«WorldCoin»، ارز دیجیتال ایجاد شده توسط ChatGPT، در یک هفته 140 درصد رشد کرد.

WorldCoin (WLD) که توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI و خالق ChatGPT راه اندازی شد، در هفت روز گذشته شاهد رشد 141 درصدی بوده و تعداد کاربران روزانه کیف پول کاهش یافته و استفاده از این ارز دیجیتال به رکوردی رسیده است. بیش از یک میلیون کاربر . .

World Coin که پستی را در 18 فوریه در شبکه رسانه های اجتماعی فقط منتشر کرد – فعالیت روزانه به طور قابل توجهی رشد کرده است.

رشد 140 درصدی قیمت ارز دیجیتال WorldCoin

Worldcoin در جولای 2023 توسط مدیر عامل OpenAI سام آلتمن و الکس پیلانیا راه اندازی شد. در آن زمان، بنیانگذاران آن تصمیم گرفتند به کاربران برای اسکن عنبیه چشم برای یک پروژه تأیید هویت دیجیتال، با ارز دیجیتال پولی بپردازند.

در 31 ژانویه 2024، دفتر کمیسر حریم خصوصی داده های شخصی (PCPD) در هنگ کنگ تحقیقاتی را در مورد فعالیت های Worldcoin با اشاره به خطرات جدی برای حریم خصوصی داده های شخصی آغاز کرد. PCPD اعلام کرد که حکم بازداشت را به عنوان بخشی از تحقیقات خود اجرا کرده است. در خارج از هنگ کنگ، این پروژه به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی توجه قانونگذاران چندین حوزه قضایی را به خود جلب کرده است. تمام خدمات این گروه در کنیا به حالت تعلیق درآمده و اسکن عنبیه در هند متوقف شده است.

صرف نظر از این نگرانی های نظارتی، توکن بومی Worldcoin در هفته گذشته بیش از 141 درصد رشد داشته است.

منبع: https://digiato.com/cryptocurrency/worldcoin-price-soars-wallet-world-app-openai-sam-altman-sora

  تصویر روز ناسا: ستاره "Mo Cephavus"