Reddit احتمالاً به دنبال ارزش گذاری 6.5 میلیارد دلاری از طریق IPO خواهد بود

به گفته یک منبع آگاه، Reddit می خواهد از طریق عرضه اولیه عمومی خود (IPO) به ارزشی بالغ بر 6.5 میلیارد دلار دست یابد. این شرکت اخیراً برای عرضه اولیه عمومی در بورس اوراق بهادار نیویورک تحت نماد RDDT ثبت نام کرده است که انتظار می رود اولین IPO بزرگ در سال 2024 باشد.

به گزارش CNBC، یک منبع آگاه ادعا کرد که Reddit می‌خواهد IPO آن به حداکثر 6.5 میلیارد دلار برسد. طبق گزارش ها، این شرکت محدوده قیمتی 31 تا 34 دلار برای هر سهم را هدف قرار داده است.

کارمندان Reddit می توانند سهام خود را در این IPO بفروشند. به نظر می رسد ارزش این شرکت به عنوان یک شرکت خصوصی در آخرین دور سرمایه گذاری 1.3 میلیارد دلاری خود در سال 2021 حدود 10 میلیارد دلار بوده است.

سرمایه گذاران Reddit از IPO سود می برند

یکی از بزرگترین سرمایه گذاران ردیت، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI است که طبق گزارش ها نزدیک به 400 میلیون دلار سهام ردیت دارد. بنابراین او از این IPO میلیون ها دلار درآمد خواهد داشت. از دیگر سرمایه گذاران بزرگ این شرکت می توان به Tencent و Advance Magazine Publishers، شرکت مادر Conde Nast اشاره کرد.

مدیران انجمن گفتگوی Reddit که به طور رسمی کارمند شرکت نیستند نیز از طریق برنامه ای به نام Directed Share در این پیشنهاد اولیه شرکت خواهند کرد. سال گذشته، این افراد با اعتراض و اعتصاب به دنبال تغییر سیاست های Reddit در مورد دریافت هزینه برای استفاده از API این پلتفرم بودند.

سهام Reddit در شرایطی وارد بازار سهام می شود که بازار عرضه اولیه سهام به دلیل نگرانی های اقتصادی و نرخ بهره وضعیت خوبی ندارد. بنابراین IPO Reddit می تواند اولین IPO بزرگ سال 2024 باشد. این پیشنهاد همچنین اولین IPO شرکت رسانه های اجتماعی از زمان عرضه اولیه سهام Pinterest در سال 2019 است.

  برای اولین بار؛ ارتباط بین میوه ها، سبزیجات و میکروبیوم در یک مطالعه جدید تایید شده است

منبع: https://digiato.com/finance-investment/reddit-seeking-valuation-of-up-to-6-5-bln-dollars