌های جدید هوش مصنوعی خود ارائه دهند.

OpenAI نسبت به وسعت کاری که بر روی جانشین بهترین پیشنهاد فعلی خود، GPT-4 انجام می شود، ابراز نگرانی کرده است. دولت ایالات متحده می‌تواند اولین کسی باشد که می‌داند واقعاً چه زمانی کار یا آزمایش امنیتی در GPT-5 آغاز می‌شود. OpenAI بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

ما از قانون تولید دفاعی استفاده می‌کنیم، که اختیاراتی است که از طریق رئیس‌جمهور در اختیار داریم، تا تحقیقاتی را انجام دهیم که از شرکت‌ها می‌خواهد هر بار که یک مدل زبان بزرگ جدید را اجرا می‌کنند، با ما به اشتراک بگذارند و نتایج را با ما در میان بگذارند – امنیت. . او نگفت که این الزام چه زمانی اعمال خواهد شد یا دولت چه اقدامی ممکن است در مورد اطلاعاتی که به دست آورده انجام دهد. در پروژه های هوش مصنوعی دریافت شده است. انتظار می رود هفته آینده جزئیات بیشتری اعلام شود.

  ثروتمندترین برندگان توپ طلا

قوانین جدید به عنوان بخشی از فرمان اجرایی گسترده کاخ سفید که اکتبر گذشته صادر شد، اجرا می شود. این فرمان اجرایی تا 28 ژانویه به وزارت بازرگانی فرصت می‌دهد تا سیستمی را پیشنهاد کند که بر اساس آن شرکت‌ها ملزم به اطلاع مقامات آمریکایی از جزئیات مدل‌های جدید هوش مصنوعی در حال توسعه هستند. این دستور مشخص می‌کند که این جزئیات باید شامل میزان قدرت محاسباتی استفاده شده، اطلاعات مربوط به مالکیت داده‌های ارسال شده به مدل و جزئیات تست امنیتی باشد.

دستور ماه اکتبر خواستار شروع تعریف زمانی است که مدل‌های هوش مصنوعی باید به وزارت بازرگانی گزارش دهند، اما یک نوار اولیه 100 سپتیلیون (یک میلیون تریلیون یا 10 میلیارد دلار) تعیین می‌کند.26) عملیات ممیز شناور در ثانیه یا فلاپ ها، و سطح 1000 برابر کمتر برای مدل های زبان بزرگ که روی داده های توالی یابی DNA کار می کنند. نه OpenAI و نه گوگل قدرت محاسباتی مورد استفاده برای آموزش قوی‌ترین مدل‌های خود، GPT-4 و Gemini را به ترتیب فاش نکرده‌اند، اما گزارش سرویس تحقیقات کنگره در مورد فرمان اجرایی نشان می‌دهد که 1026 فلاپ ها کمی فراتر از چیزی هستند که برای آموزش GPT-4 استفاده شد.

رایموندو همچنین تأیید کرد که وزارت بازرگانی به زودی یک الزام دیگر از فرمان اجرایی اکتبر را اجرا خواهد کرد که از ارائه‌دهندگان محاسبات ابری مانند آمازون، مایکروسافت و گوگل می‌خواهد زمانی که یک شرکت خارجی از منابع خود برای ایجاد یک مدل زبانی عالی استفاده می‌کند، به دولت اطلاع دهند. پروژه های خارجی باید زمانی اعلام شوند که از همان آستانه اولیه 100 سپتیلیون شکست عبور کنند.

  Pourquoi les sociétés de capital-risque investissent dans des startups qui aident d'autres startups à fermer leurs portes

منبع: https://www.wired.com/story/openai-tech-giants-us-government-ai-projects/